Proricanje preko golova, minuta, rođenja i imena.

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.392
Spasenje je od Jevreja u smislu jer je iz njih izasao Hristos Mesija, a ne da ce Jevreji ponovo biti izabrani narod i da ce Bog kroz njih raditi na nekakvom spasenju.

Ne, brate. Ne samo za Mesiju...naravno i to..nego "zakon i bogomoljstvo" :). Principi spoznaje Boga su dati tom narodu..i najgori među njima nosi u sebi ovo poznanje jer su odgojeni tako i Bog ima posebnu brigu prema njima. Oni su prirodna maslina..zato te pitam gde u Novom Zavetu stoji da su oni kolektivno odbačeni? Ako ima takvog stiha voleo bih ga čuti..prema Božijim obećanjima iz Torah stoji da oni nikada neće biti odbačeni da ne budu to što su bili..

Apostol kaze "NEMA TU JEVREJINA NI GRKA"

Stih ne govori o odbacivanju Jevreja...to je ono što mnogima promiče...Marcionizam je učinio svoje:)

Ja sam odgovor dao, i to je biblijski, ono o cemu govori Ellen White, i ono sto Bog danas cini.

Elena govori o velikim istinama koje narod Božiji treba tek da prihvati.:) Nema sve još uvek ni u njeno vreme nije imao. Čak narod Božiji ima i pogrešne stavove o nekim pitanjima ali Bog dopušta takve stvari dok ne dođe vreme...
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
i da će duh reformacije izvojevati pobedu kako na ovim prostorima, tako i u ostatku sveta, jer će se sam Bog uskoro objaviti kako u redovima svoje crkve, tako i celom čovečanstvu, i pozvati svet da se obrati, i izvrši neophodnu pripremu za Hristov drugi dolazak u slavi.

-----
Apsolutno biblijski netačno, ima stih o tome.

Pa već se objavljuje vijest. Neće duh reformacije pobediti na oviom prostorima.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Ja sam kopirao tvoje arg. i širio ih dalje i sprdali smo se sa njima, a ti nisi moje jer ne možeš.

Kako ono bješe KC vlasnik Biblije. :roll: :beee:
Mislim da treba da siris Laodikejine postove, to je prava poslastica. Ima da crknu od smeha, ili da se sablaznu. Covek pise ko iz casopisa Trece Oko da su mu postovi..

Uvidjam da se svi vi koristite istim metodama izvrtanja, laganja, i bezobzirnog opadanja, osim Jovana koji je suzdrzan.

Zato sto smo mi zli a on je dobar.

Moj slucaj je da sam licno od Boga pozvan u sluzbu propovednika i vesnika Bozjeg.

I mene pozvao predsednik Vucic da mu budem savetnik. Evo dokaz :p
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Mislim da treba da siris Laodikejine postove, to je prava poslastica.

Već sam i njegove.

Evo odg. na njegove golove.

1f602.png

Ovaj je .... totalno

Kada je neko uporan u zabludi onda mi ostaje samo da se sprdam.

Sinoć je bilo 2-2 JB -CZ
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Rekoh sto rekoh.

Ja imam rec Bozju.
Imam licna iskustva sa Bogom i iskustvo licnog pozvanja.

A vi cinite sto vam je volja.

Kada se takozvani Adventisti ne drze ni biblije, ni onoga sto smatraju da je od Boga a to su spisi Ellen White, to znaci samo jedno, da to nisu Adventisti, vec da govore sami od sebe.

Pitanje je, sta takvi rade u crrkvi?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Ja imam rec Bozju.
Imam licna iskustva sa Bogom i iskustvo licnog pozvanja.

Kako ti se javio, jel te zvao telefonom???

Kada se takozvani Adventisti ne drze ni biblije, ni onoga sto smatraju da je od Boga a to su spisi Ellen White, to znaci samo jedno, da to nisu Adventisti, vec da govore sami od sebe.

A kako ti znas da se oni ne drze, jel ti Bog javio telefonom???

Pitanje je, sta takvi rade u crrkvi?

Kako sta rade, pa obecali im glavno mesto u centrali! :)
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.392
Ono što bih mogao još izneti za Iliju, nije daleko od istine da bi zapravo samih 144000 hebreja mogli biti "Ilija". Njihova vest je "pesma" koju pevaju na gori Sionskoj, Otkrivenje 14,1. Isaija ukazuje da će od "Siona" doći Izbavitelj i "odvratiti bezbožnost od Jakova", Rimljanima 11,26, Isaija 59,20. Sion je svakako simbol crkve nazarenske tj. zajednice vernih prvog veka ili rane crkve...Sion je simbol zajednice vernih apostolske nauke. Očigledno to predstavlja povratak toj veri obraćenih Jevreja i posebno ubrojanih među njima od 144000. Oni "pevaju" pesmu sa nebesa, Otkrivenje 14,3 tj. imaju "posebnu objavu" za to vreme..to je vreme pred sam Hristov dolazak...a to znači da imaju posebnu vest pred Hristov dolazak kao što je Ilija to imao pred prvi dolazak.

Ako je ovo Božija volja i objava hvala Mu za razumevanja Reči. Ali ću biti zahvalan Gospodu i ako me uputi na drugo objašnjenje. Gospod radi i ne časi! Slava Gospodu.

ps..moram biti zahvalan Laodikeji što me je podstaknuo da tražim po Reči Božijoj u vezi "ilije". Verovatno ovo ne bih otkrio da me nije podstakao..ali sav trud i želja naravno jeste ono što Bog želi od nas...naravno i sam pokušaj je sam po sebi dobar..rekoh Bog će osvedočavati i dalje u vezi ove teme i sa radošću ću prihvatiti svako drugaćije objašnjenje zasnovano na Pismu ili referncama iz Pisma..neka nas Bog vodi u tome.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Ja imam rec Bozju.

to kažu i oni što kidaju mačem glave ljudima.

Imam licna iskustva sa Bogom i iskustvo licnog pozvanja.

To nikada nije mjerilo istine.

Kada se takozvani Adventisti ne drze ni biblije, ni onoga sto smatraju da je od Boga a to su spisi Ellen White, to znaci samo jedno, da to nisu Adventisti, vec da govore sami od sebe.

To mogu i ze tebe reći.

Pitanje je, sta takvi rade u crrkvi?

To se i ja pitam za tebe.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Natrag
Top