Rat na forumu o religiji! (zavere, spamovanja, trolovanja, prijavljivanja, borbe nepostenim sredstvima)

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Recimo ja sam otvorio temu gde sam trazio da se ne komentarise, vec samo da se postavljaju citati. Onda sam i ja prekrsio pravilnik, jer mi tema nije u skladu sa pravilnikom o slobodnom komentarisanju..
Nije to u suprotnosti sa pravilnikom. Rekli smo da svako ima pravo pisati na bilo kojoj temi u skladu sa temom. I ti imaš pravo otvoriti neku temu (ovo bi možda bilo moguće rješenje tvoje dileme), dati uvod u tu temu i zamoliti u uvodu da se na tu temu ne javljaju oni koji nisu, recimo, pravoslavci, katolici... i td. jer tu želiš raspravljati o doktrinarnim pitanjima određene vjere, ili nešto slično tome... Ljudi dobrovoljno mogu pristati da poštuju tvoju želju, ali im urednici ne mogu zabraniti da pišu i na takvoj temi. Uradi to pa da vidimo šta će se desiti? Postoje skoro stalne pritužbe od vas nekolicine, da se postojeće teme spamuju (što je donekle i istina), da pojedinci nametljivo kontriraju na svakoj temi radi promocije svoje vjere i istovremene negacije drugih i drugačijih, pa hajde da probate ovako kao što sam sugersao, pa ćemo vidjeti u kojoj su mjeri gornje tvrdnje tačne?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.296
Ili da recimo ti ili bilo ko od pravoslavnih ode na temu o katoličanstvu i počne da izaziva nazivajući nas ovakvima i onakvima?
Nisam to video da neko od nas radi. Bilo je razgovora o nekim razlikama i zasto je to tako, ali napada nije bilo. Oni bi najvise voleli da se mi svadjamo, ali mi nemamo razloga to da radimo zaista. Razlike postoje ali su minorne, i zaista nebitne..

S druge strane ovi se i medjusobno svadjaju da sve prsti...
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
S druge strane ovi se i medjusobno svadjaju da sve prsti...

Pa kako i ne bi, kada su oko jedne te iste knjige, tačnije zbirke knjiga napravili 50.000 "crkava", i to baš na taj način, svađom oko tumačenja. I posle mi ovakvi i onakvi.

Rasprava Rima i Konstantinopolja je započeta oko toga da li papa ima pravo da bez odluka koncila - sabora promeni simvoil vere, a ne oko tumačenja Pisma, koje su i jedan i drugi držali kanonski ispravnim. Fotije je na primer iznosio zamerke o praksama, a ne o verovanjima. A oni se dele oko istog retka u Bibliji. A sve to govori samo jedno, oni pravu istinu i ne poznaju. Ne bi je prepoznali ni kada bi im se u svoj svojoj slavi prikazala pred njima. EGWisti Isusa ne bi ni prepoznali, ispitivali bi ga gde su mu krila, jer veruju da je on Mihael, a Raselovci bi ga oterali misleći da je sotona, jer oni i ne veruju u uskrsnuće tela. I onda se mi čudimo što nas spopadaju. Pa kako i ne bi, kada ne da im je razum isključen, nego ga i nemaju.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.296
Nije to u suprotnosti sa pravilnikom. Rekli smo da svako ima pravo pisati na bilo kojoj temi u skladu sa temom. I ti imaš pravo otvoriti neku temu (ovo bi možda bilo moguće rješenje tvoje dileme), dati uvod u tu temu i zamoliti u uvodu da se na tu temu ne javljaju oni koji nisu, recimo, pravoslavci, katolici... i td. jer tu želiš raspravljati o doktrinarnim pitanjima određene vjere, ili nešto slično tome...
Postoje skoro stalne pritužbe od vas nekolicine, da se postojeće teme spamuju (što je donekle i istina), da pojedinci nametljivo kontriraju na svakoj temi radi promocije svoje vjere i istovremene negacije drugih i drugačijih, pa hajde da probate ovako kao što sam sugersao, pa ćemo vidjeti u kojoj su mjeri gornje tvrdnje tačne?

Pa ne znam da li bi to postovali, eto vec ima tema "pravoslavlje" pa se i tamo javljaju da "obaraju" .

Inace, uvod u temu retko ko i cita. . Jedino resenje je da otvorim temu i da naglasim u naslovu teme - "samo za pravoslavce" i onda ce valjda biti jasno svima da nisu pozeljna ta njihova "obaranja", vec da zelimo mi pravoslavni razgovarati..

Mozda bi to i moglo tako funkcionisati?
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Pa ne znam da li bi to postovali, eto vec ima tema "pravoslavlje" pa se i tamo javljaju da "obaraju" .

Inace, uvod u temu retko ko i cita. . Jedino resenje je da otvorim temu i da naglasim u naslovu teme - "samo za pravoslavce" i onda ce valjda biti jasno svima da nisu pozeljna ta njihova "obaranja", vec da zelimo mi pravoslavni razgovarati..

Mozda bi to i moglo tako funkcionisati?

Možda i bi, ali niko ti ne garantuje da se četiri jahača Ellenokalipse neće naći prozvanima da "bibličare" i na toj temi. Jednostavno nećeš ih izbeći, jer nas je nedovoljno. Veruj mi oni tačno znaju da je pravih vernika, ili ljudi zainteresovanih za religiju veoma malo, znaju da većina koja dolazi na forum ili ne zna o religiji ništa, ili zna veoma malo. Zato i prozelitišu. Lukavi su, ali i arogantni. Uz to, pogledaj malo šta piše ispod tvog, slapovog ili mog avatara, a šta ispod avatara jednog od njih. Mnoge stvari će ti postati jasnije.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.296
Da, njemu piše VIP. Koliko znam, VIP se postaje zaslugama za forum. Što to nije recimo antonija koja je veoma aktivna na delu foruma o stripovma?
Ne znam bas da li je tako, Antonija je postala "uploader" jer je postavljala videe, a VIP ne znam stvarno, mozda zbog broja postova? Ne mora da znaci
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Pa kako i ne bi, kada su oko jedne te iste knjige, tačnije zbirke knjiga napravili 50.000 "crkava", i to baš na taj način, svađom oko tumačenja. I posle mi ovakvi i onakvi..

Darth, mozes li nam objasniti koja je svrha ponavljanja LAZI da su protestanti proizveli 50.000 crkava?
To smo toliko puta zajedno razmatrali i videli smo, na nesecu, da postoji 33.000 hriscanskih zajednica u koje su ukljucenmi svi hriscani i vi katolici.
Zato nikako vas ne mogu razumeti zbog cega neprekidmop pravite istu gresku?


Rasprava Rima i Konstantinopolja je započeta oko toga da li papa ima pravo da bez odluka koncila - sabora promeni simvoil vere, a ne oko tumačenja Pisma, koje su i jedan i drugi držali kanonski ispravnim. Fotije je na primer iznosio zamerke o praksama, a ne o verovanjima..[/QUOTE]

Darth, a sta bi sa ono filkioque?
dakle bila je svadja ne samo oko prakse, nego i doktrine. A posebno je bilo Papino uzdizanje iznad svih ostalih.


A oni se dele oko istog retka u Bibliji. A sve to govori samo jedno, oni pravu istinu i ne poznaju. Ne bi je prepoznali ni kada bi im se u svoj svojoj slavi prikazala pred njima. EGWisti Isusa ne bi ni prepoznali...[/QUOTE]

Kada bi ti vodio brigu o sebi, svojoj neveri i cistio djubre ispred svojih vrata, a prestao d apljujes po drugima i d aih vredjas, imao bi mnogo blagoslova, aovako samo berers gorke plodove koje neprestano sejes.

Tako isto su fariseji prezirali Hrista injegove sledbenike, kao sto Ga i ti prezires i ismejavas, zato su i primili kobne posledice.
Ddarth. sta mislis, hocemoli mi pre pomreti nego sto cemo od vas na forumu citi i nauciti nesta pametno. razumno i za sve korisno, ili cete do smrti samo huliti i klevetai?????


Jedino je Antonija uvek pozitivna i prava krscanka na forumu , a vi, Boze sacuvaj!
 
Natrag
Top