Promašaji Adventne crkve

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.282
,,Ja cu ti otvoreno reci, i to cu dokazati!,,reče Mire.

Baš fino, pa izvoli batice:

Laki reče a šta ti kažeš:
,,Prorocanstvo o 2300 godina o ociscenju Svetinje pocinje zapovescu da se Jerusalim opet sazida izdatu 457 godine pre nove ere od strane cara Artakserksa Longimana, a zavrsava se 1844 godine kada je odpocelo ociscenje nebeske svetinje, tacno u vreme kada je vreme neznabozaca i gazenje zemaljske pa time i nebeske Svetinje prestalo 1798 godine dogadjajem opisanim u gornjem objasnjenju iz prethodnog komentara.,,

Isledniče molim da se ispita učenje Adventne crkve:

Eto ti za početak pokaži praktično da li Laodikeja ovori istinu i u kojoj tački od one dve?
A onda ćeš kao islednik reći dalje šta se desilo 1843 godine i da li je Jelena Bela ispravno učila?
Potom isledniče ćeš dati odgovor šta se to 1844 desilo i da li postoji negde neistina u ta dva datuma jer se očigledno nije isto moglo desiti u dva datuma a ti reci koji je ispravan?

Onda ćeš reći od kad je nedelja postala žig zveri i da li je to istina?
Očekujem od twebe kao savesnog islednika da pokažeš da je proroštvo Jelene bele istinito iz Mineapoliske konferencije?
Očekujem od tebe da objasniš njen testament i uporediš sa njenim izjavama po pitanju zadržavanja novca za svoje potrebe?

Trebao bi pokazati godinu od kad se zemaljski hram gazi i do kad da vidimo ko uči laži?
Kao čovek određen za ispitivanje i čovek koji se ne libi braniti Božju reč obavezno izneti zašto se nesme verovati Jovanovim rečima da je ČUO brroj 144000 zapečaćenih Jevreja i zašto je apostol rekao da Bog nije odbacio Izraela pa ako nije gde je to u opisu zadnjih zbivanja (Otkrivenju)?



http://true.faithweb.com/7-white-wylie.htm

http://true.faithweb.com/7-white-sberrors.htm

http://religija.me/crkve/Dokazi_manipulisanja_spisima_Elen_Vajt.pdf

http://religija.me/teologija_nz/1888_PREISPITIVANJE.pdf
Znaci Izbegavas moje pitanje - svojim pitanjem?
Odbijas da dokazes sve tacke koje si izneo protiv adventista?

Zasto?
Jel zato sto si lagao???

Tvrdio si:

1. Desecima se kupovalo naoruzanje
2. Na racun crkvenih novaca su se mnogi obogatili
3. Radisa Antic ima promiskuitetnu zenu
4. Radisa Antic boluje od hipofize
5. Radisa Antic se savetuje sa astrolozima
6. Radisa Antic ima nekretninu u ulici 'Dobrocinovoj'
7. Djordje Trajkovski je vlasnik stana u ulici 'Generala Struma'.
8. 120 000 je ponudjeno Wiklanderu da se ne mesa
9. Milenko Lajic ima kucu od 250 kvadrata na Krnjaci, zaradio je kradjom

Dokazi da je sve ovo istina!

Ali ako lazes , ko ce ti verovati o svemu ostalome?

Pitam ja tebe lepo, ti si namerodavniji da odgovoris, ti poznajes sve lopove iz generalne konferencije?
Jel tako? Ili si i ovo slagao?


Evo ja i dalje strpljivo cekam odgovor, da mi ti kao ''detektiv istine'' -razotkrijes adventiste nacisto :tease:
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
CITAT:

od 538 do 1798 kada je Napoleonova vojska pod vodstvom generala Aleksandra Bertijea usla u Rim i odvela papu u izgnanstvo, cime je gazenje Svetinje i Bozjeg naroda prestalo.

TACNO - 1798 godine je prestalo gazenje Svetinje i Bozjeg naroda a ne ociscenje Svetinje cije je ociscenje odpocelo 46 godina kasnije 1844 godine.

CITAT:
Prorocanstvo o 2300 godina o ociscenju Svetinje pocinje zapovescu da se Jerusalim opet sazida izdatu 457 godine pre nove ere od strane cara Artakserksa Longimana, a zavrsava se 1844 godine kada je odpocelo ociscenje nebeske svetinje,

TACNO - 1844 godine odpocelo ociscenje nebeske Svetinje a ne kako si ti tvrdio da sam ja izjavio 1798 godine.
[/QUOTE]

Laodikeja rekao si da je gaženje zemaljskog hrama zapravo gaženje nebeske svetinje sad mi reci ako je gaženje zenaljskog hrama kojeg nije bilo u 18 veku prestalo 1798 gde je tu onih 2300 godina što piše da se gazi SVETINJA?
Vrati od 1798 od kad reče da je prestalo gaženje 2300 god, i reci koje godine zapravo to gaženje kreće kad se okončalo 1798?

Nisi rekao koji hram na zemlji je gažen 2300 godina da bi smo prihvatili kako se time i Božji presto gor gazi daj podatak o tom hramu i ko ga je gazio 2300 godina do 1798?

Postoji tamo još zapis da se i SVETI gaze 2300 godina pa bi i tu trebalo pojašnjenje ko je i koje svete gazio 2300 godina?

Hoće li stići odgovori Laodikeja? Nedaj onom mališi da pravi promaju dok odgovaraš.

,,Evo ja i dalje strpljivo cekam odgovor, da mi ti kao ''detektiv istine'' -razotkrijes adventiste nacisto :tease:

Nisi ti strpljiv mališa već naivan očekujući da ja iznesem podatke zbog kojih bi mogao biti saslušan a nemam video niti pisani zapis pronevere tako da tvoj pokušaj izvlačenja podataka nije uspeo.
Pitaj Stevana Bodonjija iz NS otkud mu za nekoliko god, sve ovo a do pre je bio kao crkveni miš.Adventista koji je išao sa njegovom ćerkom je govorio mnoge stvari i nije mu se verovalo sve dok Boda nije uzeo malo više tek koji milion p su onda svi shvatili i ovamo u širem luku niko ne daje desetke iz Adv. crkvi baš zbog dobrog poznavanja šta se dešava.

Do pre koju god. je vozio šerpu od auta i imao stari stan i zamisli promenom položaja u službi postao veoma imućan...moža se bavi magijom pa mu sipaju iz vreća sa neba...e moj jarane veze ti nemaš i naivan si te gutaš svaki mamac.
Rekoh ti u početku da budeš oprezniji a ponovo ti kažem da ćeš sam do kraja izustiti i otkriti se u celosti.
Laodikeja je zaslepljen ali iskren a ti si lukav i opasan prevarant koji želi sakriti se iza Pravoslavlja a gurati Jelenine laži
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tamarna, neozbiljan si, iznosis neistine, insinuiras..itd.
Prema tome, sama diskusija sa tobom je geh.

Receno je asve sto ti treba, vrati se i procitaj.
Ako ne zelis vec i dalje govoris kako nije nista odgovoreno - to je tvoja stvar, ja ne zelim sa time da imam nista i da pravim kompromis sa tvojom sprdnjom i neozbiljnoscu.

Pozdrav!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.282
Kažeš Pravoslavac?
Tako ti Jelene daj dokaz da u ASD nije bilo prevara velikih razmera ako ne dostaviš onda je tvoja tvrdnja da nisu takvi laž, čekam: (hajde pravoslavac)

Jel to odgovor?
Na moje pitanje udaras kontru svojim pitanjem?


Ti si taj koji tvrdi da je u adventizmu bilo ''prevara velikih razmera'', i ja od tebe ocekujem odgovor.
Nisam ja taj koji treba da dokazujem ovde.


Vidimo da promaja duva sa svih strana u tvojim postovima..

Dakle ja sam trazio odgovor na sledece:

1. Desecima se kupovalo naoruzanje
2. Na racun crkvenih novaca su se mnogi obogatili
3. Radisa Antic ima promiskuitetnu zenu
4. Radisa Antic boluje od hipofize
5. Radisa Antic se savetuje sa astrolozima
6. Radisa Antic ima nekretninu u ulici 'Dobrocinovoj'
7. Djordje Trajkovski je vlasnik stana u ulici 'Generala Struma'.
8. 120 000 je ponudjeno Wiklanderu da se ne mesa
9. Milenko Lajic ima kucu od 250 kvadrata na Krnjaci, zaradio je kradjom

IMAS LI TI DOKAZE ZA OVO ILI NEMAS???

Nisi ti strpljiv mališa već naivan očekujući da ja iznesem podatke zbog kojih bi mogao biti saslušan a nemam video niti pisani zapis pronevere tako da tvoj pokušaj izvlačenja podataka nije uspeo.

Znaci dokaza za ono sto tvrdis nemas?
Mozes biti saslusan, ma od koga to od policije? :)
Pa ko zna ko si ti na forumu.


Pricas i lazes i insinuiras. BEZ IKAKVIH DOKAZA!
Rekoh ja da ti lazes i to se pokazuje..


REKLA-KAZALA...

Pitaj Stevana Bodonjija iz NS otkud mu za nekoliko god, sve ovo a do pre je bio kao crkveni miš.Adventista koji je išao sa njegovom ćerkom je govorio mnoge stvari i nije mu se verovalo sve dok Boda nije uzeo malo više tek koji milion p su onda svi shvatili i ovamo u širem luku niko ne daje desetke iz Adv. crkvi baš zbog dobrog poznavanja šta se dešava.

Haha, coveka licno znam.
On proneverio pare, debeljuskasti i simpaticni coveculjak.

Nemoj me zasmejavati molim te! :roll:

Evo dajem ti jedinstvenu priliku da dokazes to za Stevana Bodonjinja, evo meni u PM napisi dokaze, i ako ne lazes, ja cu reci svima ovde na forumu da si posten!
I obecavam ti, ako mi das dokaze ja cu ga licno razotkriti(preuzecu rizik na sebe), evo ucini nesto u borbi protiv lopova!:)

Do pre koju god. je vozio šerpu od auta i imao stari stan i zamisli promenom položaja u službi postao veoma imućan...moža se bavi magijom pa mu sipaju iz vreća sa neba...e moj jarane veze ti nemaš i naivan si te gutaš svaki mamac.
Rekoh ti u početku da budeš oprezniji a ponovo ti kažem da ćeš sam do kraja izustiti i otkriti se u celosti.
Laodikeja je zaslepljen ali iskren a ti si lukav i opasan prevarant koji želi sakriti se iza Pravoslavlja a gurati Jelenine laži

On imucan. :)
To sto ima kola tebi je bogatstvo?
A svestenici zive potpuno normalno i imaju prosecna primanja..

Alo prijatelju, ne pravi se blesav da ne znas kako stvari u crkvi funkcionisu, mozes da lazes one koji tu crkvu ne poznaju, mene ne mozes da prevaris..
Svestenici dobijaju stanove u zavisnosti u koje su mesto rasporedjeni, pri preseljenju dobijaju stan na koriscenje.
Stan nije njihov, vec crkveni..
On taj stan moze da otkupi, dobije i sl..
Ako se zadrzi na tom podrucju.
Ali ako ima svoj stan, ne dobija nista!



Ja da budem oprezan. Covece ja godinama poznajem adventiste. :)
Ali na tvoju nesrecu nisam njihov clan..


*izvinjavam se, greskom sam postavio dva posta zaredom
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Jel to odgovor?
Na moje pitanje udaras kontru svojim pitanjem?


Ti si taj koji tvrdi da je u adventizmu bilo ''prevara velikih razmera'', i ja od tebe ocekujem odgovor.
Nisam ja taj koji treba da dokazujem ovde.


Vidimo da promaja duva sa svih strana u tvojim postovima..

Dakle ja sam trazio odgovor na sledece:

1. Desecima se kupovalo naoruzanje
2. Na racun crkvenih novaca su se mnogi obogatili
3. Radisa Antic ima promiskuitetnu zenu
4. Radisa Antic boluje od hipofize
5. Radisa Antic se savetuje sa astrolozima
6. Radisa Antic ima nekretninu u ulici 'Dobrocinovoj'
7. Djordje Trajkovski je vlasnik stana u ulici 'Generala Struma'.
8. 120 000 je ponudjeno Wiklanderu da se ne mesa
9. Milenko Lajic ima kucu od 250 kvadrata na Krnjaci, zaradio je kradjom

IMAS LI TI DOKAZE ZA OVO ILI NEMAS???



Znaci dokaza za ono sto tvrdis nemas?
Mozes biti saslusan, ma od koga to od policije? :)
Pa ko zna ko si ti na forumu.


Pricas i lazes i insinuiras. BEZ IKAKVIH DOKAZA!
Rekoh ja da ti lazes i to se pokazuje..


REKLA-KAZALA...



Haha, coveka licno znam.
On proneverio pare, debeljuskasti i simpaticni coveculjak.

Nemoj me zasmejavati molim te! :roll:

Evo dajem ti jedinstvenu priliku da dokazes to za Stevana Bodonjinja, evo meni u PM napisi dokaze, i ako ne lazes, ja cu reci svima ovde na forumu da si posten!
I obecavam ti, ako mi das dokaze ja cu ga licno razotkriti(preuzecu rizik na sebe), evo ucini nesto u borbi protiv lopova!:)



On imucan. :)
To sto ima kola tebi je bogatstvo?
A svestenici zive potpuno normalno i imaju prosecna primanja..

Alo prijatelju, ne pravi se blesav da ne znas kako stvari u crkvi funkcionisu, mozes da lazes one koji tu crkvu ne poznaju, mene ne mozes da prevaris..
Svestenici dobijaju stanove u zavisnosti u koje su mesto rasporedjeni, pri preseljenju dobijaju stan na koriscenje.
Stan nije njihov, vec crkveni..
On taj stan moze da otkupi, dobije i sl..
Ako se zadrzi na tom podrucju.
Ali ako ima svoj stan, ne dobija nista!



Ja da budem oprezan. Covece ja godinama poznajem adventiste. :)
Ali na tvoju nesrecu nisam njihov clan..


*izvinjavam se, greskom sam postavio dva posta zaredom

Ovo sam ti rekao da ću dobiti i ovde si izrekao ko si to, što ti pišeš znaju samo ADVENTISTI i nijedan Pravoslavni nezna to što si ovde napisao jer sam ja toliko godina u Adv. crkvi i sad povremeno odlazim i znam stanje veoma dobro u obe zajednice.
Taj debeljuškasti čika je uradio posao i malo na moru malo po kopnu nakupovao da ima a ti kad doznaš onda ćeš valjda ćutati jer iako si ADVENTISTA biće te stid zbog takvih vođa.

Posle ovog ovde što si sad napisao bar meni više NIKAD nemoj ni u šali reći da nisi Adventista.
To sam čekao da se otvoriš maloo poznanju stanja u crkvi i eto zeka ušao u kućicu.
Mnogi poznaju Adventiste ali niko nezna stanje po crkvama niti je čitao knjige ni hiljade stranica kao ti tako da si otkrio svoju prevaru koju od početka vučeš.Reći ćeš ti još toga samo polako.

Sve gore što si napisao konačno je ISTINA i to samo ADVENTISTI ZNAJU bato pravoslavni.I još poznaješ mnoge propovednike i vrj crkve kao pravoslavvac...bato što je mnogo, mnogo je i providno.
A najčudnije je to da Pravoslavac brani laži Jelene bele po svaku cenu...da li tebe kopčaju od pozadi?

Malo si se zaleteo i počeo pominjati kako sveštenstvo živi ali si se setio da si ,,pravoslavni,,pa si prećutao sa tri tačkice.Sve ćeš ti bato reći i daćeš odgovor na svaku reč samo polako.

Tamarna, neozbiljan si, iznosis neistine, insinuiras..itd.
Prema tome, sama diskusija sa tobom je geh.

Receno je asve sto ti treba, vrati se i procitaj.
Ako ne zelis vec i dalje govoris kako nije nista odgovoreno - to je tvoja stvar, ja ne zelim sa time da imam nista i da pravim kompromis sa tvojom sprdnjom i neozbiljnoscu.

Pozdrav!

Ma jesi ti odgovorio samo nisam dovoljno inteligentan da to shvatim kao recimo 1798 se ZAVRŠILO ČIŠĆENJE SVETINJA a onda je potom 1843 POČELO ČIŠĆENJE SVETINJA. Znaš, moja logika radi drugačije pa mi ovo zvuči suludo prvo prestalo a potom odpočelo....u stvari moja krivica je što sam se oslobodio Jeleninog duha i sad ne mogu razumeti taj redosled. Meni je važno da te Mire razume i Spidy a za ostale nije važno oni imaju Boga.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.282
Ovo sam ti rekao da ću dobiti i ovde si izrekao ko si to, što ti pišeš znaju samo ADVENTISTI i nijedan Pravoslavni nezna to što si ovde napisao jer sam ja toliko godina u Adv. crkvi i sad povremeno odlazim i znam stanje veoma dobro u obe zajednice.
Taj debeljuškasti čika je uradio posao i malo na moru malo po kopnu nakupovao da ima a ti kad doznaš onda ćeš valjda ćutati jer iako si ADVENTISTA biće te stid zbog takvih vođa.

Posle ovog ovde što si sad napisao bar meni više NIKAD nemoj ni u šali reći da nisi Adventista.
To sam čekao da se otvoriš maloo poznanju stanja u crkvi i eto zeka ušao u kućicu.
Mnogi poznaju Adventiste ali niko nezna stanje po crkvama niti je čitao knjige ni hiljade stranica kao ti tako da si otkrio svoju prevaru koju od početka vučeš.Reći ćeš ti još toga samo polako.

Sve gore što si napisao konačno je ISTINA i to samo ADVENTISTI ZNAJU bato pravoslavni.I još poznaješ mnoge propovednike i vrj crkve kao pravoslavvac...bato što je mnogo, mnogo je i providno.
A najčudnije je to da Pravoslavac brani laži Jelene bele po svaku cenu...da li tebe kopčaju od pozadi?

Malo si se zaleteo i počeo pominjati kako sveštenstvo živi ali si se setio da si ,,pravoslavni,,pa si prećutao sa tri tačkice.Sve ćeš ti bato reći i daćeš odgovor na svaku reč samo polako.

Ma da totalno si me provalio, evo ne znam sta cu od muke :p.

Ajde kazi mi sada lepo, zasto ja za Ime Boga ne bi priznao da sam Adventista?
Zasto bi se ja predstavljao kao Pravoslavac da to nisam.
Objasni meni samom zasto bi ja lagao, posto ni meni samom nije jasno , zasto bi neko lagao? :)

Ovo sto sam ja napisao, znaju svi koji su ikada bili u adv. crkvi u Novom Sadu.
A coveka znam iz perioda jos od 1998 cini mi se.
Da li ti shvatas da su moji ceo zivot u toj crkvi, da ja prakticno od svoje 15. god. znam sve o njima.
Ne bi trebalo da te cudi moje poznavanje.
A i zasto bi se ja tebi sada pravdao, zasto da me prozivas da sam Adventista kad nisam?

Sto se tice tog coveka i onog sto si tvrdio, nista nije istina, I to ja odgovorno mogu da tvrdim!
A ti pisi, mislim da tebi i Slapu vise niko nista i ne veruje, jer ste se nalupali gluposti i nalagali ovde svasta.

moja krivica je što sam se oslobodio Jeleninog duha i sad ne mogu razumeti taj redosled. Meni je važno da te Mire razume i Spidy a za ostale nije važno oni imaju Boga.

Ma jeste, evo posto sam pod Jeleninim duhom, meni neka WHITE blokada, za sve sto ti pricas, prosto me zaslepi :p

A kad Laodikeja kaze GOLD WHITE, to je lozinka da se boja promeni u zlatno :)
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Danas u svakoj crkvi ima prljavog vesa i kada bi poceli da iznosimo sav taj prljavi ves u javnost bilo bi dosta materijala za diskusiju - ko se kako obogatio, ko je koga pokrao,sta se radi u odredjenim krugovima unutar razlicitih crkava...itd.
Tu se podrazumevaju sve religijske verske organizacije - od Pravoslavlja, Rimokatolicizma i Islama, do nehriscanskih, tu ne bi niko ostao cist, tako da je govorenje o jednoj pojedinacnoj organizaciji da bi se ona prikazala u negativnom svetlu krajnje neumesno, ako se pogledaju druge koje zive u bogatstvu ovoga sveta na ustrp siromasnog naroda.

Bog ce suditi svakome sta je cinio na ovoj zemlji i iz kojih pobuda.

Sto se tice ostalog - Tamarana i dalje nastavlja sa iznosenjem neistina, ali to je njegova stvar - coveka koji iznosi svasta o drugima a sam nije pocistio ispred svojih vrata.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Laodikeja sa tobom se mogu složiti po pitanju da svaka zajednica ima loših stvari ali to ne opravdava ni jednu pa ni adventnu zato je poštenije priznati šta jeste.
A to ko je šta počisti reći će Bog.
Mire ti si svoje rekao i to prodaj kome možeš meni ne. Možeš ti biti gde želiš ako nećeš da priznaš istinu ne vredi ti ništa.Ako nisu upoznat prvo ispitaj dobro pa reci a koliko vidim reč laž ti je veoma bliska i ti si Adventista samo to ne želiš zasad priznati i za mene je tu tačka.

Laodikeja nisi ti dao odgovore ni na pitanja kako je papstvo gazilo zemaljsku svetinju 2300 godina niti na pitanje od kad posatoji papstvo ni kad je prestalo da gazi i šta je to sačinjavalo GAŽENJE svetih niti gaženje svetinje?
Nisi rekao kako može biti prvo 1798 očišćena svetinja i prestala da se gazi a potom 1843 počela sa čišćenjem?
Ako je POČELO OČIŠĆENJE 1843 onda ono mora trajati 2300 čega god ali toliko i sdad dodaj na početak 1843 još 2300 dok se ne očisti ...gde si stigao?

Ili od 1798 oduzmi tih 2300 i dolaziš do početka čišćenja a tebi je KRAJ ČIŠĆENJA I GAŽENJA BIO 1798 a onda POČINJE umesto u staroj eri ide u 19 vek 1843...malo samo razuma pokaži.
Nisi rekao od ka ti počinje lanac od 2300 pošto ti se gaženje završava 1798 oduzmi od toga pa reci.

Lako je pokazati kakav si iznutra osuđujući druge da izmišljaju i lažu a ne reći pšta lažu i dokazati Biblijom svoju tvrdnju to su recidivi Jelene.
I dalje nema odgovora gde je zapelo bratac?
 
Natrag
Top