Protestantizam i njegovi plodovi

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Biblija bez Crkve vrijedi koliko i slikovnica "Tom i Jerry"

U stvarima za koje je on (on) koriste) ne vredi ni toliko.

Shodno tome, ja ću ponoviti i pojačati tvoju tvrdnju.

Bez Crkve kao jamca i tumača Istine, Biblija je mrtvo slovo na papiru.

Ako Kristovu Crkvu mrziš, a mrziš je divljački, bolje bi ti bilo Biblijom vatru odlagati nego je čitati. ;)

A, neee, on "voli" Bibliju, šta više obožava je jer mu posedovanje iste daje osjećaj moći.

A kolika je to i kakva "ljubav" vidimo i iz manijačkog traženja Q koga nema niti ga je ikada imalo, vidimo iz seckanja i kasapljenja knjiga, vidimo iz "prevoda" američkih sinagoga satane i domaćih im slugekanja (Miroljub lopurda Petrović i slični), a ponajviše vidimo u Bigninovim djelima i naravno u činjenici da u Sola Scriputra (dakle Bibblioljupske "države") svega 15 procenata, "vjernika" veruju u Krista.

Da je dakle PIsmo bez Crkve dovoljno, šta više da je jedini put ka Bogu, procenat onih koji veruju bio bi mnogo, mnogo veći.

Šta nam to govori?

Da bez Crkve, Pismo niti je sveto, niti je korisno. Čak naprotiv.

Uostalom, koliko je "denominacija" protestantskih?

50.000, a među njima ima i onih koje KRISTU BOŽANSTVO, što otvoreno, što prikriveno negiraju.

Kako to pomiristi s činjenicom da je Krist samo jedan, i činjenicom da u tom istom Pismu, Krist za sebe doslovno kaže da PISMA I PROROCI o NJEMU GOVORE?

Dakle, tko je sada u pravu?

Mi, sinovi i kćeri Crkve, koji Pismima i vjerom dokazujemo ono što Krist za Sebe govori, ili oni koji bi da ljudskim merilima Krista mjere, te istim tim Pismima, Njemu, Bogu, Božanstvo negiraju?

I možda najvažnije.

Tko je ove sinove pogibli ovlastio da Boga negiraju u želji da se u pozadine uvuku židovima i muhamedancima i tako ostvare sotonin san o jednoj svetskoj religiji, religiji baziranoj na racionalizovanom obezboženom ljudskom alter egu kojeg o svetogđa nazivaju "bogom"?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
E sada optužuješ neke pojedince iz prosvetiteljstva za Bibliju a ideologiji kojoj pripadaš ti i milijarde drugih Pismo ima isto značenje kao i ovim pojedincima iz prosvetiteljstva.

Ti si zaista ograničenog uma. I to "ohoho" ograničenog. Meni je Pismo bez Crkve, kao crtani roman, a ovima Pismo vrijedi jedino bez Crkve. A ti kažeš - isti smo. Vidiš li sada koliko si ograničen.

Da li shataš kako je to opasna ideologija?

Ti očito ne shvaćaš opasnost zbog ograničenosti uma.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ti si zaista ograničenog uma. I to "ohoho" ograničenog. Meni je Pismo bez Crkve, kao crtani roman, o ovima Pismo vrijedi jedino bez Crkve. A ti kažeš - isti smo. Vidiš li sada koliko si ograničen.

Igra se, ne radi se tu o mentalnoj ograničenosti.

Želi da kaže da smo i mi i oni samo ljudi, te da nismo u pravu ni mi ni oni.

A on je, naravno po njegvoom mišljenju u pravu.

Nažalost njegovu i onih njemu sličnih, ima nas koji vidimo kroz namjere ljudi i umemo da osjetimo duh koji ih vodi.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346

Zahtjev američkih liječnika da se spolni identitet izbaci iz rodnih listova izazvao oštru reakciju javnosti: ‘Zaustavite to ludilo!’

Američko liječničko udruženje (AMA) suočava se s kritikama nakon što je izdalo preporuku da se očitovanje spolnog identiteta izbaci iz rodnih listova. Stranice WebMD-a objavile su tweet kojim naglašavaju poziv liječničkog udruženja, prenosi Daily Wire.

“Zahtijevanje očitovanja spolnog identiteta može dovesti do diskriminacije i nepotrebnog opterećenja onih pojedinaca čiji se trenutni rod ne poklapa sa spolom koji je određen rođenjem. Do takve diskriminacije može doći napose pri upisivanju u škole ili sportske aktivnosti, kod usvajanja, sklapanja braka ili potražnje osobnih podataka."


Na ovaj radikalno ljevičarski poziv reagirale su brojne javne osobe, politički analitičari i bivši državni službenici putem objava na društvenim mrežama.

Spisateljica Christina Sommers ocijenila je cijeli slučaj riječima: “Još je jedna ustanova kojoj se nekad moglo vjerovati sišla s uma”.

Nikki Haley, bivša veleposlanica SAD-a pri UN-u: “Ovo je doslovno najsmješnija stvar koju sam ikada čula. Zaustavite to ludilo!

Bryan Dean Wright, bivši službenik CIA-e: “Dobra vijest za muškarce mlađe od 25 godina: Nazovite osiguravajuću kuću za automobile i zahtijevajte nižu premiju jer više niste muškarci.”

Tim Pool: “Neki lijekovi imaju različit učinak kod muškaraca i žena.”

Seth Dillon iz Babylon Bee-a: “Luđaci upravljaju umobolnicom.”

Kurt Schlichter, kolumnist: “Sjetite se ovoga kad vam kažu da vjerujete stručnjacima”.

Geoffrey Miller, psiholog: “Kako reći ‘Postavljamo ljevičarsku ideologiju iznad znanosti i zdravlja’, bez da se kaže ‘Postavljamo ljevičarsku ideologiju iznad znanosti i zdravlja’?”

T. J. Moe, bivši sportaš: “Razlog zbog kojega se još uvijek bavimo ovim ideologijskim gubitnicima je stoga što ih – kada izjave nešto takvo – ne ismijemo kako i zaslužuju.”
 
Natrag
Top