Promašaji Adventne crkve

Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Mire nemam ja šta ponavljati već ti trebaš malo PAMTITI i onda bi sve došlo na svoje.Eto Laki se žali što ga pitam kako može početi 1843 kad je okončano 1798 gaženje i čišćenje ali nema veze meni je jasno.
Nema tu nigde dvojnog niti menjanja ponoviću ti ovaj deo a ti zapiši.
Lanac od 70 sedmica nije lanac od 2300 niti ima sa njim da se oduzima od 2300 niti da se dodaje na 2300 jer je definisan brojem i šta će se dešavati u tom okviru.

Ne računa se očišćenje pre razorenja niti gaženje pre početka lanca već pita koliko će trajati GAŽENJE i onda kaže 2300 večeri i jutara doslovnih dana i po isteku tog vremena prestaće gaženje i Svetinja će BITI OČIŠĆENA a neće posle toga početi da se čisti.

Taj okvir od 70 sedmica je dat u godinama i zadnja semica ide u krupnom planu kao 2300 večeri i jutara ali piše da će se skratiti ti dani radi IZBRANIJEH jer su Jevreji izbranici i zato ne traje 2520 već 2300 kao što je prorečeno.U opisu zadnje sedmice čitamo o ratu i rimskom vojvodi i ukidanju žrtve i pustošenja dakle sve ono našta je Isus upozoravao i govorio da će biti sa gradom i hramom i u opisu 2300 večeri i jutara se to predstavlja a sad bih te zamolio hajde uzmi malo i čitaj Bibliju pa onda dođi da neke detalje ispitamo a za učenje u celosti i dokazivanja moraš kod onog ko uči u crkvi i pitati da obavi svoj posao pa onda NAUČEN dođi sa izgrađenim svojim stavom gde možeš nešto dokazati Biblijom.

Nemam nameru ponavljati jedno isto jer se tako NE UČI već samo zbunjuju NE NAUČENI.

,,Ali ti tvrdis suprotno ti razorenje Hrama i jerusalima tumacis kao njegovo ociscenje.
Strasno!,,


Eto vidiš reakciju NE NAUČENOG, STRAŠNO MU a da zna šta Biblija uči kako se krvlju sve očišća nebi pisao takve stvari i još mnogo drugih o kojima nebih više.
Imaš neku konfuziju zar ne?
Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ko sam sebi stvori konfuziju u svojoj glavi on sam treba da je otkloni, a ne da osudjuje druge zato sto nesto ne razume.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Onda kkada si ovo priznao na tebi je da ovu konfuziju koju si stvorio u svojoj glavi potpuno pogresno tumaceci ono sto ti je izneseno i svesno izvrcuci izjave predstavljajuci ih u pogresnom svetlu - otklonis, jer kod mene nema konfuzije, vec je sve kristalno cisto i jasno zsnovano na bibliji i njenom kontekstu.

Jos jedna stvar koja je najbitnija u svemu je licno predanje Bogu i molitva da on da Bozansko prosvetljenje kako bi covek razumeo istinu.
Bez toga - covek je prepusten svojoj subjektivnosti i istina ce mu uvek biti nedostupna.

Mada i bez ovoga samo po razumu sve je jasno.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Zaista si u pravu, nekad sam imao konfuziju i to veliku jer sam čitao uporedo Bibliju i knjige jedne kvarne žene.
Sve više čitam i sve veće konfuzija sve dok nisam odbacio tu ženu sa svim njenim plagijatima i od tad nema toga a pošto nemaš ni ti to je lepo za čuti jer ćeš onda biti od koristi i pomoći mi da razrešim to što je tebi logično kod te kvarne žene a ja je ne mogu razumeti.
Ovako:
Molim te nemoj ponovo kukati kako te pitam isto pitanje jer NE RAZUMEM tu ženu zato pitam a ti si tu KOMPETENTAN da odgovoriš na pitanja U VEZI NJE i tvog verovanja.
1.Kako se nešto OČISTILO 1798 godine a onda ponovo POČINJE ČISTITI 1843 godina?
2.Ko će poznati koja osoba kojim danom odmara da bi joj omogućio da može kupiti i prodati?
3.Zašto je prvi BOŽJI DAN žig ZVERI?
4.Zašto onaj broj koji je Jovan ČUO 144000 nije< tačan?
5.Zašto se Jevreji ne mogu spasiti?
6.Gde u Otk. čitamo o spasenju Izraela?
7.Da li čovek bezakonja menja vremena i dane ili to čini kontinent?
8.Da li su apostoli krstili U IME Jehošue ili u titule?
9.Ko je sve gazio 2300 godina zemaljski HRAM i gde se sve u tom periodu HRAM nalazio?
10.Šta je prestalo da se gazi 1843 godine i ko je do tad gazio?
11.Da li se Svetinja gazi 2300 GODINA?
12.Zašto se ne može sa batakom u nebo a sa krastavcem može?
13.Zašto satana nemože biti u podzemlju kao tami krajnjoj vezan bačen?
14.Gde nalazimo da piše kako se od 2300 god. oduzima 490 god. ?
15.Kad pada Vavilon?
16.Kad počinje poruka trećeg anđela i dokaz?
17.Od kad počinje pečaćenja 144000?
18.Gde seda čovek bezakonja?
19.Čime papstvo gazi svetinju i koju?
20.Da li se otvorio šesti pečat i kad?
21.Razlika između žiga zveri i ikone zveri?
22. Kako to da se čaše zala već tri godine izlivaju a nema rana zlih i ljutih na onima što primaju žig zveri a to se PRVO izliva kao prva čaša?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zaista si u pravu, nekad sam imao konfuziju i to veliku jer sam čitao uporedo Bibliju i knjige jedne kvarne žene.

Ti si odista jedan vrlo zao covek.
Izvini sto ti to kazem ali to je cinjenica jer sam to pokazujes na osnovu tvojih reci i ponasanja na forumu.

Sve više čitam i sve veće konfuzija sve dok nisam odbacio tu ženu sa svim njenim plagijatima i od tad nema toga a pošto nemaš ni ti to je lepo za čuti jer ćeš onda biti od koristi i pomoći mi da razrešim to što je tebi logično kod te kvarne žene a ja je ne mogu razumeti.

Tvoje neistine me ne doticu i time sam sebi cinis zlo koje ce te stici ako se ne pokajes i ne obratis Bogu, jer Bog je milostiv ali on ne trpi da neko blati njegovu crkvi i one koje poziva na sluzbu.

Nije mi po savesti da odgovaram na tvoja pitanja, jer tvoj cilj nije da spoznas istinu a jos manje da se Bogu predas - vec da blatis svakoga ko ne razmislja kao ti i cija se ucenja razlikuju od tvojih.

Ipak, dacu kratke odgovore radi drugih.

1.Kako se nešto OČISTILO 1798 godine a onda ponovo POČINJE ČISTITI 1843 godina?

LAZ - na koju sam vec odgovorio.

2.Ko će poznati koja osoba kojim danom odmara da bi joj omogućio da može kupiti i prodati?

TVOJE NERAZUMEVANJE - bice uvedene sankcije za one koji svetkuju Bozji dan odmora a ne prihvate Nedelju koju ce uvesti na globalnom nivou.

3.Zašto je prvi BOŽJI DAN žig ZVERI?

ISTINA - jer tako kaze kontekst biblije.
Po bibliji Subota je pecat Bozji i to jasno pise u bibliji, a nasuprot tome Nedelja je zig zveri.

4.Zašto onaj broj koji je Jovan ČUO 144000 nije< tačan?

NEISTINA - tacan je

5.Zašto se Jevreji ne mogu spasiti?

NEISTINA - spasavaju se svi ljudi ukljucujuci i Jevreje

6.Gde u Otk. čitamo o spasenju Izraela?

LAZ - Izrailj ce se spasti sa svim drugim ljudima kao duhovnom Izrailju.

7.Da li čovek bezakonja menja vremena i dane ili to čini kontinent?

ISTINA - papstvo menja vremena i zakone i to priznaje i sama Rimokatolicka crkva da ona ima vlast da menja Bozje zakone i to je ucinilo u proslosti promenivsi Bozji dan odmora Subotu na Nedlju - to je njeno svedocanstvo.

8.Da li su apostoli krstili U IME Jehošue ili u titule?

U ime tri lica - Oca, Sina i Svetoga Duha kako pise u bibliji.

9.Ko je sve gazio 2300 godina zemaljski HRAM i gde se sve u tom periodu HRAM nalazio?

Mnogobozacka carstva u starom zavetu i papstvo u novom.
Hram i Bozji narod se nalazio i nalazi se na zemlji i gazenje zemaljskog hrama i Bozjeg naroda znaci gazenje nebeskog.

10.Šta je prestalo da se gazi 1843 godine i ko je do tad gazio?

Prestalo je gazenje Svetinje na zemlji i nebu i progonstvo Bozjeg naroda od strane papstva 1798 godine a ne 1843.

11.Da li se Svetinja gazi 2300 GODINA?

U odredjenim periodima u toku 2300 godina.

12.Zašto se ne može sa batakom u nebo a sa krastavcem može?

Sa svinjetinom, jer biblija tako kaze da ce sv koji jedu svinjece izaci na sud Bozji.

13.Zašto satana nemože biti u podzemlju kao tami krajnjoj vezan bačen?

On ce biti vezan za vreme 1000 godina na zemlji.

14.Gde nalazimo da piše kako se od 2300 god. oduzima 490 god. ?

U kontekstu 8 i 9 poglavlja danila - da je 70 sedmica odseceno od 2300 godina.

15.Kad pada Vavilon?

Zemaljski Vavilon njegovim osvajanjem od strane Persijanaca.
Duhovni u poslednje vreme.

16.Kad počinje poruka trećeg anđela i dokaz?

Objavljivanje troandjeoske vesti pocinje u poslednje vreme kada se uvede Nedeljni zakon.

17.Od kad počinje pečaćenja 144000?

U poslednje vreme neposredno pre uvodjenja Nedeljnog zakona.

18.Gde seda čovek bezakonja?

U vatikanu.

19.Čime papstvo gazi svetinju i koju?

Progonstvom Bozjeg naroda gazi nebesku svetinju ali i zemaljsku jer je tamo fizicki prisutno.

20.Da li se otvorio šesti pečat i kad?

Nije, sesti pecat se otvara neposredno pre Hristovog dolaska.

21.Razlika između žiga zveri i ikone zveri?

Zig zveri je Nedeljni zakon.
Ikona zveri je otpali protestantizam sjedinjen sa zveri u Ekumenizmu.

22. Kako to da se čaše zala već tri godine izlivaju a nema rana zlih i ljutih na onima što primaju žig zveri a to se PRVO izliva kao prva čaša?

NERAZUMEVANJE KONTEKSTA - sedam zala i sedam casa gnjeva su paralelni dogadjaji i desavaju se kada istekne vreme Bozje milosti.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Taramana said:
Zaista si u pravu, nekad sam imao konfuziju i to veliku jer sam čitao uporedo Bibliju i knjige jedne kvarne žene.


Ti si odista jedan vrlo zao covek.
Izvini sto ti to kazem ali to je cinjenica jer sam to pokazujes na osnovu tvojih reci i ponasanja na forumu.


Јесте, како си могао да кажеш за Вајтову да је кварна? Само су јој на суду рекли да се не бави плагијаторством више, а ти тако! А какве је лепе приче писала, нешто изузетно. Нешто попут Господара прстенова. И да зачини, рече да ће грехе праведника узети сотона. То су чак и неки адвентисти видели, па су избацили ту реченицу из новијих издања (Велика борба).
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nista novo osim gnusnih lazi i izvrtanja konteksta tudjih izjava.


Nigde Elen Wajt nije pisala da ce grehe pravednika uzeti sotona, vec da ce na kraju svi gresi biti baceni na sotonu da on sa njima bude uklonjen u vatri Bozje osude, jer je on zacetnik greha.


Za nase grehe je umro Isus nas Gospod, ali naravno protivnici su spremni sve da izvrnu da bi diskreditovali Bozje sluge.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Sta god vi pisali, ja se mogu sloziti da adventisti imaju greske, kao sto imaju naravno, ali ja i dalje nisam video dokaze za tu zenu, vec izvrtanja. Taramana ce reci da se ja bojim te zene, niko se ovde ne boji coveka vec samog Boga.


Taramana ovo gore sto si napisao, da ja trebam da bauljam po tvojim kilometarskim postovima(gde ponavljas jedno isto) i da sam pokusavam da razumem sta si ti mislio i koju si konfuziju sebi stvorio, mislim stvarno.
Cemu onda tvoji postovi ako nisu sa ciljem da nam objasnis? Nego ja sam treba da dodjem do toga?
Pa daj se uozbilji!
Lepo nam ovde opisi sve detaljno od datuma do datuma i iz istorije, i potvrdi!
Jos cu misliti da nemas nista, nego da pricas u prazno..

A ja sam ti lepo pokazao da se ovaj odsek 2300 dana pocinje racunati od vremena nepostojanja hrama tj. ''ukidanja zrtve svagdasnje'', od tad krece prorostvo...
Nikako ne pre toga, to se u tekstu jasno vidi!
Uzmi pa proveri!
Ako si ti slep , drugi nisu...

Tekst lepo kaze da ce Hram biti razoren i da ce vojnici ''gaziti svetinju i vojsku'' da ce biti ''ukinuta zrtva svagdasnja i prinos''(sto znaci da nece imati gde da se prinose zrtve), pa onda ide pitanje ''dokle ce to trajati'' , ''do 2300 dana''.
Znaci takvo stanje ''bez hrama , bez zrtve'' ce trajati dok ne isteknu 2300 dana.
Nikako se ovo ne odnosi na gluposti o kojima ti pricas.

Zatim ona tvoja izjava da se ''krvlju sve cisti pa i hram'' to je toliko morbidno da ti tvrdis da se hram umesto ''Hristovom krvlju'' cisti ''krvlju vojnika i jevreja'' da ja stvarno nemam reci.
To je vise nego ''HULA'' , i na Isusa Hrista i na Hram!
Dok je Bog ocistio i Hram i Sveto mesto ''Hristovom krvlju'' ti tvrdis da je to ucinjeno ''krvlju jevreja ,vojnika''!
STRASNO!
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Опет понаваљаш исту лаж? Зашто су твоје "старешине" онда измениле ту реченицу? Јер сам ја будала и не знам шта пише? Јер су сви теолози будале, па ћете нам ви извртати речи и "појашњавати" јер смо ми интелектуално неспособни да схватимо и разумемо?

Ти сад мене правиш будалом као да ја не знам шта значи: пренесени греси и подношење казне уместо другог. За мене је мој Господ поднео казну и мој Господ је на Себе пренео моје грехе и закуцао их је на Крст. Она (Вајтова) изговара толико велику хулу и саблазан за цео хришћански свет, да ту не постоји ни једна реч оправдања. Ви и даље њу браните као пророка и светицу. Обичну плагијаторку и преваранта.


sotona plaća za grehe.jpg Издање 1991.
 
Natrag
Top