Rat na forumu o religiji! (zavere, spamovanja, trolovanja, prijavljivanja, borbe nepostenim sredstvima)

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ako se Katolička crkva bori protiv abortusa, zašto onda ceo svet vrši abortuse, a izdaju se kao Katolici i Pravoslavni.

Hrišćani to ne čine, već svetovni ljudi, formalisti.

Hvala!
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
Ako se Katolička crkva bori protiv abortusa, ..

Da, Katolička crkva vjeruje i naučava da je abortus najstrašniji zločin i bori se protiv abortusa.

Ako se Katolička crkva bori protiv abortusa, zašto onda ceo svet vrši abortuse,...

Zato što svijet ne prihvaća ono što Katolička crkva naučava.

Ako se Katolička crkva bori protiv abortusa, zašto onda ceo svet vrši abortuse, a izdaju se kao Katolici i Pravoslavni.

Ako abortuse čine oni koji se deklariraju katolicima, čine isti zločin - ubijaju nerođenu i nevinu djecu. Grijeh ne prestaje biti grijeh time što ga počini netko tko se deklarira vjernikom. :)
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Da, Katolička crkva vjeruje i naučava da je abortus najstrašniji zločin i bori se protiv abortusa.



Zato što svijet ne prihvaća ono što Katolička crkva naučava.



Ako abortuse čine oni koji se deklariraju katolicima, čine isti zločin - ubijaju nerođenu i nevinu djecu. Grijeh ne prestaje biti grijeh time što ga počini netko tko se deklarira vjernikom. :)

Ujedno da dodam, po kanonu Crkve, svako ko počini abortus, ili ga zagovara automatski je isključen iz Crkve.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.296
Jedino je Antonija uvek pozitivna i prava krscanka na forumu , a vi, Boze sacuvaj!
Za razliku od Tripa kojeg nikada ne kudis, ona i jeste dobra. I cuti na vase napade, pa vam je zato i dobra. Ali mi smo zli jer ne damo da nas paganizujete. Kad bi cutali kao i ona bili bismo i mi dobri!

Slape, pitam se da li oni stvarno veruju u to što pišu ili to rade jer moraju tako?

Oba brate, oni veruju u to a cesto i lazu. Kada su pak suoceni sa cinjenicama da im je crkva lazna, satana im sapuce da su to "namerne lazi" koje su protivnici konstruisali protiv njih. Ako se ispostavi da su pak te informacije tacne, onda ubedjuju sami sebe da su to "sitnice" i da "nisu bitne za veru i da ne ruse kompletnu nauku ", e tada "teraju inat" namerno izvrcuci, dakle "lazu namerno"! I to tako dobro rade da na kraju i sami sebe ubede u laz!

Nije stvar u tome koliko neko ima komentara, već šta u njima piše.
Dakle, gleda se kvalitet, a ne kvantitet

Naravno, za besmislene komentare koje Tripo postavlja treba dati MEDALJU a ne VIP! A ni ti nisi nista bolji!

Ko vrši abortuse nego ceo svet pod upravom tradicionalnih crkava, a spisak sam već priložio na drugoj temi.

Svet je pod upravom tradicionalnih crkava? Zaista?

A ja mislio da je "bog ovog sveta satana". Ah, ti si hteo reci da smo mi "satanisti" Sad te razumem :) Nego sta bi ono kad si branio abortus ranije? Jel to bilo slucajno?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Naravno, za besmislene komentare koje Tripo postavlja treba dati MEDALJU a ne VIP! A ni ti nisi nista bolji!

Svet je pod upravom tradicionalnih crkava? Zaista?

A ja mislio da je "bog ovog sveta satana". Ah, ti si hteo reci da smo mi "satanisti" Sad te razumem :) Nego sta bi ono kad si branio abortus ranije? Jel to bilo slucajno?

Da su besmisleni jesu, da su komentari, e to nisu. Kada se sve što je isti ikada napisao pogleda, primećuje se ponavljanje, repeticija, kao da se ne radi o čoveku nego o isprogramiranom robotu koji pati od narcisoidnog poremećaja centralnog procesora. Tako da je pitanje treba li medalju za gluposti dati njemu ili onome ko ga je programirao.

Tvrdnja da je svet pod upravom tradicionalnih crkava je podmuklo podmetanje, tačnije uvijeno nazivanje tradicionalnih crkava, tačnije Crkve satanističkom, jer Satana je "bog" ovoga sveta.
A ta me izjava i ne čudi jer je za sledbenike Ellen Gould White sve izvan njene "remnant" satanistički otpad. O čemu govori i način na koji je njen akolita i apologeta branio abortus, nazivajući protivljenje istom delom satane.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
borbe nepostenim sredstvima)

Čuj nedozvoljenim sredstvima, a ima opcija za prijavljivanje.

I da se može u PP dogovarati način borbe kao što je i rekao urednik.

:roll::beee::roll::beee:
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Ujedno da dodam, po kanonu Crkve, svako ko počini abortus, ili ga zagovara automatski je isključen iz Crkve.
Darth, mozes li nam reci koliko ih je za to iskljucveno do sada?
Vidis Darth, ja misli da je ta odluka crkve dobra, jer i treba zaustaviti ubijanje nejakoh.
Ali praksa dokazuje sasvim nesta drugo
.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
Darth, mozes li nam reci koliko ih je za to iskljucveno do sada?


Samim činom abortusa nastupa isključenje iz Crkve onoga tko u abortusu sudjeluje, bez obzira zna li vodstvo Crkve za to i objavljuje li zvanično isključenje. Dakle, isključeni su svi koji su počinili abortus.


Vidis Darth, ja misli da je ta odluka crkve dobra, jer i treba zaustaviti ubijanje nejakoh.
Ali praksa dokazuje sasvim nesta drugo
.

Kod vas Adventista nešto drugo pokazuju i teorija i praksa. Vi svoje bolnice reklamirate kao mjesta ubijanja nerođene djece.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Kod vas Adventista nešto drugo pokazuju i teorija i praksa. Vi svoje bolnice reklamirate kao mjesta ubijanja nerođene djece.

Teorija? Kakvu teoriju mogu imati oni koji veruju da je zagovanje odbrane ljudskog života u njeogovom najosetljivijem stanju pagansko i delo sotone? Praksa je samo u skladu sa tom "teorijom". Istu ne mogu odbraniti pa da se na glave nasade. Jer nigde u Ninliji ne piše: "Iščupaj plod iz materice tvoje ako ti je volja", o tome da su ako se dublje protumači njihova "odbrana" i praksa, implikacije aposlutno heretičke i apostatske.

Naime, oni tvrdnjom da mi abortus tretiramo kao ubistvo (što on i jeste) jer "paganski" "obožavamo fetuse" i sledimo sotonu, impliciraju da je abortus od Boga, i da Njegova volja deluje kroz one koje čine to, bilo da su to žene koje ubijaju svoju decu, bilo da su to oni koji im pomažu u tome.
 
Natrag
Top