Proricanje preko golova, minuta, rođenja i imena.

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Opet krivo. Ne navodi đav'o čovjeka da ne griješi, nego ga navodi na najteži grijeh. Navodi ga da misli kako je bezgrešan.

Nigde to ne pise u pismu "DA DJAVO NAVODI COVEKA DA MISLI DA JE BEZGRESAN"

Djavo upravo navodi coveka da misli da nikada ne moze pobediti greh, i da ce gresiti kroz ceo zivot, katkad i umirujuci njegovu savest da ce kao takav gresan uci u Bozje carstvo.

Naravno da djavo ne navodi coveka da ne gresi, vec da gresi.

Bog coveka poziva da se prihvatajuci njega za spasitelja odekne greha i da dopusti da ga on ocisti.

Isus je rekao zeni uhvacenoj u preljubi "IDI I OD SADA VISE NE GRESI"

Ne bi me cudilo da stvoris teoriju kako je djavo ovde obmanuo Isusa i govorio kroz njega zeni da vise ne gresi.

Pa nisam ja rekao sta je Bog mislio u odredjenom trenutku vec ti govoris da znas sta je on mislio! A nije ti licno rekao za utakmicu, nego si ti pretpostavio sta on misli preko utakmice!

Stvarno budalastine!

Da si ti rekao - "Bog mi se javio glasom i rekao gledaj utakmicu dacu ti znak" ja bi rekao ok Bog mu se javio. Nego ti ovde svoje misljenje i neke osecaje poturas kao Bozje!

Stvarno je bezveze da svoja licna misljenja i osecaje poturas kao Bozje!

Ovde potvrdjujes sto sam vec dao kao odgovor, a on glasi:

I ti si Mire postao Bog sveznajuci, jer znas cak i sta je
covek radio i mislio u odrdjenom trenutku.

Dakle, ja nisam napisao "DA TI ZNAS STA JE BOG MISLIO U ODREDJENOM TRENUTKU" vec "STA JE COVEK, ODNOSNO JA RADIO I MISLIO"

To je upravo slucaj, da je to otkrio Bog.

Ali ti to ne znas jer nikada nisi doziveo iskustvo da ti Bog govori, i ne znas na koje nacine on to cini.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Nigde to ne pise u pismu "DA DJAVO NAVODI COVEKA DA MISLI DA JE BEZGRESAN"

Post 3,4-5: Nato će zmija ženi: "Ne, nećete umrijeti! Nego, zna Bog: onog dana kad budete s njega jeli, otvorit će vam se oči, i vi ćete biti kao bogovi koji razlučuju dobro i zlo."

Dakle, prvi čovjekov grijeh dogodio se na nagovor đavla: "Bit ćete kao bogovi". Dakle, bit ćete besmrtni i bezgrešni.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Dakle, prvi čovjekov grijeh dogodio se na nagovor đavla: "Bit ćete kao bogovi". Dakle, bit ćete besmrtni i bezgrešni.

Zar nisu bili besmrtni i bezgrešni? :)..tada su bili..ne nego im je obećao da ne mogu umreti šta god uradili..i kada prekrše volju Božiju da ne mogu umreti..nisi se možda dobro izrazio. To je poenta onoga što je varalica izrekao.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Nigde to ne pise u pismu "DA DJAVO NAVODI COVEKA DA MISLI DA JE BEZGRESAN"

Djavo upravo navodi coveka da misli da nikada ne moze pobediti greh, i da ce gresiti kroz ceo zivot, katkad i umirujuci njegovu savest da ce kao takav gresan uci u Bozje carstvo.

Naravno da djavo ne navodi coveka da ne gresi, vec da gresi.

Bog coveka poziva da se prihvatajuci njega za spasitelja odekne greha i da dopusti da ga on ocisti.

Isus je rekao zeni uhvacenoj u preljubi "IDI I OD SADA VISE NE GRESI"

Ne bi me cudilo da stvoris teoriju kako je djavo ovde obmanuo Isusa i govorio kroz njega zeni da vise ne gresi.



Ovde potvrdjujes sto sam vec dao kao odgovor, a on glasi:

I ti si Mire postao Bog sveznajuci, jer znas cak i sta je
covek radio i mislio u odrdjenom trenutku.

Dakle, ja nisam napisao "DA TI ZNAS STA JE BOG MISLIO U ODREDJENOM TRENUTKU" vec "STA JE COVEK, ODNOSNO JA RADIO I MISLIO"

To je upravo slucaj, da je to otkrio Bog.

Ali ti to ne znas jer nikada nisi doziveo iskustvo da ti Bog govori, i ne znas na koje nacine on to cini.
Ama covece, sta je tebi Bog otkrio kad ti nista nije rekao recima, vec si ti svojim osecanjima zakljucio? Daj ne lupaj vise molim te, sramotis i sebe i adventizam!

I jos u hulis, govoreci "da ti je to otkrio licno Bog preko utakmice"! Pa jesi ti dobro? Da svoja misljenja predstavljas kao Bozja? Tako si za svoju piramidologiju isto govorio da "to nisu tvoje vec Bozje racunice"!

Prestani vise!

Zar nisu bili besmrtni i bezgrešni?
Greska je tvoja! Samo Bog je besmrtan a ljudi i sva druga bica ukljucujuci i sotonu, imaju "uslovnu besmrtnost" - dakle zive dok god Bog to zeli! Kad bi oni bili po prirodi besmrtni bili bi bogovi! To uci i Pravoslavlje i Rimokatolicizam. Dakle, oni su oduvek smrtni.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
I jos u hulis, govoreci "da ti je to otkrio licno Bog preko utakmice"! Pa jesi ti dobro? Da svoja misljenja predstavljas kao Bozja? Tako si za svoju piramidologiju isto govorio da "to nisu tvoje vec Bozje racunice"!

Mire, tako je i Russel preko mera grobnice Khufuove izračunavao datum drugog dolaska. To je radio i njegov naslednik. Šta misliš odakle ona bulažnjenja o 1914? Iz malog prsta? Nee, nego iz mešanja baba i žaba, pa kada se "prorokovano" nije ispunilo, a i neće jer taj dan i čas ne znaju ni Sin, ni anđeli, doli Otac. Onda su neki "pametnjakovići iz cerebruma izvukli "preseljenje iz svetinje u svetinju nad svetinjama", a neki "nevidljivi drugi dolazak", sve sa ciljem da se "ovčice" drže pod kontrolom i ne budu u "great dissapointment", što nikako nije dobro za korporacije.


Greska je tvoja! Samo Bog je besmrtan a ljudi i sva druga bica ukljucujuci i sotonu, imaju "uslovnu besmrtnost" - dakle zive dok god Bog to zeli! Kad bi oni bili po prirodi besmrtni bili bi bogovi! To uci i Pravoslavlje i Rimokatolicizam. Dakle, oni su oduvek smrtni.

Ne radi se Mire tu samo o besmrtnosti, ili uslovnoj besmrtnosti, nego pre svega o svemoćnosti. Za time su posegli Adam i Eva na nagovor Zmije. Ne za besmrtnošću

Što se tiče greške, ona zaista jeste njegova, jer zbog manjkavosti teologije on i ne može da shvati da postoje dve smrti, fizička i duhovna. Njemu je to sve jedno te isto. Mortalizam je u pitanju.

Post 3,4-5: Nato će zmija ženi: "Ne, nećete umrijeti! Nego, zna Bog: onog dana kad budete s njega jeli, otvorit će vam se oči, i vi ćete biti kao bogovi koji razlučuju dobro i zlo."

Dakle, prvi čovjekov grijeh dogodio se na nagovor đavla: "Bit ćete kao bogovi". Dakle, bit ćete besmrtni i bezgrešni.

Ne samo besmrtni i bezgrešni, nego pre svega svemoćni, da upotrebim latinski izraz: Omnipotenti. Neograničeni, vremenom, prostorom, dimenzijama, bilo čime.


Nije li Jelena život provela poturajući svoje plagijate kao Božja djela? :) I još dobro naplaćivala.

Hmm, to radi i njen "predstavnik za Zapadni Balkan i Transilvaniju", obnovitelj "Dušanovog Carstva, "Biblijski Pravoslavac", i pobornik "zdravog života" pod mač bato!"
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Greska je tvoja! Samo Bog je besmrtan a ljudi i sva druga bica ukljucujuci i sotonu, imaju "uslovnu besmrtnost" - dakle zive dok god Bog to zeli! Kad bi oni bili po prirodi besmrtni bili bi bogovi! To uci i Pravoslavlje i Rimokatolicizam. Dakle, oni su oduvek smrtni.

Mislim da je ipak Slap pogrešio. Adam i Eva nisu bili podložni smrti i grehu pre prestupa zapovesti Božije. Slap je pogrešio u objašnjenju Sotoninih laži..on je rekao Adamu i Evi da mogu da neposlušaju zapovest Božiju i da ne umru..a Bog je rakao da je plata za greh smrt. Dakle, Adamu i Evi nije bila potrebna besmrtnost i savršena pravda jer su je već posedovali.

Naravno besmrtnost je uslovna to si upravu..uslov je držanje zapovesti Božije kojeim je naložio..a Sotona je ubedio da mogu da sagreše i da im se ništa neće desiti.

Što se tiče greške, ona zaista jeste njegova, jer zbog manjkavosti teologije on i ne može da shvati da postoje dve smrti, fizička i duhovna. Njemu je to sve jedno te isto. Mortalizam je u pitanju.

Ne radi se o dve smrti fizičkoj i duhovnoj već o smrtnosti koju Adam nije imao pre pada u greh..on je nakon pada postao smrtan. Sotona ga je ubedio da se to neće dogoditi. Rekao mu je..slobodno vi jedite jer..."nećete umreti".
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, tako je i Russel preko mera grobnice Khufuove izračunavao datum drugog dolaska. To je radio i njegov naslednik. Šta misliš odakle ona bulažnjenja o 1914? Iz malog prsta? Nee, nego iz mešanja baba i žaba, pa kada se "prorokovano" nije ispunilo, a i neće jer taj dan i čas ne znaju ni Sin, ni anđeli, doli Otac. Onda su neki "pametnjakovići iz cerebruma izvukli "preseljenje iz svetinje u svetinju nad svetinjama", a neki "nevidljivi drugi dolazak", sve sa ciljem da se "ovčice" drže pod kontrolom i ne budu u "great dissapointment", što nikako nije dobro za korporacije.
Sta mislis brate odakle Russell-u "nevidljiva Hristova prisutnost"? Upravo iz pokusaja opravdavanja adventisticke nauke. Naime on je slusajuci propovedi jednog adventiste i sam poverovao u to, pa se udruzio sa jos jednim vodecim adventistom u to vreme, koji je za razliku od standardnog shvatanja tadasnjih adventista, mislio da ce Hristos "nevidljivo doci" , i da je greska u datumu samo za par godina. Zajedno su poceli izdavati casopis u kojem su pokusavali opravdati Milerov promasaj. Ovaj njegov saradnik adventista se vratio izvornom adventizmu jer se nista nije desilo zacrtanog datuma, a Russell je ostao veran prethodnom tumacenju o "nevidljivoj Hristovoj prisutnosti" . Kada se nista nije desilo ni kasnijih godina, Russell je razocaran mereci hodnike u piramidi zakljucio da ce Hristos nevidljivo doci 1914. godine.

Na kraju jasno vidimo, odakle "nevidljiva prisutnost" 1914. godina antitrinitarizam i Jehovizam. Upravo od adventista, koji su u to vreme rastrkani i razocarani trazili nacin kako da opravdaju svoj promasaj, pa su proizveli nastanak i ovakvih grupa..

Na istim izvorima nastaje dakle Jehovizam i Adventizam, njihova piramidologija.. Isti je duh, nazalost. Kojim je ovde zarazen i Laodikeja.

On se inace ranije kod mene raspitivao o ucenju Jehovinih Svedoka, i onda kad je saznao sta oni uce, prihvatio je njihovu piramidologiju i ucenje o 'drugoj sansi za gresnike' i to sada naziva "novim svetlom u adventizmu" predstavljajuci sebe kao proroka. Odakle mu je to doslo, od Boga? Ne bi se reklo da je od Boga, vec od njegovog ispitivanja..

Kao prvo on ne shvata, koliku stetu ovo cini adventizmu, a kao drugo ne shvata ni da je bogohulno svoja misljenja pripisivati Bogu!

Da budem jasan - ne mislim da je Laodikeja neiskren, i da namerno izmislja, vec on stvarno misli da ga je do ovih zakljucaka doveo Bog, i nehotice vara sam sebe, ali i druge...
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ne radi se o dve smrti fizičkoj i duhovnoj već o smrtnosti koju Adam nije imao pre pada u greh..on je nakon pada postao smrtan. Sotona ga je ubedio da se to neće dogoditi. Rekao mu je..slobodno vi jedite jer..."nećete umreti".

Vidi, Prvi lјudi, Adam i Eva bili su razumom obdareni i stvoreni po liku Božijem, imali su dakle sposobnost razlikovanja dobra i zla. Jer kako bi im Bog postavio zabranu, ako u svojoj prirodi ne bi imali takvo znanje, niti znali da je dobro slušati Boga, a pogubno pobuniti se? Imali su znanje, a iskustvo će steći kasnije. To jest, poznaće su zlo posle jedenja zabranjenog ploda i spoznaje, iskustvene, posledice svog čina, kada su shvatili da je dobro – poslušnost Bogu, a zlo je – neposlušnost Nјemu, jer su svojim činom, svojom voljom prekinuli odnos sa Nјim. „U koji dan okusiš umrećeš“, ne znači da će smrt nastupiti odmah, glagol umrećeš je futur, a ne imperativ. Nego znači da će čovek, stvoren potencijalno besmrtnim, prestupom, prekidom zajedništva sa Bogom, postati smrtan, biće smrtan. A smrt je u ovom slučaju posledica prekida odnosa sa Bogom.

Satana je i te kako svestan da sve što je stvoreno, pa tako i on sam, nije bezuslovno besmrtno i nepropadljivo., a da je besmrtnost samo i isključivo samo u zajedništvu sa Bogom. Svojim padom, Satana je taj odnos, to zajedništvo prekinuo, Izabravši materijalno, on više nema mogućnosti da bude besmrtan. Ljubomora prema čoveku, koga Bog stvara po slici svojoj, dakle prema materijalnom biću kome je Bog lično uneo svoje "kvalitete" i vodi Satanu ka tome da zavodi Adama i Evu, lagajući ih da neće umreti, tačnije navodeći ih da izaberu smrtnost.


Sta mislis brate odakle Russell-u "nevidljiva Hristova prisutnost"? Upravo iz pokusaja opravdavanja adventisticke nauke. Naime on je slusajuci propovedi jednog adventiste i sam poverovao u to, pa se udruzio sa jos jednim vodecim adventistom u to vreme, koji je za razliku od standardnog shvatanja tadasnjih adventista, mislio da ce Hristos "nevidljivo doci" , i da je greska u datumu samo za par godina. Zajedno su poceli izdavati casopis u kojem su pokusavali opravdati Milerov promasaj. Ovaj adventista se vratio izvornom adventizmu jer se nista nije desilo zacrtanog datuma, a Russell je ostao veran prethodnom tumacenju o "nevidljivoj Hristovoj prisutnosti" . Kada se nista nije desilo ni kasnijih godina, Russell je mereci hodnike u piramidi zakljucio da ce Hristos nevidljivo doci 1914. godine.

Na kraju vidimo, odakle potice "nevidljiva prisutnost" 1914. godina i antitrinitarizam. Upravo od adventista, koji su u to vreme rastrkani i razocarani trazili nacin kako da opravdaju svoj promasaj.

Na istim izvorima nastaje Jehovizam i Adventizam, njihova piramidologija.. Isti je to duh, nazalost. Kojim je ovde zarazen i Laodikeja.


Ne mislim ja ništa brate. Znam veoma dobro da su i Jehovistima i Adventistima isti koreni. Ljudski um, uz "malu" pomoć šaptača, koji se o gle čuda ne samo anđelom voli predstavljati, nego i samim Bogom, izmišlja u slučaju adventista nekakvo preseljenje, nekakava zatvorena, pa onda odškrinuta vrata, da bi na kraju sve te izmišljotine postale takozvani Istražni postupak. Dok je to kod Jehovista nekakvo nevidljivo prisustvo.

Dakle, to jeste isti duh, "duh proroštva". A to nije Sveti Duh, iako je jedan od Njegovih darova, i prorokovanje. Ne. "Duh proroštva" na koji se i adventisti, i jehovisti pozivaju, ovi prvi posebno, nije od Boga, nego od Satane. Naime, Sveti Duh nikada nije davao, niti će davati kontradiktorne objave, niti će ljude navoditi na stvari za koje je sam rekao da su protiv Boga, protiv Njega samog.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Naime, Sveti Duh nikada nije davao, niti će davati kontradiktorne objave, niti će ljude navoditi na stvari za koje je sam rekao da su protiv Boga, protiv Njega samog.
Tako je brate! Ako Sveti Duh na jednom mestu kaze "o danu tom i casu niko ne zna.. I da ce taj dan doci kao lopov po noci", onda je nelogicno "da ustima svojih proroka na drugom mestu, objavi i dan i cas Hristovog dolaska" ili da nadahne ljude da takvu poruku objavljuju! Time bi bio nedosledan sam sebi!

Sta onda ovo sve znaci? To znaci da ni Miller ni EGW nisu poslani od Boga! I da im Sveti Duh nije dao takve reci u usta!

Ovim bi mogli i zavrsiti sa adventizmom, samo kad bi oni bili iskreni prema sebi...
 
Natrag
Top