Rat na forumu o religiji! (zavere, spamovanja, trolovanja, prijavljivanja, borbe nepostenim sredstvima)

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.296
Lažno, poslje si rekao da stojiš iza svake takve riječi

Rekoh da sam se izvinuo jer "pametniji popusta", a ne zato sto sam kriv. Ti kazes "tvoj mozak je debilana i to zesca" a ja kazem "to si ti". Molim lepo. Ne mozes ti ocekivati da ti neko cuti na uvrede! A prvi vredjao nisam.

Djela su to pokazala. Ja sam samo konstatovao vaše stanje.

Dela su pokazala kakav si ti licno, a posto si njihov "predstavnik" i "ucitelj" , onda i dela svih "adventista"!

Što se tiče izvinjenja, ono podrazumeva priznavanje da je taj kome se izvinjavaš u pravu, što bi značilo da makar delićem svog bića, duše veruješ da i kod njihovog učenja ima istine, i da zbog nesigurnosti da nisi slučajno pogrešio i uvredio Boga, ti se izvinjavaš. Nažalost, njihovu, ja takvih deliča nemam, u toj meri da čak i lična izvinjenja od mene nebi dobili niti će dobiti.

Ne, nimalo ne sumnjam da im je ucenje lazno. Izvinuo sam se da bi smanjio tenzije. Trazio sam nacin da ga umirim, ali ocigledno on nema Bozjeg duha. Poslovica kaze - "lepa rec i gvozdena vrata otvara" a to uci i biblija. Pavle se uvek obracao sa postovanjem, samo sto oni ne postuju bibliju pa su im sve reci "gorka voda".

Nemoguce je sa njima razgovarati lepo..
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Rekoh da sam se izvinuo jer "pametniji popusta", a ne zato sto sam kriv. Ti kazes "tvoj mozak je debilana i to zesca" a ja kazem "to si ti". Molim lepo. Ne mozes ti ocekivati da ti neko cuti na uvrede! A prvi vredjao nisam.

Da ti vratim igračku.

Opet projektuješ sebe. Nisi ni znao šta je to dok ja nisam rekao. Ono što ti moraš da guglaš ja znam sa faksa.

Dela su pokazala kakav si ti licno, a posto si njihov "predstavnik" i "ucitelj" , onda i dela svih "adventista"!

Nisam ja kriv što si formalista.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.296
Nisi ni znao šta je to dok ja nisam rekao. Ono što ti moraš da guglaš ja znam sa faksa.

Sta sam ja to "guglao" i kakve veze ima google sa onim sto sam ja rekao?

A to sto stalno pominjes kako si ti "ucio nesto na faksu" i da si profesor".. samo dokazuje tvoju aroganciju za koju optuzujes nas. A to je "projekcija"! Ti sebe projektujes na druge, a to je kraden argument, jer si ga ukrao od mene. Ja sam rekao to za tebe. A ti krades sve, i to sam vec dokazao!

Sto se tice tvog obrazovanja, vise seljak na polju o bibliji zna nego ti. I ponasas se ovde kao da si samo ti pametan i da si jedino ti zavrsio fakultet. Mnogi smo zavrsili, ali se niko nije hvalio.. I ko se hvali biblija kaze - "Hristom da se hvali" i "ko misli da je naucio, jos uvek ne zna ko sto treba znati". Ali si zato ti pun sebe!

Nisam ja kriv što si formalista.

Formalizam se vidi jedino kod tebe. Ne pomaze sto drugima pripisujes svoje grehe.. Tvoj neuspeh da prevaris ljude na forumu je ocigledan. Koga ste obratili ti i Laodikeja ovde? - NIKAD NIKOG!

Dakle, god smo mi ovde, necete imati uspeha. I bolje je da pokusate da nas se resite, to vam je jedini spas!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Dakle, god smo mi ovde, necete imati uspeha. I bolje je da pokusate da nas se resite, to vam je jedini spas!

Pa zato i rade ovo što rade. Kako nisi shvatio ko su oni? Kakav im je um, ne duh, nego um. Korporacija i njena ideologija je takva, a mi imamo tu nesreću da protv nas nisu obični zombiji adventizma, nego oni željni uspona u redovima korporacije. Marko možda i ne, ali Laodikeja i onaj što mu je avatar svetleća 4-ta zapovest, sasvim sigurno. Zato idu na sve ili ništa, moraju pred korporacijom da se pokažu kao uspešni prozeliti. U pitanju je zemaljska plata, ali i poeni u istražnom postupku. Sa takvima, koji imaju određen cilj, nema i ne sme biti igre u rukavicama, jer lukavi su kao i otac im, lažu, izvrću izazivaju i samo čekaju pogrešan potez protivnika pa da dobiju što žele. A žele dominaciju ovde na forumu, da religiju predstavljaju i o njoj raspravljaju samo sledbenici ludače iz Mejna. Ostali, ili da se pokore i prihvate učenje đavolovih apostola, ili da se pokupe i odu. To im je cilj, i neće od toga odustati. Gde ne mogu milom i podmićivanjem, sledbenici već pomenute idu mentalnim terorom, jer retko ko uopšte želi da na forumu trpi ovo što apsolutno svi koji nisu sledbenici đavolovog evenđelja trpe. Zato zavere, zato prijavljivanja, zato izazivanja. cilj je uklanjanje opozicije koja zna istinu o njima. Zato sve ovo.

Mogu oni da pokušaju, ali samo to i ništa više. Ako je upravi foruma stalo da ovo bude opšti forum, a ne adventisčki koven, oni to neće dozvoliti. Jer time gube korisnike.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.296
Ako je upravi foruma stalo da ovo bude opšti forum, a ne adventisčki koven, oni to neće dozvoliti. Jer time gube korisnike.
Vidi brate, pricao sam ja sa Jurivakom i predlagao mu sta bi se moglo uciniti. Jedini nacin je podeliti forum "Religija" na cetiri dela:

Prvi deo bi bio - "predstavljanje verskih zajednica" , gde bi svaka zajednica imala svoj licni podforum: pravoslavlje, katolicizam, adventizam... Na tim podforumima, zajednice bi se predstavljale, i to na najlepsi moguci nacin. Iznosile bi svoje "veruju", diskutovale o unutasnjim stvarima crkve, vernici bi se druzili i otvarali teme poput "muzike", "teologije" i sl.. Sve bi to bile lepe teme i bilo bi zabranjeno da dodje neko sa strane i da ih "teoloski uznemirava" ili "napada"!

Drugi deo bio bi -"teolosko sukobljavanje verskih zajednica" gde bi bilo dozvoljeno suprotstavljanje verskih zajednica i "prozelitizam", a imali bi teme koje i sada vidimo na ovom delu foruma..

Treci deo bi bio - "opsta religijska diskusija" gde bi se diskutovalo uopsteno o svim religijama i verama bez predubedjenja. Govorilo bi se o "istoriji religije" o "njenom nastanku" i sl.. Tu bi isto tako bilo zabranjeno napadanje iskljucivo jedne zajednice ili njenih clanova. Ako neko zeli to da radi, neka ide na temu - "teolosko sukobljavanje verskih zajednica"!

Cetvrti deo bio bi - "Ateizam" (smatram da je i njemu mesto ovde). A tu bi se vodila diskusija o evoluciji i o onome sto obesmisljava veru u Boga.

Ovako bi ja resio problem.

Svako neka ide na temu koja mu odgovara. Ja licno preferiram prvu, jer zelim deo namenjen iskljucivo pravoslavcima i nikom drugom.

Ako neko hoce da se "svadja" neka lepo ode i neka se svadja na temi predvidjenoj za to sa onima koji to zele, ja ne zelim.

E sad, Jurivaka mi je rekao da bi sve ovo iziskivalo velike resurse foruma i da je tesko sprovodljivo, a pored toga brine se i da bi to bio neki vid diskriminacije.. Ja ne vidim kako bi ovo ikoga diskriminisalo. Ovo je cak na korist svih nas pa i adventista..

Ali mislim da on mene i nije dobro razumeo sta sam zeleo reci. Zamolio bih te, da ako se slazes sa ovim, porazgovaras sa njim u PP i predlozis mu isto, ili slicno.

Pitao bih i Laodikeju i Marka i ostale (i odma ih pitam), da li bi se slozili sa ovim?

Ovo je na korist svih nas..
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Vidi brate, pricao sam ja sa Jurivakom i predlagao mu sta bi se moglo uciniti. Jedini nacin je podeliti forum "Religija" na cetiri dela:

Prvi deo bi bio - "predstavljanje verskih zajednica" , gde bi svaka zajednica imala svoj licni podforum: pravoslavlje, katolicizam, adventizam... Na tim podforumima, zajednice bi se predstavljale, i to na najlepsi moguci nacin. Iznosile bi svoje "veruju", diskutovale o unutasnjim stvarima crkve, vernici bi se druzili i otvarali teme poput "muzike", "teologije" i sl.. Sve bi to bile lepe teme i bilo bi zabranjeno da dodje neko sa strane i da ih "teoloski uznemirava" ili "napada"!

Drugi deo bio bi -"teolosko sukobljavanje verskih zajednica" gde bi bilo dozvoljeno suprotstavljanje verskih zajednica i "prozelitizam", a imali bi teme koje i sada vidimo na ovom delu foruma..

Treci deo bi bio - "opsta religijska diskusija" gde bi se diskutovalo uopsteno o svim religijama i verama bez predubedjenja. Govorilo bi se o "istoriji religije" o "njenom nastanku" i sl.. Tu bi isto tako bilo zabranjeno napadanje iskljucivo jedne zajednice ili njenih clanova. Ako neko zeli to da radi, neka ide na temu - "teolosko sukobljavanje verskih zajednica"!

Cetvrti deo bio bi - "Ateizam" (smatram da je i njemu mesto ovde). A tu bi se vodila diskusija o evoluciji i o onome sto obesmisljava veru u Boga.

Ovako bi ja resio problem.

Svako neka ide na temu koja mu odgovara. Ja licno preferiram prvu, jer zelim deo namenjen iskljucivo pravoslavcima i nikom drugom.

Ako neko hoce da se "svadja" neka lepo ode i neka se svadja na temi predvidjenoj za to sa onima koji to zele, ja ne zelim.

E sad, Jurivaka mi je rekao da bi sve ovo iziskivalo velike resurse foruma i da je tesko sprovodljivo, a pored toga brine se i da bi to bio neki vid diskriminacije.. Ja ne vidim kako bi ovo ikoga diskriminisalo. Ovo je cak na korist svih nas pa i adventista..

Ali mislim da on mene i nije dobro razumeo sta sam zeleo reci. Zamolio bih te, da ako se slazes sa ovim, porazgovaras sa njim u PP i predlozis mu isto, ili slicno.

Pitao bih i Laodikeju i Marka i ostale (i odma ih pitam), da li bi se slozili sa ovim?

Ovo je na korist svih nas..
Ovo je na prvi pogled zanimljiv predlog, ali praktično nesprovodiv. Treba poći od činjenice da je forum javni medij i da na svakom njegovom dijelu i svakoj temi ima pravo sudjelovati ko god želi. Nije moguće, recimo, postaviti jednu temu i odrediti da toj temi imaju pravo sudjelovati samo neki članovi, odnosno samo oni koji će pisati na određen način. Prvo, to bi bila diskriminacija, a drugo, to bi praktično bilo nesprovodivo i treće, ne može niko nikome određivati šta će pisati, gdje će pisati i kako će pisati, pod uslovom da su njegovi prilozi u skladu sa Pravilnikom foruma. Ako bi se ovake nešto pokušalo, morala bi se mijenjati čitava koncepcija foruma, počev od njegovog Pravilnika, pa do nekih projektnih rješenja.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Vidi brate, pricao sam ja sa Jurivakom i predlagao mu sta bi se moglo uciniti. Jedini nacin je podeliti forum "Religija" na cetiri dela:

Prvi deo bi bio - "predstavljanje verskih zajednica" , gde bi svaka zajednica imala svoj licni podforum: pravoslavlje, katolicizam, adventizam... Na tim podforumima, zajednice bi se predstavljale, i to na najlepsi moguci nacin. Iznosile bi svoje "veruju", diskutovale o unutasnjim stvarima crkve, vernici bi se druzili i otvarali teme poput "muzike", "teologije" i sl.. Sve bi to bile lepe teme i bilo bi zabranjeno da dodje neko sa strane i da ih "teoloski uznemirava" ili "napada"!

Drugi deo bio bi -"teolosko sukobljavanje verskih zajednica" gde bi bilo dozvoljeno suprotstavljanje verskih zajednica i "prozelitizam", a imali bi teme koje i sada vidimo na ovom delu foruma..

Treci deo bi bio - "opsta religijska diskusija" gde bi se diskutovalo uopsteno o svim religijama i verama bez predubedjenja. Govorilo bi se o "istoriji religije" o "njenom nastanku" i sl.. Tu bi isto tako bilo zabranjeno napadanje iskljucivo jedne zajednice ili njenih clanova. Ako neko zeli to da radi, neka ide na temu - "teolosko sukobljavanje verskih zajednica"!

Cetvrti deo bio bi - "Ateizam" (smatram da je i njemu mesto ovde). A tu bi se vodila diskusija o evoluciji i o onome sto obesmisljava veru u Boga.

Ovako bi ja resio problem.

Svako neka ide na temu koja mu odgovara. Ja licno preferiram prvu, jer zelim deo namenjen iskljucivo pravoslavcima i nikom drugom.

Ako neko hoce da se "svadja" neka lepo ode i neka se svadja na temi predvidjenoj za to sa onima koji to zele, ja ne zelim.

E sad, Jurivaka mi je rekao da bi sve ovo iziskivalo velike resurse foruma i da je tesko sprovodljivo, a pored toga brine se i da bi to bio neki vid diskriminacije.. Ja ne vidim kako bi ovo ikoga diskriminisalo. Ovo je cak na korist svih nas pa i adventista..

Ali mislim da on mene i nije dobro razumeo sta sam zeleo reci. Zamolio bih te, da ako se slazes sa ovim, porazgovaras sa njim u PP i predlozis mu isto, ili slicno.

Pitao bih i Laodikeju i Marka i ostale (i odma ih pitam), da li bi se slozili sa ovim?

Ovo je na korist svih nas..

Iako sam ti dao lajk, ne slažem se sa ovim predlogom, jer uvodi segregaciju samo zato što pojedinci, u ovom slučaju adventisti svaku temu smatraju pozivom za prozelitizam svoje hereze. Upali smo u problem koji su oni svojim delovanjem napravili. Rešenje nije u segregaciji nego u jasnom stavljanju do znanja da PROZELITIZAM bilo keje grupacije za sobom povlači trajnu zabranu pristupa forumu. Dakle, ako žele da pričaju o svojoj doktrini, neka otovre teme o tome,. ne podforume, to im je koliko znam i dozvoljeno, ali oni moraju implictino da svoju doktrinu šire kod drugih, sve dok celokupan forum ne bude njihov. Pošto je to ovde evidentno. Rešenje je u onome što sam gore napiusao. Prozelitizam kažnjiv trajnim banom, na celom forumu. Pa posle neka se pitaju zašto i kako. Naravno, pojavljivali bi se sa drugim nalozima, ali je to lako proverljiuvo.



Ovo je na prvi pogled zanimljiv predlog, ali praktično nesprovodiv. Treba poći od činjenice da je forum javni medij i da na svakom njegovom dijelu i svakoj temi ima pravo sudjelovati ko god želi. Nije moguće, recimo, postaviti jednu temu i odrediti da toj temi imaju pravo sudjelovati samo neki članovi, odnosno samo oni koji će pisati na određen način. Prvo, to bi bila diskriminacija, a drugo, to bi praktično bilo nesprovodivo i treće, ne može niko nikome određivati šta će pisati, gdje će pisati i kako će pisati, pod uslovom da su njegovi prilozi u skladu sa Pravilnikom foruma. Ako bi se ovake nešto pokušalo, morala bi se mijenjati čitava koncepcija foruma, počev od njegovog Pravilnika, pa do nekih projektnih rješenja.

Ne samo resursi, nego se i obesmišljava sam pojam foruma.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Konačno se složismo. Evo, pa neka ljudi čitaju i zaključuju:

Ellen White: "S braćom i sestrama, nakon što je prošlo vrijeme četrdeset i četvrte, ja sam vjerovala da se grešnici više ne mogu obratiti, ...... (Ellen White, Letter 24, 1874, cited in MR, vol. 8, p. 229.)

James White: "Mislim da ćemo jasno vidjeti kako ne postoji ni jedno drugo vrijeme za zatvaranje vrata, osim u jesen 1844. god. .... Kad smo došli do te točke vremena sve naše suosjećanje, odgovornost i molitve za grešnike su prestale, i naš jednodušni osjećaj i svjedočanstvo bilo je da je naš rad za svijet bio zauvijek završen. ..... Razlog da su žive grane osjećale da je njihov posao obavljen, bilo je to što je 2300 dana ispunjeno, te je došlo vrijeme da Isus zatvori vrata Svetinje i pređe u Svetinju nad svetinjama, primiti kraljevstvo i očistiti svetište. ... Isus je još uvijek milosrdan prema svojim svetima i uvijek će biti, i On je još uvijek njihov zagovornik i Veliki svećenik. Ali griješnik, kojemu je Isus ispružao ruke čitavo vrijeme, a koji je odbacio tu ponudu spasenja, ostao je bez zagovornika kad je Isus prešao iz Svetinje i zatvorio vrata 1844. god. Lažna crkva koja je odbacila istinu također je odbačena, kažnjena sljepoćom, i sada sa svojim ovcama i govedima idu tražiti Gospodina, kao da je još uvijek zagovornik griješnika. Ali, kaže prorok (Hs 5,6-7): 'Ali ga naći neće - povukao se od njih! Jahvu su iznevjerili: rodili su kopilad.' (Present Truth, 1850. god.)

Uriah Smith: "Spoznaja o Kristovoj službi i radu neophodna je za uživanje blagodati njegova posredovanja... Opće predodžba o njegovu radu tada (prije 1844.) bila je dovoljna da omogući ljudima pristup k Bogu po njemu... Ali kad je premjestio svoju službu (1844.) u Svetinju nad svetinjama... da spoznaja o njegovoj službi koju su do tada imali i koja je bila dovoljna, više nije dovoljna... Tko može pronaći spasenje sada? Oni koji idu Spasitelju tamo gdje on je, i gledaju ga vjerom u Svetinji nad svetinjama... Ta su vrata sada otvorena za spasenje. Ali nitko ne može razumijeti ovu promjenu bez konačne spoznaje po pitanju svetišta i odnosa lika i pralika. Sada mogu tražiti Spasitelja kao što su ga prije tražili, ali bez drugačije predodžbe o njegovu položaju i službi od one koju su imali dok je bio u Svetinji, to im neće pomoći. Neće ga pronaći tamo. Vrata su zatvorena.“ (Objections to the Visions Answered, 1868.)

Joseph Bates: "Mi razumijemo da je on (Krist) bio posrednik za sve na svijetu, služeći u Svetinji (Hebrejima 9,26), u Šatoru nazvanom Svetište, od dana Pedesetnice (31. godine) do određenog vremena, kraja 2300 dana, odnosno godina - jeseni 1844. godine. U tom vremenskom trenutku dakle, zatvorena su vrata za odbačenu Crkvu i pokvareni svijet." (The Review and Herald, 19. 1851. god.)

Da, neka pročitaju, ali neka sagledaju ceo kontekst događaja koje si ti izvadio iz konteksta.

To je malo teže, ker mnogi ne čitaju spise Ellen White, i zato je nužno da se ljudima objasni tvoja prevara.

Dakle, nužno je objasniti da Ellen White govori o dva događaja.

1. DA JE ONA ZAJEDNO SA OSTALIMA KOJI SU POSEĆIVALI MILEROVA PREDAVANJA VEROVALA DA ĆE HRISTOS DOĆI I DA KAKO BIBLIJA I UČI PRE TOG DOGAĐAJA PREDSTAJE VREME MILOSTI ZA SVET.

2. DA ONA GOVORI O ISUSOVOM IZLASKU IZ SVETINJE, I ULASKU U SVETINJU NAD SVETINJAMA DA OBAVI ZAVRŠNO DELO POSREDOVANJA ZA ČOVEKA, PRI ČEMU JE ON ZATVORIO VRATA SVETINJE A OTVORIO VRATA SVETINJE NAD SVETINJAMA.
ONI KOJI SU ODBACILI OVU SVETLOST ONI SU OSTALI IZA ZATVORENIH VRATA, I POŠTO SU ODBACILI ISUSOVU SLUŽBU U DRUGOM ODELJKU ONI SU OSTALI VAN DOMAŠAJA BOŽJE MILOSTI, JER JEDINO SU MOGLI BITI SPASENI PRIHVATANJEM ISUSOVE POSREDNIČKE SLUŽBE U TOM DRUGOM ODELJKU ILI SVETINJI NAD SVETINJAMA.


Evo odgovora na ove dve pojedinosti.

1.

Miler je proučavajući vremensko proročanstvo iz knjige proroka Danila 8 i 9 poglavlja, koja govore o očišćenju Svetinje nakon perioda od 2300 godina došao do zaključka da se tu govori o Hristvom drugom dolasku i očišćenju zemlje vatrom, za koju je pogrešno protumačio da predstavlja Svetinju o kojoj se govori u proročanstvu iz Danila, i da će se 22 oktobra na Jevrejski praznik "očišćenja Svetinje" ispuniti ovo proročanstvo i Hristos doći, a predhodno prestati vreme milosti za svet, kako biblija i uči kada govori o Hristovom drugom dolasku.
On je držao predavanja iznoseći ovu vest, i na ta predavanja su dolazili ljudi iz različitih crkava, verujući TADA da će vreme milosti za svet proći u određeni čas, i Hristos doći po drugi put, što je potpuno ispravno sa tačke gledišta očekivanja Hristovog drugog dolaska, jer biblija poziva da svakoga dana očekujemo njegov povratak, i da budemo spremni.
Dakle, tu je sve čisto i nema veze sa Antijevanđeljem, osim što je Miler napravio grešku što je pogrešno protumačio pojam "SVETINJE" i zaključio da se u Danilovom proročanstvu govori o zemlji, a u stvari se govori o očišćenju nebeske Svetinje, po tipologiji očišćenja zemaljske Svetinje, koja se kod Jevreja obeležavala praznikom "DAN OČIŠĆENJA SVETINJE"

2.

Ovde Stvarnoslap daje određene citate koji sami objašnjavaju o čemu se tu radi.

Tako da je on potpuno doživeo fijasko u svojoj borbi protiv Adventista.

Dakle, tu se radi o ljudima koji su odbacili svetlost o Isusovom preseljenju iz prvog odeljka ili SVETINJE, u SVETINJU NAD SVETINJAMA, pri čemu je on zatvorio vrata Svetinje, a otvorio vrata Svetinje nad Svetinjama.
Oni koji su odbacili ovu Svetlost o nastavku Isusove posredničke službe u drugom odeljku, oni su ostali IZA zatvorenih vrata Svetinje koja je Isus zatvorio, i sami sebe doveli u poziciju da Isus za njih posreduje, jer je vreme posredovanja za ljude u tom prvom odeljku prošlo, a odpočelo je novo vreme ili etapa posredovanja u drugom odeljku, i ljudi se od tada mogu spasti isključivo prihvatajući Isusovu posredničku službu u SVETINJI NAD SVETINJAMA.
Odbacujući tu službu i svetlost oni su izgubljeni, jer bez Isusove posredničke službe ne mogu biti spaseni.

Dakle, sve je čisto i prečisto, i svi to mogu da vide.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.296
Ovo je na prvi pogled zanimljiv predlog, ali praktično nesprovodiv. Treba poći od činjenice da je forum javni medij i da na svakom njegovom dijelu i svakoj temi ima pravo sudjelovati ko god želi. Nije moguće, recimo, postaviti jednu temu i odrediti da toj temi imaju pravo sudjelovati samo neki članovi, odnosno samo oni koji će pisati na određen način. Prvo, to bi bila diskriminacija,
Pa i nije diskriminacija ako se radi o "uvodnom predstavljanju" zajednica. I ako svako ima pravo otvoriti sebi stranicu da se predstavi. To ti je kao u politici, svako ima pravo na "uvodnu rec", bez da ga drugi prekine. A ovde imamo slucaj da "replikanati" ubacuju, a ti nisi jos ni zavrsio sta imas. Teologija, odnosno religija uopste je jako siroka oblast i nisi u stanju sve izneti u pocetnom postu..

Zato je po meni bolje da postoji mesto za predstavljanje zajednica, a sa druge strane mesto gde ce se suceljavati misljenja i osporavati stavovi..

drugo, to bi praktično bilo nesprovodivo
Ne bi, samo ako ima volje..

ne može niko nikome određivati šta će pisati, gdje će pisati i kako će pisati, pod uslovom da su njegovi prilozi u skladu sa Pravilnikom foruma.
To je druga stvar sto je trenutno ovo nesprovodivo ako uzmemo u obzir postojeci pravilnik. Ali mislim da je ideja dobra..

Ako bi se ovake nešto pokušalo, morala bi se mijenjati čitava koncepcija foruma, počev od njegovog Pravilnika, pa do nekih projektnih rješenja.

Znam, to iziskuje mnoge promene. Ali zar nema svaki podforum i neka sopstvena pravila sta i kako ili je pravilnik globalan i neprilagodljiv? Ja sam ipak mislio da postoji i neka fleksibilnost u zavisnosti od podforuma. Zavisi i kako tumacis pravilnik.

Recimo ja sam otvorio temu gde sam trazio da se ne komentarise, vec samo da se postavljaju citati. Onda sam i ja prekrsio pravilnik, jer mi tema nije u skladu sa pravilnikom o slobodnom komentarisanju..

Rešenje nije u segregaciji nego u jasnom stavljanju do znanja da PROZELITIZAM bilo keje grupacije za sobom povlači trajnu zabranu pristupa forumu.
Pa ni to nije moguce po pravilniku.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Pa ni to nije moguce po pravilniku.

E pa onda, neka trpe. Ili neka se pravilnik promeni. Prvo, sloboda javnog izražavanja zahteva odgovornost. A ne da se nekome čini da može da pljuje, vređa, izaziva, napada, i obesmišljava sve jer je pun (a nije pun toga nego nečega mnogo prizemnijeg) žara da sve unaokolo ubedi u doktrinu svoje zajednice. Na šta bi ličila rasprava da sada slap ili ja počnemo da na temi pravoslavlja turiramo oko etnofiletizma, razlikama u praksama svake od pomesnih crkava, i da filozofiramo i vređamo ljude samo zato što oni ne drže papu kao poglavara? Ubeđujući ih da su otpad jer imaju autokefaliju? Ili da recimo ti ili bilo ko od pravoslavnih ode na temu o katoličanstvu i počne da izaziva nazivajući nas ovakvima i onakvima? Ja sam još ranije napisao da se mi možemo raspravljati oko toga da li je filioque pravilno ili nije, da možemo iznositi argumente za i protiv, ali da to ne znači da moramo da se vređamo i ponižavamo Uostalom mi i jesmo braća, možda posvađani, pa ne govorimo jedan sa drugim, ili imamo zamerke zbog ovoga i onoga, tukli smo se, to jest tukli su se drugi govoreći da to čine u naše ime i za naše dobro, ali braća jesmo, sve dok nam je Otac jedan, i Majka nam je jedna. Ovi, o kojima je reč, braća nam nisu, jer Oca nam predstavljaju kakav on nije, a Majku nazivaju kurvom, pričest im nije ono što pričest jeste, nego sablazan, Krst Gospodnji mrze i odbacuju ga, Bogorodicu ne poštuju, svece nemaju.... osim LUtera i Ellen Gould White, koja i nije svetica, nego je ravna Bogu po njihovom učenju.

Neodgovorno je i arogantno histerisati o nekakvom progonu i mržnji kada prvi započinju sa takvim stavom. Dakle, ako pljuju, neka trpe, jer mi i ne pljujemo nego samo istinu o njima donosimo. Ponoviću, ne trebaju Crkvi takvi vernici, mi i ne pokušavamo da ih obratimo, to jest vratimo, nego samo na optužbe i pljuvanja, na prozelitizam odgovaramo iznošenjem istine, rušenjem njihovih argumenata, na koje su oni inače alergični. Da nisu, ne bi se usuđivali da šire svoju laž kao istinu i zagađuju i teme kojih se i ne tiču, ali oni moraju da "evangeliziraju" jer inače nema prihoda za korporaciju.
 
Natrag
Top