Proricanje preko golova, minuta, rođenja i imena.

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
"Ukor Gospodnji ostaće na onima koji budu sprečavali da jasnije svetlo dođe do naroda. Treba da se izvrši veliko delo i Bog vidi da naši vodeći ljudi imaju potrebu za više svetla, da bi mogli da se ujedine sa vesnicima koje šalje da izvrše delo koje je On planirao da bude učinjeno." (GW 304)

Vrlo se može primeniti na 144000 vesnika(Ilijom) sa kojima treba da se udruže "vodeći ljudi"..naravno može se primeniti i uopšte unutar crkve.

"Čak su i Adventisti Sedmog dana u opasnosti da zatvore oči pred istinom koja je u Isusu, jer ona protivureči nečemu što su oni uzeli kao gotovu činjenicu na koju ih Sveti Duh nije uputio kao na istinu." (TM 70)

Baš tako...Adventisti misle da Bog isključivo deluje uokviru te zajednice iako Pismo pa i Elen Vajt ukazuju na obraćenja van Adventizma u posednje dane, Rimljanima 11,25.26.

“Dozvolite mi da vam kažem da će se način Gospodnjeg rada pri završetku Dela potpuno razlikovati od uobičajenog, na neki način biće suprotan svakom ljudskom planiranju. Među nama će uvek biti onih koji če želeti da Božje Delo stave pod svoju kontrolu, da diktiraju šta treba da se čini čak i onda kada Delo bude išlo napred pod upravom anđela, koji će se pridružiti trećem anđelu u objavljivanju poruke koja treba da se uputi svetu. Bog će se poslužiti putevima i načinima koji će pokazati da je On uzeo uzde u Svoje ruke. Evanđeoski radnici će biti iznenađeni jednostavnošću sredstava kojima će se On poslužiti da obavi i dovrši Svoje Delo pravednosti.” (TM str. 300 – 1885; Događaji poslednjih dana, poglavlje Glasna vika)

Tako je. Biće suprotan "svakom ljudskom" planiranju. Ali ne i Božijem i onom opisanom u Pismu. Neki uzimaju ovaj citat da potvrde da će Bog delovati suprotno Bibliji...ne ovde Elen Vajt kaže da će delovati suprotno "ljudskom očekivanju" a ne Bibliji...Bog nikada neće delovati u suprotnosti Reči već u skladu sa njom.


"Neko treba da dođe u duhu i sili Ilije, a kad se on pojavi, ljudi će reći: "Suviše si revan, ne tumačiš Pismo na ispravan način. Dozvoli da te naučim kako da objavljuješ svoju vest." "Bog te može poučiti više u jednom trenutku Svojim Svetim Duhom nego što ti možeš naučiti od velikih ljudi." (RH feb. 18. TM 119)

Upravo opisan princip nekih verujućih koji polažu više pažnje svojim unutrašnjim osećajima..koji viču mene vodi Duh Sveti ne treba mi pouka Pisma..mene je osvedočio Duh Sveti. To su oni koji ističu da imaju specijalnu zajednicu s Bogom ne zasnovanu na Svetom Pismu već na unutrašnjim otkrivenjima i osećajima. Zato je potrebno da pazimo da ne upadnemu u takvu zamku.

Ali Gospod će za dovršenje Svog dela upotrebiti sredstva koja mi sada ne vidimo. On će podignuti između običnog naroda ljude i žene da rade na Njegovom Delu, kao što je ranije pozvao ribare da budu Njegovi učenici. Uskoro će doći do velikog probuđenja koje će iznenaditi mnoge. Oni koji ne shvataju potrebu onoga što se mora uraditi, ostaće po strani a nebeski vesnici će raditi sa onima koji se nazivaju običnim ljudima, osposobljavajući ih da nose istinu u mnoga mesta. Sada je vreme za nas da se dignemo i da radimo šta možemo." (Loma Linda messages, unabridges edition, pp 131.132)

Standardna pouka da većina ne vidi način Božijeg delovanja ne zato što to Bog je zavio velom tajne već zato što nisu otvoreni umom da proučavaju u Pismu koji us sve načini Božijeg delovanja. Upotreba sredstava u poslednje dane "koja ne vidimo" svakako u kontekstu Pisma i opisa poslednjih događaja mogu spadati i vest 144000 hebreja plus velikog mnooštva koje udruženo svedoče ovu poslednju vest trećeg anđela..."pade pade Vavilon" može da se objavi kada zaista padne...on neće pasti dok "se ne izvrše vremena neznabožaca" tj. dok se ne obnove u potpunosti ideje rane apostolske crkve. Zato je jako važno imati na umu koju vest nose 144000 obraćenih iz semena Izrailjevaog.

Zato se Elen Vajt ne može razumeti van konteksta Pisma.

Pozdrav.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Uz 50 i više kontradikcija sa Pismom? Ne, Jovane, ona se nažalost ne može razumeti u kontekstu sa Pismom. Isto kao što se ni proricanje po ovome i onome, a što jeste u kontradikciji sa Pismom, ne može razumeti u kontekstu Pisama.

Samo ističem da ovi citati koji su nevedeni kao i neki drugi morau biti razujevani u kontekstu Pisma. Kada se istine Svetog Pisma jasnije razumeju onda i neki citiati Elen Vajt na koje se mogi pozivaju mogu biti bolje ili jasnije shvaćeni..
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Samo ističem da ovi citati koji su nevedeni kao i neki drugi morau biti razujevani u kontekstu Pisma. Kada se istine Svetog Pisma jasnije razumeju onda i neki citiati Elen Vajt na koje se mogi pozivaju mogu biti bolje ili jasnije shvaćeni..

Mogao bih se složiti sa prvom rečenicom. Ali druga je već predmet sumnje, jer da bi se njene kontradikcije zaobišle i bile u kontekstu "Istine Svetog Pisma" onda je potrebno odbaciti kontekst. Naime, kontradikcije, a ima ih preko 50, su baš i vezane za kontekst. I to kontekst oko koga se slažu svi. Dakle ne radi se o pronađenom kontekstu.

Naime, da bi izjave, citati, i sve ostalo Ellen Gould Harmon White bili u skladu i razumevani u skladu sa Svetim Pismom, potrebno je promeniti kontekst istog. Tačnije promeniti Sveto Pismo. Što i jeste učinjeno u Clear Word gde su svi tekstovi, svi stihovi ispravljani da bi bili u skladu sa njenim izjavama, objavama i ostalom.

Od iste boljke, da tako kažem, pate i Raselovi Jehovisti, koji takođe menjaju kako tekst, tako i kontekst, da bi ga saobličili u skladu sa svojim "verovanjima".
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
"Neko treba da dođe u duhu i sili Ilije, a kad se on pojavi, ljudi će reći: "Suviše si revan, ne tumačiš Pismo na ispravan način. Dozvoli da te naučim kako da objavljuješ svoju vest." "
Bog te može poučiti više u jednom trenutku Svojim Svetim Duhom nego što ti možeš naučiti od velikih ljudi."
(RH feb. 18. TM 119)

Ovaj citat Ellen White se odnosi na pojavu Ilije u Adventistickoj crkvi, i ono sta ce mu ljudi govoriti, i da ce mu sugerisati da oni treba njega da nauce kako da iznosi svoju vest.
Ali, Ellen White napominje da je Duh Sveti taj koji uci Iliju ili poslate u Duhu i sili Ilijinoj.

Ovo se vec ostvarilo u mom iskustvu i iskustvu mojih saradnika.

Upravo su ovo identicne reci koje su nam upucivali
ljudi iz crkve.

Recimo, meni je jedan sluzbenik iz Generalne konferencije slao poruke sa recima "Ti ne tumačiš Pismo na ispravan način"

Ilija je dosao, i odbacili su ga.

Jos nesto.

Pre par dana Gospod mi je ponovo licno otkrio u viziji i glasom - da je vreme za delo probudjenja i reforme, kao i za Ilijin rad u tom cilju proslo, i da nema vise svrhe raditi u teznji da se crkva probudi jer se to nece desiti zbog ociglednog neverstva i odbacivanja dela, vec da ce on sam vrlo uskoro objaviti sebe i svoju slavu celom covecanstvu, i da ce tada i crkva i svet dobiti priliku da se duhovno probude.
Bog u svakom slucaju pobedjuje i probudjenje ce se sprovesti, ali ne u ovakvom poretku stvari, vec objavom samog Gospoda, nakon cega ce uslediti poslednji dogadjaji, i Hristov drugi dolazak u slavi.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Mogao bih se složiti sa prvom rečenicom. Ali druga je već predmet sumnje

Mislim pre svega na citate koje je Laki naveo vezane za opisane pojedinosti..i neke koje ja poznajem od nje. Kažem oko drugih stvari ili kontradikcija to bih ostavio za posebno razmatranje. Dakle, ono što ističem u kontekstu Pisma i potrebe za razumevanjem jeste vezano za ove događaje reforme i probuđenja o kojima piše i koji su citirani.


Ovaj citat Ellen White se odnosi na pojavu Ilije u Adventistickoj crkvi

Ja ne sporim da će taj glas "Ilije" doći i u Adventističku crkvu samo pojedinosti moramo otkriti kroz Pismo....ako su upitanju 144000 hebreja odabranih kao glas Ilijin jako usko povezano sa porukom njihovom može biti i poruka u samoj Adventističkoj Crkvi i onima u Adventizmu čija se vest naslanja na poruku 144000. Ti pojedinci u Adventizumu ili grupa njih čija se vest naslanja na ovu posebnu propoved jesu "Ilija" ali ovde pre svega moramo identifikovati Iliju na osnovu Svetog Pisma. Ono mora biti osnovni kamen i temelj a sve ostalo samo u službi tome.

Kažem Adventisti uglavnom citirajući Elen Vajt defaktno misle da se sve vrti oko njih i u njihovoj sredini da će sve se odigrati..ali Elen Vajt nisu otkriveni detalji a ti detalji će se otkriti vremenom to i sama ona govori...detalji će doći vremenom i kroz dublje proučavanje Reči Božije po tom pitanju. Tek onda će i reči proroštva dobiti pun smisao jer bez konteksta Pisma mogu biti totalno pogrešan putokaz.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ellen White, pa i biblija su jasni.
Nema svrhe vise raspravljati o tome.

Bog ce pokazati.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ellen White, pa i biblija su jasni.
Nema svrhe vise raspravljati o tome.

Bog ce pokazati.

Važno je da pričamo o tome...jer su to stvari koje moramo razumeti kako treba inače će biti problem i lažna probuđenja koje je Elen Vajt najavila. Naravno, pitanje Ilije moramo zaista razumeti u kontekstu Pisma..daleko od toga da je to jasno..tek treba da se razjasni.

Ali hoće, daće Bog. Samo mi trebamo da tražimo i ištemo a On će otkriti iskrenima.

Pozdrav.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne treba vise nista razjasnjavati, jer SVE vezano za Iliju je proslost, i razlog sam obrazlozio.

Pre par dana Gospod mi je ponovo licno otkrio u viziji i glasom - da je vreme za delo probudjenja i reforme, kao i za Ilijin rad u tom cilju proslo, i da nema vise svrhe raditi u teznji da se crkva probudi jer se to nece desiti zbog ociglednog neverstva i odbacivanja dela, vec da ce on sam vrlo uskoro objaviti sebe i svoju slavu celom covecanstvu, i da ce tada i crkva i svet dobiti priliku da se duhovno probude.
Bog u svakom slucaju pobedjuje i probudjenje ce se sprovesti, ali ne u ovakvom poretku stvari, vec objavom samog Gospoda, nakon cega ce uslediti poslednji dogadjaji, i Hristov drugi dolazak u slavi.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Ne moj Mire, nego licno u vizijama i u nocnim vidjenjima, i licno mi govorivsi.

Zanimljivo. A jel se to desava uvek kad je pun mesec? Nesto su mi sumnjiva ta tvoja "nocna vidjenja" :)

Pa cim govore suprotno bibliji i oonome sto pise Ellen White na osnovu biblije to je jasno.

Aha, kriterijum je Elen White, ako je nesto suprotno njoj e to ne sme..

A zar ne mislis da bi ti trebao znati ko je kakav unapred a ne da zakljucujes na osnovu ovakvih "parametara"? Ipak si ti prorok, Bog te mora obavestiti ko je kakav, da ne kazes slucajno nekome pogresno da je licemer a on iskren?
 
Natrag
Top