Protestantizam i njegovi plodovi

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ovo je za samo za klanjatelje neizliječene alkoholičarke, lubitelje i slavitelje Hitlerovih rođendana i sljedbenika "moralne gromade" koja je izrekla ovo gore citirano. Dakle, specijalno za subotare. Možda me prestanu mrziti.

Hmm, nije mi samo jasno kako se, a u svemu se drugom "prepoznaju", subotari nisu prepoznali u ovome što je njihov "čovjek Božiji" Matin Luther napisao. Jer on u citiranom "baca drvlje i kamenje" na židoljupce?

No i ja svašta pitam. Pa oni (jedan od njih) i poslanicu Galaćanima citiraju (a pisao ju je Apostol) iako ista njih i njihovu blasfemiju osuđuje i anatemiše.

Kakav li je to duh koji njih vodi da ono što ih osuđuje ne vide i time se diče.

Koliko netko može biti arogantan, samozaljubljen i potpuno slep da ne vidi da ga "čovjek Božiji" (po njihovoj vračari), ali i sam Sv. Apostol Pavao osuđuje za to što čini, a i dalje činiti to?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Kao telesni a ne duhovni čovek, ti gledaš ono što je na očima a ne ono što je u "duhu". Reformacija nije samo Luter, niti je reformacija samo reformatori. Čovek, pojedinac, u sistemu je samo peščana čestica na plaži. Tako i Luter, kao čovek, sa 1000 mana, ali delo koje je otpočeo, i ne samo on već pre njega Jan Hus, i Džon Viklif, i posle njEga mnogi drugi je ono što je izvršilo preporod u Evropi. On se ogleda upravo u pokretu prosvećenosti. Sam Bertrand Rasel ovo kaže.

Русел објашњава да је просветитељство на послетку произашло из протестантске реакције на католичку контрареформацију, кад су се филозофски ставови из задње две стотине година коначно кристализовали у кохерентан светоназор. Русел сматра да су се многи од филозофских ставова, као преферирање демократије у односу на монархију, у почетку појавили међу протестантима раног 16. века као оправдање њихове жеље за раскидом односа с папом и Католичком црквом.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
A sad ima već blizu tri stotine godina da je sav svet iskustvom poznao da oni oci ništa nisu znali u tome i da su vrlo nerazumno činili proklinjući druge koji su razumnije od njih mislili. I po pravoj pravidi, ko drugoga nepravedno proklinje, njegova kletva mora na njega pasti. No, bog će milostiv biti i svetim ocem kao i drugim ljudma, jer su i oni ljudi bili, zato nisu mogli bezgrešni biti. i što ćeš više! U ove pogreške pokliznuli su Vasilije Veliki, Joan 3latousti i Avgustin."

Ovo svedoči i najsvestranje učen Srbin ikada Dositej Obradović.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Hmm, nije mi samo jasno kako se, a u svemu se drugom "prepoznaju", subotari nisu prepoznali u ovome što je njihov "čovjek Božiji" Matin Luther napisao. Jer on u citiranom "baca drvlje i kamenje" na židoljupce?

No i ja svašta pitam. Pa oni (jedan od njih) i poslanicu Galaćanima citiraju (a pisao ju je Apostol) iako ista njih i njihovu blasfemiju osuđuje i anatemiše.

Ne čudi se ničemu kad su u pitanju "mozgo-abortirani". Veličaju Luthera koji vidjesmo što piše, veličaju Hitlera i slave mu rođendane, rodili se s urlikom kako je Isus 22.10.1844. prestao posredovati za grešnike i evo već 177 godina urliču kako je Kristova Crkva Kurva.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ne čudi se ničemu kad su u pitanju "mozgo-abortirani". Veličaju Luthera koji vidjesmo što piše, veličaju Hitlera i slave mu rođendane, rodili se s urlikom kako je Isus 22.10.1844. prestao posredovati za grešnike i evo već 177 godina urliču kako je Kristova Crkva Kurva.

Ne čudi me ništa.

Uostalom, šta se drugo sem ludila i može očekivati od onog što poistovećuje Isusa (Boga) s Ozirisom, te mantra o Bogu na Orionu.

Pazi, takve debilnosti i ludio nije palo na pamet Koptima (krvnim naslednicima starih Egipćana) ali je zato palo na pamet "would be židovima" američkih polja kukuruza i marijuane.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Prosvetiteljstvo uzdiže Evanđelje koje je dobra vest

Evo vam krasan primjer kako su prosvjetiteljstvo i prosvjetitelji "uzdizali Evanđelje".

Jedna od "perjanica prosvjetiteljstva", Thomas Paine, ovako "uzdiže Evanđelje":

Čemu nas uči Novi Zavjet? - vjerovati da je Svemogući počinio blud sa ženom koja je zaručena, a vjerovanje u ovaj razvrat prihvatiti kao vjeru. (Thomas Paine, Doba razuma)

P.S. Ne bih komentirao ovo što sam ja sam napisao, pa zato neću ni reći da je riječ o divljacima: "protestantski prosvjetitelji" = divljaci.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Evo vam krasan primjer kako su prosvjetiteljstvo i prosvjetitelji "uzdizali Evanđelje".

Jedna od "perjanica prosvjetiteljstva", Thomas Paine, ovako "uzdiže Evanđelje":

Čemu nas uči Novi Zavjet? - vjerovati da je Svemogući počinio blud sa ženom koja je zaručena, a vjerovanje u ovaj razvrat prihvatiti kao vjeru. (Thomas Paine, Doba razuma)

P.S. Ne bih komentirao ovo što sam ja sam napisao, pa zato neću ni reći da je riječ o divljacima: "protestantski prosvjetitelji" = divljaci.
Ti isto odbacuješ kao Pejn jevanđelje tako što ga ne smatraš važnim kao i celu Bibliju. Tebi ono samo za sebe nema nikakvu vrednost.

Ali Dositej i drugi hrišćanski prosvetitelji su jevanđelje uzdizali kao autoritet.

Biblija-Protestantizam-Prosveteljstvo
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Upravo tako. Divljaci.

I [to je možda još i gore od činjenice da su divljaci, je činjenica da svoje divljaštvo, svoje nasilje vrše mentalno.

Najstrašnije je što ovi divljaci vrše divljaštvo nad Bogom, nad njegovom Crkvom i nad Svetim Pismom. Jesi li vidio onog divljaka protestanta prosvjetitelja, američkog predsjednika Thomasa Jeffersona, koji jer nožem rezao dijelove Novog zavjeta, i pravio sam sebi svoju Bibliju.

Ali Dositej i drugi hrišćanski prosvetitelji su jevanđelje uzdizali kao autoritet.

Biblija-Protestantizam-Prosveteljstvo

Znam, znam. Nožem su rezali dijelove Evanđelja, i onda su te izrezane dijelove podigli gore na više police, i tako "uzdizali Evanđelje".
 
Natrag
Top