Rat na forumu o religiji! (zavere, spamovanja, trolovanja, prijavljivanja, borbe nepostenim sredstvima)

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Baš sam to i napravio. Kad sam pročitao od nekih ljudi da su Ellen White i ostali pioniri ASD vjerovali i naučavali doslovno bogohulnosti, potražio sam originalne radove Ellen White i nekih pionira, i evo što sam našao:

Ellen White: "S braćom i sestrama, nakon što je prošlo vrijeme četrdeset i četvrte, ja sam vjerovala da se grešnici više ne mogu obratiti, ...... (Ellen White, Letter 24, 1874, cited in MR, vol. 8, p. 229.)

Stvarnoslapova opsednutost Ellen White, i njegova izvrtanja se i dalje nastavljaju.

Evo odgovora:

Miler je proučavajući vremensko proročanstvo iz knjige proroka Danila 8 i 9 poglavlja, koja govore o očišćenju Svetinje nakon perioda od 2300 godina došao do zaključka da se tu govori o Hristvom drugom dolasku i očišćenju zemlje vatrom, za koju je pogrešno protumačio da predstavlja Svetinju o kojoj se govori u proročanstvu iz Danila, i da će se 22 oktobra na Jevrejski praznik "očišćenja Svetinje" ispuniti ovo proročanstvo i Hristos doći, a predhodno prestati vreme milosti za svet, kako biblija i uči kada govori o Hristovom drugom dolasku.
On je držao predavanja iznoseći ovu vest, i na ta predavanja su dolazili ljudi iz različitih crkava, verujući TADA da će vreme milosti za svet proći u određeni čas, i Hristos doći po drugi put, što je potpuno ispravno sa tačke gledišta očekivanja Hristovog drugog dolaska, jer biblija poziva da svakoga dana očekujemo njegov povratak, i da budemo spremni.
Dakle, tu je sve čisto i nema veze sa Antijevanđeljem, osim što je Miler napravio grešku što je pogrešno protumačio pojam "SVETINJE" i zaključio da se u Danilovom proročanstvu govori o zemlji, a u stvari se govori o očišćenju nebeske Svetinje, po tipologiji očišćenja zemaljske Svetinje, koja se kod Jevreja obeležavala praznikom "DAN OČIŠĆENJA SVETINJE"



"Mislim da ćemo jasno vidjeti kako ne postoji ni jedno drugo vrijeme za zatvaranje vrata, osim u jesen 1844. god. .... Kad smo došli do te točke vremena sve naše suosjećanje, odgovornost i molitve za grešnike su prestale, i naš jednodušni osjećaj i svjedočanstvo bilo je da je naš rad za svijet bio zauvijek završen. ..... Razlog da su žive grane osjećale da je njihov posao obavljen, bilo je to što je 2300 dana ispunjeno, te je došlo vrijeme da Isus zatvori vrata Svetinje i pređe u Svetinju nad svetinjama, primiti kraljevstvo i očistiti svetište. ... Isus je još uvijek milosrdan prema svojim svetima i uvijek će biti, i On je još uvijek njihov zagovornik i Veliki svećenik. Ali griješnik, kojemu je Isus ispružao ruke čitavo vrijeme, a koji je odbacio tu ponudu spasenja, ostao je bez zagovornika kad je Isus prešao iz Svetinje i zatvorio vrata 1844. god. Lažna crkva koja je odbacila istinu također je odbačena, kažnjena sljepoćom, i sada sa svojim ovcama i govedima idu tražiti Gospodina, kao da je još uvijek zagovornik griješnika. Ali, kaže prorok (Hs 5,6-7): 'Ali ga naći neće - povukao se od njih! Jahvu su iznevjerili: rodili su kopilad.' (Present Truth, 1850. god.)

Uriah Smith: "Spoznaja o Kristovoj službi i radu neophodna je za uživanje blagodati njegova posredovanja... Opće predodžba o njegovu radu tada (prije 1844.) bila je dovoljna da omogući ljudima pristup k Bogu po njemu... Ali kad je premjestio svoju službu (1844.) u Svetinju nad svetinjama... da spoznaja o njegovoj službi koju su do tada imali i koja je bila dovoljna, više nije dovoljna... Tko može pronaći spasenje sada? Oni koji idu Spasitelju tamo gdje on je, i gledaju ga vjerom u Svetinji nad svetinjama... Ta su vrata sada otvorena za spasenje. Ali nitko ne može razumijeti ovu promjenu bez konačne spoznaje po pitanju svetišta i odnosa lika i pralika. Sada mogu tražiti Spasitelja kao što su ga prije tražili, ali bez drugačije predodžbe o njegovu položaju i službi od one koju su imali dok je bio u Svetinji, to im neće pomoći. Neće ga pronaći tamo. Vrata su zatvorena.“ (Objections to the Visions Answered, 1868.)

Joseph Bates: "Mi razumijemo da je on (Krist) bio posrednik za sve na svijetu, služeći u Svetinji (Hebrejima 9,26), u Šatoru nazvanom Svetište, od dana Pedesetnice (31. godine) do određenog vremena, kraja 2300 dana, odnosno godina - jeseni 1844. godine. U tom vremenskom trenutku dakle, zatvorena su vrata za odbačenu Crkvu i pokvareni svijet." (The Review and Herald, 19. 1851. god.)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Evo, neka ovo stoji, neka ljudi čitaju i neka svatko svojim razumom razumijeva i zaključuje.

Ovde Stvarnoslap daje određene citate koji sami objašnjavaju o čemu se tu radi.

Tako da je on potpuno doživeo fijasko u svojoj borbi protiv Adventista.

Dakle, tu se radi o ljudima koji su odbacili svetlost o Isusovom preseljenju iz prvog odeljka ili SVETINJE, u SVETINJU NAD SVETINJAMA, pri čemu je on zatvorio vrata Svetinje, a otvorio vrata Svetinje nad Svetinjama.
Oni koji su odbacili ovu Svetlost o nastavku Isusove posredničke službe u drugom odeljku, oni su ostali IZA zatvorenih vrata Svetinje koja je Isus zatvorio, i sami sebe doveli u poziciju da Isus za njih posreduje, jer je vreme posredovanja za ljude u tom prvom odeljku prošlo, a odpočelo je novo vreme ili etapa posredovanja u drugom odeljku, i ljudi se od tada mogu spasti isključivo prihvatajući Isusovu posredničku službu u SVETINJI NAD SVETINJAMA.
Odbacujući tu službu i svetlost oni su izgubljeni, jer bez Isusove posredničke službe ne mogu biti spaseni.

Dakle, sve je čisto i prečisto, i svi to mogu da vide.

Amin!
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
To i ja kažem, da sami mogu da vide.

Konačno se složismo. Evo, pa neka ljudi čitaju i zaključuju:

Ellen White: "S braćom i sestrama, nakon što je prošlo vrijeme četrdeset i četvrte, ja sam vjerovala da se grešnici više ne mogu obratiti, ...... (Ellen White, Letter 24, 1874, cited in MR, vol. 8, p. 229.)

James White: "Mislim da ćemo jasno vidjeti kako ne postoji ni jedno drugo vrijeme za zatvaranje vrata, osim u jesen 1844. god. .... Kad smo došli do te točke vremena sve naše suosjećanje, odgovornost i molitve za grešnike su prestale, i naš jednodušni osjećaj i svjedočanstvo bilo je da je naš rad za svijet bio zauvijek završen. ..... Razlog da su žive grane osjećale da je njihov posao obavljen, bilo je to što je 2300 dana ispunjeno, te je došlo vrijeme da Isus zatvori vrata Svetinje i pređe u Svetinju nad svetinjama, primiti kraljevstvo i očistiti svetište. ... Isus je još uvijek milosrdan prema svojim svetima i uvijek će biti, i On je još uvijek njihov zagovornik i Veliki svećenik. Ali griješnik, kojemu je Isus ispružao ruke čitavo vrijeme, a koji je odbacio tu ponudu spasenja, ostao je bez zagovornika kad je Isus prešao iz Svetinje i zatvorio vrata 1844. god. Lažna crkva koja je odbacila istinu također je odbačena, kažnjena sljepoćom, i sada sa svojim ovcama i govedima idu tražiti Gospodina, kao da je još uvijek zagovornik griješnika. Ali, kaže prorok (Hs 5,6-7): 'Ali ga naći neće - povukao se od njih! Jahvu su iznevjerili: rodili su kopilad.' (Present Truth, 1850. god.)

Uriah Smith: "Spoznaja o Kristovoj službi i radu neophodna je za uživanje blagodati njegova posredovanja... Opće predodžba o njegovu radu tada (prije 1844.) bila je dovoljna da omogući ljudima pristup k Bogu po njemu... Ali kad je premjestio svoju službu (1844.) u Svetinju nad svetinjama... da spoznaja o njegovoj službi koju su do tada imali i koja je bila dovoljna, više nije dovoljna... Tko može pronaći spasenje sada? Oni koji idu Spasitelju tamo gdje on je, i gledaju ga vjerom u Svetinji nad svetinjama... Ta su vrata sada otvorena za spasenje. Ali nitko ne može razumijeti ovu promjenu bez konačne spoznaje po pitanju svetišta i odnosa lika i pralika. Sada mogu tražiti Spasitelja kao što su ga prije tražili, ali bez drugačije predodžbe o njegovu položaju i službi od one koju su imali dok je bio u Svetinji, to im neće pomoći. Neće ga pronaći tamo. Vrata su zatvorena.“ (Objections to the Visions Answered, 1868.)

Joseph Bates: "Mi razumijemo da je on (Krist) bio posrednik za sve na svijetu, služeći u Svetinji (Hebrejima 9,26), u Šatoru nazvanom Svetište, od dana Pedesetnice (31. godine) do određenog vremena, kraja 2300 dana, odnosno godina - jeseni 1844. godine. U tom vremenskom trenutku dakle, zatvorena su vrata za odbačenu Crkvu i pokvareni svijet." (The Review and Herald, 19. 1851. god.)
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Stvarnoslapova opsednutost Ellen White, i njegova izvrtanja se i dalje nastavljaju.

Evo odgovora:

Miler je proučavajući vremensko proročanstvo iz knjige proroka Danila 8 i 9 poglavlja, koja govore o očišćenju Svetinje nakon perioda od 2300 godina došao do zaključka da se tu govori o Hristvom drugom dolasku i očišćenju zemlje vatrom, za koju je pogrešno protumačio da predstavlja Svetinju o kojoj se govori u proročanstvu iz Danila, i da će se 22 oktobra na Jevrejski praznik "očišćenja Svetinje" ispuniti ovo proročanstvo i Hristos doći, a predhodno prestati vreme milosti za svet, kako biblija i uči kada govori o Hristovom drugom dolasku.
On je držao predavanja iznoseći ovu vest, i na ta predavanja su dolazili ljudi iz različitih crkava, verujući TADA da će vreme milosti za svet proći u određeni čas, i Hristos doći po drugi put, što je potpuno ispravno sa tačke gledišta očekivanja Hristovog drugog dolaska, jer biblija poziva da svakoga dana očekujemo njegov povratak, i da budemo spremni.
Dakle, tu je sve čisto i nema veze sa Antijevanđeljem, osim što je Miler napravio grešku što je pogrešno protumačio pojam "SVETINJE" i zaključio da se u Danilovom proročanstvu govori o zemlji, a u stvari se govori o očišćenju nebeske Svetinje, po tipologiji očišćenja zemaljske Svetinje, koja se kod Jevreja obeležavala praznikom "DAN OČIŠĆENJA SVETINJE"





Ovde Stvarnoslap daje određene citate koji sami objašnjavaju o čemu se tu radi.

Tako da je on potpuno doživeo fijasko u svojoj borbi protiv Adventista.

Dakle, tu se radi o ljudima koji su odbacili svetlost o Isusovom preseljenju iz prvog odeljka ili SVETINJE, u SVETINJU NAD SVETINJAMA, pri čemu je on zatvorio vrata Svetinje, a otvorio vrata Svetinje nad Svetinjama.
Oni koji su odbacili ovu Svetlost o nastavku Isusove posredničke službe u drugom odeljku, oni su ostali IZA zatvorenih vrata Svetinje koja je Isus zatvorio, i sami sebe doveli u poziciju da Isus za njih posreduje, jer je vreme posredovanja za ljude u tom prvom odeljku prošlo, a odpočelo je novo vreme ili etapa posredovanja u drugom odeljku, i ljudi se od tada mogu spasti isključivo prihvatajući Isusovu posredničku službu u SVETINJI NAD SVETINJAMA.
Odbacujući tu službu i svetlost oni su izgubljeni, jer bez Isusove posredničke službe ne mogu biti spaseni.

Dakle, sve je čisto i prečisto, i svi to mogu da vide.

Amin!

Laki zašto se služiš lažima i izvrtanjima , zašto sve izokreneš kontra , zašto sam sebe ubjeđuješ u neistinu , ako nešto piše onda tako i stoji ,?Nema potrebe danam ovde ti tumačiš ono što piše ,kad je jako čitljivo ,i kristalno jasno što piše.

To i ja kažem, da sami mogu da vide.
Tvoja izvrtanja

Konačno se složismo. Evo, pa neka ljudi čitaju i zaključuju:

Zaključak je jednostavan , čak i za polu pismene ,kao štosam ija , piše ono što piše , samo Lakiju to piše drugačije , sadće on to izokrenit drugačije
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Laki zašto se služiš lažima i izvrtanjima , zašto sve izokreneš kontra , zašto sam sebe ubjeđuješ u neistinu , ako nešto piše onda tako i stoji ,?Nema potrebe danam ovde ti tumačiš ono što piše ,kad je jako čitljivo ,i kristalno jasno što piše.


Tvoja izvrtanja



Zaključak je jednostavan , čak i za polu pismene ,kao štosam ija , piše ono što piše , samo Lakiju to piše drugačije , sadće on to izokrenit drugačije

Ne samo to Antonija, i nije samo on. takav, nego svi. Istražujući malo po Internetu naleteh na sajt Truth and fables, koji se bavi adventizmom i njihovim "zabludama" (namerno ne upotrebljavam težu, prikladniju reč), na tom sajtu postoji i arhiva lista koji rade protestanti - "Proclamation", u kome u svakom broju analiiziraju ponašanje i verovanja Adventista Sedmog Dana. Na pisanje tog lista, i svih onih koji u njemu rade, stigao je jedan od odgovora lokalnog Adventiste, donosim ga u celosti: kako original, tako i prevod.

How Pathetic Through Adventist teachings from the Holy Bible and the writings of Ellen White, millions will be in the kingdom. All of your staff are pathetic. Like Adloph Harstaff who broke away from the Adventist church in 1935 under the name Shepherd’s Rod, you’re spinning your wheels and will go nowhere. In 81 years, the Rods have a worldwide membership of 10,000. God has not blessed their devilish efforts and will not bless yours either. In my view, you are all devils out of hell. RANDLOPH,NY

Kako patetično
Preko Adventističkog učenja, preko Biblije i dela Ellen White, milioni će biti u Kraljevstvu. Čitava vaša redakcija, svi ste patetični. Kao Adolf Harstaf koji je 1935 napustio Adventističku Crkvu i osnovao svoju pod nazivom Pastirski Štap, vi vrtite svoje točkove uzalud i nećete stići nigde. Za 81 godinu, Štapovi su širom sveta stekli samo 10.000 članova. Bog nije blagoslovio njihove đavolske napore i neće ni vas blagosloviti. Po meni vi ste svi đavoli iz pakla.
Randolf, Nju Jork

Ovo je samo jedno od gomila pisama koje ovaj list prima, u kojima ih adventisti napadaju ovakvim rečima, ili odbranom svojih "verovanja" izvrtanjem pisma. tuđih reči, svega. Onoga ko o njima govori istinu, razotkriva njihove kontradikcije, i sve ostalo, često, a videli smo to i na ovom forumu nazivaju "đavolima, sotonama,", mene je Laodikeja optuživao da se predstavljam bogom i da tražim obožavanje, pa sam onda bio nazivan ludakom, sotonom, lažovom. To je njihova odbrana i izazivanje. Kod Ellen Gould White i čitave budalaštine koju je nametnula ljudima je isuviše jak, a jedini način da sami sebe ubede da im svim misle zlo i da odagnaju sumnju u ispravnost njenog učenja je ovo što rade, kako na forumu, tako i van njega. Brane se na taj način, izazivaju da ljudi kojima je dosta svega odreaguju nasilno, a njih naprave "mučenicima". Kao i svaki kult i ovo "kvazi hrišćanstvo" ima za svoje žrtve spremnu odbranu od spoljašnjih negiranja doktrine, u vidu ponavljanja da je sve to sotonino delo, optuživanja drugih da su mentalni bolesnici, žrtve sotone, da im je duh takav, da mrze i da namerno žele da spreče "jadne" adventiste da dospeju u "kraljevstvo", u tome kult citira i ono što je Isus pred uzašašće rekao apostolima o tome kako će ih mrzeti i progoniti zbog Njega. Sve samo da bi zadržali "vernike".

Tako da, antonija, ne čudi se njihovom izvrtanju, niti "geniju" i njegovom izazivanju i ponašanju nedostojnom čoveka, Marku u njegovoj lukavosti.... sve je to deo koda kulta koji je nastao u glavama Williama Milera i Ellen Gould White, njegove najvernije sledbenice, inače izbačene iz Metodista jer je želela da se nametne kao autoritet u tumačenju pisma.

To što su njihova učenja ne samo u suprotnosti sa Biblijom, sa učenjem Crkve, ili sa ljudskim razumom, to njih nije briga, u svojoj zaluđenosti ubeđeni su da čine to što čine za Boga, a sa takvima se ne može raspravljati iole normalno. Pogotovu ne sa onima koji bi da napreduju, ili već pripadaju upravnom delu sekte, bilo na lokalnom, bilo na svetskom nivou.
 
Poslednja izmena:
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Tako da, antonija, ne čudi se njihovom izvrtanju, niti "geniju" i njegovom izazivanju i ponašanju nedostojnom čoveka, Marku u njegovoj lukavosti.... sve je to deo koda kulta koji je nastao u glavama Williama Milera i Ellen Gould White, njegove najvernije sledbenice, inače izbačene iz Metodista jer je želela da se nametne kao autoritet u tumačenju pisma.

Ja osobno izostavljam Marka iz ove grupe , ijako je Adventista nije sklon napadanju ,i vređanju drugi
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ja osobno izostavljam Marka iz ove grupe , ijako je Adventista nije sklon napadanju ,i vređanju drugi

Sam se u tu grupu svrstao. Nisam ga ni stavio tu zbog vređanja nego radi lukavosti. Ne koriste oni isključivo vređanje, tu su i lukave zamke koje svakog ko sa njima uđe u konverzaciju čekaju iza ugla. Recimo, zapodene se rasprava oko Dekaloga, na šta recimo drugi kažu da poštuju i da treba poštovati Dekalog, e onda sledi pitanje a Shabat, Naučeni su da love žrtve i svaki deo Biblije okreću na svoju vodenicu. Oni se, a to su tako naučeni nikoga ne boje osim onih koji umeju da svojom glavom razmišljaju i poznaju pismo, onih koji se ne ustručavaju da upoređuju. Takvi ih uhvate u kontradikcijama, i onda sledi vređanje i napadi.
Jadna je to "vera" koja se mora ponižavanjem i pljuvanjem po drugima braniti, ali takvi su svi kultovi. Posebno "kvazi hrišćanski".
 
Natrag
Top