Rat na forumu o religiji! (zavere, spamovanja, trolovanja, prijavljivanja, borbe nepostenim sredstvima)

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Naime, oni tvrdnjom da mi abortus tretiramo kao ubistvo (što on i jeste) jer "paganski" "obožavamo fetuse" i sledimo sotonu, impliciraju da je abortus od Boga, i da Njegova volja deluje kroz one koje čine to, bilo da su to žene koje ubijaju svoju decu, bilo da su to oni koji im pomažu u tome.

Da li je nešto grijeh ili nije ne zavisi od čina, nego od motiva. To je za vas špansko selo.

Sada nam objasni kako nije bio grijeh kada je Isus Navin ubijao, a Bog mu rekao Ne ubij?

Ali vi to odbacujete iz Biblije.

Što je dokaz da ne znate šta je motiv ponašanja.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
Da li je nešto grijeh ili nije ne zavisi od čina, nego od motiva. To je za vas špansko selo.

Nekada sam katolicima pokazivao biblijske tekstove, ali to više ne mogu raditi gledajući ih ravno u lice. Ako bih to učinio danas, katolik bi me mogao pitati: "Što je gore, štovati Boga na pogrešan dan u tjednu ili ubijati nevina ljudska bića zbog prljave dobiti?" (Nick Samojluk, adventistički aktivist i pisac koji se zalaže za zaštitu nerođene djece)
------------------------------------------------------
Evo, adventist Nick Samojluk reče da nerođenu djecu u svojim bolnicama Adventisti ubijaju radi prljave dobiti. Jeli to po tebi valjan motiv?

P.S. Kad bi svi Adventisti, pa i Nick Samojluk, mislili da je abortus djelo dobročinstva, abortus ostaje ono što on jeste - ubojstvo.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Evo, adventist Nick Samojluk reče da nerođenu djecu u svojim bolnicama Adventisti ubijaju radi prljave dobiti. Jeli to po tebi valjan motiv?

P.S. Kad bi svi Adventisti, pa i Nick Samojluk, mislili da je abortus djelo dobročinstva, abortus ostaje ono što on jeste - ubojstvo.

Ostaje ubojstvo, i to ono najgore. S predumišljajem. Naravno, abortus se nigde pod tim imenom ne pominje u Bibliji, pa su oni kao veliki "štovaoci" iste našli za shodno da prekrše zapovest: NE UBIJ. Uostalom, ta zapovest ne svetli led osvetljenjem, zar ne? I nije važna za "spasenje", zar nije tako čekaoci dies saturnis?

Da ne govorim da je autorima Biblije bilo nezamislivo da majka, zarad nekih prava, ili čega već može i pomisliti da ubije sopstveno dete, a sam Bog proziva sinove i kćeri Israela koji se dadoše kurvati sa filistejskim Molohom, kome su prinosili na žrtvu šta? Decu. Ovo je, tj abortus to isto.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ostaje ubojstvo, i to ono najgore.

Kao što sma i prepostavio ne znaš ni šta je motiv.

Naravno, abortus se nigde pod tim imenom ne pominje u Bibliji,

To je bilo još gore od abortusa.

iste našli za shodno da prekrše zapovest: NE UBIJ.

Pa Isus Navin nije prekršio tu zapov. kada je ubijao pagane.

Uostalom, ta zapovest ne svetli led osvetljenjem, zar ne? I nije važna za "spasenje", zar nije tako čekaoci dies saturnis?

Vama nije nijedna važna.

Da ne govorim da je autorima Biblije bilo nezamislivo da majka, zarad nekih prava, ili čega već može i pomisliti da ubije sopstveno dete,

Pa bilo je i toga, znači džabe si čitao Bibliju.

a sam Bog proziva sinove i kćeri Israela koji se dadoše kurvati sa filistejskim Molohom,

Ili sa kipom Marije, svetog Ante, ikonama.

kome su prinosili na žrtvu šta? Decu. Ovo je, tj abortus to isto.

Šta je tek abortiralo žena u onim crnim odorama.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Ostaje ubojstvo, i to ono najgore. S predumišljajem. Naravno, abortus se nigde pod tim imenom ne pominje u Bibliji, pa su oni kao veliki "štovaoci" iste našli za shodno da prekrše zapovest: NE UBIJ. Uostalom, ta zapovest ne svetli led osvetljenjem, zar ne? I nije važna za "spasenje", zar nije tako čekaoci dies saturnis?

Darth, pa zar se nisi jednom naucio da prestanes sa glupostima!
Sad si se okomio na SUBOTU! Znamo mi da to tebi i sotini smeta, ali nase suze ti ne mogu pomoci.
Kad se ti ismejavas sa Bogom i Njegovom zapovescu, onda zbilja nema nikakve koristi sa takvim lutalicama raspravljati.


Da ne govorim da je autorima Biblije bilo nezamislivo da majka, zarad nekih prava, ili čega već može i pomisliti da ubije sopstveno dete, a sam Bog proziva sinove i kćeri Israela koji se dadoše kurvati sa filistejskim Molohom, kome su prinosili na žrtvu šta? Decu. Ovo je, tj abortus to isto.
[/QUOTE]

Tebi ne koristi nikakvo objasnjenje. Lepo sam ti obajsnio da Adventisti u svojim bolnicama ne vrse abortuse, osima ako je vanmatericno zacece i ako je majcin zivot u opasnosti. A ti po svome nastavi da pljujes, jer istene nemas da bi je izneo, pa moras ponavljati svoje lazi.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
Darth, pa zar se nisi jednom naucio da prestanes sa glupostima!

Tebi
* ne koristi nikakvo objasnjenje. Lepo sam ti obajsnio da Adventisti u svojim bolnicama ne vrse abortuse, osima ako je vanmatericno zacece i ako je majcin zivot u opasnosti. A ti po svome nastavi da pljujes, jer istene nemas da bi je izneo, pa moras ponavljati svoje lazi.

Evo istine.

Tema o Adventističkoj crkvi i abortusu pojavila se 2011. godine u Washington Post-u. Adventistička zdravstvena organizacija natjecala se s Katoličkom organizacijom za dobivanje dozvole za gradnju jedne nove bolnice u okrugu Montgomery. Adventisti su u dokumentaciji koju su priložili naveli da se ne treba dopustiti gradnja „katoličke bolnice“, jer se u katoličkoj bolnici ne bi obavljali abortusi, a to je onda problem. „Ne dozvolite da katolici podignu bolnicu, jer oni ne nude abortuse kao mi.“ Lydia Perris, glasnogovornica VAB-a, potvrdila je u izjavi za Montgomery Gazette News da adventističke bolnice obavljaju abortuse.Ta bolnica se nalazi na samo nekoliko kilometara od sjedišta Generakne konferencije Adventističke crkve. Abortusi se obavljaju doslovno „niz ulicu“ odatle.

Jedan drugi autor za Washington Post, Julia Duin, uočila je ovo i napisala članak u kojem ističe licemjerstvo. Piše: „Ta denominacija je poznata po isticanju zdravlja. Ali oni su možda jedina konzervativna protestantska grupacija koja dopušta abortuse po osobnom izboru. Mnogi vjernici crkve ASD nisu znali da njihove bolnice širom svijeta to rade, pa se na Facebook stranici „Adventisti za život“ povela široka rasprava. Mnogi koji su se javljali bili su šokirani kad su saznali za ovakav stav crkve. Kad je ova vijest došla do medija, iz Generalne konferencije su odmah pokrenuli proceduru protiv stranice za neovlašteno korištenja adventističkih zaštitnih znakova i primorali Facebook da ukloni stranicu „Adventisti za život“ („Adventists for Life“).

P.S. Adventisti uvode geslo: "Srušite katoličke bolnice, mi ćemo sagraditi nove i u njima ubijati djecu!" I ne vrše se abortusi samo u slučajevima vanmateričnih trudnoća i ugroženosti života žene, nego uvijek kad to bilo tko zatraži. Na koncu prljavo zarađen je, kako reče adventist Nick Samojluk, ali je novac.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.296
Naravno, abortus se nigde pod tim imenom ne pominje u Bibliji, pa su oni kao veliki "štovaoci" iste našli za shodno da prekrše zapovest: NE UBIJ.

Brate, cak i masturbacija u bibliji je greh i na neki nacin i to je ubistvo, jer spermatozoidi su "zivi", a kamo li ubijanje vec zacetog bica.. Druga Mojsijeva 21:22-25 propisuje smrtnu kaznu za onog ko uzrokuje smrt deteta u majcinoj utrobi. Jeremija 1:5 nam kaze da nas Bog poznaje jos pre nego sto nas je sazdao u utrobi. Psalam 139:13-16 govori o Bozijoj aktivnoj ulozi u nasem formiranju u utrobi. Znaci, biblija strikno govori protiv abortusa! A Bog na dete u utrobi gleda kao na vec formirano ljudsko bice!

Adventisti u svojim bolnicama ne vrse abortuse, osima ako je vanmatericno zacece i ako je majcin zivot u opasnosti.
Jesi siguran? Ne bih rekao da je bas tako.

EDIT:

Proverio sam, itekako adventisti vrse abortuse i to "komercijalne":

 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Brate, cak i masturbacija u bibliji je greh i na neki nacin i to je ubistvo, jer spermatozoidi su "zivi", a kamo li ubijanje vec zacetog bica.. Druga Mojsijeva 21:22-25 propisuje smrtnu kaznu za onog ko uzrokuje smrt deteta u majcinoj utrobi. Jeremija 1:5 nam kaze da nas Bog poznaje jos pre nego sto nas je sazdao u utrobi. Psalam 139:13-16 govori o Bozijoj aktivnoj ulozi u nasem formiranju u utrobi. Znaci, biblija strikno govori protiv abortusa! A Bog na dete u utrobi gleda kao na vec formirano ljudsko bice!

Naravno da jeste. Prvo jer je seksualni nagon stvoren ne da zadovljavamo sebe, nego da budemo u zajednici, zato je brak svetinja, drugo, spermatozodi su živi, kao što si sam i rekao, a život se ne baca uzalud, što onanija i jeste.

Vidiš li na koji se način brane? Opet me prozivaju da meni kao i sotoni smeta shabat. No koliko god da pokušavaju, neće me ubediti da ne greše, jer pod jedan nigde se u Bibliji ne pominje da sotoni smeta shabat, drugo gospodo čekaci des saturnis, vi, to jest vaša "svetiljka", "nezabludiva" Ellen Gould White je izmislila svetleči zapovest o shabatu, iako Bog nigde u pismu na koje se tako pozivate (kao i sotona) ne kaže da je zapovest o shabatu najvažnija. Čak naprotiv. A to nisu gluposti. Vi stavljate Bogu u usta ono što nikada nije rekao, vama celokupan zakon visi ne o "LJubi Boga Svoga" nego o shabatu, vi ljudskim umom izmišljene propise o ishrani izjednačavate sa Božijim zakonom, vi Boga svodite na anđela, vi uvodite "istražni postpuak", vama je Isus čekao 1810 godina da započen spasenje, vama je 1844 započeo period odškrinuth vrata i to samo zato što se "svewtiljka" uplašila za svoju decu, vama je sotona onaj koji nosi grehe.. Sve to, i mnogo toga drugog nismo mi dodali i time "okitili" pismo, vi jeste. Ako to nije Hula na Duha Svetoga, onda šta je? Neće vas opravdati ni vaše kokodakanje o "duhu proroštva" jer proroci Božiji niste, čiji ste onda? Sotonini. Tačka.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top