Rat na forumu o religiji! (zavere, spamovanja, trolovanja, prijavljivanja, borbe nepostenim sredstvima)

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Dakle, da zaključimo ovu temu objašnjenjem suštine problema.

Da, Katolička crkva vjeruje i naučava da je abortus najstrašniji zločin i bori se protiv abortusa.

Rimokatolička crkva pa ni Pravoslavna se ne bore protiv korena iz koga proističe taj i ostali gresi, već mašu formalno pamfletima da bi sebe prikazale kako navodno nešto rade u ime Božje, a u suštini stvari ne rade ništa.

Nije najstrašniji zločin abortus, već rušenje moralne savesti koje je proizvod mnogih činilaca, a to su:

1. Ateizam koji propagira ateistička nauka i društva.

2. Svetovnost i život ljudi okrenut samo za sebe i zadovoljavanjem svojih telesnih želja i svetovnih ambicija i prohteva, iz koja proizilazi rušenje moralne savesti i stvaranje nove svesti da je sve dozvoljeno i da ne postoje moralni apsoluti.

3. Verski formalizam i pogrešno shvatanje vere u Boga, bez spoznaje prave prirode predanja, obraćenja, i posvećenja.


Iz svega ovoga abortus je samo kap u moru grešnih dela koja su proizvod ovog gore navedenog.


Zato što svijet ne prihvaća ono što Katolička crkva naučava.

Ne prihvata zato što Rimokatolička i Pravoslavna crkva nemaju silu Božju da ljude uvere u istinu propovedanjem jevanđelja, već im nude beživotne forme koje ne site dušu za Bogom.

Ako abortuse čine oni koji se deklariraju katolicima, čine isti zločin - ubijaju nerođenu i nevinu djecu. Grijeh ne prestaje biti grijeh time što ga počini netko tko se deklarira vjernikom. :)

Ceo svet se deklariše i živi u verskom formalizmu.

Ne postoji na svetu iskreni Hrišćanin obraćen, posvećen, i predan Bogu.
To su danas samo neki pojedinci iz različitih verskih zajednica koji žive iole po svetlosti koja im je data, kao i neki Adventisti koji iskreno služe Bogu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.296
Rimokatolička crkva pa ni Pravoslavna se ne bore protiv korena iz koga proističe taj i ostali gresi, već mašu formalno pamfletima da bi sebe prikazale kako navodno nešto rade u ime Božje, a u suštini stvari ne rade ništa.
Vi vrsite abortuse a mi smo krivi?
Svaka tebi cast!

Nije najstrašniji zločin abortus, već rušenje moralne savesti

Da, abortus je tek mali "grehić" skroz nebitan.

Iz svega ovoga abortus je samo kap u moru grešnih dela koja su proizvod ovog gore navedenog.

Ako je abortus greh a vasa crkva ga promovise onda ste vi "grehu sluga", ako nije greh onda reci da nije! Sta se tu izvrdavas i pravis blesav?
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Vi vrsite abortuse a mi smo krivi?
Svaka tebi cast!

Pročita kontekst o suštini problema

Da, abortus je tek mali "grehić" skroz nebitan.

Nije nebitan, već je on proizvod suštine, a to je greh u ljudskom biću iz čega proizilaze grešna dela.
Govoreći ljudima protiv abortusa je lepo, ali nema duhovnu svrhu ako se ljudima ne objavi jevanđelje, i upute se na moral i pravilno shvatanje i odnos prema sebi, svetu, životu, porodici, deci, odnosima, i spasenju.

Ako je abortus greh a vasa crkva ga promovise onda ste vi "grwhu sluga", ako nije greh onda reci da nije! Sta se tu izvrdavas i pravis blesav?

Iz ovoga proističu različita pitanja.

Ako je abortus greh, onda mora biti greh i ono što je do njega dovelo, a to mogu biti različite pojedinosti kao što su "vanbračna zajednica, preljuba, prostituizam za novac, maloletnički i punoletnički promiskuitet..itd..

Šta misliš, šta Bog od ovoga smatra većim grehom?

Dakle, opet se vraćamo na koren.

Moj stav sam već objasnio, da žena ima slobodu da obavi abortus u određenoj fazi razvoja ploda, ali posle svih konsultacija sa lekarima i psiholozima, i odraćanjima od tog čina.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
Ne prihvata zato što Rimokatolička i Pravoslavna crkva nemaju silu Božju da ljude uvere u istinu propovedanjem jevanđelja,

Po tebi onda ni Isus nije imao silu Božju da uvjeri ljude u istinu. Vidi:

Iv 6,64-66: Jer znao je Isus od početka koji su oni što ne vjeruju i tko je onaj koji će ga izdati. I doda: "Zato sam vam i rekao da nitko ne može doći k meni ako mu nije dano od Oca." Otada mnogi učenici odstupiše, više nisu išli s njime.

Evo, Isus ljudima propovjeda Radosnu vijest, ali "mnoge ne uvjeri i oni odstupiše od njega".
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Po tebi onda ni Isus nije imao silu Božju da uvjeri ljude u istinu. Vidi:

Iv 6,64-66: Jer znao je Isus od početka koji su oni što ne vjeruju i tko je onaj koji će ga izdati. I doda: "Zato sam vam i rekao da nitko ne može doći k meni ako mu nije dano od Oca." Otada mnogi učenici odstupiše, više nisu išli s njime.

Evo, Isus ljudima propovjeda Radosnu vijest, ali "mnoge ne uvjeri i oni odstupiše od njega".

Ali si u svemu zaboravio samo jednu stvar, da se ljudi dele na tri grupe, o čemu govori i biblija:

1. ONE KOJI ODSTUPAJU NE VERUJUĆI U HRISTA I NJEGOVU REČ.

2. ONI KOJI VERUJU FORMALNO BEZ ISTINSKOG PREDANJA I OBRAĆENJA, NOVOROĐENJA DUHOM, I POSVEĆENJA IZ KOGA PROIZILAZI ŽIVOT U ZAJEDNICI SA BOGOM.

3. ONI KOJI SU SPOZNALI REČ BOŽJU, PREDALI SE CELIM SRCEM NJEMU I OBRATILI SE, I DOŽIVELI NOVOROĐENJE I POSVEĆENJE, I OSTVARILI PRISNU ZAJEDNICU SA BOGOM KROZ ISUSA HRISTA, I DOPUSTILI DA IH ON OČISTI OD GREHA.


Ovo je moguće doživeti samo u Božjoj crkvi kojoj je dat autoritet da ljudima objavi jevanđelje, i sila Svetoga Duha koja uerava u istinu, i vodi čoveka da sva ova gore iskustva lično doživi.
Onaj koji ovo traži a van je crkve, Bog će ga dovesti tamo gde treba.

Svi ostali imaju veru na nivou misli, jer traže Boga tamo gde ga nema, odnosno - traže isključivo samo formu vere, bez lične spoznaje prave prirode posvećenja, zavedeni od crkava koje to ne objavljuju, već se bave formom, i tapšu ljude po leđima da se u tome nalazi spasenje.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
To sam i hteo da cujem! Znaci podrzavas "ubistvo" krsis zapovest "ne ubij" a ovam se pravis Hriscanin!

Svaka cast, povraca mi se!

Adventiste ne obvezuje ono što je Bog u ljudska srca zapisao, pa ni ono što je na "kamenim pločama", nego ono što im zapovjedaju oni koji su Kristovu crkvu Kurvom nazvali.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To sam i hteo da cujem! Znaci podrzavas "ubistvo" krsis zapovest "ne ubij" a ovamo se pravis Hriscanin!

Svaka cast, povraca mi se!

Da si postavio celo moje objašnjenje iole bi bio pošten.

Ovako, vađenjem pojedinih izjava možeš prevariti pojedince.

Suština je "da se ja time ni ne bavim, niti o tome razmišljam, i ne sudim kao što ni Bog ne sudi.

A ovde svako želi slamkom da ubije svakog, a od biblije ni B.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Vi vrsite abortuse a mi smo krivi?
Svaka tebi cast!



Da, abortus je tek mali "grehić" skroz nebitan.



Ako je abortus greh a vasa crkva ga promovise onda ste vi "grehu sluga", ako nije greh onda reci da nije! Sta se tu izvrdavas i pravis blesav?

Mire, on namerno spamuje, kao i uvek. Takav mu je program. Ako adventisti rade ovo, ili ono, krvi su drugi, jer oni su po difoltu "nevini" A takvima ih čine "shabati, biblija, iće, piće i tako to"

Jeste, abortus je za nih mali "grehić" i nebitan je. Mnogo je gore ako se omrsiš, tj pojedeš meso, ili ne dao bog slaninu, ili propustiš da posmatraš shabat (ta im zapovest svetli lampionima). A tek ako posumnjaš u učenje "malog svetla", "sestre" Ellen Gould White, e tu si ga onda nagrabusio, onda si anatema. Poštuješ li sve ovo što sam naveo, slobodno možeš i da ubijaš ne rođenu decu, da katoilike i pravoslavce nazivaš pogrdnim imenima, jer opravdavaju te subote, iće, piće i Ellen Gould White, tj članstvo u "remnant". Veruj ako hoćeš i u trijadu, jer ono što oni tvrde da veruju Trojstvo nije, ili ne veruj, slobodno ti je, sve dok ti je "proročki duh" već pomenute osnova svega ti si na putu spasenja. Tako tvrde adventisti, a svedoci smo toga, evo i ovde na forumu.


o sam i hteo da cujem! Znaci podrzavas "ubistvo" krsis zapovest "ne ubij" a ovamo se pravis Hriscanin!

Pa naravno da podržava. Zapovest Ne UBIJ im je u najmanju ruku manje važna. NIJE SVETLELA.

Adventiste ne obvezuje ono što je Bog u ljudska srca zapisao, pa ni ono što je na "kamenim pločama", nego ono što im zapovjedaju oni koji su Kristovu crkvu Kurvom nazvali.

I kojima je 4ta zapovest svetlela. Koji su računali dan drugog dolaska, koji veruju da je Isus anđeo, kojima je trojstvo omega otpad......
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Natrag
Top