Razlike izmedu pravoslavne i katolicke crkve i šta smo to zaboravili?

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Jeste sve si u pravu, zato sotona izvrce nasu euhatistiju, zato na satanistickim bogosluzenjima izvrcu nasu misu, zato ruse nase grobove crkve i hramove, zato nas napadaju. Zato sto je nasa crkva "satanina sinagoga"! Podelio se sotona sam protiv sebe..

Aman covece, jel ti vidis da ste vi sve izvrnuli sebi u korist, da ste naslednici gnostika iz Jovanovog vremena, pa oni su poricali "Hristovo telo i krv" (tvrdili su da nije dosao telom i krvlju iza euhatistiju uzimali "vodu") kao sto i vi danas poricete "Hristovo telo i krv" i uzimate "sok" ismejavajuci njegovu krv, a Jehovini Svedoci nece ni da ucestvuju u Euharistiji! Svi do jednih smatrate to simbolizmom, da on u tome uopste nije prisutan i da nema transupstancijacije.

Dobro jutro Mire,
Sta se to sa tobom desilo. Izgleda da je Tripo uspeo da te izvede iz takta pa igras kako ti on svira.
Kako mozes da kazes da je nasa eharistija satanska. Ko je taj koji izvrce Hristove reci? Da li je Hristos ustanovio Ostiju?
Otkuda ti pada na pamet glupost da mi "poricemo hristovo telo i krv"?
Hvala Bogu to je samo tvoja jos jedna laz, a nikakva istina.
Ne poricemo mi istinu nego odbacujemo samo vase zabljude.


Svi protestanti dokazujete da ste otpadnici po pismu i Jovanovim recima..[/QUOTE]
Pa to su tvoja braca koji su otpali od vas, ako ptvrde isto kao i vi, nije nista izneandjujuce.

To je najveca jeres, zato vas apostol Jovan naziva "antihristima" jer poricete Hrista i njegovu zrtvu! [/QUOTE]
I tu laz je u svom bezumlju izgovorio Mire.

Jeretici ste, apostate i jos gore od toga - "antihristi"![/QUOTE]

Ha, ha, ha, vidi kako je Mire "mudar" on zan cak i ko je antihrist! Cestitamo na izumu!


Krstaški pohodi na našim prostorima

Malo je poznato da je krstaških pohoda bilo u našim krajevima protiv pravoslavaca i to nekoliko puta, medutim oni su malo poznati, jer su u istorijskim udžbenicima zavedeni kao borba protiv Bogumila.

Termin Bogumili je zloupotrebljen u istoriji, radi se o prvobitnoj verziji hrišcanstva koja se pojavila medu Slovenima na Balkanu. Taj pokret ce naginjati pravljenju lokalnih zajednica koje su smatrale da crkvena hijarahija ne treba da postoji i da su centralne crkve Vatikana i Carigrada izvor korupcije.

U to vreme Grcka nije dozvoljavala postojanje lokalnih arhiepiskopija pa su Sloveni sami organizovali svoje lokalne zajednice. Te zajednice su negovale hrišcanske vrednosti na lokalnom nivou, u porodici i kuci, bez potrebe za crkvom. Pored toga
ove zajednice nisu htele da prate nove crkvene zakone i dogmu, nego su držali do prvobitnih gnostickih ucenja, ikonoborstva, pa cak imali i odlike arijanskog hrišcanstva.

Dva dogadaja su uticala da nestanu bogumili na Balkanu. Prvi su krstaški pohodi koje je organizovao Vatikan, ucinili su da slovenske hrišcanske zajednice shvate smisao udruživanja lokalnih hrišcanskih zajednica pod ujedinjenu istocnu crkvu jer je to bio nacin da se zaštite od nasilnog pokrštavanja sa zapada. Drugi je upad Tatara u Evropu 1241 godine. Tako su se na teritoriji Srbije i Bosne ove hrišcanske zajednice utopile u srpsku pravoslavnu arhiepiskopiju, tj. crkvu koju je organizovao sv. Sava prema grckom modelu. Ista stvar se desila na teritoriji Bugarske. Katari u Francuskoj nisu bili te srece.

Milos Stanic
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
To si govorio i na Kainosovom forumu coveku koji nije verovao u Trojstvo, ismejavao si ga, pa sada to podrzavas! Znas ti dobro da je ono sto mi kazemo istina!

Zna, ali neće nikada priznati. Evo, počeli su da angažuju kainosa da glumi advokata i navodno "štiti" Serviusa od mene i Slapa, koji se eto po Kainosu, Tripovom pajtašu, bahatimo i svađamo.

Shodno ovoj temi, ponoviću, iskorističe lukavi sinovi lukavoga i lukave sve samo da bi slomili front protiv njihove blasfemije.

Adrijana su maltene oterali, Toma se i ne čuje, tebe i Slapa ne mogu da podnesu jer ste bili njihovi, Taramama kao protestant im je takođe smetao i oterali su ga.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.296
Da li je Hristos ustanovio Ostiju?

Ti ne znas ni sta je Ostija - "umoci Hristos zalogaj i dade Judi" - sta je to umoceno - to je Hostija???

Tvrdices po obicaju da Isus nije delio Ostiju..

Otkuda ti pada na pamet glupost da mi "poricemo hristovo telo i krv"?

Nisu Hrista doslovno poricali ni ebioniti, govorili su da je dosao na zemlju, ali su za euharistiju koristili "vodu" kao i vi "sok"! I time su poricali njegovu zrtvu, nije ih Jovan dzabe nazvao "antihristima"!

Vi protestanti se svi odricete "Hristovog tela i krvi" a oni su samo bili eksplicitniji u tome, vi to radite tajno!

Adventisti uzimaju "sok" , Jehovini Svedoci odbijaju ucesce, a ostali protestanti "poricu Hristovu prisutnost u tom obredu" (transupstancijaciju) i smatraju to simbologijom!

Vidi se prevara! Dovoljno je da zbrojis 2+2 i shvatis odakle vam to! Vi svi branite ebionite, bogumile, katare i kazete da su vam oni "kontinuitet" o kom sam ja govorio ranije i trazio da mi ga pokazete..

I pokazali ste, sto svojim istorijskim kontinuitetom sto teologijom izvrtanja i odricanja!

Pa to su tvoja braca koji su otpali od vas, ako ptvrde isto kao i vi, nije nista izneandjujuce.

Moja braca? Marko, ajde da se ovde ne lazemo i igramo doskocica. Sta hoces reci da od vas nisu otpali drugi i da od vas nisu nastale sekte?

A ova tvoja prica o krstasima ne dokazuje nista, pises bezveze..
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Nisu Hrista doslovno poricali ni ebioniti,

kao i vi što formalno vjerujete u vaskrsenje, a po opisu je to reinkaranacija. Opet me kopiraš u arg.

govorili su da je dosao na zemlju, ali su za euharistiju koristili "vodu" kao i vi "sok"!

A piše da su brali vino, valjda je raslo vino u flašama na granama.

I time su poricali njegovu zrtvu, nije ih Jovan dzabe nazvao "antihristima"!

Time se ne poriče nego djelima i negiranjem zakona kao vi.

Vi protestanti se svi odricete "Hristovog tela i krvi"

Vašeg paganskog i magijskog shvatanja da.

Adventisti uzimaju "sok"

To je i bilo. Nije Isus uspostavio obred sa usmrđelim sokom, što vi uzimate.

"poricu Hristovu prisutnost u tom obredu" (transupstancijaciju) i smatraju to simbologijom!

Naravno.

Vidi se prevara!

Vidi se po djelima. Vašim.

Vidi se prevara! Dovoljno je da zbrojis 2+2 i shvatis odakle vam to!

To nema veze sa matematikom nego sa smislom.

Vi svi branite ebionite, bogumile, katare i kazete da su vam oni "kontinuitet" o kom sam ja govorio ranije i trazio da mi ga pokazete..

Oni su svi bili bolji od vas.

I pokazali ste, sto svojim istorijskim kontinuitetom sto teologijom izvrtanja i odricanja!

Pokazali boljim djelima.

A razlike su dovoljne da su to dvije crkve, a jedna po duhu Vala.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.296
A piše da su brali vino, valjda je raslo vino u flašama na granama.

Ebioniti su kao i vi pili vodu umesto vina, jer nisu verovali u krvne zrtve i telesnost! Jovan ih zbog toga nazvao antihristima. Oni su se odricali "Tela i krvi Hristove" - izvrtali su euharistiju. A sta ste onda vi kad radite isto?

To je i bilo. Nije Isus uspostavio obred sa usmrđelim sokom, što vi uzimate.

Jevreji pili vino za pashu, a Hristos Jevrej pije sok? Bas ti imas veze sa logikom!

To nema veze sa matematikom nego sa smislom.

Ti bas imas veze sa smislom! Tebi je smisao u besmislu.

Oni su svi bili bolji od vas.

Pa dobro da si priznao. Ti znaci hvalis ebionite da su bolji od nas a Apostol Jovan ih naziva "antihristima"!

Tacno pokazujes kojeg si duha!
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
Jevreji pili vino za pashu, a Hristos Jevrej pije sok? Bas ti imas veze sa logikom!

Samo je Jelena mogla piti "usmrđeli sok". Jeleni je Otac dopustio ono što ni Sinu nije bilo dopušteno.

Pa dobro da si priznao. Ti znaci hvalis ebionite da su bolji od nas a Apostol Jovan ih naziva "antihristima"!

Tacno pokazujes kojeg si duha!

A od Ebionita, preko Albigenza, Bogumila i slične im braće, vjera dođe do Jelene i Adventista sedmog dana.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Zna, ali neće nikada priznati. Evo, počeli su da angažuju kainosa da glumi advokata i navodno "štiti" Serviusa od mene i Slapa, koji se eto po Kainosu, Tripovom pajtašu, bahatimo i svađamo.
Shodno ovoj temi, ponoviću, iskorističe lukavi sinovi lukavoga i lukave sve samo da bi slomili front protiv njihove blasfemije.
Adrijana su maltene oterali, Toma se i ne čuje, tebe i Slapa ne mogu da podnesu jer ste bili njihovi, Taramama kao protestant im je takođe smetao i oterali su ga.

Darth, mnogo ti hvala na ovim noviostima!

Ti ne znas ni sta je Ostija - "umoci Hristos zalogaj i dade Judi" - sta je to umoceno - to je Hostija???
Tvrdices po obicaju da Isus nije delio Ostiju..
Nisu Hrista doslovno poricali ni ebioniti, govorili su da je dosao na zemlju, ali su za euharistiju koristili "vodu" kao i vi "sok"! I time su poricali njegovu zrtvu, nije ih Jovan dzabe nazvao "antihristima"!

Pire, pokusaj da se probudis, jer cini mi se da jos spavas. Kakve veze mi imamo sa ebionitima? BAS NIKAKVE!

Vi protestanti se svi odricete "Hristovog tela i krvi" a oni su samo bili eksplicitniji u tome, vi to radite tajno![/QUOTE]

E moj Mire ti si potpuno skrtnuo..
Pre svega ja ovde ne zastupam protestante.
Drugo, dajes lazne izjave o drugimjhriscanima, jer ja znam da nije tako!


Adventisti uzimaju "sok" , Jehovini Svedoci odbijaju ucesce, a ostali protestanti "poricu Hristovu prisutnost u tom obredu" (transupstancijaciju) i smatraju to simbologijom!
[/QUOTE]

Mire to je cistsa tvoja JAZ!
Evo kako Adventiti veruju:

"Kriv pashalnog jagnjeta stavljena na dovratak stitila je ukucane od smrti, a hranljiva vrednost njegovog mesa dala im je snagu da izadju iz Egipta. (2. Mojsijeva 12,3-8)

Tako je i Hristova zrtva donela oslobodjenje od smrti. Vernici se spasavaju uzimanjem Njegovog Tela i Krvui (Jovan 6,54)
GOSPODNJA VECERA OBJAVLJUJE DA NAM JE HRISTOVA SMRT NA KRSTU OBEZBEDILA SPASENJE, DELA OPRASTANJA I ZAGARANTOVALA VECNI ZIVOT. (Adventisticki hriscani veruju str. 256)

Mire, da li si ti to ikada procitao?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.296
Pire, pokusaj da se probudis, jer cini mi se da jos spavas. Kakve veze mi imamo sa ebionitima? BAS NIKAKVE!

Marko, pa nisam ja tvoj kontinuitet povezivao sa njima vec EGW, Jovan, Tripo, Laodikeja itd..

E moj Mire ti si potpuno skrtnuo..
Pre svega ja ovde ne zastupam protestante.

Ali zastupa tvoja crkva, EGW u svojoj knjizi ih je hvalila i nazivala "Bozjim narodom" isto kao i Martina Lutera.

Nisam ti ja kriv sto tvoja crkva u njima nalazi svoj kontinuitet.

A ako ti ne nalazis, ti nisi onda dobar adventista.

Drugo, dajes lazne izjave o drugim hriscanima, jer ja znam da nije tako!

Sad i mene bezrazlozno optuzujes da lazem jer ti se ne svidja ono sto kazem.

Mire to je cistsa tvoja JAZ!
Evo kako Adventiti veruju:

Ne nazivaj moju izjavu laznom ako ne mozes dokazati da ona to jeste!

Evo sta kaze Elen White:

"Vjekovima se prolivala krv svetaca. Dok su valdenžani Pijemonta davali svoj život “za riječ Božju i za svjedočanstvo Isusa Krista”, francuski albigenzi podnosili su iste žrtve zbog istih uzroka. U danima reformacije njeni sljedbenici su pogubljivani poslije strašnih muka. Kralj i plemstvo, žene visokog roda i nježne djevojke, ponos i vitezovi nacije, naslađivali su se samrtnim patnjama Kristovih mučenika." (Velika Borba 224.2)

ko su bili Albigenzi?

Wikipedia odgovara:

"Katari (starogrčki: καθαροί - čist) ili Albižani(po gradu Albi u Langdoku, današnja Francuska) su bili pripadnici hrišćanskog pokreta koji se širio Evropom od 11. do 14. veka."

Sta su verovali?

Wikipedia odgovara:

"Katari su verovali... Svet je stvorilo niže božanstvo, poput Demijurga u starogrčkoj mitologiji. Ovaj tvorac nije “pravi Bog” iako se predstavlja kao “jedan i jedini Bog”. Katari ovo niže božanstvo identifikuju sa satanom. U suštini, katari su smatrali da je Bog koga rimska crkva obožava lažan, a da je njegova crkva pala u materijalnu iskvarenost."

Da li su katari, bogumili i pavlikijani povezani?

Wikipedija odgovara:

"Početkom 13. veka, hrišćanske zajednice Evrope, koje su obuhvatale pavlicane i bogumile na istoku i katare na zapadu, bile su povezane u mrežu koja se protezala odCrnog mora do Atlantskog okeana"

Dakle katari bogumili i pavlikijani su svi bili "povezani u istu mrezu crkva"!

I svi su bili gnostici i verovali su identicno ebionitima odnosno nazarenima! Cak su i svoj kontinuitet nalazili u njima, o cemu svedoci ovde Laodikeja i Jovan!

Evo sta je Laodikeja izjavio:

Laodikeja je napisao(la):
Sto se tice Hriscanske crkve, prva Hriscanska crkva u Jerusalimu koju su osnovali Hristos i Apostoli posle Hristovog vaznesenja, je bila Jevrejska crkva.
Ovi prvi Hriscani su u istoriji poznati pod imenom Nazareti, ili Nazareni ( Nazoreji ).
U bibliji u Delima Apostolskim 24 poglavlju, Jevreji su optuzili Apostola Pavla da je kolovodja Nazaretske sekte
.

Sta kazu istoricari ko su bili Nazareni?

Wikipedia svedoci:

"Nazareni..naziv za judeo-kršćansku zajednicu iz 4. vijeka koja je djelovala u Tranjordaniji...dio historičara ih povezuje, a dio smatra da su bili istovjetni s ebionitima; povezuje ih se s tzv. Nazarenskim evanđeljem."

Nisam vas dakle ja povezao sa ebionitima, vec vi sami sebe!

A skrnavljenje pricesti vam je IDENTICNO ebionitskom ucenju!
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top