Proricanje preko golova, minuta, rođenja i imena.

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Bog je uspostavio zakonitosti po kojima nas svet funkcionise, i ako neko zna kako nas svet funkcionise, on moze manipulacijom tih istih zakona izazvati cuda. Bog to cini ali moze i djavo. Mogu i ljudi ako znaju kako svet funkcionise. I uopste ne moraju biti religiozni.

Mire, Bog se ne bavi nikakvom manipulacijom. Mniipulacijom se prikazuju istiene da su lazi. Manipulacija je podvala.
Time se bavi spiritizam.





 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Mire, Bog se ne bavi nikakvom manipulacijom. Mniipulacijom se prikazuju istiene da su lazi. Manipulacija je podvala.
Time se bavi spiritizam.




Ti ne razumes sta sam ja rekao. Postoji delovanje van uobicajenih nama poznatih zakona, ali nije krsenje ostalih zakona, jer je tvorac ostavio mogucnost za njihovo preinacavanje. U nekom smislu to se i moze nazvati manipulacijom ali i nije manipulacija.

Na primer zakon gravitacije je ustaljen, ali se moze i preinaciti isto primenom drugih zakona i ponistiti. Naucnici to vec rade, samo se malo o tome govori.

Bog kada cini cuda, on ne negira zakonitosti vec ih preinacuje primenom drugih skupa zakona koji menjaju postojece i deluju na njih! To sam nazvao "manipulacijom", mozda i nije pravi termin, ali ne znam kako drugacije da ga nazovem..
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Ti ne razumes sta sam ja rekao. Postoji delovanje van uobicajenih nama poznatih zakona, ali nije krsenje ostalih zakona, jer je tvorac ostavio mogucnost za njihovo preinacavanje. U nekom smislu to se i moze nazvati manipulacijom ali i nije manipulacija.

Na primer zakon gravitacije je ustaljen, ali se moze i preinaciti isto primenom drugih zakona i ponistiti. Naucnici to vec rade, samo se malo o tome govori.

Bog kada cini cuda, on ne negira zakonitosti vec ih preinacuje primenom drugih skupa zakona koji menjaju postojece i deluju na njih! To sam nazvao "manipulacijom", mozda i nije pravi termin, ali ne znam kako drugacije da ga nazovem..

Mire, mozda si u pravu da te ja ne razumem. Mozda i nije pogodno to sto si to nazvao manipulacjom.
Koliko se ja razumem u izraz manipulacije to je uvek nesta podlo, ukrsteno da prikaze nesto da je istina, a nije istina.

Drugo, ne vidim razloga da bi se Bog uopste bavio sa tim pa nazovi ga kako hoces.
Bog je Stvoritelj. On stvara nesto iz nista. On je postavio zakone u vasion i na zemlji.
Zanimljivo je da je on stvorio i Atome koji imaju svoju ulogu u prirodi. Covek je razbijanjem atoma pronasao energiju koja preti unistenju sveta. Prema tome bilo bi bolje da je nije ni otkrio, kada je zluopotrebljava.
Zato mislim da se Bog ne bavi time. Ako je neophodno potrebno On stavara materiju, moze da postavi zakone koji jos nisu postojali i tim putem cini cuda. Zato mislim da manipulacija ne pripada Bogu.

Sad sam se setio jednog primera, kada su Izrailjci prelazili preko Crvenog mora, Bog je napravio zid od vode i Izrailjci su presli po suhom. A ista voda je potopila Egipatsku vojsku. Sta mislis, da li je to manipulacija? Ja ne mislism, nego Bog kao Stvoritelj je dao nalok da voda ne tece i tako je bilo dok Izriljci nisu presli, a onda je naredio da vode ponovo tece kao sto je i do tada tekla i potopila je naoruzanu vojsku.
Na taj nacin Bog je zastitio Izrailjce od neminovne smrti. Dakle to je bila nasusna potreba i Bog je ucinio cudo.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Zato mislim da se Bog ne bavi time. Ako je neophodno potrebno On stavara materiju, moze da postavi zakone koji jos nisu postojali i tim putem cini cuda. Zato mislim da manipulacija ne pripada Bogu.

Ti si Marko delimicno u pravu. Prvo Bog kada cini cuda koristi zakone koje je sam uspostavio, ako mu oni ne idu u prilog on stvara nove zakone ili zaobilazi postojece i to zovemo cudom! To sam ja i nazvao manipulacijom postojecih zakona, jer se izmenom postojecih ili zaobilazenjem i dodavanjem novih manipulise stvarnoscu!

Dakle, moze se ovo nazvati manipulacijom, a to ne znaci kako si ti shvatio taj termin kao je nesto lose!

S druge strane, sotona nema nikakvu natprirodnu moc niti andjeli. Jer kad bi imali, onda bi oni bili bogovi! Oni samo manipulisu postojece zakone do izvesne mere koliko je to moguce da izmene stvarnost. I stoga je njihova moc ogranicena u odnosu na Boga, koji moze i nove zakone stvarati!

Sad sam se setio jednog primera, kada su Izrailjci prelazili preko Crvenog mora, Bog je napravio zid od vode i Izrailjci su presli po suhom. A ista voda je potopila Egipatsku vojsku. Sta mislis, da li je to manipulacija? Ja ne mislism, nego Bog kao Stvoritelj je dao nalok da voda ne tece i tako je bilo dok Izriljci nisu presli, a onda je naredio da vode ponovo tece kao sto je i do tada tekla i potopila je naoruzanu vojsku.

Taj efekat su isto i naucnici u laboratoriji proizveli, to je vrlo lako uraditi. Bog je tu ocigledno koristio prirodne zakone. Nema razloga da on krsi prirode zakone ako mu oni vec idu u prilog. Ni Isus to nije radio! Tek kad nesto nije moguce ostvariti normalnim putem on ce izmeniti postojece zakone!

Sto si pomenuo materiju, sotona moze isto tako stvarati materiju iz nicega. To je u skladu sa prirodnim zakonima, jer iz energije nastaje materija..

Vanzemaljci koji su zapravo demoni, to i rade. U njihovim letelicama su pronadjeni uredjaji koji stvaraju materiju po zelji, a njihova odela su iz jednog dela, i nemaju otvore, vec se odela materijalizuju na njima i tako se i skidaju.

Naravno vanzemaljci su ubedljiva prevara. Nije rec o fizickim bicima jer oni telo nemaju i ne mogu vrsiti nikakvu interakciju sa ljudima. Mogu samo da izigravaju nekakve duhove i da kuckaju. Andjeli pak, mogu vrsiti interakciju sa ljudima, jer imaju sposobnost materijalizacije "zivog tela", a zivot i telo jedino moze stvoriti Bog. Demoni to ne mogu, izgubili su tu sposobmost kad su se odmetnuli od Boga, zato oni mogu stvarati samo nezivu materiju. Posto im je telo postala barijera kroz pad, zato su i zaposedali ljude u proslosti, nije to iz uzivanja vec iz koristi. Odatle i price o vampirima, zaposedanju mrtvog tela. Danas su nasli bolji nacin, pa kloniraju ljude, odnosno prave prazne ljusture i u njih se nastanjuju. Lakse je i isplativije. Ljusture nemaju dusu tako da ih niko ne moze izgoniti napolje. Zato ces cuti price o otmicama, eksperimentima nad zenama i klonovima koji se cuvaju u velikim komorama negde u NLO letelicama. I stalno moraju otimati, jer oni ne mogu telo napraviti, mogu ga samo klonirati. Ove letelice im sluze za brz transport, jer su kao andjeli navikli da lete, a kad udju u nas svet to ne mogu. Zato su nacinili letelice da premoste prostornu barijeru. Inace te letelice imaju neku vrstu vestacke inteligencije, i njima se upravlja putem misli. Nemaju usta niti polne organe, jer opet andjeli se ne pare i ne komuniciraju jedni s drugima kao mi ljudi vec to cine mislima..

Sve je ovo nacinjeno po ugledu na Bozja transportna sredstva koja se koriste kada se ulazi u nas svet, ako pogledas u Isaiji i Bog leti u kocijama koja su "ziva". A ove njihove letelice imaju "vestacku inteligenciju". Dakle sve je po ugledu na Bozje..

Da sad ne duzim posto to nije tema, ali ovi vanzemaljci i "beze na pomen Isusovog imena.."
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Na osnovu cega mislis da su vanzemaljci demoni?
Zar mislis da nema drugih zivih bica na drugim planetama, kiji su takodje vanzemaljci, zato to ne bi bili oni, nego mislis da su to demoni?
Tebi su gusteri bica koja je Bog stvorio i koja zive na drugim planetama? Bica koja su slicna zmiji u edenu, koja otimaju ljude i vrse na njima eksperimente, tj. koriste njihove reproduktivne organe da bi sebi nacinili tela? Bica koja beze na pomen Isusovog imena (dokazano beze). Ta bica su ti Bozanska? Marko razmisli sta pricas.

To nisu ziva bica uopste - humanoidi, oni niti nemaju telo, vec su to duhovi, demoni koji stvaraju sebi tela kloniranjem i onda se u njih nastanjuju, pa dolaze vladarima ovog sveta kao toboze putnici iz nekih dalekih galaksija..

Bog nije ni stvarao zivot na drugim planetama, zvezde su stvorene da budu ukras i da pruzaju svetlost nasoj zemlji, a ne da podrzavaju zivot. Nasa planeta je jedinstvena i sve je zbog nje nacinjeno. Te price o drugim galaksijama je izmislio sotona, bas zato da pogura svoju pricu o vanzemaljcima i da ga ljudi prihvate kada dodje..

Šta ćemo reći za košarku?

Jedva cekam da cujem novu analizu, kako je Bog vodio kosarkase, i kako to potvrdjuje da je srbija odabrana zemlja za sirenje evandjelja putem zakucavanja koseva.. Svakom novom pobedom sve smo blizi armagedonu.. Hvaljen Isus! :)

Sportski komentator Laki ce nam ovo zapaljivim tonom i vestom naracijom docarati.. Cekamo prenos uzivoo !
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Neki mene optuzuju da ja proricem preko fudbalskih utakmica i preko golova, a ti isti treba da znaju da je i Bog sam odredjene duhovne realnosti pokazivao kroz neke zemaljske elemente ili dogadjaje.

Isus je vise puta u realnim zivotnim situacijama prikazivao odredjene pouke, u prici o neposlusnom sinu, o izgubljenom dinaru, o sakrivenom blagu, o sejacu na njivi..itd..

U starom zavetu postoji tekst gde Bog pokazuje proroku kotaricu sa vocem, a potom mu daje smisao tog otkrivenja:

"Ovo mi pokaza Gospod: gle, kotarica ljetnoga voća.
I reče: što vidiš, Amose? A ja rekoh: kotaricu ljetnoga voća. A Gospod mi reče: dođe kraj narodu mojemu Izrailju, neću ga više prolaziti.
I pjesme će crkvene biti ridanje u onaj dan, govori Gospod; biće mnoštvo mrtvijeh tjelesa, koja će se svuda pobacati mučeći"
( Amos 1. 1 - 4 )

Tako je i danas.

Bog pokazuje odredjene duhovne realnosti putem zemaljskih dogadjaja i elemenata kao sto su ciscenje, voznja kola, broda, voza..itd..,, kroz simbole pobede..itd.

To znaci, ako neko osudjuje mene za otkrivenja koja iznosim u kojima su date odredjene duhovne realnosti, oni time osudjuju i samog Gospoda, jer Bog je tako otkrivao svoju volju i u bibliji.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.333
To znaci, ako neko osudjuje mene za otkrivenja koja iznosim u kojima su date odredjene duhovne realnosti, oni time osudjuju i samog Gospoda, jer Bog je tako otkrivao svoju volju i u bibliji.

Točno k'o proročica Jelena. I ona je one koji su izražavali sumnju u njezine spise optuživala da su pobunjenici protiv Boga. Pogledajte:

"Ako umanjite povjerenje naroda Božjeg u Svjedočanstva koja im je On poslao, vi ste pobunjenici protiv Boga, kao što su zacijelo bili Korah, Dathan i Abirum" (Ellen White, "Svjedočanstva", Vol. V., str. 66).
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Bog pokazuje odredjene duhovne realnosti putem zemaljskih dogadjaja i elemenata kao sto su ciscenje, voznja kola, broda, voza..itd..,, kroz simbole pobede..itd.

Tacno! A gde ti je tu racunanje i brojanje?

Ne pokazuje tebi Bog nista utakmicama, jer ti se nije javio i rekao 'gledaj utakmicu' dacu ti znak. Ne mozes ni potvrditi da jeste, nego si ti samoinicijativno to gledao i zakljucio. Ti i kad zapnes za kamencic nogom dok hodas ulicom mislis da je to znak od Boga da se vratis kuci, i kad pogledas na sat kad vidis 18:44 , to ti je znak. To je nista drugo do sujeverje! Inace, taj takmicarski duh utakmicama Bog ne podrzava, a takmicari su cesto ukljuceni i u vracanje..

Dakle, o cemu se radi? U pitanju je tvoja umisljenost.
 
Natrag
Top