Proricanje preko golova, minuta, rođenja i imena.

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Da si ti u pravu, pastirima bi Bog objavio Hristovo rodjenje "decenijama ili godinama unapred" , ali nije, objavio im je neposredno pre desavanja! Isto tako i Zahariji i Mariji i ostalima.. Tako je i sa svim ostalim prorocanstvima, ona postaju razumljiva Bozjim slugama tek neposredno pre nego sto se ispune ili tokom desavanja!

Vidiš Mire, upravo ja samo govorim ono što je i Jevrejima pre tog događaja bilo dostupno razumeti. O dolasku Hrista njima je bilo poznato na 1000 godina ranije i sva ta proroštva su data tada da se pravi Mesija razlikuje od lažnog a kada je došlo vreme blizu onda su ih potpunije razumeli. Zato služi razumevanje proroštva..da se mogu prepoznati pravi od lažnih pre ispunjenja događaja a uoči ispunjenja da bi se to moglo prepoznati. Zato brate moj je važno razumeti te stvari i pre ispunjenja a pojednosti će biti jasne uoči ispunjenja. To se slažem sa tobom.

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Vidiš Mire, upravo ja samo govorim ono što je i Jevrejima pre tog događaja bilo dostupno razumeti. O dolasku Hrista njima je bilo poznato na 1000 godina ranije i sva ta proroštva su data tada da se pravi Mesija razlikuje od lažnog a kada je došlo vreme blizu onda su ih potpunije razumeli. Zato služi razumevanje proroštva..da se mogu prepoznati pravi od lažnih pre ispunjenja događaja a uoči ispunjenja da bi se to moglo prepoznati. Zato brate moj je važno razumeti te stvari i pre ispunjenja a pojednosti će biti jasne uoči ispunjenja. To se slažem sa tobom.

Pozdrav.
Da brate, ali ne treba to dodatno tumaciti da li je to grupa ljudi ili je to pojedinac..
Kad se pojavi (ako ce se pojaviti) verni ce prepoznati da je to on. Zaista ne vidim potrebu za dodatnim tumacenjem, mi trebamo ovo prihvatiti kao mogucnost, ali mislim nista vise od toga!
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Da brate, ali ne treba to dodatno tumaciti da li je to grupa ljudi ili je to pojedinac..

Ok, i to se slažem. Može da bude pojedinac ali mi deluje više kao da je određena grupa. Smatram za sada...kažem za sada da to može biti 144000 Jevreja o kojima govori Otkrivenje 7 i 14.

Ali kako bio znamo da se to dešava pred Hristov Dolazak...tj. da pripremi put Hristu, da će delo biti izvršeno i to uspešno kako kaže Hristos i da će to biti među Jevrejima(prema Malahiji 4).

Kad se pojavi (ako ce se pojaviti) verni ce prepoznati da je to on.

Znaće ali opet ne svi već oni koji budu uvereni Pismom...koji budu želeli da uvide. Ni Jovana nisu prepoznali mnogi ali je on uradio posao i pripremio put Gospodnji uspešno. Izvršio je potrebnu reformu. Tako da neko ko tvrdi da Ilijina vest nije nikoga probudila i nije izvršila reformu ne može ispravno govoriti.

Zaista ne vidim potrebu za dodatnim tumacenjem, mi trebamo ovo prihvatiti kao mogucnost, ali mislim nista vise od toga!

Ono što se slažem jeste da ne treba samo to biti naša preokupacija jer ima mnogo drugih stvari koje treba da činimo i da još otkrivamo pored ovoga. Ali ne treba ni da zanemarimo izučavanje ovog pitanja a Bog što nam otkrije otkriće.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
I tako izučavaše i nastade ih 50 000 koji su, po njihovim tvrdnjama, "Pismom uvjereni" i od Boga osvjedočeni, a uvjerenja i osvjedočenja ih krvnim neprijateljima učiniše.

Tako bi isto mogli reći jevrejski fariseji Isusovog vremena...i eno neki sektaši nazareni nastadoše otpadom od nas..zato što su proučavali i razumeli tekstove Pisma drugačije od onoga kako smo im mi rekli da treba :)
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
"I zapitaše ga učenici njegovi govoreći: zašto dakle književnici kažu da Ilija najpre treba da dođe. A Isus odgovorajući reče im: Ilija će doći najpre i urediti sve", Matej 17,10.11

Isus objašnjava učenicima ono što oni pitaju. Učenici su ubeđeni da će tako biti. Ako bi ovo bilo uslovno Isus bi to negde naglasio i objasnio od čega će to zavisiti.



Ali je objavio kroz dar prorostva i onoga sto je otkrio sestri Ellen White, a ona govori da ce u crkvi doci neko u Duhu i sili Ilijinoj, ali da ce njegova vest bibti odbacena, a sestra Ellen White naglasava "AKO SE U CRKVI NE SPROVEDE PROBUDJENJE BOG CE ODBACITI SVOJ NAROD"

Dakle, neko u Duhu i sili Ilijinoj je dosao, ali je Bozji narod potpuno podbacio.

Jos nesto.

U bibliji ne postoji Ilija koji ce doci u bukvalnom smislu, vec su to ljudi pojedinci koji ce raditi U "DUHU I SILI ILIJINOJ"

Mistifikacija Ilije kakvu vi iznosite je ljudska filozofija.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Ali je objavio kroz dar prorostva i onoga sto je otkrio sestri Ellen White, a ona govori da ce u crkvi doci neko u Duhu i sili Ilijinoj, ali da ce njegova vest bibti odbacena, a sestra Ellen White naglasava "AKO SE U CRKVI NE SPROVEDE PROBUDJENJE BOG CE ODBACITI SVOJ NAROD"

Bog ne može da odbaci svoj narod jer ni Jevreje nije odbacio. To "odbacivanje" ima malo drugačiji kontekst...moraš Elen Vajt razumeti u kontsktu Biblije a ne obrnuto.

Ako ćemo Elen Vajt uskladiti sa Biblijom kako i treba da bude onda bi njena poruka bila ovakva..."Bog će poslati nekoga u duhu i sili Ilije ali vest će mnogi odbaciti. Oni koji je odbace izgubiće određene blagoslove..ali to ne znači da će svi odbaciti vest Ilije i oni koji je prihvate (Ilija će urediti sve kaže Hristos) će Bog blagosloviti." Isus je rekao da će Ilija urediti sve...i odakle dolazi...prema Malahiji ali i prema određenim referencama iz Isusovg govora o Jevrejima pa i Pavlovom, Rimljanima 11,25.26

Dakle, izjavu Elen Vajt moraš uskladiti sa Pismom..tek onda se njena poruka može razumeti..kao i kada tumačiš tekstove Pisma..gde postoje prividne kontradikcije. Onda tekstove tumačiš u kontekstu onih koji su sasvim jasni i koji prenose istu poruku na različitim mestima.

Dakle, neko u Duhu i sili Ilijinoj je dosao, ali je Bozji narod potpuno podbacio.

To je potpuno suprotno Hristovim rečima. Pismo i reč Hristova su na prvom mestu...ako je Hristos tako rekao a apostol Pavle potvrdio u Rimljanima 11,25.26 jasno je sve.

U bibliji ne postoji Ilija koji ce doci u bukvalnom smislu, vec su to ljudi pojedinci koji ce raditi U "DUHU I SILI ILIJINOJ"

Ja i nisam pomenuo bukvalnog "Iliju"..već upravo pokret koji će imati vest za poslednje dane. Vest dolazi prema Otkrivenju 7 i 14 od strane doslovnih Jevreja a ne od jednog čoveka ili bukvalnog Ilije. Verujem da bi to mogli biti 144000 Jevreja..koji pevaju pesmu na Sionu...a prema Isaiji 59,20 i Rimljanima 11,25.26 sa Siona dolazi spasenje..144000 pevaju sa Siona...naravno identitet nije u potpunosti utvrđen još ali poruka će biti prenesena i izvršiće svoje..to znamo jer to kaže Isus Hristos. Sada se vest Ilije još ne objavljuje...

Mistifikacija Ilije kakvu vi iznosite je ljudska filozofija.

Kao šte se može videti nikave mistifikacije nema jer i sam ne govorim o bukvalnom ili doslovnom Iliji.

Pozdrav.
 
Natrag
Top