Protestantizam i njegovi plodovi

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Najstrašnije je što ovi divljaci vrše divljaštvo nad Bogom, nad njegovom Crkvom i nad Svetim Pismom. Jesi li vidio onog divljaka protestanta prosvjetitelja, američkog predsjednika Thomasa Jeffersona, koji jer nožem rezao dijelove Novog zavjeta, i pravio sam sebi svoju Bibliju.

Vidio sam i gorih stvari. Puno gorih, koje su ovi u svojoj aroganciji činili.

I uopće me ne čudi to mentalno i duhovno divljaštvo.

Ne čudi me jer kada se jednom odbaci Crkva, a "uzme" Biblija, onda se ni Biblija ne može održati, jer djete bez Majke ne možemo razumjeti, a kako preziremo Majku, onda naravno što činimo?

Pa kako smo sami sebi "bogovi" i najbolje razumijemo, onda kasapimo "dijete" i sastavljamo "novo" koje nas "zadovovljava". Otuda i prevodi svedoka lažnog boga jehove, otuda i Clear Word subotarskog kulta pijanice i prevarantkinje (koja je uz to u mladosti bila seksualna robinja, prvo Bates-a, a potom i White-a).

PS. Pročitati Frankensteina od Marry Shelly, djelo znanstvene fantastike, koje upravo ima mnogo dublju poruku od onoga što se na prvi pogled čini.

"Prosvetiteljstvo" je tražilo i donijelo čoveka bez duše, bez Boga. A to je i poruka romana Marry Shelly, o doktoru koji od mesa, od leševa sastavlja "novog" čovjeka.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Znam, znam. Nožem su rezali dijelove Evanđelja, i onda su te izrezane dijelove podigli gore na više police, i tako "uzdizali Evanđelje".

I vi ste 1099 u Nemačkoj spaljivali Biblije. Znam, znam...sve znam.

A u praksi vam Jevanđelje samo po sebi ne znači ništa? Je li istina..istina? Ali kod vas to nije inicdenca kao kod nekih prosvetitelja. Kod vas je to zakon da unižavate Jevanđelje i Pismo. Kod prosvetitelja je to incidenca. E to je razlika.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
I vi ste 1099 u Nemačkoj spaljivali Biblije. Znam, znam...sve znam.

Tko to mi i kakve Biblije. Molim dokaze, jer veličatelju divljaka kakav si ti ništa ne vjerujem, dapače.

A u praksi vam Jevanđelje samo po sebi ne znači ništa? Je li istina..istina?

Da nije bilo Kristove Crkve, ti nikada ne bi saznao da postoji nešto što se zove "Evanđelja".

Ali kod vas to nije inicdenca kao kod nekih prosvetitelja. Kod vas je to zakon da unižavate Jevanđelje i Pismo. Kod prosvetitelja je to incidenca. E to je razlika.

Kako bi katolici "unižavali Evanđelje". Gdje si vidio da Majka unižava svoje dijete. Evanđelja unižavate vi protestantsko-prosvjetiteljski divljaci. A evo primjera kako i ti osobno divljački postupaš s Evanđeljem:

Što kažu, tko sam ja? Pitao je Isus svoje učenike.

Židovi: Iv 10,33: Odgovoriše mu Židovi: "Zbog dobra te djela ne kamenujemo, nego zbog hule: što ti - čovjek - sebe Bogom praviš."

Kuran: Меѕіh, ѕіn Меrјеmіn, ѕаmо је роѕlаnіk – і рrіје nјеgа ѕu dоlаzіlі і оdlаzіlі роѕlаnісі – а mајkа nјеgоvа је uvіјеk іѕtіnu gоvоrіlа; і оbоје ѕu hrаnu јеlі. Роglеdај kаkо Мі іznоѕіmо јаѕnе dоkаzе, і роglеdај, zаtіm, nјіh kаkо ѕе оdmеću.

Masoni: Isus Krist je samo čovjek i u rangu je religioznih propovjedika kao što su Buda, Muhamed, Zaratustra, ....

Thomas Paine - "protestantski prosvjetitelj": Po rođenju i po vjeroispovijedi bio je Židov [Isus] i bio je Božji sin na isti način kao i svaka druga osoba, jer je Stvoritelj Otac Sviju.

Jovan Prezviter je napisao(la):
Pismo veli da je Isus samo Čovek.

"Viđe divljaka"!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
"Viđe divljaka"!

Ne, ne divljaka, nego bludnika koji bludi za samospoznajom, bludi kao bludnik kome žena nije osoba nego samo i isključivo samo meso, pa mu je danas privlačna normalna, sutra plastificirana, prekosutra neka ogromih grudi, a sledećeg dana ko zna kakva.

Ponavljam po ko zna koji put.

Oni Boga ne traže.

Traže racionalizovanu, svoju, materijalističku sliku Boga. Isto kao što bludnik ne traži ženu da mu bude partner u dobru i zlu, ne traži osobu, nego ono što on zamišlja da mu tog trenutka treba.

Isto kao što svet danas LJUBAVLJU BLUDNIČENJE I NEPRIRODNE ČINE NAZIVA.

Zato i mantraju o tome da PISMO za isusa kaže da je samo čovek.

Bog koji odmara, Bog koji se izvinjava, pravda, Bog koji NE MOŽE I NE SME POSTATI ČOVEKOM ILI BILO ŠTA DRUGO (OBJAVITI SE KAO TAKAV) NIJE BOG NEGO ALTER EGO ČOVEKOV.

Zato i stoje i to veoma čvrsto stoje Isusuve reči da je "otac" židova sam SOTONA.

I jeste im Samael otac. Lažljivci od lažnoga. Umišljeni materijalisti kojima jelte nije smetalo da se YHWH objavi u žbunu, ali se NE MOGAŠE POMIRITI S TIME DA IM JE DOŠAO U TIJELU.

I takvi, sinovi sotone danas svet vode jer svet ih sluša, vlasnici su sveta.

ŽIDOVI KOJI TO NISU; SINAGOGA SATANE.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Tko to mi i kakve Biblije. Molim dokaze, jer veličatelju divljaka kakav si ti ništa ne vjerujem, dapače.

U Nemačkoj spaljivane Biblije "jeretika", No, to bi ti i sada činio.

Da nije bilo Kristove Crkve, ti nikada ne bi saznao da postoji nešto što se zove "Evanđelja".

Ti ne ceniš Bibliju samu za sebe. Tako da celokupna građevina na kojoj stoji tvoja nauka je antibiblijska. Jer u vašim očima Biblija sama po sebi nema vrednost. Kod prosvetitelja nekih to je incidenca kod vas je pravilo.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
U Nemačkoj spaljivane Biblije "jeretika", No, to bi ti i sada činio.

Mogu samo pretpostavljati. Dakle, kada bi tebi bilo u interesu da se stvari raščiste, ti bi iznio detalje i argumente. Ovakvim načinom samo pokazuješ da si i ti protestantsko prosvjetiteljski divljak.

Ti ne ceniš Bibliju samu za sebe.

Biblija bez Crkve vrijedi koliko i slikovnica "Tom i Jerry"

Tako da celokupna građevina na kojoj stoji tvoja nauka je antibiblijska. Jer u vašim očima Biblija sama po sebi nema vrednost. Kod prosvetitelja nekih to je incidenca kod vas je pravilo.

Naša kršćanska stoji na Kristu, a vaša vašim protestantsko prosvjetiteljskim divljacima.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Mogu samo pretpostavljati. Dakle, kada bi tebi bilo u interesu da se stvari raščiste, ti bi iznio detalje i argumente. Ovakvim načinom samo pokazuješ da si i ti protestantsko prosvjetiteljski divljak.



Biblija bez Crkve vrijedi koliko i slikovnica "Tom i Jerry"



Naša kršćanska stoji na Kristu, a vaša vašim protestantsko prosvjetiteljskim divljacima.
Kako da ne...tebi činjenice mnogo znače...kao do sada...milion puta si to pokazao. Ma verujem ti...

Nego ti optužuješ pojedince u prosvetiteljstvu a tvoja ideologija univerzalno prezire Pismo. Što gledaš trun u oku pojedinaca a u svom brvno ne vidiš
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Uostalom odgovori i sam...koliko tebi zaista znači Pismo izvan "okvira" crkve? Verujem da ti izvan tog okvira služi za potpalu vatrice u kaminu:)
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Kako da ne...tebi činjenice mnogo znače...kao do sada...milion puta si to pokazao. Ma verujem ti...

Nećeš ti život izgubiti što ne vjeruješ meni, ali ti ne vjeruješ Bogu, Bogu Isusu Kristu. A Isusovo ime je jedino po kojemu se čovjek može spasiti.

Nego ti optužuješ pojedince u prosvetiteljstvu

Koje pojedince? :mig:


Uostalom odgovori i sam...koliko tebi zaista znači Pismo izvan "okvira" crkve?

Rekao sam ti, koliko i slikovnica "Tom i Jerry".

Verujem da ti izvan tog okvira služi za potpalu vatrice u kaminu:)

Ako Kristovu Crkvu mrziš, a mrziš je divljački, bolje bi ti bilo Biblijom vatru odlagati nego je čitati. ;)
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Rekao sam ti, koliko i slikovnica "Tom i Jerry".

Potvrđuješ upravo ono što sam i rekao. Tebi Pismo samo po sebi znači koliko islikovnica Tom i Jerry. Znači samo za potpalu. E sada optužuješ neke pojedince iz prosvetiteljstva za Bibliju a ideologiji kojoj pripadaš ti i milijarde drugih Pismo ima isto značenje kao i ovim pojedincima iz prosvetiteljstva. Da li shataš kako je to opasna ideologija?
 
Natrag
Top