Promašaji Adventne crkve

Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Tamarana, sve si namerno izmesao i pogresno predstavio da bi prikazao kako ja ne znam o cemu pricam.
Tvoj problem je slican kao kod Jehowinih svedoka koji sve gledaju telesnim ocima i tumace bibliju van konteksta i ne sagledavaju samu duhovnu dimenziju onoga o cemu je rec.

Evo mog prethodnog komentara:

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kao prvo - u bibliji postoje dupla prorocanstva - na sta je Mire vec jednom ukazao.
Gazenjem Svetinje od strane neznabozaca se u stvari gazi nebeska Svetinja.

U tom smislu - postoji starozavetno gazenje Svetinje od Vavilonskih carstava ( Egipta, Vavilona, Persije.. ) ali i od strane Antioha Epifana i Jevreji danas slave praznik obnovljenja zemaljske Svetinje posle obescascenja od strane Antioha Epifana.
Sa druge strane- postoji novozavetno gazenje Svetinje od strane Rima, a ono pocinje 538 godine kada je vizantiski car Justinijan isterao Arijanske Ostrogote iz Rima i svu vlast predao Rimskom biskupu omogucivsi mu versko i politicko delovanje cime je zvanicno pocelo srednjevekovno progonstvo Bozjeg naroda u periodu od 42 meseca ili 1260 godina, od 538 do 1798 kada je Napoleonova vojska pod vodstvom generala Aleksandra Bertijea usla u Rim i odvela papu u izgnanstvo, cime je gazenje Svetinje i Bozjeg naroda prestalo.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dakle, kada se gazi zemaljska Svetinja - tada se gazi i nebeska, jer zemaljska Svetinja i sama sluzba u njoj su TIPOS ili slika nebeske Svetinje.
Kada neko progoni Bozji narod - on tada progoni samog Boga i to je upravo Isus rekao Savlu u ukazanju "SAVLE SAVLE ZASTO ME GONIS.

Prema tome, gazenje zemaljske Svetinje je gazenje nebeske.

Ociscenje Svetinje se desava u ovim periodima ili fazama gazenja zemaljske Svetinje i podrazumeva i ociscenje zemaljske i nebeske Svetinje.

Prorocanstvo o 2300 godina o ociscenju Svetinje pocinje zapovescu da se Jerusalim opet sazida izdatu 457 godine pre nove ere od strane cara Artakserksa Longimana, a zavrsava se 1844 godine kada je odpocelo ociscenje nebeske svetinje, tacno u vreme kada je vreme neznabozaca i gazenje zemaljske pa time i nebeske Svetinje prestalo 1798 godine dogadjajem opisanim u gornjem objasnjenju iz prethodnog komentara.

Ako ti nesto proucavas - tada treba da imas DUHOVNO razumevanje, jer je ocigledno da ga nemas i iz tog razloga osudjujes sve one koji iznose nesto sto nije u skladu sa TVOJIM shvatanjem istine.

Ti imas pravo da verujes sto mislis da je ispravno - ja te zbog toga ne napadam, a ti upravo to cinis pokazujuci cist inkvizitorski duh..

Izvini sto ti ovo kazem ali to je tako..
Tamarana, sve si namerno izmesao i pogresno predstavio da bi prikazao kako ja ne znam o cemu pricam.
Tvoj problem je slican kao kod Jehowinih svedoka koji sve gledaju telesnim ocima i tumace bibliju van konteksta i ne sagledavaju samu duhovnu dimenziju onoga o cemu je rec.

Evo mog prethodnog komentara:

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kao prvo - u bibliji postoje dupla prorocanstva - na sta je Mire vec jednom ukazao.
Gazenjem Svetinje od strane neznabozaca se u stvari gazi nebeska Svetinja.

U tom smislu - postoji starozavetno gazenje Svetinje od Vavilonskih carstava ( Egipta, Vavilona, Persije.. ) ali i od strane Antioha Epifana i Jevreji danas slave praznik obnovljenja zemaljske Svetinje posle obescascenja od strane Antioha Epifana.
Sa druge strane- postoji novozavetno gazenje Svetinje od strane Rima, a ono pocinje 538 godine kada je vizantiski car Justinijan isterao Arijanske Ostrogote iz Rima i svu vlast predao Rimskom biskupu omogucivsi mu versko i politicko delovanje cime je zvanicno pocelo srednjevekovno progonstvo Bozjeg naroda u periodu od 42 meseca ili 1260 godina, od 538 do 1798 kada je Napoleonova vojska pod vodstvom generala Aleksandra Bertijea usla u Rim i odvela papu u izgnanstvo, cime je gazenje Svetinje i Bozjeg naroda prestalo.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dakle, kada se gazi zemaljska Svetinja - tada se gazi i nebeska, jer zemaljska Svetinja i sama sluzba u njoj su TIPOS ili slika nebeske Svetinje.
Kada neko progoni Bozji narod - on tada progoni samog Boga i to je upravo Isus rekao Savlu u ukazanju "SAVLE SAVLE ZASTO ME GONIS.

Prema tome, gazenje zemaljske Svetinje je gazenje nebeske.

Ociscenje Svetinje se desava u ovim periodima ili fazama gazenja zemaljske Svetinje i podrazumeva i ociscenje zemaljske i nebeske Svetinje.

Prorocanstvo o 2300 godina o ociscenju Svetinje pocinje zapovescu da se Jerusalim opet sazida izdatu 457 godine pre nove ere od strane cara Artakserksa Longimana, a zavrsava se 1844 godine kada je odpocelo ociscenje nebeske svetinje, tacno u vreme kada je vreme neznabozaca i gazenje zemaljske pa time i nebeske Svetinje prestalo 1798 godine dogadjajem opisanim u gornjem objasnjenju iz prethodnog komentara.

Ako ti nesto proucavas - tada treba da imas DUHOVNO razumevanje, jer je ocigledno da ga nemas i iz tog razloga osudjujes sve one koji iznose nesto sto nije u skladu sa TVOJIM shvatanjem istine.

Ti imas pravo da verujes sto mislis da je ispravno - ja te zbog toga ne napadam, a ti upravo to cinis pokazujuci cist inkvizitorski duh..

Izvini sto ti ovo kazem ali to je tako..

Batice, stavi ti naočare i čitaj svoje pisanje iz tvog posta i čudi se šta je sve tamo pisao neki nevernik koji pokušava da se igra Jeleninim igračkama i vara one ne naučene svojim providnim glupostima.
To je Batice tvoj post i tvoj nogopis i Jelenine začinske biljke u njemu koje služe za klistiranje nataloženog u crevima
Nisam čuo odgovor koja tvrdnja od te dve ti je tačna a koju odbacuješ?
Ili se 1798 očistila svetinja ili je tek od 1843 počela da se čisti koja od njih je laž a koja tačna reci bato da znamo.
Zašto ništa ne govoriš pa ti valjda znaš gde si lagio a gde nisi sem ako nisi sve pa ti sve izgleda kao STARA ISTINA za ono vreme kao i Jeleni.Ti valjda znaš da nema reči LAŽ već STARA ISTINA zato tako naslovi taj deo kao i Jelenče gde si omašio.

http://true.faithweb.com/7-white-wylie.htm

http://true.faithweb.com/7-white-sberrors.htm

http://religija.me/crkve/Dokazi_manipulisanja_spisima_Elen_Vajt.pdf

http://religija.me/teologija_nz/1888_PREISPITIVANJE.pdf


Znaš li šta je čika Boda radio ovih godina..koje su to krađe....čoveče. Znaš li koliko se desetcima kupovalo naoružanja i ulagalo u mnoge gadne stvari?Znaš li batice ja ih lično znam koji su se obogatili na račun crkvenih novaca i donacija a o Adri nebih ni slova jer je tu namaknut silan novac.Opusti se i uživaj
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.282
@Taramana
Ja se zaista pitam da li si ti ikada bio adventista, jer ovakav video moze da postavi samo krajnje pokvarena osoba i jos da tvrdi da je iz humanitarnih fondova HAC i desetaka finansirana kupovina oruzja?
Alo bre, pa imas li ti i trunke savesti???

Ocrniti Radisu Antica na osnovu nikakvih dokaza i jos reci da mu je zena promiskuitetna a on bolestan od hipofize moze samo osoba koja nikada licno nije upoznala tog coveka. A znamo sigurno da ti lazes kada kazes -da poznajes vodece ljude u adv. crkvi...
Jer da zaista poznajes nikada ne bi postavio ovakav video koji se bavi lazima...

Radisa Antic se slikao sa astrologom, pa sta onda, slikao se i sa Patrijarhom Pavlom, pa sad treba iz toga zakljuciti da je Pravoslavac...

Svaka ti cast!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
@Taramana
Ja se zaista pitam da li si ti ikada bio adventista, jer ovakav video moze da postavi samo krajnje pokvarena osoba i jos da tvrdi da je iz humanitarnih fondova HAC i desetaka finansirana kupovina oruzja?
Alo bre, pa imas li ti i trunke savesti???

Ocrniti Radisu Antica na osnovu nikakvih dokaza i jos reci da mu je zena promiskuitetna a on bolestan od hipofize moze samo osoba koja nikada licno nije upoznala tog coveka. A znamo sigurno da ti lazes kada kazes -da poznajes vodece ljude u adv. crkvi...
Jer da zaista poznajes nikada ne bi postavio ovakav video koji se bavi lazima...

Radisa Antic se slikao sa astrologom, pa sta onda, slikao se i sa Patrijarhom Pavlom, pa sad treba iz toga zakljuciti da je Pravoslavac...

Svaka ti cast!

Ne bato, ti neznaš o čemu ja govorim a pitam se zašto jednog pRAVOSLAVCA smeta kad se otkriva stanje u adventizmu?Kažeš Pravoslavac?

Batice, nije lepo reći čoveku da laže a pritom ga ne poznavati niti imati predstavu sa kim razgovaraš.
To što ti ništa neznaš ne znači da niko ništa nezna. Ti kao loše upućen Adventista koji nisi imao priliku da lično upoznaš kao ja i da kod tebe u posetu dođu ti najviši iz unije i mnoštvo propovednika i da razgovaraš sa predstavnicima iz generalne kao ja što ih znam lično ne možeš pisati to jer to samo pokazuje tvoju pristrasnost i neupućenost koja se odlikuje visokom tvrdoglavošću.

U početku sam ti poverovao da si samo prijatelj Adv ali ubrzo potom sam video da se služiš perfidnim neistinama i to ti može reći sve i jedan Pravoslavnio i ja koji to nisam.
Moj posao bato jeste da otkrivam neistine i razotkrivam prevarante a Bog će suditi svakome.
Ti dosad nisi ništa korisno pokazao ni iz pravoslavne crkve niti iz adventne jer nemaš znanja ni za jednu osim izgovaranja reči LAŽ kao i Laodikeja koji balansira iz,među male i velike zajednice.

Predsednik unije kod mene u poseti nije znao da mi odgovori na obično pitanje iz Otk.i to je priznao da nezna a poslao profesora na moj predlog da objasni crkvama (prof. teologije) o čemu se radi a on umesto toga se bavio mnome i govorio da sam ja sluga satane koji branim Božju reč.
Batice, ti si trebao poslušati i ostati po strani te videti ko šta zastupa ali ti to ne dozvoljava tvoja Adv pripadnost a svestan si da se nesme lagati i to svesno činiš.
Zašto to radiš,zar ti je važnije braniti laž nego svedočiti za Božju istinu?

Postoje bato osobe kojima je omiljela neistina i braniće je po svaku cenu jer su predhodno istinu odbacili i Bog im je poslao silu prevare da veruju laž da li ti je to ztanje poznato?
Ništa ti neznaš zato bi bilo lepo da malo ćutiš i ne praviš promaju.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.282
Ne bato, ti neznaš o čemu ja govorim a pitam se zašto jednog pRAVOSLAVCA smeta kad se otkriva stanje u adventizmu?Kažeš Pravoslavac?

Naravno Pravoslavac koji ima rodjake adventiste i sigurno cu kao upucen u adventisticko ucenje , ukazati sta je lazno a sta istina, sto se ovde pise i iznosi.. a to tebi nikako ne bi trebalo da smeta, sem ako ja iznosim isinu a ti lazes!

Batice, nije lepo reći čoveku da laže a pritom ga ne poznavati niti imati predstavu sa kim razgovaraš.

Ja imam tu retku sposobnost da svakog coveka mogu da procenim posle par progovorenih reci sa njim, a o tebi mogu reci mnogo toga, jer si mnostvo neistina ovde izneo, sa krajnje losom namerom. Dobre namere tu nema uopste, vec se ti sluzis neistinama samo da bi ocrnio ono sto si ti nekada bio.
A to pokazuje da ti imas mrznju i averziju -prema svemu sto je advent. , a istinu ne cenis uopste, jer da cenis, nikada ne bi postavio ovaj lazni video.

Ja se nikada ne bi usudio ovako nesto da postavim, a ono sto protestanti ovde rade protiv Pravoslavlja, postavljajuci poluistine i neistine i lazne videe , sada si ti postavio...

To što ti ništa neznaš ne znači da niko ništa nezna. Ti kao loše upućen Adventista koji nisi imao priliku da lično upoznaš kao ja i da kod tebe u posetu dođu ti najviši iz unije i mnoštvo propovednika i da razgovaraš sa predstavnicima iz generalne kao ja što ih znam lično ne možeš pisati to jer to samo pokazuje tvoju pristrasnost i neupućenost koja se odlikuje visokom tvrdoglavošću.

Ja tvrdoglav nisam, ja trazim dokaze za ono sto se ovde iznosi. A ti nisi postavio nijedan za svoje tvrdnje.
Tvrdio si:

1. Desecima se kupovalo naoruzanje
2. Na racun crkvenih novaca su se mnogi obogatili
3. Radisa Antic ima promiskuitetnu zenu
4. Radisa Antic boluje od hipofize
5. Radisa Antic se savetuje sa astrolozima

Za tvoju informaciju, Radisu Antica sam licno upoznao i znam sta je istina o njemu.
Nijedan propovednik ne zgrce pare na osnovu crkvenih novaca, a to sto imaju nekretnine , zna svako, da su njihovi teolozi iz veoma bogatih porodica, skolovanje se finansira uglavnom samotalno i niko ne bi zavrsio teologiju ako nije finansijski imucan, jer su skolarine skupe.. Retki su oni kojima crkva plati skolovanje..

Zato ono sto je izneto o finansijskom stanju teologa, jeste neistina!

Sve sto si ti ovde tvrdio je bez i jednog dokaza.
Znaci, ako je istina bilo sta od ovoga , onda daj i dokaze, postavi ih , da svi vidimo.

I ne samo da ti ovde lazes, nego to svesno radis!
Reci da Radisa Antic boluje od hipofize, je zaista podmuklo!


U početku sam ti poverovao da si samo prijatelj Adv ali ubrzo potom sam video da se služiš perfidnim neistinama i to ti može reći sve i jedan Pravoslavnio i ja koji to nisam.

Ma veruj ti sta hoces.

''Perfidinim neistinama''?
Nemoj molim te da si bezobrazan.
Za sve sto sam tvrdio ovde, sam izneo dokaze i pokazao sam argumentima i za Slapa da je u svakoj tacki svoje tvrdnje LAGAO!
U vezi tebe se nisam trudio da pobijam te neistine, prosto zato sto nisam mislio da si ti toliko zao da namerno ovo radis.
Nego sam mislio da si se nagutao lazi sa sajtova i da nisi svestan sta govoris..
Ali sad vidim da je slucaj kod tebe jos i gori nego kod Slapa. Ti namerno ovo radis!

Meni pripisujes, ono sto ti jedino i radis, a to je iznosenje ''perfidnih neistina''!

Moj posao bato jeste da otkrivam neistine i razotkrivam prevarante a Bog će suditi svakome.
Ti dosad nisi ništa korisno pokazao ni iz pravoslavne crkve niti iz adventne jer nemaš znanja ni za jednu osim izgovaranja reči LAŽ kao i Laodikeja koji balansira iz,među male i velike zajednice.

Tvoj posao je da razotkrivas prevarante??? o_O
Bog ti nije dao posao razotkrivanja! Niti si ti detektiv! :)
Vec ti je Bog dao posao propovedanja evandjelja!
A prevarante koje ti razotrivas, pa ti si jedan od njih!

Ja nisam nista korisno pokazao?
Izvini molim te, ali ti nisi sposoban da sudis o mojim postovima, i sta sam ja rekao i pokazao korisno ovde, prvenstveno zato sto si pristrasan, dvolican i ponosan. A drugo zato sto si kratko na forumu.
Suprotno od tebe, ja sam tvoje pisanje pratio od samih pocetaka i mogu da kazem da nicemu ne koriste, da su kontraproduktivni, puni samoljublja , dvolicnosti i ponosa..
I nimalo evandjelja u njima nema...

Predsednik unije kod mene u poseti nije znao da mi odgovori na obično pitanje iz Otk.i to je priznao da nezna a poslao profesora na moj predlog da objasni crkvama (prof. teologije) o čemu se radi a on umesto toga se bavio mnome i govorio da sam ja sluga satane koji branim Božju reč.

Aha, znaci ti si u samoj crkvi ustajao za govornicu i govorio protiv ucenja adventisticke crkve?
Razumem te, stvarao si razdor(namerno), cak si delio i letke protiv njihovog ucenja.
Drugim recima podrivao si.
Mislis ti da ja nista o tebi ne znam.. Znam ja dobro sta si ti radio.
Nije ni cudo da su te okarakterisali kako su te okarakterisali.
Sigurno si mnogo ljut jer nisi naisao na razumevanje???
Uh steta! :( , nikog nisi uspeo da povuces za sobom, nego su i tebe jadnog pogresno procenili?
A ti im zeleo dobro, nazivajuci ih ''budalama''.
Zalosno, mora da si mnogo ljut na njih!

Batice, ti si trebao poslušati i ostati po strani te videti ko šta zastupa ali ti to ne dozvoljava tvoja Adv pripadnost a svestan si da se nesme lagati i to svesno činiš.
Zašto to radiš,zar ti je važnije braniti laž nego svedočiti za Božju istinu?

Ja lazem, i ja sam pripadnik adventizma itd.., svaka ti cast!
Znaci, ja sam trebao ostati po strani? I da slusam tvoje lazi?

Ja ne cutim na lazi vec se protiv njih borim, odakle god da dolaze, a buduci da znam da ti lazes, ne mozes ti mene optuzivati da je lazem, jer ja govorim istinu, a ti si istinu u ovom slucaju NAMERNO IZVRNUO!
I povrh svega nemas ni jedan dokaz. NITI JEDAN DOKAZ ZA ONO STO SI TVRDIO NISI POSTAVIO!


Postoje bato osobe kojima je omiljela neistina i braniće je po svaku cenu jer su predhodno istinu odbacili i Bog im je poslao silu prevare da veruju laž da li ti je to ztanje poznato?
Ništa ti neznaš zato bi bilo lepo da malo ćutiš i ne praviš promaju.


Ma da, svi smo mi ovde odbacili istinu, jedino je tebi Bog tu istinu dao. I ''poslao te da nam je objavis'', vredjajuci nas i ''nazivajuci nas budalama'', a ako se ne slozimo sa tobom -svi smo mi ''budale''.
Dobar ti taj neki Bog!
Lepo te naucio!

Da, znam, voleo bi ti da ja zacutim, jer ti Laodikeja nece reci u oci DA LAZES!
Ja cu ti otvoreno reci, i to cu dokazati!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Bato, zašto odmah ljutiš njega...?
Fin neki bata sa posebnim darom Adventiste...
Hajde ti pošto si se ovako deklarisao pomozi svpom braci Laodikeji.

,,Ja ne cutim na lazi vec se protiv njih borim, odakle god da dolaze,..,,

Bravo, meni drago da si takav pa eto onda otkri da li Laodikeja govori istinu ili ne kad kaže da se svetinja na nebu OČISTILA 1798 ili lagi kad kaže da e svetinja na nebu POČELA ČISTITI 1844 da te vidimo praktično na delu.

A što se tiče Artića on je mala maca i sitna ribica i ko ga još lično nije upoznao...ne govorim ja o Antiću kao nekoj figuri već postavih video iz kojeg se čuje kako drugi vide Adv. vođstvo a video je Adv. postavio.Moji gosti su bili veće ribice od Radiše.Ja neću ići i fotografisati sve vile i stanove onih koji su pokrali crkvene novce jer to cela oblast zna i desetine hiljada Adv. ti malo raspitaj kao Adventista šta se u tvojoj crkvi radi pa ćeš doznati a ja iz prve ruke znam.

Eto ti za početak pokaži praktično da li Laodikeja ovori istinu i u kojoj tački od one dve?
A onda ćeš kao islednik reći dalje šta se desilo 1843 godine i da li je Jelena Bela ispravno učila?
Potom isledniče ćeš dati odgovor šta se to 1844 desilo i da li postoji negde neistina u ta dva datuma jer se očigledno nije isto moglo desiti u dva datuma a ti reci koji je ispravan?

Onda ćeš reći od kad je nedelja postala žig zveri i da li je to istina?
Očekujem od twebe kao savesnog islednika da pokažeš da je proroštvo Jelene bele istinito iz Mineapoliske konferencije?
Očekujem od tebe da objasniš njen testament i uporediš sa njenim izjavama po pitanju zadržavanja novca za svoje potrebe?

Trebao bi pokazati godinu od kad se zemaljski hram gazi i do kad da vidimo ko uči laži?
Kao čovek određen za ispitivanje i čovek koji se ne libi braniti Božju reč obavezno izneti zašto se nesme verovati Jovanovim rečima da je ČUO brroj 144000 zapečaćenih Jevreja i zašto je apostol rekao da Bog nije odbacio Izraela pa ako nije gde je to u opisu zadnjih zbivanja (Otkrivenju)?

Iz tvoje pomoći ćemo u prvoj postavci doznati ko je lagio u tom učenju jel ti braniš istinu, au drugim postavkama ćeš dati odgovore na sva ostala pitanja izvoli bato:

,,Ja cu ti otvoreno reci, i to cu dokazati!,,

Baš fino, pa izvoli batice:

Laki reče a šta ti kažeš:
,,Prorocanstvo o 2300 godina o ociscenju Svetinje pocinje zapovescu da se Jerusalim opet sazida izdatu 457 godine pre nove ere od strane cara Artakserksa Longimana, a zavrsava se 1844 godine kada je odpocelo ociscenje nebeske svetinje, tacno u vreme kada je vreme neznabozaca i gazenje zemaljske pa time i nebeske Svetinje prestalo 1798 godine dogadjajem opisanim u gornjem objasnjenju iz prethodnog komentara.,,


Bato, nemo da si neurozan pusti do kraja maskicu da padne i iznenadićeš se šta će sve iz tvojih usta izaći. Samo opušteno.

,,Ja imam tu retku sposobnost da svakog coveka mogu da procenim posle par progovorenih reci sa njim,,,

A gde< se kotira Jelenče posle toliko reči sa njom?
Eh, da si još i sebe čuo sigurno bi odmah znao sa kim govoriš.
Da ti nisi ona Vanga?Ona kažu sve zna čim progovoriš?
Evo čuj čika progovorio par reči reci mi da li je on možda u alkoholisanom stanju čudo je taj dar a ljudi koriste razne instrumente umesto da tebe pozovu:


,,Naravno Pravoslavac...,,

:bfghb:
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.282
,,Ja ne cutim na lazi vec se protiv njih borim, odakle god da dolaze,..,,

Bravo, meni drago da si takav pa eto onda otkri da li Laodikeja govori istinu ili ne kad kaže da se svetinja na nebu OČISTILA 1798 ili lagi kad kaže da e svetinja na nebu POČELA ČISTITI 1844 da te vidimo praktično na delu.

A ne, necu se ja baviti tvojim ''LICNIM TUMACENJIMA'', nego ajde ti meni dokazi sve ove tvrdnje koje si naveo.
Ako nemas dokaza ONDA LAZES!
Dakle, da vidimo:

1. Desecima se kupovalo naoruzanje
2. Na racun crkvenih novaca su se mnogi obogatili
3. Radisa Antic ima promiskuitetnu zenu
4. Radisa Antic boluje od hipofize
5. Radisa Antic se savetuje sa astrolozima


Dokazi svaku tacku, pa cu ti verovati za sve ostalo, pa mozemo i o drugom pricati..
Ajd da vidimo!

Dosta sam ja ovde dokazivao da vi lazete(i hvala Bogu dokazao), ajde sada ti meni dokazi da govoris ''ISTINU''.
Evo pruza ti se jedinstvena prilika da dokazes svaku tacku od tvojih 5 ''izmisljenih tvrdnji''.
Nemoj propustati priliku da ''jednim potezom'' unistis adventiste..
Nece ti biti tesko posto poznajes sve lopove iz generalne..
Izvoli..

A što se tiče Artića on je mala maca i sitna ribica i ko ga još lično nije upoznao...ne govorim ja o Antiću kao nekoj figuri već postavih video iz kojeg se čuje kako drugi vide Adv. vođstvo a video je Adv. postavio.Moji gosti su bili veće ribice od Radiše.Ja neću ići i fotografisati sve vile i stanove onih koji su pokrali crkvene novce jer to cela oblast zna i desetine hiljada Adv. ti malo raspitaj kao Adventista šta se u tvojoj crkvi radi pa ćeš doznati a ja iz prve ruke znam.

Prijatelju!
Radisa Antic nema nekretninu u ulici Dobrocinovoj!

Sve izneto su lazi. A tebi se pruza mogucnost da ih dokazes?
Ajd da vidimo.
Izvoli...

1. Radisa Antic ima promiskuitetnu zenu
2. Radisa Antic boluje od hipofize
3. Radisa Antic se savetuje sa astrolozima
4. Radisa Antic ima nekretninu u ulici 'Dobrocinovoj'
5. Djordje Trajkovski je vlasnik stana u ulici 'Generala Struma'.
6. 120 000 je ponudjeno Wiklanderu da se ne mesa
7. Milenko Lajic ima kucu od 250 kvadrata na Krnjaci, zaradio je kradjom

Ajd, sad lepo iznesi dokaze!
Cekam...







A gde< se kotira Jelenče posle toliko reči sa njom?
Eh, da si još i sebe čuo sigurno bi odmah znao sa kim govoriš.
Da ti nisi ona Vanga?Ona kažu sve zna čim progovoriš?
Evo čuj čika progovorio par reči reci mi da li je on možda u alkoholisanom stanju čudo je taj dar a ljudi koriste razne instrumente umesto da tebe pozovu:


,,Naravno Pravoslavac...,,

:bfghb:


A da, evo ga, duh tvog Boga na delu, progovorio je opet! :)
I jos te napio alkoholom ko duhom.
Pa jel te on to ucio da vredjas druge?
Dobar taj neki tvoj Bog...
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Za tebe jedan zanimljiv tekst.
Batice pa ti zaboravi da si borac za istinu ...pitah te o UČENJU koje braniš i nisi odgovorio ni na jedno a opet iza toga reče kako već jesi odgovorio...nemoj više koristiti bezbojna slova jer im mi ne vidimo daj ova druga bato.

Da ti ne bude dosadno:
http://www.katolik.hr/crkvamnu/svjedocanstvamnu/bio-sam-subotar-moje-osloboenje-iz-adventizma/

Mire sa tri nule zar je neko očekivao da ćeš odgovoriti na ona pitanja NIJE NIKO odgovorno tvrdim jer bi time izrekao konačno istinu o sebi i otkrilo se da ti je nedelja žig zveri i da ti je Jelenin glas Isusov glas i da si najtvrdoglaviji adventista i da ti do istine uopšte nije stalo, ne rekoh li da praviš promaju.

Pusti Laodikeju čovek od tebe ne može doći na red da kaže šta mu je istinito od one dve tvrdnje i da pojasni ostalo što je upitan jer on brani svoju veru evo videćeš samo dok stane promaja.

Ostalim forumašima želim reći sledeće:
Adventistima odavno govorim način na koji se proverava prvi korak istinitosti a to je HIJERARHIJA.Bog u početku postavi po sagrešeniju čoveka kao poglavara ženi i kroz ceo SZ možemo pratiti da taj poredak stoji i u NZ ga Pavle potvrđuje govoreći ko je kome glava te dapodćinjena žena svojoj glavi ne može učiti zbog zakona ili ti hijerarhije sa početka.

U Adv. zajednici žene se rukopolažu i one su učitelji što znači sele su na Mojsijevu stolicu. Po čijem odobrenju?
Po vlastitom izboru, one tako hoće.
Korej takođe izabra po svojoj volji da on kadi kao i Mojsije i kako se naslovi to delo...POBUNA, a plata za to je otvaranje zemlje gde propadoše sve sa svojim porodicama.
Gde se ne poštuje hijerarhija tamo nema šta dalje tražiti a ako počnete istraživati neći ćete zaista mnogo lukavo ispetenih neistina jer kad je temelj kriv sva će građevina biti kriva i pašće.

Oni odbacuju Pavlove reči kako zakon zabranjuje ženi da uči i bude ravna čoveku a od istog Pavla uzimaju van konteksta reči kako nema muškog ni ženskog i to postavljaju umesto u značenje o spasenju u značenje o poglavarstu pa čine Pavla kontradiktornim jer nemaju straha Božjeg u sebi već ih drži jelenin duh i strah.
Ova tri kukavca ovde (Laodikeja, Mire ooo i Spydu)pokušavaju slamu prodati kao žito misčeći da i ostali imaju eterični razum.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.282
Za tebe jedan zanimljiv tekst.
Batice pa ti zaboravi da si borac za istinu ...pitah te o UČENJU koje braniš i nisi odgovorio ni na jedno a opet iza toga reče kako već jesi odgovorio...nemoj više koristiti bezbojna slova jer im mi ne vidimo daj ova druga bato.

Da ti ne bude dosadno:
http://www.katolik.hr/crkvamnu/svjedocanstvamnu/bio-sam-subotar-moje-osloboenje-iz-adventizma/

Ja nisam odovorio?
Ajde, ne pravi se nevest to ti ne prilici da lazes. Nisi li ti Hriscanin?
Znas da se ne sme lagati i tudje reci izvrtati.
A da zaboravih, tebi Bog nije Trojstvo, pa ti imas nekog svog boga.
Mozda ti on dozvoljava da lazes!?

Znaci nemas DOKAZE!
Ajde lepo priznaj da si lagao???


Pitacu te ponovo, evo tvoje tvrdnje:

1. Desecima se kupovalo naoruzanje
2. Na racun crkvenih novaca su se mnogi obogatili
3. Radisa Antic ima promiskuitetnu zenu
4. Radisa Antic boluje od hipofize
5. Radisa Antic se savetuje sa astrolozima
6. Radisa Antic ima nekretninu u ulici 'Dobrocinovoj'
7. Djordje Trajkovski je vlasnik stana u ulici 'Generala Struma'.
8. 120 000 je ponudjeno Wiklanderu da se ne mesa
9. Milenko Lajic ima kucu od 250 kvadrata na Krnjaci, zaradio je kradjom

Jel tako da tebi nije tesko da odgovoris, posto ti poznajes sve lopove iz generalne konferencije?
Ajde sad, potrudi se malo, ZINUO sam da vidim DOKAZE!
:opaaa:
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
,,Ja cu ti otvoreno reci, i to cu dokazati!,,reče Mire.

Baš fino, pa izvoli batice:

Laki reče a šta ti kažeš:
,,Prorocanstvo o 2300 godina o ociscenju Svetinje pocinje zapovescu da se Jerusalim opet sazida izdatu 457 godine pre nove ere od strane cara Artakserksa Longimana, a zavrsava se 1844 godine kada je odpocelo ociscenje nebeske svetinje, tacno u vreme kada je vreme neznabozaca i gazenje zemaljske pa time i nebeske Svetinje prestalo 1798 godine dogadjajem opisanim u gornjem objasnjenju iz prethodnog komentara.,,

Isledniče molim da se ispita učenje Adventne crkve:

Eto ti za početak pokaži praktično da li Laodikeja ovori istinu i u kojoj tački od one dve?
A onda ćeš kao islednik reći dalje šta se desilo 1843 godine i da li je Jelena Bela ispravno učila?
Potom isledniče ćeš dati odgovor šta se to 1844 desilo i da li postoji negde neistina u ta dva datuma jer se očigledno nije isto moglo desiti u dva datuma a ti reci koji je ispravan?

Onda ćeš reći od kad je nedelja postala žig zveri i da li je to istina?
Očekujem od twebe kao savesnog islednika da pokažeš da je proroštvo Jelene bele istinito iz Mineapoliske konferencije?
Očekujem od tebe da objasniš njen testament i uporediš sa njenim izjavama po pitanju zadržavanja novca za svoje potrebe?

Trebao bi pokazati godinu od kad se zemaljski hram gazi i do kad da vidimo ko uči laži?
Kao čovek određen za ispitivanje i čovek koji se ne libi braniti Božju reč obavezno izneti zašto se nesme verovati Jovanovim rečima da je ČUO brroj 144000 zapečaćenih Jevreja i zašto je apostol rekao da Bog nije odbacio Izraela pa ako nije gde je to u opisu zadnjih zbivanja (Otkrivenju)?



http://true.faithweb.com/7-white-wylie.htm

http://true.faithweb.com/7-white-sberrors.htm

http://religija.me/crkve/Dokazi_manipulisanja_spisima_Elen_Vajt.pdf

http://religija.me/teologija_nz/1888_PREISPITIVANJE.pdf
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
CITAT:

od 538 do 1798 kada je Napoleonova vojska pod vodstvom generala Aleksandra Bertijea usla u Rim i odvela papu u izgnanstvo, cime je gazenje Svetinje i Bozjeg naroda prestalo.

TACNO - 1798 godine je prestalo gazenje Svetinje i Bozjeg naroda a ne ociscenje Svetinje cije je ociscenje odpocelo 46 godina kasnije 1844 godine.

CITAT:
Prorocanstvo o 2300 godina o ociscenju Svetinje pocinje zapovescu da se Jerusalim opet sazida izdatu 457 godine pre nove ere od strane cara Artakserksa Longimana, a zavrsava se 1844 godine kada je odpocelo ociscenje nebeske svetinje,

TACNO - 1844 godine odpocelo ociscenje nebeske Svetinje a ne kako si ti tvrdio da sam ja izjavio 1798 godine.

Znaci napravio si gresku.

Sto se tice gornjih navoda o posedovanju stana od strane pojedinaca unutar Adventisticke crkve i navodnim kradjama i gnusnoj lazi o navodnoj kuovini opruzja - po tebi niko danas ne bi trebao da ima stan ili kucu vec bi trebao da spava na ulici i da ne poseduje nikakvu imovinu za svoje potrebe i potrebe crkv.
Iz ovakvog tvog pisanja se da zakljuciti da ti nemas svoju kucu ili stan i da spavas na ulici..sto je malo verovatno, vec je tebi opsesija da sve sto je Adventisticko napadas ulazeci cak i u pobude i privatni zivot pojedinaca, sto govori o samom tvom opadackom karakteru.
 
Natrag
Top