Proricanje preko golova, minuta, rođenja i imena.

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ali ima tu jos jedna stvar, i ona je najbitnija, a ona je sledeca i upravo je vezana za pojavu Ilije, i glasi:

"Evo, ja ću vam poslati proroka Iliju, prije nego dođe veliki i strašni dan Gospodnji" ( Malahija 4. 5 )

Mi mozemo razmisljati i sagledavati po svojim zeljama, ali je Bog taj koji ima zadnju rec, i on poziva u sluzbu.

Niti je to inicijativa samog coveka niti njegova zelja.

Onaj ko sebe samoinicijativno proglasi Ilijom, ili je prevarant koji to cini iz razlicitih sebicnih ciljeva, ili pak neuropsihijatrijski bolesna osoba.

Trece ne postoji.

Moj slucaj je da sam licno od Boga pozvan u sluzbu propovednika i vesnika Bozjeg.

Jos nesto.

Mi ljudi smo skloni da mistifikujemo licnost Ilije, i zamisljamo ga kao neku harizmatsku mesijansku licnost sa posebnim fizickim i duhovnim karakteristikama, velikog vodju sa stapom u ruci i bradom do pojasa.

Recimo, Adventisticka crkva uci da je Ilija ostatak koji ce objaviti istinu ovom svetu pred Hristov drugi dolazak.

Ja se sa time slazem, ali jos blize podrzavam ono sto Ellen White pise o Iliji, a ona kaze sledece ""Neko treba da dođe u duhu i sili Ilije, a kad se on pojavi, ljudi će reći: "Suviše si revan, ne tumačiš Pismo na ispravan način. Dozvoli da te naučim kako da objavljuješ svoju vest." "Bog te može poučiti više u jednom trenutku Svojim Svetim Duhom nego što ti možeš naučiti od velikih ljudi." (RH feb. 18. TM 119)

U kontekstu nekih njenih drugih citata zakljucuje se da ona govori o Iliji kao pojedincu, ili vise njih koji ce biti pozvani od Boga na sluzbu reformatora Bozje crkve.

To su obicni ljudi koji ce doci "U DUHU I SILI ILIJINOJ" a nece biti nikakav harizmatski vodja, itd.., sto su cisto ljudska mastanja.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Moj slucaj je da sam licno od Boga pozvan u sluzbu propovednika i vesnika Bozjeg.


Moguće je da Bog nekoga pozove da propoveda neke stvari, složiću se sa tobom. Međutim, Ilija je nešto drugo. Ilija može biti i pojedinac ali i grupa ljudi ili čak i jedna zajednica ljudi..međutim moramo imati na umu bitnu stvar...da je svaki Ilija Jevrejin. Meni ove stvari ukazuju da Ilija mora doći odatle. Pavle ukazuje da će se među Jevrejima pojaviti u poslednje dane narod koji će objaviti vest pred Hristov dolazak. Mi smo svi ipak "divlja maslina", Rimljanima 11,17 dok su oni ona "pitoma" ili "domaća" grana. Pismo kaže "doći će od Siona izbavitelj i odvratiće bezbožnsot od Jakova", Rimljanima 11,26. Neko ko bude pripremio taj narod za Hrista a zatim i mislija tog naroda zajedno sa onima koji nisu deo prirodne masline udruženim snagama bi mogli delovati pri kraju vremena. Za ovo je potrebna i reforma hrišćana..ali o tom posebno..

No, hoću reći taj koji bude pripremio pripadnike Izraela za Hrista može biti Ilija. Ne kažem da sam došao do konačnog zaključka ali za Iliju jednostavno smatram da mora biti pojedinac iz plemena Izraela ili više njih..kako god..oni će predvoditi i nejevreje koji budu zajedno ovo objavljivali. Ilija je Jevrejin, drugi Ilija je Jevrejin, Mesija je Jevrejin...ima li smisla da poslednji Ilija ne bude Jevrejin?
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
A da li ima smisla da Bog preko glolova, minuta i imena proriče? Nema.
Čak i preko pobjeda neke države ili poraza.

Nema za tebe koji sve gledas telesnim ocima.

Moguće je da Bog nekoga pozove da propoveda neke stvari, složiću se sa tobom. Međutim, Ilija je nešto drugo. Ilija može biti i pojedinac ali i grupa ljudi ili čak i jedna zajednica ljudi..međutim moramo imati na umu bitnu stvar...da je svaki Ilija Jevrejin. Meni ove stvari ukazuju da Ilija mora doći odatle. Pavle ukazuje da će se među Jevrejima pojaviti u poslednje dane narod koji će objaviti vest pred Hristov dolazak. Mi smo svi ipak "divlja maslina", Rimljanima 11,17 dok su oni ona "pitoma" ili "domaća" grana. Pismo kaže "doći će od Siona izbavitelj i odvratiće bezbožnsot od Jakova", Rimljanima 11,26. Neko ko bude pripremio taj narod za Hrista a zatim i mislija tog naroda zajedno sa onima koji nisu deo prirodne masline udruženim snagama bi mogli delovati pri kraju vremena. Za ovo je potrebna i reforma hrišćana..ali o tom posebno..

No, hoću reći taj koji bude pripremio pripadnike Izraela za Hrista može biti Ilija. Ne kažem da sam došao do konačnog zaključka ali za Iliju jednostavno smatram da mora biti pojedinac iz plemena Izraela ili više njih..kako god..oni će predvoditi i nejevreje koji budu zajedno ovo objavljivali. Ilija je Jevrejin, drugi Ilija je Jevrejin, Mesija je Jevrejin...ima li smisla da poslednji Ilija ne bude Jevrejin?

U bibliji nigde ne pise nacionalni identitet Ilije.
Mi smo po bibliji "DUHOVNI IZRAILJ" jer biblija kaze: "Nema tu Jevrejina ni Grka, nema roba ni gospodara, nema muškog roda ni ženskog; jer ste vi svi jedno u Hristu Isusu.
A kad ste vi Hristovi, onda ste seme Avraamovo, i po obećanju naslednici"
( Galatima 3. 29 )

Poznajem tu liniju razmisljanja da ce kroz Izrailj doci Ilija i spasenje u poslednje vreme, ali tu filozofiju smatram ljudskom.
U kontekstu biblije smatram da je Izrailj odbacen kao izabrani narod Bozji, ali da svaki Izrailjac moze da se spasi prihvatanjem Hrista.

Ilija ce izaci iz duhovnog Izrailja, i pojavice se u Adventistickoj crkvi, ali ce i on i njegova, odnosno Bozja vest biti odbaceni, i jos uvek se odbacuju.

Ono sto je Bog otkrio je to - da su pojedini elementi u ovom prorocanstvu o Iliji uslovni, i da nece od njega biti nista, jer Ilija se pojavio, a to je reformni pokret ponikao unutar Adventisticke crkve za probudjenje i reformu prave poboznosti, i da je Bozji Adventni narod prihvatio vest i pozive na probudjenje i reformu, on bi primio pozni dazd, bio zapecacen pecatom zivoga Boga, Bog bi pustio nevolje, uveo bi se nedeljni zakon, narod Bozji bi u sili poznoga dazda objavio istinu, nastupilo bi kratko vreme muka Jakovljevih, nakon cega bi prestala Bozja milost, i Hristos dosao na oblacima nebeskim, cime bi se delo zavrsilo.

Ovako, narod Bozji je odbacio vest i pozive na probudjenje i reformu, i nista od navedenog se nece dogoditi, i predstavlja uslovna prorocanstva, jer Bog nema sa kime da radi i zavrsi delo jer je crkva potpuno podbacila.

Zato je Bog objavio, da ce on vrlo uskoro u jednom danu prodrmatui zemlju, i sam objaviti sebe celom covecanstvu u ovom vremenu, pokazati svoju slavu i svoj pogazeni zakon na nebu da ce ga svi ljudi na planetii videti na svom maternjem jeziku, i tada ce i crkva i svet dobiti priliku da se obrate.
Crkva koja ima istinu da se probudi, a svet koji istinu ne poznaje da je cuje iz Bozjih usta, i da je prihvati i obrati se Bogu.

Toi je sled dogadjaja koji treba da usledi.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Nema za tebe koji sve gledas telesnim ocima.

Baš će to da ospori moje arg. to svako svakome može da kaže.
----------
Golovi ili pogodci u ovoj utakmici su simbol te pobede.

Činjenica da je i tim reprezentacije Srbije dao jedan gol ( što takođe predstavlja simbol uspeha ili pobede ), pokazuje da će reforma i probuđenje koje je Bog i pokrenuo na ovom prostoru Srbije, ipak i pored svih borbi, na kraju doneti željeni rezultat, i da će duh reformacije izvojevati pobedu kako na ovim prostorima, tako i u ostatku sveta, jer će se sam Bog uskoro objaviti kako u redovima svoje crkve, tako i celom čovečanstvu, i pozvati svet da se obrati, i izvrši neophodnu pripremu za Hristov drugi dolazak u slavi.

U tom cilju i nastaju ova svedočanstva, kako bi svet spoznao da živimo u poslednjim danima zemaljske istorije kakvu poznajemo, nakon čega će doći naš spasitelj koga očekujemo, da nas povede našem večnom domu.

GOL U 5 MINUTI MEČA POSTIGAO ALEKSANDAR MITROVIĆ

ALEKSANDAR 97

- Od Kosovske bitke 1804 godine, do rođenje mog dede 1901 godine - prošlo je 97 godina

Od početka istražnog suda na nebu ulaskom Gospoda Isusa u Svetinju nad Svetinjama 1844 godine, do upoznavanja mog dede i bake i odpočinjanja zajedničkog života 1941 godine - prošlo je 97 godina.

- Od početka prvog svetskog rata 1914 godine, do početka izlivanja Božjih sudova na planetu zemlju praćene zakovima velikih zemljotresa u Japanu i Krajstchurch-u 2011 godine - prošlo je 97 godina.

- Od kraja prvog svetskog rata 1918 godine, do ispunjenja proročanstva 2015 godine, na koje je Bog ukazao u noćnom viđenju 2014 godine pre velikih poplava, da će se poplave dogoditi, i da će u to vreme jedan brat koji je zajedno samnom pozvan u službu probuđenja i reforme crkve - imati problema sa povredom noge, što sve predstvljaju znake Hristovog skorog dolaska - prošlo je 97 godina.

MITROVIĆ 121

- Od rođenja prvog vesnika Adventne crkve Ellen G White 1827 godine, do rođenja moje majke 1948 godine - prošlo je 121 godina.

- Od vremena kada je Hristos trebao da dođe u ono vreme, dve godine od Mineapolijske konferencije 1888 godine - prošlo je 121 godina.

Amin!

Pa nije Kosovska bitka bila 1804.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ko gleda telesnim ocima on ce se sablazniti.
Ali na srecu ima i onih koji ovo prihvataju i javno mi to svedoce.

Osim toga, ja ovo i nisam postavio kao uslov bilo cega, jer uslovi spasenja su zapisani u bibliji, i poseduje ih njegova crkva.

To je dovoljno za spasenje.

Dobro, rekao si sta si imao, pusti sad druge da odgovore na moj komentar, oni kojima je upucen.

Moguće je da Bog nekoga pozove da propoveda neke stvari, složiću se sa tobom. Međutim, Ilija je nešto drugo. Ilija može biti i pojedinac ali i grupa ljudi ili čak i jedna zajednica ljudi..međutim moramo imati na umu bitnu stvar...da je svaki Ilija Jevrejin. Meni ove stvari ukazuju da Ilija mora doći odatle. Pavle ukazuje da će se među Jevrejima pojaviti u poslednje dane narod koji će objaviti vest pred Hristov dolazak. Mi smo svi ipak "divlja maslina", Rimljanima 11,17 dok su oni ona "pitoma" ili "domaća" grana. Pismo kaže "doći će od Siona izbavitelj i odvratiće bezbožnsot od Jakova", Rimljanima 11,26. Neko ko bude pripremio taj narod za Hrista a zatim i mislija tog naroda zajedno sa onima koji nisu deo prirodne masline udruženim snagama bi mogli delovati pri kraju vremena. Za ovo je potrebna i reforma hrišćana..ali o tom posebno..

No, hoću reći taj koji bude pripremio pripadnike Izraela za Hrista može biti Ilija. Ne kažem da sam došao do konačnog zaključka ali za Iliju jednostavno smatram da mora biti pojedinac iz plemena Izraela ili više njih..kako god..oni će predvoditi i nejevreje koji budu zajedno ovo objavljivali. Ilija je Jevrejin, drugi Ilija je Jevrejin, Mesija je Jevrejin...ima li smisla da poslednji Ilija ne bude Jevrejin?

U bibliji nigde ne pise nacionalni identitet Ilije.
Mi smo po bibliji "DUHOVNI IZRAILJ" jer biblija kaze: "Nema tu Jevrejina ni Grka, nema roba ni gospodara, nema muškog roda ni ženskog; jer ste vi svi jedno u Hristu Isusu.
A kad ste vi Hristovi, onda ste seme Avraamovo, i po obećanju naslednici" ( Galatima 3. 29 )

Poznajem tu liniju razmisljanja da ce kroz Izrailj doci Ilija i spasenje u poslednje vreme, ali tu filozofiju smatram ljudskom.
U kontekstu biblije smatram da je Izrailj odbacen kao izabrani narod Bozji, ali da svaki Izrailjac moze da se spasi prihvatanjem Hrista.

Ilija ce izaci iz duhovnog Izrailja, i pojavice se u Adventistickoj crkvi, ali ce i on i njegova, odnosno Bozja vest biti odbaceni, i jos uvek se odbacuju.

Ono sto je Bog otkrio je to - da su pojedini elementi u ovom prorocanstvu o Iliji uslovni, i da nece od njega biti nista, jer Ilija se pojavio, a to je reformni pokret ponikao unutar Adventisticke crkve za probudjenje i reformu prave poboznosti, i da je Bozji Adventni narod prihvatio vest i pozive na probudjenje i reformu, on bi primio pozni dazd, bio zapecacen pecatom zivoga Boga, Bog bi pustio nevolje, uveo bi se nedeljni zakon, narod Bozji bi u sili poznoga dazda objavio istinu, nastupilo bi kratko vreme muka Jakovljevih, nakon cega bi prestala Bozja milost, i Hristos dosao na oblacima nebeskim, cime bi se delo zavrsilo.

Ovako, narod Bozji je odbacio vest i pozive na probudjenje i reformu, i nista od navedenog se nece dogoditi, i predstavlja uslovna prorocanstva, jer Bog nema sa kime da radi i zavrsi delo jer je crkva potpuno podbacila.

Zato je Bog objavio, da ce on vrlo uskoro u jednom danu prodrmatui zemlju, i sam objaviti sebe celom covecanstvu u ovom vremenu, pokazati svoju slavu i svoj pogazeni zakon na nebu da ce ga svi ljudi na planetii videti na svom maternjem jeziku, i tada ce i crkva i svet dobiti priliku da se obrate.
Crkva koja ima istinu da se probudi, a svet koji istinu ne poznaje da je cuje iz Bozjih usta, i da je prihvati i obrati se Bogu.

Toi je sled dogadjaja koji treba da usledi.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
U bibliji nigde ne pise nacionalni identitet Ilije.
Mi smo po bibliji "DUHOVNI IZRAILJ" jer biblija kaze: "Nema tu Jevrejina ni Grka, nema roba ni gospodara, nema muškog roda ni ženskog; jer ste vi svi jedno u Hristu Isusu.
A kad ste vi Hristovi, onda ste seme Avraamovo, i po obećanju naslednici" ( Galatima 3. 29 )

Znaš li šta ja mislim. Meni se čini na osnovu sledećih stihova da je jako blisko sa Jevrejima itekako sve što je vazano za poslednje događaje.

Pismo kaže:"Jer vam, braćo, neću zatajiti tajne ove(da ne budete ponositi), da tvrdokornost Izrailju pade u djel(udeo) dok ne uđe neznabožaca koliko treba", Rimljanima 11,25

Dakle, Izrailj nije otpisan nikako..naravno da će Bog posebno raditi preko onih Izrailjaca koji su verni Njemu ali vidi šta kaže:"dok ne uđe neznabožaca koliko treba"...traje njihova tvrdokornost...

U ovom smislu "kada se ispune vremena neznabožaca" tj. kada se crkva oslobodi svih neznabožačkih primesa(proces) i vrati onoj apostolskoj nazarenskoj zajednici dolazi do velikog obraćenja među njima. Inače sam Hristos je rekao da je "spasenje od Jevreja", Jovan 4,22. To ne možemo nikako poreći..zato i Ilija mora doći odatle..ako koristimo samo Pismo i ako dopustimo logički da nas vodi imamo veoma dobru osnovu za veru da je i Ilija zaista od Jevreja.

Mi jesmo "duhovni" Izrailj ali smo zato i tako nazvani.."duhovni" dok pravi je onaj prirodni...

Dakle, Biblija nam ne daje nikakav uput o Iliji na ovim prostorima ali nam daje posredno uput najpre o Jevrejima kao izabranom narodu Božijem koga Bog nije ostavio..čitaj Psalam 89(to se neće nikada dogoditi) a onda u skladu sa tim najveći događaji i najznačajniji su određeni da se preko njih zaista i ostvari..Samim tim to nam je mnogo bolja referenca za traženje Ilije od ove koja nigde nije potvrđena kao moguća. Citate Elen Vajt mora razumeti u kontekstu Biblije....i nju ljudi mogu protumačiti pogrešno...

Inače kako ti gledaš na ove stihove iz Rimljanima 11?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ko gleda telesnim ocima on ce se sablazniti.

To može biti i od besmislene nauke, kao ove tvoje.

Ali na srecu ima i onih koji ovo prihvataju i javno mi to svedoce.

Komentar lišen smisla, pa zar u u kojoj svi shvataju velike istine ili velika većina nisu u stanju tvoju nauku shvate, osim tih par pojedinaca.

To je dovoljno za spasenje.

Dobro, rekao si sta si imao, pusti sad druge da odgovore na moj komentar, oni kojima je upucen.

Znaš šta ću ja reći. Nisi se ti vruć vode napio.
 
Natrag
Top