Quasar Kodi/XBMC Addon (Torrent streaming) - Pulsar fork

Učlanjen(a)
07.11.2014
Poruka
321
Garant ti pravi problema neki drugi addon instaliran. Najbolje rešenje je da izvadiš onaj log fajl što pokazuje greške i da im pošalješ tamo na github da vidiš odgovor. E sad ja sam samo jednom to njima slao i to još pre godinu i više kad sam imao problem sa Pulsarom i to sam uradio preko nekog tutorijala jer drugačije nisam znao ali sam sad zaboravio gde se beše traži.
 
Učlanjen(a)
24.10.2014
Poruka
124
Probacu da onemogucim addon po addon, pa videcemo da li ce da uspe. Ne bih da ih deinstaliram svaki pa da ih posle vracam.
 
Učlanjen(a)
24.10.2014
Poruka
124
Probao addon po addon i opet nece. Ma dizem ruke ne mora ni da radi kad ne znam sta je problem.
 
Učlanjen(a)
04.04.2010
Poruka
6.505
Probao addon po addon i opet nece. Ma dizem ruke ne mora ni da radi kad ne znam sta je problem.
ako se ne zna za problem mora se sve obrisati od quasara i provajdera tako iz kodija kako iz skrivenog foldera kodi jer tamo jos uvek ostanu fajlovi....tako ja cistim adone ako ocu da jih potpuno izbacim ili ako testiram....odradi tako i garant ce ti posle nove instalacije proraditi kako mora....
 
Učlanjen(a)
07.11.2014
Poruka
321
Ma sigurno ima da radi samo što mora baš tako, da se izbriše sve iz Kodijevog foldera. Neka stvar koja ostane i posle neke deinstalacije pravi konflikt sa nekom novom instaliranom i onda dolazi do problema. Tačan uzrok problema može da zna jedino ako podeli tamo na github njegov log fajl sa greškom da vide oni u čemu je problem, oni to lako pročitaju iz kodova.

Ja ću kad izađe stabilni Jarvis da izbrišem ceo Kodi (znam da ne moram) jer je previše prenatrpan i lako bi moglo i meni to nekad da se dogodi jer sam imao problema ranije slične prirode i jedini način je bio brisanje svega i svačega. Čekao sam malo da vidim kako će se ovaj Quasar razvijati i da li će biti kopija Pulsara ili nešto bolje i pošto vidim da su već ozbiljno poboljšali addon i mogu da se oslonim na njega instaliraću samo njega tog tipa na novom Kodiju jer mi ostali i ne trebaju više.
 
Učlanjen(a)
24.10.2014
Poruka
124
Obrisao sve i nece. Kada bude izasao stabilan jarvis lepo cu da obrisem kodi ps cu prvo njega da dodam da vidimo da li radi.
 
Učlanjen(a)
13.01.2010
Poruka
345
Ima li neko problem sa Quasarom u Linuxu? Sinoc instalirao Linux Mint 17.1 64 bit. Instalirao Kodi bez problema. Ali kada sam instalirao Quasar dobijam non-stop obavestenje praceno onim uzasnim zvukom Dameon-a "Quasar crashed, restarting..."
Pitao na kodi forumu o problemu koji sam imao. Nisam bio jedini.
Resenje za moj problem:
Kod:
https://github.com/scakemyer/plugin.video.quasar/issues/45
 
Učlanjen(a)
07.11.2014
Poruka
321
Posle malog igranja sa provajderima i više promena, isključivanja i instaliranja zaključio sam da je najbolje imati što više njih :D

S obzirom da Quasar nema onaj problem sa prenatrpavanjem provajdera ja sam ih instalirao 6 i sve radi kako treba. Magnetdl, ruhunt, kickass, pirate bay, 1333x i rarbg mislim da je to to što je trenutno na raspologanju a zaista vredi da se ima i može da napravi neku razliku kod pretrage.
Evo ne mrzi me ni da ispišem za svaki provajder ponaosob neku kako bi onima koji nisu testirali neki od provajdera se bolje upoznali malo šta mogu da očekuju.

-Ruhunt provajder- Bukvalno sve ima, da li stari film, da li novi, dali stare epizode/sezone serija ili nove sve ima i to uglavnom u nekoliko verzija. Od čitavih remuxa od 20+ GB-a za filmove pa do 720p hdtv epizoda serija i dokumentaraca. I ono što je najbitnije brzine su vrhunske i dopuštaju strimovanje bez problema. Ko je koristio već Torrenter i zna kakve su brzine na njemu nešto slično može da očekuje i sa ovim provajderom.

-Magnetdl provajder, Kickass provajder, TPB provajder i 1333x provajder- Stavio sam ih sve u istu grupu jer su ako oduzmemo/dodamo po neki rezultat koji se pojavi kod jednog u principu slični. Svi oni imaju slične enkode i razlika bude samo u broju sidera pa ko ima veći broj sidera taj dobija bitku i pojavljuje se u rezultatima, mada se i dogodi neki put i da ne odvoji Quasar te duplikate kako treba pa se pojave i nekoliko istih rezultata na 2 ili 3 različita provajdera. Uglavnom imaju one najpopularnije enkode (ripove) malo slabijeg kvaliteta od 2-4 GB-a za 1080p kao najbolje sidovane ali imaju takođe i dobre enkode francuskih i ponekad holandskih grupa kao i malo bolji kvalitet grupe ETRG koji nekad zna da bude odličan i za zvuk i video. Takođe primetio sam da TPB po neki put ima ogroman Grym-ov 1080p enkod za filmove ali je pitanje kad to može da se strimuje jer takvi enkodi imaju manje sidera, mada kad se naiđe na takav neki sa 20-ak može da se proba što da ne.
Što se tiče serija uglavnom su tu hdtv (iliti 480p sd kvalitet, ok možda malo bolje) i 720p hdtv. I tu pravilo važi što je epizoda starija to manje sidera. Nove epizode pa čak i nekad aktuelne sezone popularnih serija mogu da se nađu sa solidnim brojem sidera u hdtv 720p formatu, starije dosta teže dok one slabijeg kvaliteta mogu gotovo uvek.

-Rarbg provajder- Još jedan provajder koji nudi različitost u odnosu na druge i to pre svega zbog gomile svojih internal, RARBG, enkodova. Stvarno odlične brzine za novije stvari i kad je recimo film star godinu (mislim na datum uploada na trakeru) ima zasita ogroman broj sidera, često i preko 50. Ipak i pored veće količine svojih enkoda najpopularniji su scenski enkodi grupa najčešće SPARKS, DRONES, Replica itd. Provajder je stvarno dobar za novije filmove i može se osloniti na njega bez ikakve bojazni da će vam strim stati zbog nedovoljne brzine pa makar gledali i SPARKS 1080p koji je uglavnom preko 7 GB-a. Nažalost kako i za prethodnu grupu i za ovu važi što stariji film to slabije sidovan, pa će tako filmove iz 2014., 2013., 2012. ... godine provajder nalaziti ali sa često i do 3x manjim brojem sidera. Za serije isto pravilo kao i sa prethodnom grupom provajdera. hdtv i hdtv 720p su dostupni s tim što su starije sezone ovde slabije sidovane i za one samo hdtv kvaliteta a o 720p da ne pričam.

Namerno sam izostavio Extratorrent, EZTV i Torrentz provajdere jer smatram da ne daju ništa novo u odnosu na ovih 6 gore ali zato daju manje tako da mi nisu na listi korisnih provajdera. A ove ostale ne bih ni da pominjem. Doduše probao sam i Torlocq provajder ali sve je to slabo i nekorisno.

Eto, nadam se da sam onima koji imaju neku dilemu i koje mrzi da proveravaju koliko koji može pomogao malo i predočio šta može da očekuje od kog provajdera.;)
Sve u svemu kad se sabere i oduzme ovo je odlična grupica za dobijanje svog ličnog videa na zahtev. Provajderi su dosta pouzdani, brzi, ima dosta raznovrnosti čak. Ja sam pre koristio Istream i plaćao malo premium izvore za njega ali ovo sad u potpunosti može da zameni to, pa možda čak i bolju uslugu da pruži jer je na kraju krajeva besplatno :D
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
24.10.2014
Poruka
124
Sad sam probao ovaj addon na linuxu u live modu (Linux Mint) i serije rade kako treba. Ocigledno je problem negde u instalaciji kod mene na windowsu. Zanimljiva stvar je da na linuksu kodi radi mnogo brze nego na windowsu kod mene, cak se i quasar daemon pokrece u roku od 2-3 sekunde, a na windowsu cekam i po 20 sekundi.
 
Natrag
Top