Razlike između biblijskog i crkvebog učenja

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Znam i da ti je cilj da me ispovociraš, da eksplodiram da te žestoko izvrijeđam, onda ti javiš Jurivaki i on me izbaci.
Ja to ne radim, to si ti radio Taramani, opet svoje grehe drugom pripisujes. Ja zelim da ti objasnim da ti pomognem, ali ti imas zlo oko, ides sa nepoverenjem, bez ljubavi...

Ne drzis se uopste Hristovog saveta da ne vracas zlo za zlo, nego si se svetio Taramani. To je pokazalo tvoje srce. Osramotio si se!

Zasto ne priznas? Hoce ti kruna s glave spasti?

Baš si vidim. Opet bježiš od onog stiha samo kažeš vidiš da piše NIKOG i onda meni pripisuješ svoju zabludu da se to odnosi i na fiz. očeve.

Po tvojoj logici ne bi trebao da stoji onaj stih.

Ko od cega bezi?

Isus je rekao:

"nikog ne nazivajte Ocem, jer je jedan vas Otac na nebesima"

Ali potom kaze:

"Ko je moja mati i sestra i braca, oni koji vrse volju Oca mojega na nebesima"!

Tako je pokazao da nije mislio doslovno da ne smemo "nikog zvati ocem ili majkom ili bratom" vec da ih ne smemo stavljati ispred Boga!

Zato on i majci kaze: "sta je tebi do mene zeno, jos nije dosao cas moj" , drugim recima "nemoj da me ometas, Bog je ispred tebe"!

Dakle, kad Isus kaze da "nikog ne zovemo Ocem", misli da mu ne smemo dati prednost ispred Boga!

Pa nisu se fariseji uopste nazivali "ocevima" u ono vreme, vec on govori o fizickim ocevima!

Kaze ti na drugom mestu:

"Ko god ne mrzi na oca i na majku svoju , nije mene dostojan".

Po tvom formalistickom shvatanju, ti bi ove reci uzeo bukvalno!

Ne treba ti da mrzis svoje roditelje, on to nije rekao, vec je rekao da ti oni ne smeju biti ispred Boga!!!


Da sam u pravu to pokazuje i Pavle, kad sam sebe naziva "duhovnim ocem":

"Jer da imate u Kristu i deset tisuća učitelja, ipak ne biste imali više otaca.Ta u Kristu Isusu po evanđelju ja vas rodih!" (1. Kor. 4:15)

Ovde Pavle sebe naziva "duhovnim ocem" i kaze da ih je on "duhovno rodio"!

Eda li je i Pavle krsio Hristove reci koje ti formalisticki i bukvalno shvatas??

Ne , nego si ti lazljivac. I to sam vec dokazao nebrojeno mnogo puta!

Neces priznati, vrteces se u krug i izbegavati sve ovo, jer si krajnje neiskren covek.


S druge strane, sta vi radite kad oslovljvate vase pretpostavljene sa:

- Doktor
- Magistar
- Teolog
- Pastor

???

Pripisujes nam opet ono sto i sami radite, a to se po smislu gleda, a ne po slovu!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
a to ne radim, to si ti radio Taramani, opet svoje grehe drugom pripisujes. Ja zelim da ti objasnim da ti pomognem, ali ti imas zlo oko, ides sa nepoverenjem, bez ljubavi...

Uopšte se ne sjećaš ili namjerno to ardiš zbog bezobrazluka, nisam ga ja isprovocirao, neko je drugi, ja sam ga čak ignorisao.

Opet nisi shvatio smisao mog koment. nije ti nimalo dobro da se pozivaš na njega, ali ti moraš da skreneš sa trenutne teme za razg.

Isus je rekao:

"nikog ne nazivajte Ocem, jer je jedan vas Otac na nebesima"

Pravi dokaz onoga što tvrdim.

Ali potom kaze:

"Ko je moja mati i sestra i braca, oni koji vrse volju Oca mojega na nebesima"!

Tako je pokazao da nije mislio doslovno da ne smemo "nikog zvati ocem ili majkom ili bratom" vec da ih ne smemo stavljati ispred Boga!

Zato on i majci kaze: "sta je tebi do mene zeno, jos nije dosao cas moj" , drugim recima "nemoj da me ometas, Bog je ispred tebe"!

Dakle, kad Isus kaze da "nikog ne zovemo Ocem", misli da mu ne smemo dati prednost ispred Boga!

Pa nisu se fariseji uopste nazivali "ocevima" u ono vreme, vec on govori o fizickim ocevima!

Kaze ti na drugom mestu:

"Ko god ne mrzi na oca i na majku svoju , nije mene dostojan".

Po tvom formalistickom shvatanju, ti bi ove reci uzeo bukvalno!

Ne treba ti da mrzis svoje roditelje, on to nije rekao, vec je rekao da ti oni ne smeju biti ispred Boga!!!


Da sam u pravu to pokazuje i Pavle, kad sam sebe naziva "duhovnim ocem":

"Jer da imate u Kristu i deset tisuća učitelja, ipak ne biste imali više otaca.Ta u Kristu Isusu po evanđelju ja vas rodih!" (1. Kor. 4:15)

Ovde Pavle sebe naziva "duhovnim ocem" i kaze da ih je on "duhovno rodio"!

Eda li je i Pavle krsio Hristove reci koje ti formalisticki i bukvalno shvatas??

Ne , nego si ti lazljivac. I to sam vec dokazao nebrojeno mnogo puta!

Neces priznati, vrteces se u krug i izbegavati sve ovo, jer si krajnje neiskren covek.


S druge strane, sta vi radite kad oslovljvate vase pretpostavljene sa:

- Doktor
- Magistar
- Teolog
- Pastor

???

Pripisujes nam opet ono sto i sami radite, a to se po smislu gleda, a ne po slovu!

Nema potrebe da to čitam jer ti ništa drugo i ne znaš nego da ponavljaš,a to je zbog toga što ti sebi dokazuješ nauku PC, očigledno je da te ovaj stih uznemirio.

Te navode sam osporio već. Bilo bi besmisleno da sada ja moram ponavljati arg. koje sam već dao.

Što se mene tiče tema je završena, stih je jasan kao i vaše suprostavljanje tom stihu.

Idemo dalje, crkva jedno, a Biblija drugo.

Molitva 2.
Presvetoj Bogorodici
Svemoćna, prečista Gospođo, Vladičice, Bogorodice,-------------------------------------------------------------------------------------------------Postanak 17,1 Kad Abramu bi devedeset i devet godina, javi se Gospod Abramu i reče mu: "Ja sam Bog Svemoćni; hodi preda mnom i budi savršen!



Непорочну, сада и свагда, и у вековe векова------------------------------------------------------------------------------------------------Rimljanima 3,23 Jer svi sagriješiše i izgubili su slavu Božiju,
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Uopšte se ne sjećaš ili namjerno to ardiš zbog bezobrazluka, nisam ga ja isprovocirao, neko je drugi, ja sam ga čak ignorisao.
Ti si ga prijavio moderatoru , jedva si cekao da to uradis. Nemoj tu da se pravis sad! Osramotio si se, mislio si nece se saznati!

Pravi dokaz onoga što tvrdim.
Dokaz da ti nisi u pravu!

Nema potrebe da to čitam jer ti ništa drugo i ne znaš nego da ponavljaš,a to je zbog toga što ti sebi dokazuješ nauku PC, očigledno je da te ovaj stih uznemirio.
Uznemirio je tebe stih apostola Pavla JER ON SAM ZA SEBE KAZE DA JE DUHOVNI OTAC:

"Jer da imate u Kristu i deset tisuća učitelja, ipak ne biste imali više otaca.Ta u Kristu Isusu po evanđelju ja vas rodih!" (1. Kor. 4:15)

Ovde Pavle sam sebe naziva "duhovnim ocem" i kaze da ih je on "duhovno rodio"!

Pokazujes se lazljivac!

Idemo dalje, crkva jedno, a Biblija drugo.
Sad skreces temu jer sam dokazao gore da varas ljude! Treba da te bude sramota!


I sami radite ono za sta nas optuzujes , oslovljvate vase pretpostavljene sa:

- Doktor
- Magistar
- Teolog
- Pastor

???

Pripisujes nam opet ono sto i sami radite, a to se po smislu gleda, a ne po slovu!

Opet si pobedjen 100% bas cu sad namerno da ponavljam ovo, da svi vide kakav si!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Ti si ga prijavio moderatoru , jedva si cekao da to uradis. Nemoj tu da se pravis sad! Osramotio si se, mislio si nece se saznati!

Naravno jer je to zaslužio. Onakav izliv bijesa, mržnje i psovanja je dokaz njeghovog očajnog stanja srca.

Dokaz da ti nisi u pravu!

Po tebi znači da nije Biblija.

Uznemirio je tebe stih apostola Pavla JER ON SAM ZA SEBE KAZE DA JE DUHOVNI OTAC:

"Jer da imate u Kristu i deset tisuća učitelja, ipak ne biste imali više otaca.Ta u Kristu Isusu po evanđelju ja vas rodih!" (1. Kor. 4:15)

Ovde Pavle sam sebe naziva "duhovnim ocem" i kaze da ih je on "duhovno rodio"!

Pokazujes se lazljivac!

Tvoja besmislena objašnjenja neću ni da čitam.

Sad skreces temu jer sam dokazao gore da varas ljude! Treba da te bude sramota!


I sami radite ono za sta nas optuzujes , oslovljvate vase pretpostavljene sa:

- Doktor
- Magistar
- Teolog
- Pastor

???

Pripisujes nam opet ono sto i sami radite, a to se po smislu gleda, a ne po slovu!

Opet si pobedjen 100% bas cu sad namerno da ponavljam ovo, da svi vide kakav si!

Kao ni ovo.

Ne možeš ti mene mojim arg. oboriti, samim tim što sam ih ja dao tebi, znači da su za tebe.

Mene uopšte ne dotiče kada mi kažeš da sam formalista, a tebe je ubolo to.

Znam ja da boli istina. Meni to ne znači ništa, niti imam potrebu da tebi dokazujem da nisam. Ti čim imaš potrebu da dokazuješ da nisi formalista, znači da jesi.

Zato si se i pobunio jer sam govorio tačno.

Istina boli znam ja to. I za ponos i za formalno držanje subote.

I za form. shvatanje stihova.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ta u Kristu Isusu po evanđelju ja vas rodih!" (1. Kor. 4:15)

Duh Sveti je onaj koji u čoveku vrši novorođenje ili promenu, a ne čovek.

Nigde se u bibliji apostoli ne nazivaju sveti oci, niti su oni sebe tako kvalifikovali.

U gornjem tekstu Pavle govori o svom propovedničkom zvanju u objavi jevanđelja, a ne o svojoj navodnoj zameni uloge Duha Svetoga, ili kao sebi o nekakvom svetom ocu.

Da je Pavle mislio isključivo na propovedničku službu, potvrđuju izjave apostola, u kojima oni o sebi svedoče kao propovednike istine, a sa druge strane nikako ne veličaju sebe u odnosu na druge vernike Božje crkve,

"Jer je jedan Bog, i jedan posrednik Boga i ljudi, čovek Hristos Isus,
Koji sebe dade u otkup za sve, za svedočanstvo u svoje vreme,
Za koje sam postavljen propovednik i apostol (istinu govorim u Hristu, ne lažem), učitelj neznabožaca, u veri i istini"
( 1 Timotijeva 2. 5 - 7 )

"I ja, braćo, ne mogoh s vama govoriti kao s duhovnima nego kako s telesnima, kao s malom decom u Hristu.
Mlekom vas napojih a ne jelom, jer još ne mogaste, i ni sad još ne možete,
Jer ste još telesni. Jer gde su među vama zavisti i svađe i nesloge, niste li telesni, i ne živite li po čoveku?

Jer kad govori ko: Ja sam Pavlov; a drugi: Ja sam Apolov; niste li telesni?
Ko je dakle Pavle a ko li Apolo do samo sluge kroz koje verovaste, kao što i svakom Gospod dade?

Ja posadih, Apolo zali, a Bog dade te uzraste.
Tako niti je onaj šta koji sadi, ni onaj koji zaliva, nego Bog koji daje te raste.

A onaj koji sadi i koji zaliva jednaki su; i svaki će primiti svoju platu po svom trudu.
Jer mi smo Bogu pomagači, a vi ste Božija njiva, Božija građevina.

Po blagodati Božijoj koja mi je dana, ja kao premudri neimar postavih temelj, a drugi zida u visinu; ali svaki neka gleda kako zida.
Jer temelja drugog niko ne može postaviti osim onog koji je postavljen, koji je Isus Hristos"
( 1 Korinćanima 3. 1 - 11 )

Iz ovog poslednjeg se jasno vidi, da oni koji uče suprotno - razmišljaju čisto telesno.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
О ЗАСТУПАЊУ ЦАРИЦЕ НЕБЕСКЕ

"Коме да завапим, Владичице?.."

Овим речима се у име свих верујућих Света Црква обраћа Царици Небеској. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------Jeremija 7,18 Sinovi kupe drva, a očevi lože oganj, i žene mijese tijesto, da peku kolače
carici nebeskoj, i da ljevaju naljeve drugim bogovima, da bi mene
dražili.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Naravno jer je to zaslužio. Onakav izliv bijesa, mržnje i psovanja je dokaz njeghovog očajnog stanja srca.
A naravno ti si se osramotio jer to Hriscanin ne radi i ne vraca zlo za zlo. Ti ocigledno nisi duhovan covek onda!

Po tebi znači da nije Biblija
Pa ja sam biblijom dokazao da si lazljivac!

Tvoja besmislena objašnjenja neću ni da čitam.

Neces, zatvaras oci ko farisej i skrguces zubima.

Evo opet:

Uznemirio te stih apostola Pavla JER ON SAM ZA SEBE KAZE DA JE DUHOVNI OTAC:

"Jer da imate u Kristu i deset tisuća učitelja, ipak ne biste imali više otaca.Ta u Kristu Isusu po evanđelju ja vas rodih!" (1. Kor. 4:15)

Ovde Pavle sam sebe naziva "duhovnim ocem" i kaze da ih je on "duhovno rodio"!

Pokazujes se lazljivac!

Kao ni ovo.

Ne možeš ti mene mojim arg. oboriti, samim tim što sam ih ja dao tebi, znači da su za tebe.

Ti si ignorant jer neces da citas kad ti nije po volji. Boli te istina iz biblije, ali ne suprotis se meni vec Bogu, i njegovoj reci za koju licemerno kazes da je postujes!

Treba da te bude sramota kako se ponasas! Dokazujes stanje svog srca, kao i to da nisi Hriscanin!

U gornjem tekstu Pavle govori o svom propovedničkom zvanju u objavi jevanđelja, a ne o svojoj navodnoj zameni uloge Duha Svetoga, ili kao sebi o nekakvom svetom ocu.
Ko menja Duha Svetog, sta lupas tu?

Vi ste rekli da svestenike ne smemo zvati "otac" , a Pavle sebe tako zove, imajuci na umu njegovo delo evandjelja, ispravno razumevajuci Hristove reci, koje vi fariseji uzimate bukvalno!

Ovde Pavle cak i Avrama naziva "duhovnim ocem":

"ne potomstvu samo po Zakonu, nego i po vjeri Abrahama, koji je otac svih nas " (Rim 4:16)


Dakle dozvoljeno je druge osobe pogotovo nase verske ucitelje zvati izrazom "otac" , jer Isus nije mislio bukvalno da tu rec nikom ne upucujemo, pogotovo nije mislio da svoje roditelje vredjamo ponasajuci se hladno prema njima, vec da ne stavljamo druge ispred Boga, to je smisao njegovih reci!

Vi ponovo tumacite bibliju formalno hvatajuci se slova a ne razumevajuci smisao. Zato i jeste fariseji!

Nigde se u bibliji apostoli ne nazivaju sveti oci, niti su oni sebe tako kvalifikovali.
Pavle je sebe nazivao tako, i Avrama je nazivao "ocem'' a mislio je na duhovnog oca. Prevarant si i ti. Sramota je da stajes na stranu Tripa. Obadvojica se pokazaste lazljivci i manipulanti!!!

Mene bi bilo sramota da ovo radim, ali ne vas dvojicu, tvrdovrate i neobrezanog srca!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
A naravno ti si se osramotio jer to Hriscanin ne radi i ne vraca zlo za zlo. Ti ocigledno nisi duhovan covek onda!

To je pravedno jer takav ne treba da bude na forumu, još kaže da je vjernik.

Evo opet:

Uznemirio te stih apostola Pavla JER ON SAM ZA SEBE KAZE DA JE DUHOVNI OTAC:

"Jer da imate u Kristu i deset tisuća učitelja, ipak ne biste imali više otaca.Ta u Kristu Isusu po evanđelju ja vas rodih!" (1. Kor. 4:15)

Ovde Pavle sam sebe naziva "duhovnim ocem" i kaze da ih je on "duhovno rodio"!

Pokazujes se lazljivac!

Na to sam već dao odg.

verna Zaštitnice i Zastupnice svih grešnih ,--------------------------------------------------------------------------------------------------------Psalam 71,6 Na te se oslanjam od utrobe; ti si mi zaštitnik od majčina krila: u te se svagda uzdam.

Теби припадамо и Теби се клањамо пред свечесном и целебном иконом Твојом,--------------------------------------------------------------------------------------------------------Djela apostolska 10,26 Petar ga pridigne govoreći: "Ustani! I ja sam čovjek.--------------------------------------------------------------------------------------------------------Otkrivenje 19,10 I padnuvši pred nogama njegovima poklonih mu se; i reče mi: gle, nemoj,
ja sam sluga kao i ti i braća tvoja koja imaju svjedočanstvo Isusovo.
Bogu se pokloni; jer je svjedočanstvo Isusovo Duh Proroštva. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Otkrivenje 22,9 I
reče mi: gle, nemoj, jer sam i ja sluga kao i ti i braća tvoja proroci i
oni koji drže riječi proroštva knjige ove. Bogu se pokloni.

Ти си Виша од свих Сила Небеских и Светија од свих Светих.--------------------------------------------------------------------------------------------------------------Hebrejima 1,4 A toliko uzvišeniji postade od anđela, koliko odličnije ime od njihova baštini.

Dakle crkve uče sve suprotno Bibliji. Tradicionalne.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nigde apostol Pavle nije nazivao sebe ocem.

U starom zavetu postoji izraz "oćevi" ali očevi nacije koji su osnovali i izrodili Jevrejsku naciju, a ne nekakvi duhovni oci.

U nekim državama sveta postoji ovaj izraz "oćevi nacije" ali u ovom smislu osnivača.

Čak i da je tako kako ti kažeš, to nije merilo istine u bilo kojoj crkvi, nikakav naziv, titula, kvalifikacija, školsko zvanje, itd, jer ljudi mogu sebi dati bilo kakva imena ili titule.
Merilo biblijska istina, i duh posvećenja koji sam svedoči da li je neko ili nešto od Boga ili ne.

Hristos čak daje zapovest da se ni jedan čovek ne naziva ocem u duhovnom smislu, a tu zapovest izriče u kontekstu Fariseja koji su tražili da ih ljudi tako zovu.:

"A sva djela svoja čine da ih vide ljudi: raširuju svoje amajlije, i grade velike skute na haljinama svojima.
I traže začelje na gozbama i prva mjesta po zbornicama,
I da im se klanja po ulicama, i da ih ljudi zovu: ravi! ravi!
A vi se ne zovite ravi; jer je u vas jedan ravi Hristos, a vi ste svi braća.
I ocem ne zovite nikoga na zemlji; jer je u vas jedan otac koji je na nebesima.
Niti se zovite učitelji; jer je u vas jedan učitelj Hristos.
A najveći između vas da vam bude sluga.
Jer koji se podiže, poniziće se, a koji se ponižuje, podignuće se"
( Matej 23. 5 - 12 )
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Nigde apostol Pavle nije nazivao sebe ocem.

Vidiš da očajnički traže neki stih da ga izvrnu i da sebi umire savjest kako eto nije grijeh zvati nekoga duhovnim ocem.

A nigdje nemamo obraćanje nekoga nekome čovjeku sa oče ,a da mu nije pravi otac.

Samo imamo Ocu nebeskom jer je Bog.
 
Natrag
Top