Rat na forumu o religiji! (zavere, spamovanja, trolovanja, prijavljivanja, borbe nepostenim sredstvima)

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Kada bi ti vodio brigu o sebi, svojoj neveri i cistio djubre ispred svojih vrata, a prestao d apljujes po drugima i d aih vredjas, imao bi mnogo blagoslova, aovako samo berers gorke plodove koje neprestano sejes.

Djubre pred mojim vratima ja čistim, a vi ga stalno bacate. Moja nevera je samo prema vašoj "veri" Vaše se vere evo na Pepelnicu, početak korizme odričem kao sotonske, svih djela njezinih, svog "sjaja" njezina i svih laži njezinih.

A sve što činim i činiću nije da vas vratim u krilo Crkve, nego da sprečim da drugi nasednu i u vama vide ono što niste. Da umesto pravog Evanđelja popiju legalističko neojudaizatorski otrov začinjen bibliolatrijom. Da izgube duše jer su naivno poverovali da im kult nastao u glavi apostate od Metodizma nudi put ka Bogu, umesto onog koji su primili na krštenju. Da zavedeni prekrše prvu zapovest, i da umesto Bogu klanjaju se predmetu, ukrašenom tumačenjima metodiste zaljubljene u Milerovo datumarenje.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
Darth, mozes li nam objasniti koja je svrha ponavljanja LAZI da su protestanti proizveli 50.000 crkava?
To smo toliko puta zajedno razmatrali i videli smo, na nesecu, da postoji 33.000 hriscanskih zajednica u koje su ukljucenmi svi hriscani i vi katolici.
Zato nikako vas ne mogu razumeti zbog cega neprekidmop pravite istu gresku?

Evo tko ponavlja neistine: https://serbianforum.org/threads/sola-scriptura-da-li-je-dovoljno.712757/post-2320016
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Djubre pred mojim vratima ja čistim, a vi ga stalno bacate. Moja nevera je samo prema vašoj "veri" Vaše se vere evo na Pepelnicu, početak korizme odričem kao sotonske, svih djela njezinih, svog "sjaja" njezina i svih laži njezinih.

A sve što činim i činiću nije da vas vratim u krilo Crkve, nego da sprečim da drugi nasednu i u vama vide ono što niste. Da umesto pravog Evanđelja popiju legalističko neojudaizatorski otrov začinjen bibliolatrijom. Da izgube duše jer su naivno poverovali da im kult nastao u glavi apostate od Metodizma nudi put ka Bogu, umesto onog koji su primili na krštenju. Da zavedeni prekrše prvu zapovest, i da umesto Bogu klanjaju se predmetu, ukrašenom tumačenjima metodiste zaljubljene u Milerovo datumarenje.

Dobro jutro brate Darth,
ne mogu da verujem da bi se to tebi moglo dogoditi. Shvatam da si se na nervirao, ali ne mogu nikako da te razumem.

Sinoc sam dugo razmisljao o tvom jucerasnhjem komentaru koga nikako ne mogu razumeti.
U velikom gnjevu si rekao kako je Muhamed bio nemoralan, a ja to nikad nisam nigde procitao da je tako kako ti pises.
Medjutim,
zbog cega si ti to meni podneo pod naos? Darth, pa nisam ja musliman niti pristalica Muhamedovog koncepta religije.
Tao je isto kao da si rekao, pa i Hitler je progonio Jevreje....
Ta tvojma mrznja i gnjev pema drugima, cesto te izbace iz koloseka i pises bilo sta.

Razmisli malo o ovom tvom komentaru. Ti kazes vase vere se odricem kao satanske... Pa
ko je tebi ponudio nasu veru? Niko!
Kako se mozes odricati onoga sto nikad nisi ni imao? Vidis da je to obicna besmislica.
Ti si jako dobar za tat, to je tvoja tema. ostsani na njoj i uzivaj.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da, Laodikeja je dobio status VIP samo zbog broja postova na forumu.

Slava i hvala čovečija je u Gospodu.

U bibliji u otkrivenju piše "da su ljudi slali poklone jedni drugima zato što su ubili dva svedoka i oslobodili se njihovog svedočenja istine"

To znači da bi protivnike Adventizma trebalo nazvati šampionima u struci.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Eto šta je njima bitno da li je neko dobio VIP, vidite da stalno lajkuju jedni drugima, da skupe što više lajkova.

Dakle to im je motiv.

Pa njihova religija uzdiže zemaljska carstva i države, Rusiju i Srbiju.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nije stvar u tome koliko neko ima komentara, već šta u njima piše.

Dakle, gleda se kvalitet, a ne kvantitet.

Što bi se reklo "velika svota novca data u crkvi može učiniti više štete, nego parče hleba koje bi neko pružio gladnom čoveku na ulici"
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
Što bi se reklo "velika svota novca data u crkvi može učiniti više štete, nego parče hleba koje bi neko pružio gladnom čoveku na ulici"

Točno. A najbolji primjer za ovo su upravo Adventisti sedmog dana. Oni za svoju crkvu izdvajaju i daju desetinu, a onda se tim novcem grade bolnice u kojima se ubijaju (abortiraju) nerođena djeca.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ko vrši abortuse nego ceo svet pod upravom tradicionalnih crkava, a spisak sam već priložio na drugoj temi.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
Ko vrši abortuse nego ceo svet pod upravom tradicionalnih crkava, a spisak sam već priložio na drugoj temi.

"Tradicionalne crkve" osuđuju abortuse. Zagovornici "prava žena na abortus", kakav si i ti, najviše napadaju Katoličku crkvu zbog njenog beskompromisnog protivljenja abortusu. Dakle, smiješan si svojom tvrdnjom kako "ceo svet pod upravom tradicionalnih crkava vrši abortuse".
 
Natrag
Top