Promašaji Adventne crkve

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Mire ti si svoje rekao i to prodaj kome možeš meni ne. Možeš ti biti gde želiš ako nećeš da priznaš istinu ne vredi ti ništa.Ako nisu upoznat prvo ispitaj dobro pa reci a koliko vidim reč laž ti je veoma bliska i ti si Adventista samo to ne želiš zasad priznati i za mene je tu tačka.

Meni je tako sve jedno sta ti mislis o meni, tebi je i Spedy Adventista iako covek nema veze sa njima.
Isto tako su ti i ostali na forumu pod Jeleninim duhom , i svi su adventisti, svako ko se ne slozi sa tobom je Adventista izgleda.. Toliko si opsednut..
Toliko o tebi i tvom etiketiranju drugih i prozivanju ovde po forumu..

A o lazi, ti si ovde izneo gnusne lazi!
I to sam dokazao!

Zato ne mozes o meni pricati da ja lazem sve i da hoces, jer sam ja toliko o sebi otkrio ko sto niko ne bi ovde pricao..
Ako ljudi ne vide u tome iskrenost, njihov problem...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ciscenje Svetinje je pocelo 1844 godine i traje do kraja istorije kada se zavrsava vreme milosti.

Ovo ciscenje nastupa posle 2300 godina - koje se protezu od 457 pre Hrista do 1844 godine kada je odpocelo ociscenje nebeske Svetinje nad Svetinjama.

Papstvo je gazilo Svetinju progonstvom Bozjeg aroda u periodu od 1260 godina mracnog srednjeg veka - od 538 kada je papa dobio svu vlast preselivsi svoje sediste u Vatikan a zavrsava se 1798 godine njegovim odvodjenjem u izgnanstvo.

46 godia nakon toga odpocinje ociscenje Svetinje ( 1798 + 46 = 1844 )

Cak je i ovo vreme od 46 godina Bog namerno odredio kao simboliku skupljanja njegovog naroda ili podizanja njegove crkve posletka.

Kada je Hristos rekao Farisejima da sruse crkvu Jerusalimskog hrama i da ce je piodici za tri dana - JJevreji su mu rekli da je ta crkva gradjena 46 godina.
Tako da je ovo cista simbolika.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Meni je tako sve jedno sta ti mislis o meni, tebi je i Spedy Adventista iako covek nema veze sa njima.
Isto tako su ti i ostali na forumu pod Jeleninim duhom , i svi su adventisti, svako ko se ne slozi sa tobom je Adventista izgleda.. Toliko si opsednut..
Toliko o tebi i tvom etiketiranju drugih i prozivanju ovde po forumu..

A o lazi, ti si ovde izneo gnusne lazi!
I to sam dokazao!

Zato ne mozes o meni pricati da ja lazem sve i da hoces, jer sam ja toliko o sebi otkrio ko sto niko ne bi ovde pricao..
Ako ljudi ne vide u tome iskrenost, njihov problem...

Izvini dobrice.
Mislio sam da si branio Jelenine prevare a ti si ih iz mržnje pastirao.
Izvini zaboravih da svaki PRAVOSLAVAC drži do Jeleninog učenja moj propust kako to nisam ranije primetio.
Izvini normalno je da svaki Pravoslavni poznaje lično propovednike i vođe Adv crkve i to zaborvih.
Zaboravio sam da reč LAŽ koju si često koristi odlikuje Adventiiste i to one sveže pečene.
I jesi dokazao i ako ti neko veruje ja ti verujem da si Adventista tu nema dileme.Potvrdićeš ti još ne brini.
A šta ćemo sa svim onim neistinama koje uči Jelena a tebe sa posebnim darom odjednom prođe volja da kažeš da li je nedelja žig zveri i dali je 1798 prestalo očišćenje ili je< 1843 počelo...borac za istinu...zašto ćutiš?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Izvini dobrice.
Mislio sam da si branio Jelenine prevare a ti si ih iz mržnje pastirao.
Izvini zaboravih da svaki PRAVOSLAVAC drži do Jeleninog učenja moj propust kako to nisam ranije primetio.
Izvini normalno je da svaki Pravoslavni poznaje lično propovednike i vođe Adv crkve i to zaborvih.
Zaboravio sam da reč LAŽ koju si često koristi odlikuje Adventiiste i to one sveže pečene.
I jesi dokazao i ako ti neko veruje ja ti verujem da si Adventista tu nema dileme.Potvrdićeš ti još ne brini.
A šta ćemo sa svim onim neistinama koje uči Jelena a tebe sa posebnim darom odjednom prođe volja da kažeš da li je nedelja žig zveri i dali je 1798 prestalo očišćenje ili je< 1843 počelo...borac za istinu...zašto ćutiš?

Cutim zato sto nisam adventista i nije mi bitna 1798. 1843 ili 1844.
Os shvatiti ti konacno, il ti treba lozinka: GOLD WHITE, GOLD WHITE, GOLD WHITE...
Ne znam na sta reagujes mozda ti se upali lampica :)

Pitanje, za osobu zatvorenog uma:

-da li hoces da ti pricam o vodjama Jehovinih Svedoka, o njihovim staresinama jer i njih poznajem sve???
-da li hoces da ti pricam o mom licnom prijateljstvu sa jednim od njih?
-da li hoces da ti pricam kako sam procitao na hiljade stranica njihovih knjiga?

*Jesam li ja mozda Jehovin Svedok po tebi???
Stvarno vec nerviras sa ovim!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Ciscenje Svetinje je pocelo 1844 godine i traje do kraja istorije kada se zavrsava vreme milosti.

Slap ti je citirao kako je Jelena plagijator pisala da su od tad zatvorena vrata milosti i Isusova krv od onda ne važi i vi ste čoveku rekli da to nije tako a on nije svoje govorio već CITIRAO plagijatora Jelenu.
Ti sad ponovo pominješ kao i ona uz istu godinu istu stvar da od tad je isteklo vreme milosti pa čoveče koje si ti godište kad sad misliš da ti je oprošteno a od 1843 toga više nema....razmisli malo.
OK ovo smo apsolvirali znači 1843 je OTPOČELO ČIŠĆENJE a piše da će gaženje svetinje i vojske trajati 2300 i tebi se NIJE 1843 OČISTILO kakpo bi se tu taj lanac okončao već ti tu POČINJE ČIŠĆENJE i ono treba trajati 2300 godina to ti gore napomenuh...eterična memorija.


Ovo ciscenje nastupa posle 2300 godina - koje se protezu od 457 pre Hrista do 1844 godine kada je odpocelo ociscenje nebeske Svetinje nad Svetinjama.


Piše ovako, da će se svetinja GAZITI 2300 ma čega god i tebi se svetinja gazi do 1798 godine i ponovo pitam ako ti 2300 godina gaženja prestaje 1798 koje godine je onda POČELO GAŽENJE?
Ne piše da će se svetinja 1843 POČETI ČISTITI već da će se TAD OČISTITI svršena radnja, zašto menjaš reči.


Papstvo je gazilo Svetinju progonstvom Bozjeg aroda u periodu od 1260 godina mracnog srednjeg veka - od 538 kada je papa dobio svu vlast preselivsi svoje sediste u Vatikan a zavrsava se 1798 godine njegovim odvodjenjem u izgnanstvo.

Ne pitam koliko je papstvo gazilo naro već ko je GAZIO SVETINJU I VOJSKU 2300 GODINA?
Ti mi nudiš 1260 rekoh da mene zanima lanac od 2300 jer o tome pričamo.
Kako sad gaženja počinje od 538 i ide do 1798 gde je tu 2300 godina gaženja? Šta ti je bato daj se saberi


46 godia nakon toga odpocinje ociscenje Svetinje ( 1798 + 46 = 1844 )

Aha, sabrao si se. Dobro ali to nije proročki lanbac o kom govorimo gde se GAZI SVETINJA I VOJSKA 2300 GODINA. Saberi nekako do 2300 pa ponudi ponovo.

Cak je i ovo vreme od 46 godina Bog namerno odredio kao simboliku skupljanja njegovog naroda ili podizanja njegove crkve posletka.

Naravno, simbolika dolazi glave nekome.

Kada je Hristos rekao Farisejima da sruse crkvu Jerusalimskog hrama i da ce je piodici za tri dana - JJevreji su mu rekli da je ta crkva gradjena 46 godina.
Tako da je ovo cista simbolika.

Šta je simbolika dužina gradnje crkve ili crkva?
I crkva je doslovna kao građevina i vreme gradnje. Isus im je govorio o RAZORENJU HRAMA i o ponovnoj izgradnji ali nije pominjao cigle i nije tu nikakva smbolika već zaista izgradnja novog hrama u čoveku.
Dakle,šta ćemo sa svim onim pitanjima?
Hajde mi daj već jednom pravi odgovor koji je istinit ovo su sve pogrešna Jelenina nagađanja i ne vrede ni po lule duvana.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
prijtelju, sta za tebe znaci spasenje i kako se ono postize.

to te pitam iz razloga jer zvucis kao da si opsednut da dokzes nesto u diskreditovanju Adventista i kao da to smatras onim sto ce ti Bog uracunati za ulazak u cartvo nebesko.

hajde lepo nam odgovori sta je smiso tvojih napada na adventiste i sta ti licno imas od toga?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Ja razumem da neko zeli pomoci coveku, ali ovo se granici sa opsesijom..
A Bog nikoga ovde na forumu nece pohvaliti, pa ni mene za ono sto se pise.
I neka mi Bog oprosti sto nekad napisem suvise ostro u zelji da pomognem...

Ali svaka cast tebi Laodikeja, ja se nekad stvarno divim tvojoj mirnoci i strpljenju...
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Braćo moja.
Isus daje upozorenje VERUJUĆIMA da STRAŽE i kaže im da će izaći MNOGI LAŽNI UČITELJI i šta nas briga što će izaći ali onda kaže da će PREVARITI MNOGE e tu treba biti oprezan i SVAKO UČENJE ISPITATI.
I sad se vi čudite zašto neko ispituje reč neke žene?
Kao prvo Božje upozorenje je veće od reči sve i jednog čoveka pa i žene.
Drugo piše da ISPITUJEMO DUHOVE a kako se duh ispituje i to piše tako što ga proveravamo po Duhu Svetom to jest po reči koja je data preko proroka i apostola.

Ko uči drugačije ma ko god on bio lažni je učitelj i ima anatemu nad sobom da vam je to jasno nebi se čudili svemu ovome
Jedan prosečni Adventista pojma nema šta nosi i da je pod ANATEMOM jel čujete šta govorim POD ANATEMOM JE.
Zašto?
Zato što Pavle kaže ako ko nosi DRUGO JEVANĐELJE što znači drugu vest o načinu spasenja taj ima anatemu nad sobom, a kako onda Adventista to prima pa oni lepo veruju u Isusa zar ne?

Naravno da veruju ALI,Pavle kaže da nije išao u svojoj sili ili mudrosti nije nosio zakon braćo moja kao uslov već krv Isusa Hristosa i propovedao je raspetog za oprost a većina Adventista (govorim ovde o obe zajednice i reformnom pokretu i HAC-u) obe šta nose...SUBOTU, drži subotiu da primiš pečat i spašen si. Kolportirao sam nekad i bio šetač od kuće do kuće i delio i govorio kao svi tad što su govorili dok mi po milosti Bog nije otvorio da vidim značenje JEVANĐELJA i ANATEME.

Reformisti nose dve poruke subotu i hranu i to je uslov za krštenje dok u HAC samo subota hranu retko ko da pominje i uglavnom je reč o nečistoj.
NIGDE, ni jedan apostol nije nosio subotu niti hranu već HRISTA RASPETA i vi sad pogledajte ko šta nosi.
Vi sad ne razumete o čemu govorim ali ako po milosti Bog otvori shvatićete i videćete ko služi Bogu i ko vam dobro želi.Zašto vam smetaju provere učenja Adv crkve? Zar to nije poželjno da se učini u svakoj crkvi te da se konačno vidi ko se iza čega krije i ko na tasu biva pokazan lažnim učiteljem.
Slušam samo Mireta kako se muči i pokušava meni reći da on zna i učenje Adv. i Učenje Js a nezna to je tako providno i neistinito jer tvrdi da mu je stalo do istine i kad je učenje Jelene plagijatora na proveri bacaka se u prazno a kad se testiraju Js onda ih ne brani mnogo providno.

Onaj kome je stalo do istine braniće je ma ko god je iznosiuo i kritikovaće neistinu ma ko god je iznosio i možete videti da uvek podržavam ispravno ma gde god da je rečeno i kritikujem neispravno ma ko god ga nudio. Providno i jadno zvuče te floskule iza kojih nema takvog dela jer Jelenu pokušava braniti i to svojim rečima i omalovažavanjem drugih bez argumenata a Svedoke ne brani iako i oni greše.
Očekivao sam da čujem odgovore na ona pitanja a vi bi da se prebaci lopta na drugu temu no to ne ide kod mena.

Ako vi ne umete odbraniti to što iznosite kao adventisti zašto odmah ne kažete da skratimo tu muku jer je sramota da vas neko deset puta isto pita i ne umete odgovoriti već uvek nešto drugo podmećete.
Ako ne znate šta koji lanac znači pitajte braćo to nije sramota a jeste sramota pokušavati očiglednu neistinu braniti jer to se može kategorisati samo kao tvrdoglavo i nesvesno nastupanje i kao nemarno ponavljanje bez želje da se stigne do istine.
Evo, ponovo vam nudim da odgovorite na pitanja iznad i malo razmislite gde je to od istine.Zaista neznam ko prati ove postove ali TVRDIM da bi SVI koji imaju razum rekli da ovo što ovde pišete je VAN PAMETI i VAN BIBLIJE i VAN LOGIKE.

Kad kažem da date ARGUMENTE onda želim ili istorijske ili Biblijski citat iz kog se jasno vidi potpora za to konstataciju a vi umesto toga meni govorite razne reči čime samo pokazujete da< vam NIJE STALO DO ISTINE niti da odbranite učenje već da otkrijete kakvi ste iznutra. Ja umem često da namerno isprovociram sagovornika da se otvori i pokaže pravu sliku IZ SEBE i koliko zaista zna ako zna.
Slušam odgovore:

PS.-(Laki samo nemoj pobeći i sa ovog foruma ja sam uporan i istrajan i teraću do besvesti dok nedaš odgovor i pokaže se šta je šta. Sad pogledaj na prvim stranama ove teme kako sam te upozorio da budeš ozbiljan je ja ne pustam i za svaku reč moraš odgovoriti. Što više pišeš više ćeš grešiti i sad ti to ponavljam)
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Prijatelju, ti ne uispitujes duhove jer si ocigledno neobracen covek.

Obraceni se ne ponasaju tako kao ti, ne vredjaju i ne nazivaju nikoga imenima kojasi ti koristio - posebno ne za mrtve ljude, ne iznose neistine, ne insinuiraju, i nemaju subjektivna misljenja.

Ti ocigledno nemas duhovnu dimenziju i zato je istina tebi strana i tumacis je ljudskom logikom ne trazeci od Boga da te on sam uputi u istinu, da ti da Bozansko prosvetljenje da je razumes.

Slazem se - trebaispitivati duhove, ali ti to ne cinis, jer da se molis Bogu da ti Isus otkrije istinu on bi to ucinio - jer to znaci ispitivati duhove,u molitvi i zajednici sa Bogom sagledavajuci prvo svoju ispravnost i ispravnost svojih gledista pred Bogom i njegovom recju a potom i u mudrosti Bozjoj i daru raspoznavanja duhova ispitivati koji je put pravi a koji lazni.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Prijatelju, ti ne uispitujes duhove jer si ocigledno neobracen covek.

Obraceni se ne ponasaju tako kao ti, ne vredjaju i ne nazivaju nikoga imenima kojasi ti koristio - posebno ne za mrtve ljude, ne iznose neistine, ne insinuiraju, i nemaju subjektivna misljenja.

Ti ocigledno nemas duhovnu dimenziju i zato je istina tebi strana i tumacis je ljudskom logikom ne trazeci od Boga da te on sam uputi u istinu, da ti da Bozansko prosvetljenje da je razumes.

Slazem se - trebaispitivati duhove, ali ti to ne cinis, jer da se molis Bogu da ti Isus otkrije istinu on bi to ucinio - jer to znaci ispitivati duhove,u molitvi i zajednici sa Bogom sagledavajuci prvo svoju ispravnost i ispravnost svojih gledista pred Bogom i njegovom recju a potom i u mudrosti Bozjoj i daru raspoznavanja duhova ispitivati koji je put pravi a koji lazni.

Ako je tebi Bog otkrio onda ne brini prevario je proroke iz Biblije i nemoj da te to remeti.
Ti nudiš od ,,Boga,, da ti je javljeno datum i godina u 2011 da su počele čaše zala i sad otvorimo bibliju i čujemo one proroke a oni kažu da se čaše zala izlivaju u sedmom pečatu a sedmi pečat valjda ide tek posle šestog pošto se ni šesti nije otvorio i to zna svako na forumu pa čak i ti kako se nisi zapitao zašto Bog tebi dade drugačije od onih proroka pa tebi ide prvo sedmi pečat a potom šesti?
Toliko o tvojoj duhovnosti i primanju od ,,Boga,,.

Ne, nisi ti baš ni malo kompetentan da kažeš ko je obraćen a ko ne dok god prenosiš Jelenine plagijate i neistine.
Što se tiče ispitivanja duhova ponovo grešiš a nije ni čudo jer se REČJU SVE ISPITUJE a reč je PO DUHU STIGLA i to BOŽJEM. To što ti dozvoljavaš da te neki duh zavodi i uči suprotno od Biblije je tvoj problem koji trebaš rešavati
Gde su ti odgovori na pitanja to ti daj a ne pisati o meni nisam ja tema već Jelenino učenje.

Pazi što si ti sad fin smeta ti što krepalu Jelenu zovem plagijatorom i prevarantom a ne smeta ti što ti mene zoveš lažovom koji brani Božje.
Kad tražim argument igraš skrivalice i ćutiš pokušavajući postaviti drugu temu.
Pa šta ako je crkla to je normalno ljudi umiru a ona je crkla sve sa kristalnim zubima.Ti brani učenje a ne prah.Ja nedam da se širi neistina i zato se potrudi da pšokažeš kako je sve to što si pisao tačno.
Slušam odgovore na pitanja iznad:

Laodikeja nisi ti dao odgovore ni na pitanja kako je papstvo gazilo zemaljsku svetinju 2300 godina niti na pitanje od kad posatoji papstvo ni kad je prestalo da gazi i šta je to sačinjavalo GAŽENJE svetih niti gaženje svetinje?
Nisi rekao kako može biti prvo 1798 očišćena svetinja i prestala da se gazi a potom 1843 počela sa čišćenjem?
Ako je POČELO OČIŠĆENJE 1843 onda ono mora trajati 2300 čega god ali toliko i sdad dodaj na početak 1843 još 2300 dok se ne očisti ...gde si stigao?

Ili od 1798 oduzmi tih 2300 i dolaziš do početka čišćenja a tebi je KRAJ ČIŠĆENJA I GAŽENJA BIO 1798 a onda POČINJE umesto u staroj eri ide u 19 vek 1843...malo samo razuma pokaži.
Nisi rekao od ka ti počinje lanac od 2300 pošto ti se gaženje završava 1798 oduzmi od toga pa reci.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top