Promašaji Adventne crkve

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.400
Drskost i bezobrazluk! Molim?
Jel sam ja ovde -sam svoje reci izvrnuo?
Ili si ti uzeo i izvukao iz citata moje reci i lazno ih predstavio da bi mene nacinio budalom, da bi me sramotio i diskreditovao???

Je, je, sam si "izvrnuo svoje riječi". Uostalom to si u prethodnom postu i sam priznao. Priznao si da si jedno napisao kada si iznosio svoj stav, a suprotno tome napisao si kada si "pomagao Laodikeji". Što sada hoćeš? Hoćeš da te ja štitim od samoga tebe? Hoćeš da ti honoriram glupost zbog toga što si htio "pomoći prijatelju"?

I sad kazes da sam ja drzak i bezobrazan kada kazem da si ''izvrnuo moje reci''. JESI IZVRNUO SI!
Tebe treba da je sramota za to sto radis, podmecuci nogu, baveci se nehriscanskim postupcima da bi nekoga diskreditovao!
''Ko drugom jamu kopa sam u nju upada!'' Na kraju ce ti se to i desiti.

Nije lijepo kada netko optužuje drugoga, a nema ništa ružnije od toga da se drugome pripiše vlastita nepodopština i optuži ga se za nju. Zašto to činiš? Napisao sam da zastupaš i reklamiraš adventističke gluposti, i ostajem pri tome, ali nikada mi ni na pamet ne bi palo da priželjkujem ili određujem kako ćeš ti "u jamu upasti", kao što prizivaš za mene.

A ja se necu vise nastavljati, jer ti to ne zasluzujes!

Kao da si i morao. Pa nisi ti ovdje i ne pišeš ti ovdje zbog mene i mojih zasluga, nego te zadužila "Božja vjesnica", nju moraš braniti.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.328
Te insinuacije da sam ja tebi prizeljkivao da padnes u jamu su opet izvrtanja mojih reci, sto ce svi koji budu citali post i videti da to nisam mislio. I te insinuacije da ja smatram Jelenu Bozjom vesnicom sto nikada nisam izjavio vec upravo suprotno..
Ti si samo bezobrazan! I kao sto sam rekao, ne nameravam da se ovde bavim nasim licnim prepucavanjima...
Imas li ti nesto da kazes o temi ili nemas???
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.400
Te insinuacije da sam ja tebi prizeljkivao da padnes u jamu su opet izvrtanja mojih reci, sto ce svi koji budu citali post i videti da to nisam mislio.

Kako će netko vidjeti što si ti mislio. Pogotovo kada si i sam priznao kako "pomažući prijatelju" pišeš i ono što ne misliš?

I te insinuacije da ja smatram Jelenu Bozjom vesnicom sto nikada nisam izjavio vec upravo suprotno..
Ti si samo bezobrazan! I kao sto sam rekao, ne nameravam da se ovde bavim nasim licnim prepucavanjima...
Imas li ti nesto da kazes o temi ili nemas???

A što si to ti izjavio, pogotovo koja je to tvoja izjava koja je upravo suprotno onomu što zastupaju "podupiratelji Božje vjesnice"? Podsjeti me na tu svoju izjavu, možda pomogne da se i temi vratimo.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.328
Kako će netko vidjeti što si ti mislio. Pogotovo kada si i sam priznao kako "pomažući prijatelju" pišeš i ono što ne misliš?

Ne budi bezobrazan, jesam ja lepo rekao sta sam mislio tim postom?
Jesam ja lepo rekao da sam kopirao tudji post i to sam naznacio da ne bi bilo zabune?
Zasto namerno izvrces moje reci?
Ako sam rekao sta sam mislio, i da nisam imao nameru da iznosim tvrdnje tim postom, nego sam ga postavio da Taramana da odgovor sta tu nije tacno! Zasto ti kazes da su moje namere bile drugacije!?
Ovo samo pokazuje koliko si ti los covek kada nekog optuzujes za nista.
A u to ce se uveriti svi ovde, pre ili kasnije!


A što si to ti izjavio, pogotovo koja je to tvoja izjava koja je upravo suprotno onomu što zastupaju "podupiratelji Božje vjesnice"? Podsjeti me na tu svoju izjavu, možda pomogne da se i temi vratimo.

Ponavljao sam ovde 1000 puta da ja ''E.G.White ne smatram prorokom''.
Jel ti sad jasno ili treba da cupam moje citate gde sam to izjavljivao?
Sta tu ima da bude nejasno.
Moze biti nejasno samo nekome ko ima problema i najjednostavnije stvari da shvati, drugim recima ko je ogranicen , ili je bezobrazan...
A ti si ovo drugo..
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.400
Ponavljao sam ovde 1000 puta da ja ''E.G.White ne smatram prorokom''.
Jel ti sad jasno ili treba da cupam moje citate gde sam to izjavljivao?
Sta tu ima da bude nejasno.
Moze biti nejasno samo nekome ko ima problema i najjednostavnije stvari da shvati, drugim recima ko je ogranicen , ili je bezobrazan...
A ti si ovo drugo..

Ipak je moja ograničenost veća od moga bezobrazluka. Eto, ograničen pa opet moram pitati kako bih razumio. Dakle, ako sam te dobro razumio, Ellen White ne smatraš prorokom (točnije proročicom), ali naučavanje i teologiju crkve ASD smatraš prihvatljivom. Jesam li te konačno ispravno razumio?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.328
Ipak je moja ograničenost veća od moga bezobrazluka. Eto, ograničen pa opet moram pitati kako bih razumio. Dakle, ako sam te dobro razumio, Ellen White ne smatraš prorokom (točnije proročicom), ali naučavanje i teologiju crkve ASD smatraš prihvatljivom. Jesam li te konačno ispravno razumio?

Jeste. Nesto od njihove teologije smatram prihvatljivo(ali ne sve) jer biblija opravdava ta ucenja..
Jedno od njih je i subota..
Elen White ne smatram prorokom uopste, i nikad nisam...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Taramana, tvoja zakljucivanja su proizvod tvog nepoznavanja konteksta pisma i iz toga i proizilazi tvoje lazno predstavljanje i izvrtanj tudjih izjava.

Naravno da Isus uzima grehe na sebe i to je simbolis jagnje koje se prinosilo u zemaljskoj Svetinji tokom godine.

Ono o cemu sam ja govorio i po kom pitanju je biblija jasna je to, da se na praznik ociscenja Svetinje obavljala posebna sluzba koja u sebi sadrzi jasne simbole buducih dogadjaja.
Toga dana se prinosilo vise zrtava, jagnje na cijoj glavi je svestenik ispovedao grehe naroda i koje je predstavljalo Isusa Hrista koji ce se zrtvovati za grehe sveta na krstu, ali je postojala jos jedna zrtva a to je jarac nad cijom glavom je svestenik potom prenosio ove grehe i taj jarac bi bio oteran u pustinju da tamo umre.

To je simbolika onoga sto ce Hristos uciniti na kraju kada se zavrsi sud - on ce sve grehe preneti na sotonu koga ovaj jarac i predstavlja i on ce biti uklonjen u vatri sa gresima ciji je zacetnik.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Ti si samo bezobrazan! I kao sto sam rekao, ne nameravam da se ovde bavim nasim licnim prepucavanjima...
Imas li ti nesto da kazes o temi ili nemas???

Naravno da ovo nije mjesto za osobna prepucavanja, ali, Mire, čini mi se da previše osobno doživljavaš postove slapa, a ti i nisi adventist, zar ne? Tebi Laodikeja može biti ne samo prijatelj, nego i rođeni brat, ali zbog toga ne možeš biti pristran. Svi adventisti koje sam upoznala vrte istu priču kao i Laodikeja. Svi! I to upravo ono što im je Ellen servirala. Nemoj misliti da im see i sami protestanti ne suprotstavljaju i to upravo na način koji ima slap, tj. samim citatima Ellen White, a ne rekla-kazala.
Pratila sam ovu temu i mogu reći da je Slap je napisao važne stvari na ovoj temi i ja ih koristim u dijalog s jednim adventistom. Naravno, bez uspjela. Ono što adventisti jednom prihvate, a prihvatili su se lažnog Elleninog obećanja da su oni izabrana crkva i nema načina da se tog lažnog obećanja ostave i povjeruju Bogu.
Adventisti su jako u tome zaglibili i dok god budu vjerovali, propovjedali i širili priču kako svi drugi kršćani ne valjaju i kako će svi drugi propasti, rasprava s njima je izgubljeno vrijeme, jer to je sektaštvo, a sa sektašima se ne raspravlja.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pogresno, Adventisti ne govore kako ce svi drugi ljudi osim njih propasti - ali u svakom slucaju se njihova vera zasniva na tome da je Adventni pokret podigao sam Bog i to nema veze sa obecanjem Elen Vajt koja je takodje podignuta od Boga za svetu sluzbu vesnika Bozjeg, vec stvarnim iskustvom pionira Adventnog pokreta koje je Bog licno vodio, davao otkrivenja kroz dar prorostva i upute i savete za rad crkve.

Cudi da to sto Adventisti imaju cvrst stav gnevi pripadnike drugih crkava.
To znaci da je i Hristos trebalo da pravi kompromis sa farisejima zato sto je njih gnevilo sto on Isus nije prihvatao njihov autoritet.

Ja mogu da kazem samo AMIN na Adventistickom cvrstom stavu jer na to upucuje i rec Bozja da verni treba da se drze svoje vere makar se i nebo srusilo.

Ja se ne gnevim sto Taramana i Stvarnoslap imaju drugacija gledista, ali ona ta gledista zele silom da nametnu drugima napadajuci na jedan ruzan nacin sve one koji ta gledista ne prihvataju.

Hrist je rekao da ce se verni poznati po ljubavi.
Da li bi ja sada trebao da napustim svoje stanoviste ljubavi i da krenem putem otvorene mrznje i neprijateljstva koje ovde pomenuti javno ispoljavaju.
Neka hvala.
Pre cu se zrtvovati za ljubav Hristovu ngo prihvatiti drugacije principe..

Pozdrav!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.328
Naravno da ovo nije mjesto za osobna prepucavanja, ali, Mire, čini mi se da previše osobno doživljavaš postove slapa, a ti i nisi adventist, zar ne? Tebi Laodikeja može biti ne samo prijatelj, nego i rođeni brat, ali zbog toga ne možeš biti pristran. Svi adventisti koje sam upoznala vrte istu priču kao i Laodikeja. Svi! I to upravo ono što im je Ellen servirala. Nemoj misliti da im see i sami protestanti ne suprotstavljaju i to upravo na način koji ima slap, tj. samim citatima Ellen White, a ne rekla-kazala.
Pratila sam ovu temu i mogu reći da je Slap je napisao važne stvari na ovoj temi i ja ih koristim u dijalog s jednim adventistom. Naravno, bez uspjela. Ono što adventisti jednom prihvate, a prihvatili su se lažnog Elleninog obećanja da su oni izabrana crkva i nema načina da se tog lažnog obećanja ostave i povjeruju Bogu.
Adventisti su jako u tome zaglibili i dok god budu vjerovali, propovjedali i širili priču kako svi drugi kršćani ne valjaju i kako će svi drugi propasti, rasprava s njima je izgubljeno vrijeme, jer to je sektaštvo, a sa sektašima se ne raspravlja.

Ja Laodikeju cenim isto kao i tebe, a tebe smatram za sestru isto kao i njega za brata.. To znas..
Za razliku od Slapa, ono sto ti kazes ja veoma postujem, jer ti to izgovaras drugacijim tonom i tvoji postovi nisu tendenciozno usmereni na namerno izvrtanje, dok njegovi jesu.
Bojim se da i ti ne iskoristis nesto neistinito..
A meni ne dozvoljava moja savest da cutim kada vidim da je nesto izvrnuto ili izvuceno iz konteksta, bilo da je to Jelena ili neko drugi, a o ovome znam jer sam citao..

Ako se govori protiv adventista, ja stvarno nemam nista protiv, ali kada se to radi na strucan, a ne nestrucan nacin kao ovde..
Svakako da ces ti nesto istine naci u njegovim postovima, ali to je vrlo malo u odnosu na lazi zbog kojih ja ovde moram da reagujem...

U ovim prethodnim postovima, Slap je moje reci izvrnuo i kako ne bi to licno shvatio, kada on i posle mog objasnjenja da sam ja samo citirao izjavu druge osobe(adventiste) i trazio od Taramane da pokaze sta tu nije tacno, on tvrdi da su to moje reci i da sam ja kontradiktoran sam sebi..
Ja iznesem citat druge osobe, a on to navodi kao moje reci i misli...

Nazalost on to radi i sa ovim citatima Elen White, zato ja i reagujem..
 
Natrag
Top