Proricanje preko golova, minuta, rođenja i imena.

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Tvoj osnovni problem i problem svih tkz. "Sola Scriptura" je sto vi slobodno tumacite pismo kako vam se dopadne ili kako mislite da je ispravno. A tom prilikom ignorisete ucenje svoje crkve.

Mire, mi prizanajemo sve i svakoga ko zivi i ponasa se u skladu sa pisanom Bozjom reci.
A sto se tice tumecenje Pisma. pa eto i ti ga neprestano tumacis po svome shvatanju.
Prema tome ili sam mora da pretames da tumacis Pismo, ili moras prestati da osudjujes druge i za ono sto sam cinis.



Dakle, da si ti ovo izneo kao pravoslavac ili katolik, ja nista i ne bi imao protiv, ali bih to prihvatio u domenu "spekulacija".[/QUOTE]

Tako je Mire, ti prihvatas samo ono sto tvoja braca iznose, pa bilo istina ili laz!

Medjutim to je radio Miler Laodikeja i njima slicni, podstaknuti od suprotne strane radi stvaranja podela..[/QUOTE]

Mire, bar ti znas, da se najveca podela u hriscanstvu desila rascepom na Pravoslavnu i Katolicku crkvu.
Drugo, i hiljade grupa protestanata opdvojile su se od Katolicke crkve. Pa onda razmisli sam, ko je odgovaoran za rascep i podele?


Laodikeja: Medju tih 50 000 su i tradicionalne crkve. [/QUOTE]

Pre svega, ne postoje 50 000 verskih zajednica, ali postoji 33 000. U to su ubrojane sve Hrisanske zajednice na celu sa Katolockom i Pravoslavnom crkvo.

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
A sto se tice tumecenje Pisma. pa eto i ti ga neprestano tumacis po svome shvatanju.
Prema tome ili sam mora da pretames da tumacis Pismo, ili moras prestati da osudjujes druge i za ono sto sam cinis.

Ja ne idem protiv vlastite crkve kao vi, vec uvazavam njeno tumacenje. Kao sto su i rani Hriscani uvazavali tumacenje apostola. A to sto vi mislite da ne postoje naslednici apostola koji isto tumace kao i oni i cije je tumacenje jedino merodavno, pa unosite neko svoje, to je vas problem! Zato i postoji bezbroj zajednica i toliko podela. Jer svako misli da moze "sam sebi da tumaci"!

Tako je Mire, ti prihvatas samo ono sto tvoja braca iznose, pa bilo istina ili laz!

Ja prihvatam ono sto crkva iznosi, ali ptoveravam Biblijom. Dakle ja prihvatam njeno tumacenje, samo ako je ono u skladu sa prethodno iznetim evandjeljem od strane apostola. A jeste!

Ako ustanovim da nije, trazicu drugu crkvu! Necu sam sebi tumaciti!

Medjutim vas problem je sto vi ne priznajete da postoji crkva na zemlji (mnogi od vas ne priznaju), mistifikujete crkvu kao da ona nije fizicki prisutna na zemlji u vidu organizacije, i onda "sami sebi tumacite" i "sami sebe smatrate za crkvu".

Zato ste se i podelili na bezbroj crkvi, od kojih su neke toliko male da broje samo 1 osobu. Odlican primer za to su Taramana i MrSavkic, koji su "crkva za sebe"!

Mire, bar ti znas, da se najveca podela u hriscanstvu desila rascepom na Pravoslavnu i Katolicku crkvu.
Drugo, i hiljade grupa protestanata opdvojile su se od Katolicke crkve. Pa onda razmisli sam, ko je odgovaoran za rascep i podele?

Za podele je odgovoran licno djavo, kao i za nauku da "svako moze sebi biti crkva" i da "svako sebi moze da tumaci".

A to sto je doslo do podele na istocnu i zapadnu crkvu ne dokazuje pad crkve! Jer i jevrejska crkva je bila podeljena na fariseje i sadukeje, pa to nije znacilo da joj je oduzet autoritet od Boga. Sta vise on nije bio oduzet sve do njihovog odbacivanja Isusa Hrista.

Tako ni nama Bog nije oduzeo autoritet bez obzira sto postoji podela. Vi to ne razumete i zato umisljate da ste vi crkva.

Pre svega, ne postoje 50 000 verskih zajednica, ali postoji 33 000

Necemo da sitnicarimo, broj uopste nije ni bitan, da ih ima i 5000 dovoljno je da dokaze poentu!
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
Pre svega, ne postoje 50 000 verskih zajednica,

Necemo da sitnicarimo, broj uopste nije ni bitan, da ih ima i 5000 dovoljno je da dokaze poentu!

Ima ih 50-tak tisuća. :) Evo:

Pogledajte prilog 115720

Kratka računica:

2000 god. - 33 800 denominacija
2007 god. - 39 000 denominacija
projekcija 2025. god. - 55 000 denominacija

A koliko vas je danas?

Godišnji prirast iznosi: (55 000 - 33 800)/25 = 848/godinu

Danas je broj: 33 800 + 19 x 848 = 49 912

97% protestantskih denominacija: 0.97 x 49 912 = 48 414 :):)
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Mire, mi prizanajemo sve i svakoga ko zivi i ponasa se u skladu sa pisanom Bozjom reci.
E vidis u tome je vas problem, "ako ste vi crkva - onda jedino vi mozete da tumacite", ne moze Tripo da tumaci ili Laodikeja!

I ne moze on da "zivi u skladu s Bozjom recju" a da ne postupa po tumacenju vase crkve (Bozje crkve) tj. po vasem tumacenju ili po nasem svejedno! I ako nije njen clan!

Zato vi problem i imate, i zato ste se razdelili! Jer podrzavate takve "nezavisne tumace" van crkve, i cak kazete da oni "imaju pravo da tumace sami sebi"!

NE, NEMAJU PRAVO!

Jovan kaze - "da su bili od nas, ostali bi sa nama!" i "ako vam ko navesti evandjelje drukcije nego vam mi javismo, proklet da bude!"

Ko "objavljuje evandjelje"? Crkva!

Crkva jedina ima pravo da tumaci (bilo adventisticka ili neka druga) jer joj je Bog dao autoritet i ispravno tumacenje. A svako ko tumaci drugacije nezavisno od nje i govori protiv nje je otpadnik i sektas!

Shvati vec jednom, da svi ovi - Laodikeja, Tripo, Kainos i njima slicni su za vas otpadnici i sektasi!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Za podele je odgovoran licno djavo, kao i za nauku da "svako moze sebi biti crkva" i da "svako sebi moze da tumaci".

A to sto je doslo do podele na istocnu i zapadnu crkvu ne dokazuje pad crkve! Jer i jevrejska crkva je bila podeljena na fariseje i sadukeje, pa to nije znacilo da joj je oduzet autoritet od Boga. Sta vise on nije bio oduzet sve do njihovog odbacivanja Isusa Hrista.

Tako ni nama Bog nije oduzeo autoritet bez obzira sto postoji podela. Vi to ne razumete i zato umisljate da ste vi crkva.

Mire, nije to samo đavo kriv. Tu je i čovekova pala priroda.

Do podele, žalosne podele na Istočnu i Zapadnu Crkvu nije došlo zbog razlike u verovanju, nego zbog ljudskog faktora (kako organizovati Crkvu, primat Petrovog nasledstva).

Naravno da Crkvi Bog nije oduzeo autoritet, jer podela je isključivo ljudska. No oni to zaista ne razumeju, tačnije ne žele da razumeju.

Uostalom, kako bi i mogli, kada unutar sebe imaju podelu na tri struje, a i verovanje im nije usmereno ka Bogu, nego ka liku i djelu Ellen Gould Harmon White.


Necemo da sitnicarimo, broj uopste nije ni bitan, da ih ima i 5000 dovoljno je da dokaze poentu!

Da ih ima i manje od 5000 dovoljno je da dokaže poentu. A ima ih 50.000, sa tendencijom rasta.

Ja prihvatam ono sto crkva iznosi, ali ptoveravam Biblijom. Dakle ja prihvatam njeno tumacenje, samo ako je ono u skladu sa prethodno iznetim evandjeljem od strane apostola. A jeste!

Ako ustanovim da nije, trazicu drugu crkvu! Necu sam sebi tumaciti!

Medjutim vas problem je sto vi ne priznajete da postoji crkva na zemlji (mnogi od vas ne priznaju), mistifikujete crkvu kao da ona nije fizicki prisutna na zemlji u vidu organizacije, i onda "sami sebi tumacite" i "sami sebe smatrate za crkvu".

Zato ste se i podelili na bezbroj crkvi, od kojih su neke toliko male da broje samo 1 osobu. Odlican primer za to su Taramana i MrSavkic, koji su "crkva za sebe"!

Aha, proveravaćeš Biblijom. Na koji način? Tako što ćeš uzeti Pismo, čitati ga i tumačenje istog koje daje Crkva upoređivati sa čime? Tekstom? Tumačenjem? Ako je tumačenjem, onda čijim tumačenjem? Tvojim? Ako je sa Crkvenim, onda čemu provera?

Naravno, pod Crkvom podrazumevam Crkvu, a ne mirijade iz Pisama navodno rođenih "crkava", "ostataka" i tome sličnih kultova.

Shvatimo već jednom, ne radi se o tekstu Pisama, koji je isti, nego o tumačenju istog. A ono je bez poznavanja kulturološkog okvira jezika na kojima je Pismo nastajalo, nemoguće istovetno tumačiti. I tu dolazimo do pitanja na koje su protivnici Crkve tako osetljiivi, otkuda pravo i znanje Crkvi da za sebe tvrdi da je njeno tumačenje ispravno i istinito?

Odgovor na to pitanje oni već znaju, pa su iz istog razloga i krenuli da menjaju tekst, izmišljaju znakove interpunkcije, koriste apokrife i heretičke tekstove. Cilj je naime da se naivnima pokaže kako postoji drugačiji tekst, onaj koji se slaže sa njihovim tumačenjima.

Ali, sve im je uzalud. Jer Pismo, u ovom obliku je čedo Crkve, svaki redak je pažljivo beležen, a tumačenje je proizašlo iz teksta, a ne tekst iz tumačenja. Autorstvo je u pitanju, a autor kao što znamo najbolje zna šta je pod zapisanim rečima mislio. Da ne govorim o tome da je najveći broj Oćeva Crkve pripadao narodima i jezicima na kojima je Pismo i pisano.


Dakle, bez Crkve i njenog, već dva milenijuma nepromenjenog tumačenja teksta koji je ona i zapisala, očuvala, nema ni pravilnog razumevanja poruke.

Kako je to utvrđena i od Boga objavljena istina, onda je shodno tome insistiranje na Sola Scriptura i iz toga proizašlog neologizma da Pismo tumači samo sebe šta? Hula na Duha Svetoga.

Jovan kaze - "da su bili od nas, ostali bi sa nama!" i "ako vam ko navesti evandjelje drukcije nego vam mi javismo, proklet da bude!"

Ko "objavljuje evandjelje"? Crkva!

Crkva jedina ima pravo da tumaci (bilo adventisticka ili neka druga) jer joj je Bog dao autoritet i ispravno tumacenje. A svako ko tumaci drugacije nezavisno od nje i govori protiv nje je otpadnik i sektas!

Ne, Mire, samo jedno je Crkva, nema drugih "crkava" kojima je Bog dao autoritet. Samo jedno.

Simbol Vere, kredo je jasan po tom pitanju.


Εἰς μίαν, Ἁγίαν, Καθολικὴν καὶ Ἀποστολικὴν Ἐκκλησίαν.
Ὁμολογῶ ἓν βάπτισμα εἰς ἄφεσιν ἁμαρτιῶν.
Προσδοκῶ ἀνάστασιν νεκρῶν.
Καὶ ζωὴν τοῦ μέλλοντος αἰῶνος.

Et unam, sanctam, cathólicam et apostólicam Ecclésiam.
Confíteor unum baptísma in remissiónem peccatórum.
Et expécto resurrectiónem mortuórum,
et vitam ventúri sǽculi.

Amen.


Ako ti je lakše, evo i prevoda:


У једну, свету, саборну и апостолску Цркву.
10. Исповедам једно Крштење за опроштење грехова.
11. Чекам васкрсење мртвих.
12. И живот будућега века. Амин.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Aha, proveravaćeš Biblijom. Na koji način? Tako što ćeš uzeti Pismo, čitati ga i tumačenje istog koje daje Crkva upoređivati sa čime? Tekstom? Tumačenjem? Ako je tumačenjem, onda čijim tumačenjem? Tvojim? Ako je sa Crkvenim, onda čemu provera?
Vidi brate, oni nam bas to i zameraju, kako mi "ne proveravamo vec slepo verujemo tumacenju crkve"! Ne nasedaj na to!

To nikako nije tacno. Bog trazi od nas da "proveravamo" Pismom! Pavle je pohvalio one koji su "svaki dan istrazivali po Pismu da vide da li je to tako" kako im je on govorio!

Nije Bog protiv provere Pismom, vec protiv samovoljnog tumacenja, gde mi tumacimo sami sebi da bismo dokazali vlastite ideje proizasle iz naseg uma!

Bog na zemlji ima svoju crkvu, tj. organizaciju kojoj je poverio istinu. I zato "mi treba da proveravamo crkve" i trazimo crkvu, da bismo utvrdili koja je prava. A to se Pismom utvrdjuje ali i istorijskim cinjenicama - kontinuitetom!

Medjutim, oni uospte "ne proveravaju crkve" i "ne traze crkvu" , vec svoje ideje "potvrdjuju Biblijom!" Zato iz ponosa i zakljucuju da nijedna zajednica nema istinu, jer im se ne svidja sta uce, vise im se svidja njihovo misljenje i tumacenje, koje je proizvod uobrazilje i ponosa!

Zato oni poricu postojanje Bozje crkve na zemlji i uobrazavaju da su "izabrani da osnivaju nove crkve".

Tako sve sekte nastaju! Tako je i adventizam nastao, tako su nastali Jehovini Svedoci i svi ostali! Jer nisu trazili "postojecu crkvu na zemlji" vec su umislili da su "oni sami sebi crkva"!

A tu jeres im je u misli stavio djavo, jer nisu ponizno citali Pismo i trazili istinu, vec su sa ponosom trazili potvrdu svojeg misljenja!

Dobili su sta su hteli - Pismo kaze: "zato ce im Bog poslati silu prevare da veruju lazi!"

Svaki onaj koji sa predubedjenjem cita, potvrdice ono sto je umislio, a svaki koji ponizno trazi Boga iskljucujuci svoj ego, taj ce pronaci Bozju crkvu na zemlji i nece "praviti novu"!

Da nije ljudskog ponosa, ne bi ni bilo 50 000 sekti!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Vidi brate, oni nam bas to i zameraju, kako mi "ne proveravamo vec slepo verujemo tumacenju crkve"! Ne nasedaj na to!

To nikako nije tacno. Bog trazi od nas da "proveravamo" Pismom! Pavle je pohvalio one koji su "svaki dan istrazivali po Pismu da vide da li je to tako" kako im je on govorio!

Nije Bog protiv provere uz pomoc Pisma, vec protiv samovoljnog tumacenja, gde mi tumacimo sami sebi da bismo dokazali vlastite ideje proizasle iz naseg uma!

Ne nasedam ja na ništa njihovo. Jer predvidljivi su i providni.

Bog od nas traži da proveravamo. Ok, ali šta da proveravamo? Jer ako ne znamo šta da proveravamo, onda čemu proveravanje?

Veruj mi, veoma dobro znam šta pišem, i zašto ovako postaljam pitanja. Jer upravo to Pavlovo, ako se tumači na pogrešan način (a treba ga tumačiti kao i čitavo Pismo) je i poslužilo i služi huliteljima da stvaraju svoje sekte i napadaju Crkvu Božiju.

A sve što je Pavle preporučivao je bilo da upoređujemo ono što nam mnogi govore sa onim što nas je Crkva Božija učila da piše u Pismima. Pavle je tu dakle pozivao da ne budemo naivni, da pazimo da ne padnemo u herezu verujući ljudima, jer i sam znaš da je mnogo vukova u jagnjećoj koži, mnogo lažnih proroka i slugu lukavoga, koji i sam citira Pisama, i te kako ih dobro poznaje.

Dakle, Bog od nas ne traži da budemo naivni, ali isto tako ne traži da verujemo svakom ko citira Pisama. Jer upravo su tako sekte i nastale, i upravo tako i love svoje žrtve.

Adventisti se recimo služe Pismima da bi potvrđivali svoje shabatarenje. I oni "upoređuju" učenje sa Pismima. To isto rade i svih ostalih 49.999 denominacija, "crkava", zajednica i sličnih "Hrišćana".


Hoćeš li reći da su svi oni u pravu jer eto i oni su proveravali?

Zato i ponavljam. Jednom kada se autoritet u tumačenju prebaci sa Crkve na samo Pismo, onda je moguće poverovati svakome; svom umu, Satani, lažnim prorocima, vidovitim datumaristima, golovima, utakmicama, svemu drugome sem Bogu i Njegovoj Crkvi.
 
Natrag
Top