Proricanje preko golova, minuta, rođenja i imena.

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Kako su do svoje poruke dolazili svi proroci? Jesu li gatali preko ovoga ili onoga? Padali u trans? Bulaznili? Nisu. Dakle, to je ono što prvo, a možda i isključivo treba "proveriti" Pismom. Onda sledi proveravanje da li se poruka slaže sa već ustanovljenom objavom, u potpunosti slaže. Pa čak ni kada se "prorokovanje" slaže sa već ustanovljenom Istinom, ne treba poverovati.
Brate Jovan samo hoce da pokaze Laodikeji da gresi i to je poenta, zato trazi bibliju da mu dokaze da nije u skladu sa njom. A podrske za ovo sto on prica nema nigde, ni u bibliji ni nigde. Ne samo da nema podrske tamo, vec se on pokazao laznim nebrojeno puta, prorokujuci o Slapu da mu je Bog rekao da nece pisati pa evo pise, pa piramidologijom tvrdio prvo da mu je Bog dao racunicu pa je onda porekao to govoreci "da su to njegova licna misljenja" a sad opet tvrdi da mu je "piramidologiju dao Bog", pa stvarno da se covek zapanji nad takvom osobom koja ne zna vise ni sta tvrdi, zapetljao se i ne moze da se ispetlja.

Ja ga ne bi vise ni pitao nista jer necu da ga mucim.

@Jovan Prezviter , dzabe se trudis da mu pomognes i ti i Tripo mu dzabe pisete, ja sam pokusao nebrojeno puta. Znam da mu zelite dobro zelim mu i ja, ali ne vredi..
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Zna Jovan Prezviter sta si pisao o piramidologiji, moze potvrditi da si prvo tvrdio da si piramidologiju primio od Boga a onda posle tvrdio da su to tvoje pretpostavke. Mozemo te i citirati da dokazemo tvoju nedoslednost. Ali stvarno mi nije namera da te ovde diskreditujem. Ti si neiskren prema sebi samome prvo, a onda i prema nama. Sve sto radis i koju god konstrukciju sebi pravis i laz u koju ubedjujes sebe, samo tebe pogadja jer niko od nas ti nece u to poverovati, a nece ni oni koji te ne poznaju, jel deluje totalno smesno...

Toliko o tome od mene..

Mire, nije problem piramidologija kao takva. Problem je tvrdnja da je ona od Boga. Možda još veći problem je da on nije prvi i jedini koji tako tvrdi. Seti se Rasela.

Diskreditovati ga? Smešno? Ne, brate njegovo pisanje nije smešno nego je opasno, a veruj mi ima ljudi koji će poverovati u takve stvari. Zar si zaboravio kako su nastali Adventisti i Raselovci? A tek Mormoni, da ne govorim.

Ja zaista, uprkos epitetima kojima me je ovde čašćavao, nemam ništa lično protiv njega, niti ga krivim za bilo šta, još manje optužujem da zavodi ljude. Jednostavno znam ko je, tačnije šta je uzrok njegovog ponašanja, ali i ovog "prorokovanja". Duhovna glad koja ga je oterala u zajednicu koja je zasnovana na takvim praksama, sada ga tera da "prorokuje", jer je ubeđen da, kao i svi oni ima"duha proroštva". Ali, umesto "priznanja" od zajednice koja insistira na "duhu proroštva", dobija ispitivanja od jednog sabrata, a od drugog ismevanja.

Na pitanje da li je njegova metoda ispravna, da li zaista to što govori ima veze sa Bogom, može se odgovoriti samo jednim jedinim NE.

Isto kao što ni ono što je poslužilo za osnivanje zajednica koje sam gore pomenuo nije imalo, niti ima ikakve veze sa Bogom i Njegovom objavom.


Brate Jovan samo hoce da pokaze Laodikeji da gresi i to je poenta, zato trazi bibliju da mu dokaze da nije u skladu sa njom. A podrske za ovo sto on prica nema nigde, ni u bibliji ni nigde. Ne samo da nema podrske tamo, vec se on pokazao laznim nebrojeno puta, prorokujuci o Slapu da mu je Bog rekao da nece pisati pa evo pise, pa piramidologijom tvrdio prvo da mu je Bog dao racunicu pa je onda porekao to govoreci "da su to njegova licna misljenja" a sad opet tvrdi da mu je "piramidologiju dao Bog", pa stvarno da se covek zapanji nad takvom osobom koja ne zna vise ni sta tvrdi, zapetljao se i ne moze da se ispetlja.

Mire, sve ja to znam, Ali takođe znam i šta je uzrok i koren njegovog ponašanja.

Ps. Ne vezano za temu, ali kako to da se niko od advenista nije setio da ovako ispituje Ellen Gould Harmon White, za recimo istražni postupak, pa onda zlatne kartice anđela.... Malo je licemerno, ispitivati Laodikeju, a pripadati zajednici koja je poverovala nekome ko ima najmanje 50 kontradikcija sa Svetim Pismom, još i držati istu osobu "Božjim perom", "malim svetlom" i otelotvorenjem "duha proroštva.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Brate Jovan samo hoce da pokaze Laodikeji da gresi i to je poenta, zato trazi bibliju da mu dokaze da nije u skladu sa njom.

Ništa to ne znači njemu, da je htio znao bi da Biblija ne podržava njegovu numerologiju, uopšte ne podržava numerologiju.

To što je on našao i ja sam našao u familiji, puko poklapanje godina, ali od toga nisam napravio teologiju.

dzabe se trudis da mu pomognes i ti i Tripo mu dzabe pisete, ja sam pokusao nebrojeno puta. Znam da mu zelite dobro zelim mu i ja, ali ne vredi..

Ja i ne želim da mu pomognem, kako da mu pomognem kada on sam neće sebi da pomogne.

Da hoće bih. Nego je on ovdje stvorio sliku kako ja brukam HAC, a on je bruka svojom lažnom naukom.

Ovo je klasična numerologija. Nema numerologije u Bibliji.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
To što je on našao i ja sam našao u familiji, puko poklapanje godina, ali od toga nisam napravio teologiju.
Ja imam i vise podudarnosti nego on, pa nisam od toga napravio teologiju. I to sam mu slikovito i prikazao, kako bi ja mogao da iskonstruisem pricu kao i on, ali se on ne da ubediti da mu je prica nikakava.

Ja i ne želim da mu pomognem, kako da mu pomognem kada on sam neće sebi da pomogne.
Ne mozemo pomoci nekome ko je toliko ubedjen da ne prihvata ni savet ni kritiku ni nista.. Tako da necu ni da mu pisem vise..
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Možeš li mi navesti reference stihove..gde se aludira na to kažnjevanje SAD-a i to svoje neprijetelje?

Pise u tekstu gde kaze "Bog ce podici svoje neprijatelje da izvrse njegovu volju" a odnosi se na islam koga ce Bog uportrebiti u izlivanju sudova na Amricku naciju.

Zaista? Ako imaš citat voleo bih ga videti

Nemam ga pri sebi, ali postoji u knjizi "DOGADJAJI POSLEDNJIH DANA" bukvalno Ellen White kaze "BOG CE KAZNITI AMERICKU NACIJU"

Sto se tice ostalog, meni nije bitno vase misljenje u vezi bilo cega, vec ono sto mi Bog licno daje.

Uvidjam da se svi vi koristite istim metodama izvrtanja, laganja, i bezobzirnog opadanja, osim Jovana koji je suzdrzan.

Kome covek verovati,vasim lazima u ime Boga, ili Bogu koji ne laze.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Pise u tekstu gde kaze "Bog ce podici svoje neprijatelje da izvrse njegovu volju" a odnosi se na islam koga ce Bog uportrebiti u izlivanju sudova na Amricku naciju.

Mislio sam na Srbiju...u kontekstu onoga što ti kažeš da će Bog podići neprijatelje SAD-a tj. nekoga iz redova njenih neprijatelja....pa pošto bi prema tvom shvatanju "Ilija" trebao doći iz ovih zemalja..samo pitam ako možeš dami ukažeš na neku referencu vezanu za ove prostore ovde prema Svetom Pismu. Može li se neki tekst ili refenca naći u Pismu koji bi to na neki način potvrdili?


Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Mislio sam na Srbiju...u kontekstu onoga što ti kažeš da će Bog podići neprijatelje SAD-a tj. nekoga iz redova njenih neprijatelja..

Isti problem kao i kod mIroljuba P. koji nije uspio da se oslobodi tog nacionalnog što truje ljude.

Sto se tice ostalog, meni nije bitno vase misljenje u vezi bilo cega, vec ono sto mi Bog licno daje.

To je mislio i Korej.

Kome covek verovati,vasim lazima u ime Boga, ili Bogu koji ne laze.

Kao i ovo. Postao si nervozan zbog ovoga, valjda bi trebao biti miran ako je to tačno.

Ali nije, demonska nauka numerologija. Toga nema u Bibliji.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mislio sam na Srbiju...u kontekstu onoga što ti kažeš da će Bog podići neprijatelje SAD-a tj. nekoga iz redova njenih neprijatelja....pa pošto bi prema tvom shvatanju "Ilija" trebao doći iz ovih zemalja..samo pitam ako možeš dami ukažeš na neku referencu vezanu za ove prostore ovde prema Svetom Pismu. Može li se neki tekst ili refenca naći u Pismu koji bi to na neki način potvrdili?

Pozdrav

Koliko znam ne postoji.

Ali na to sam vec odgovorio, da ne mora u bibliji da pisu takve pojedinosti, posebno ne nacionalni identitet Iluje, ili na kom podrucju ce biti podignut.

Bog je mogao da podigne Iliju i u Japanu, ili Africi, to ne menja stvari.

Ali on je podigao na ovom podrucju koje je centar SVIH znacajnijih istorijskih desavanja, verujem cak od Hrista pa do danas.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Koliko znam ne postoji.

Ali na to sam vec odgovorio, da ne mora u bibliji da pisu takve pojedinosti,


Meni bi značilo kao osvedočenje od Boga. Mnogo bi značilo..baš zato što je to veliki digađaj...lično verujem da bi Bog to zapisao u svojoj Reči. A posebno u svetlosti Otkrivenja 9 :).

Ali on je podigao na ovom podrucju koje je centar SVIH znacajnijih istorijskih desavanja, verujem cak od Hrista pa do danas.

Oov područje se slučajno našlo u centru zbivanja tokom 90-tih ali mi naravno gledamo iz naše Balkanske perspektive..drugi narodi će misliti takođe da so oko njih zbivaju velike i značajne stvari, sve je to samo lični osećaj, doživljaj, malo subjektivistički. Ali ovo područje(osim pomenute reference iz Pisma) nema tako epohalan značaj kako se nama čini. Mi smo svi ovde slabe državice i senka smo velikih i moćnih. Imali smo teške istorijske periode ali i drugi narodi takođe...i drugi regioni. Po tom kriterjumu ako gledamo sam Gospod ne bi imao neki veći razlog da deluje posebno. Bogu su svi narodi jednaki. Bog gleda isključivo prema vernosti naroda NJegovim principima.

Tako da ovo nije ništa specijalno, ovaj prostor ovde.

ps...lično mislim ako me Bog trenutno osvedočava...da je "Ilija" ipak vezan za Jeverejski entitet. Verujem da će to biti odatle prema mnogim kriterijumima Pisma..ovo je moja trenutna inspiracija ali ništa ne mora značiti..videćemo :). Proučavaćemo, i Bog će nas osvedočiti...ja ga upravo i tražim..svedočanstvo od Boga.
 
Natrag
Top