Promašaji Adventne crkve

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Samo krajnje protivnicki nastrojena osoba moze da iznese ovakve komentare o plagijatu "Velike borbe"
Ali jato razumem, jer kada protivnici nemaju argumente - tada iznose odredjene pojedinosti prikazujuci ih u laznom svetlu da bi obmanuli neupucene.

Kao sto je Mire napomenuo i kao sto sam ja vec par puta odgovorio na ove lazne navode protivnika - Elen Vajt je za pisanje Velike borbe koristila odredjena istorijska dela onoga vremena i spisak tih dela se nalazi na kraju knjige Velika borba.
Ako pogledamo neka druga knjizevna dela drugih pisaca - videcemo da je to cesta praksa da se koriste citati iz drugih dela i na kraju knjige ili ispod teksta se stavljaju reference iz kojih knjiga su ti citati preuzeti, tako da sve optuzbe na racun Elen Vaj o navodnim plagijatima - padaju u vodu.

Sto se tice ostalog - ja sam vec na ova pitanja odgovorio, a ovi tvoji navodi nemaju veze sa time i mozes biti neozbiljan koliko zelis, to je tvoja licna stvar.



Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.277
MIRE ooo

,,
3. Tvrdnja da je Elen White plagijatorka. Nema nikakvih dokaza za to, a i na njih sam odgovorio..
Gde je E.G.White cesto navodila odakle je uzimala citate za svoje knjige, a u nekim slucajevima je mozda propustila da to ucini. Cinjenica da je citirala ne dokazuje nista..
Nemoguce ju je optuziti za plagijatora..,,

:beee::beee::beee:
Duhovitije nisi mogao i da si hteo ali i neistinitije nisi mogao od ovoga reći.

:smisi:

http://true.faithweb.com/7-white-wylie.htm

Velika Borba, pa naravno, otvori knjigu i na kraju ces naci reference, odakle su citati izvuceni. To sto urednik nije odmah stavio naznake za citate ne znaci nista. Ona se sluzila drugim knjigama da bi napisala V. Borbu.. Ja tu ne vidim problem?
Rekao sam citirala je brojne autore, nikakav problem za postenu osobu koja realno sagledava ovo pitanje, ovde nema plagijata uopste..
Ne vidim razlog za smejanje?
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Tako je NEMA PLAGIJATA već sve originali drugih osoba a Jeleče ukralo i prisvojilo to učenje i onda POTURILA KAO SVOJE kroz kasnije ,,vizije,,. Rekao si da si čitao Jelenina preuzeta dela pa kako da to neznaš?
Plagijat je stavljanje svoga autorstva na tuđe tekstove a teta Bela je baš to radila stalno u svim naslovima koja govore o proročkim lancima kao i o pečatu.
A one kuhinjske zapise je sa onim ko je kakav i ko je šta kome rekao i kakav je ko stavila u svedočanstva počev od prvog do zadnjeg.

Nemoj mi zadržavati Laodikeju on hoće da odgovori na ona pitanja a ne može od tebe ....
Laodikeja slobodno ti reci kad je počela svetinja da se čisti a kad se očistila?
Kad je poelo gaženja neba i ko ga je gazio 2300 godina?
Koji hram je na zemlji gažen 2300 godina?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Prijatelju nemoj da se sramotis, tvoja prica o plagijatima se potpuno pokazala kao neistinita.

Ako takva jedna providna laz postoji na sajtu sa koga si to skinuo - kako onda verovati i svemu drugom sto iznosis ili ono sto se nalazi na tom sajtu protivnika Elen Vajt.

Sto se tice tvojih pitanja - ocigledno je da kopiras neke druge na forumu koji stalno postavljaju ist pitanja i ako je nanjih vec dat odgovor.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Prijatelju nemoj da se sramotis, tvoja prica o plagijatima se potpuno pokazala kao neistinita.

Ako takva jedna providna laz postoji na sajtu sa koga si to skinuo - kako onda verovati i svemu drugom sto iznosis ili ono sto se nalazi na tom sajtu protivnika Elen Vajt.

Sto se tice tvojih pitanja - ocigledno je da kopiras neke druge na forumu koji stalno postavljaju ist pitanja i ako je nanjih vec dat odgovor.
Fino, daj mi ko to postavlja moja pitanja da čujem?
Ponovo si zaboravio odgovoriti na ta pitanja...gde je zapelo?

U pravu si za Jeleninu providnu laž opisanu kao kristalni zubi.
Izvini , sad ti se izgleda krug delovanja suzio biće da ima još onih koji razmišljaju i veruju BOGU pa nedaju da se neko igra sa Božjom reči. Pozdravi ih sa moje strane i nek ih Bog blagoslovi.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Svako razuman moze da vidi dokaze koji se iznose..osim ako nece..

Pozdrav!
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Svako razuman moze da vidi dokaze koji se iznose..osim ako nece..

Pozdrav!
Ovu konstataciju potpisujem.
A sad da se podsetimo kako nudiš IDEJU bez argumenata a ja baš argumente tražim.
Ti tvrdiš sve što i Jelena a ja kažem da je Jelena najveći plagijator u istoriji svih književnih dela i da je najveći prevarant po verskom pitanju.

Ti sad ponudi DOKAZE za svoje tvrdnje.
Tvrdio si da se gaženjem zemaljskog hrama zapravo gazi nebeska svetinja ja tražim potvrdu za tu izjavu.
Tvrdio si da se očišćenjem zemaljsk0og hrama čisti nebeski hram ja tražim dokaz i za tu izjavu.
Tvrdio si da se nebeska svetinja OČISTILA 1798 a potom da je POČELA DA SE ČISTI 1843 tražim objašnjenje koja od tih tvojih tvrdnji je neisapravna jer su u kontri.
Tvrdio si da je zarobljavanjem pape prestalo gaženje svetinja a ja sam traćžio dokaz gde se vidi da je papastvo gazilo svetinju na nebu ili na zemlji u trajanju od 2300 godina.
Pitao sam koji hram na zemlji je gazilo papstvo 2300 godina i od kad papstvo počinje gaženje tog hrama dosad si ćutao valjda nemaš vremena za dokaz svih tih gluposti koje su napisane.

Ni na jedno od tih pitanja koja sam ti više puta postavljao nisi odgovorio već ponavljaš gornje izjave kao papagaj bez dokaza a kad vidiš da nemaš kud onda daješ izjavu da za to treba duhovni vid...možda, ali valjda uz duhovno ide i bar malo razuma zar ne? A dovoljno je malo razuma da se shvati koliko je to glupo što se izjavljuje i toliko protivrečno da iole ozbiljan čovek u tome prepoznajre psihijatrijski slučaj koji se leči postom i molitvom i odricanjem Jeleninog prevarnog učenja.

Ako imaš dokaze daj ih ako ne onda bar budi čovek i priznaj da je to Jelenina jedna o gluposti u celom nizu i da si pogrešio A ako si vernik onda ćeš ili dokazati ili priznati greh.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pitam se kakav si ti to Hriscanin kada iznosis ovoliko lazi na jednom mestu.

-- Tvrdio si da se gaženjem zemaljskog hrama zapravo gazi nebeska svetinja ja tražim potvrdu za tu izjavu.

TACNO - ko gazi zemaljsku svetinju i progoni Bozji narod on gazi samu nebesku Svetinju jer je nebeska TIPOS ili simbol zemaljske i progoni samog Boga.
Isus je rekao Savlu koji je progonio Bozji narod "SAVLE SAVLE ZASTO ME GONIS?

-- Tvrdio si da se očišćenjem zemaljsk0og hrama čisti nebeski hram ja tražim dokaz i za tu izjavu.

TACNO - biblijska tipologijato dokazuje i prorocanstvo 0 2300 godina koje govori o ociscenju nebeske Svetinje nad Svetinjama

-- Tvrdio si da se nebeska svetinja OČISTILA 1798 a potom da je POČELA DA SE ČISTI 1843 tražim objašnjenje koja od tih tvojih tvrdnji je neisapravna jer su u kontri.

LAZ- ja ovo nikada nisam tvrdio i ti to znas jer sam na ovu opasku vec odgovorio ali namerno obmanjues prisutne na forumu.

-- Tvrdio si da je zarobljavanjem pape prestalo gaženje svetinja a ja sam traćžio dokaz gde se vidi da je papastvo gazilo svetinju na nebu ili na zemlji u trajanju od 2300 godina.

ISTINA - progonstvo Hriscana od strane papske inkvizicije je gazenje Svetinje i Bozjeg naroda.

-- Pitao sam koji hram na zemlji je gazilo papstvo 2300 godina i od kad papstvo počinje gaženje tog hrama dosad si ćutao valjda nemaš vremena za dokaz svih tih gluposti koje su napisane.

OGROMNA LAZ - na ovo je vec odgovoreno, ali ti po principu obmanjujes prisutne da nije odgovoreno i ako jeste

Ni na jedno od tih pitanja koja sam ti više puta postavljao nisi odgovorio.

LAZ - sto se vidi iz mojih tvrdi i svako to moze da proveri.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Pitam se kakav si ti to Hriscanin kada iznosis ovoliko lazi na jednom mestu.

Postoje ljudi kao ti koji se moraju pokayati kakvi su iynutra a evo i sad ti tvrdim da će se i iz ovog posta jasno videti koji duh iz tebe i šta uči.Da li si primetio da si počeo više puta u jednom postu ponavljati reč LAŽ a da zlo bude još veće nigde nisi pokazao da ono što pišeš ima smisla.
Da li ja iznosim laž to će i ovde svako ko pročita moći xideti kao i dosad


-- Tvrdio si da se gaženjem zemaljskog hrama zapravo gazi nebeska svetinja ja tražim potvrdu za tu izjavu.

TACNO - ko gazi zemaljsku svetinju i progoni Bozji narod on gazi samu nebesku Svetinju jer je nebeska TIPOS ili simbol zemaljske i progoni samog Boga.
Isus je rekao Savlu koji je progonio Bozji narod "SAVLE SAVLE ZASTO ME GONIS?

Ja nisam tražio da mi pišeš kako je uvreda Božjih slugu uvreda Boga već gde se vidi da je haženje zemaljskog hrama zapravo gaženje neba zašto to nisi pokazao kad već to tvrdiš?
Gde si to odgovorio?


-- Tvrdio si da se očišćenjem zemaljsk0og hrama čisti nebeski hram ja tražim dokaz i za tu izjavu.

TACNO - biblijska tipologijato dokazuje i prorocanstvo 0 2300 godina koje govori o ociscenju nebeske Svetinje nad Svetinjama

Daj tu tipologiju daj dokaz mene ne zanima izjava već dokaz iz koga se vidi ispravnost tvrdnje. Zašto je nisi pokazao da to vidimo?Izreći nešto ne znači i dokazati a tvoja izjava nije dokaz.

-- Tvrdio si da se nebeska svetinja OČISTILA 1798 a potom da je POČELA DA SE ČISTI 1843 tražim objašnjenje koja od tih tvojih tvrdnji je neisapravna jer su u kontri.

LAZ- ja ovo nikada nisam tvrdio i ti to znas jer sam na ovu opasku vec odgovorio ali namerno obmanjues prisutne na forumu.

Evo nek ljudi vide ponovo:

Tamarana, sve si namerno izmesao i pogresno predstavio da bi prikazao kako ja ne znam o cemu pricam.
Tvoj problem je slican kao kod Jehowinih svedoka koji sve gledaju telesnim ocima i tumace bibliju van konteksta i ne sagledavaju samu duhovnu dimenziju onoga o cemu je rec.

Evo mog prethodnog komentara:

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kao prvo - u bibliji postoje dupla prorocanstva - na sta je Mire vec jednom ukazao.
Gazenjem Svetinje od strane neznabozaca se u stvari gazi nebeska Svetinja.

U tom smislu - postoji starozavetno gazenje Svetinje od Vavilonskih carstava ( Egipta, Vavilona, Persije.. ) ali i od strane Antioha Epifana i Jevreji danas slave praznik obnovljenja zemaljske Svetinje posle obescascenja od strane Antioha Epifana.
Sa druge strane- postoji novozavetno gazenje Svetinje od strane Rima, a ono pocinje 538 godine kada je vizantiski car Justinijan isterao Arijanske Ostrogote iz Rima i svu vlast predao Rimskom biskupu omogucivsi mu versko i politicko delovanje cime je zvanicno pocelo srednjevekovno progonstvo Bozjeg naroda u periodu od 42 meseca ili 1260 godina,
od 538 do 1798 kada je Napoleonova vojska pod vodstvom generala Aleksandra Bertijea usla u Rim i odvela papu u izgnanstvo, cime je gazenje Svetinje i Bozjeg naroda prestalo.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dakle, kada se gazi zemaljska Svetinja - tada se gazi i nebeska, jer zemaljska Svetinja i sama sluzba u njoj su TIPOS ili slika nebeske Svetinje.
Kada neko progoni Bozji narod - on tada progoni samog Boga i to je upravo Isus rekao Savlu u ukazanju "SAVLE SAVLE ZASTO ME GONIS.

Prema tome, gazenje zemaljske Svetinje je gazenje nebeske.

Ociscenje Svetinje se desava u ovim periodima ili fazama gazenja zemaljske Svetinje i podrazumeva i ociscenje zemaljske i nebeske Svetinje.

Prorocanstvo o 2300 godina o ociscenju Svetinje pocinje zapovescu da se Jerusalim opet sazida izdatu 457 godine pre nove ere od strane cara Artakserksa Longimana,
a zavrsava se 1844 godine kada je odpocelo ociscenje nebeske svetinje, tacno u vreme kada je vreme neznabozaca i gazenje zemaljske pa time i nebeske Svetinje prestalo 1798 godine dogadjajem opisanim u gornjem objasnjenju iz prethodnog komentara.

Ako ti nesto proucavas - tada treba da imas DUHOVNO razumevanje, jer je ocigledno da ga nemas i iz tog razloga osudjujes sve one koji iznose nesto sto nije u skladu sa TVOJIM shvatanjem istine.

Ti imas pravo da verujes sto mislis da je ispravno - ja te zbog toga ne napadam, a ti upravo to cinis pokazujuci cist inkvizitorski duh..

Izvini sto ti ovo kazem ali to je tako.
.

Nadam se da razlikuješ boje pa ćeš videti šta si kopirao iz tuđih izjava po Jeleninom receptu a onda kažeš kako ja lažem da si ti to pisao.Nevalja ti posao kao ni Jeleni jer oboje mislite da nam je memorija kao vama eterična i u trenu nestane i ono malo ...ne, mi verujemo Bogu i PAMTIMO ko šta govori a bilo bi dobro da ti zbog etričnosti zapisauješ šta si kog dana kome rekao to sam ti davno savetovao i nisi poslušao i eto gde te dovela neposlušnost.

Dakle ko tu laže bato?

-- Tvrdio si da je zarobljavanjem pape prestalo gaženje svetinja a ja sam traćžio dokaz gde se vidi da je papastvo gazilo svetinju na nebu ili na zemlji u trajanju od 2300 godina.

ISTINA - progonstvo Hriscana od strane papske inkvizicije je gazenje Svetinje i Bozjeg naroda.

A gde ti je DOKAZ bato mene uopšte ne interesuje šta ti kao misliš jer toga nema već DOKAZ za tvrdnju...daj dokaz istorijski, Biblijski koji god ali već jednom daj.
Možeš ti tvrditi da je more belo ja hoću da to pokažeš jer tvoje tvrdnje kao i Jelenine su ravne NULI. Čekam DOKAZ.

-- Pitao sam koji hram na zemlji je gazilo papstvo 2300 godina i od kad papstvo počinje gaženje tog hrama dosad si ćutao valjda nemaš vremena za dokaz svih tih gluposti koje su napisane.

OGROMNA LAZ - na ovo je vec odgovoreno, ali ti po principu obmanjujes prisutne da nije odgovoreno i ako jeste

Bato...pa nemoj odmah ljutiš njega.
Hajde sad lepo ti postavi taj odgovor koji dokazuje možda ga ja nisam video. Budi tako ljubazan kao što jeli sa svim tim izrazima i postavi DOKAZ a ne tvoju izjavu to je šuplje bez dokaza.

Ni na jedno od tih pitanja koja sam ti više puta postavljao nisi odgovorio.

LAZ - sto se vidi iz mojih tvrdi i svako to moze da proveri.

Nedam ti bato da te ovi nerviraju, samo ti piši i to će biti najbolji mogući način da spasiš ljude od Jelene jer kad budu čitali šta se sve tamo uči nikom neće pasti na pamet da ode tamo.a sad umesto tvoje reči LAŽ postavi DOKAZE i ne brini. Samo dokaze tražim ništa više može li to stići?
Bato izvini imaš li ti nekih problema ili je to spala maskica?
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Prijatelju, samo duhovno slep covek moze da izokrene ovo sto si ti izokrenuo i prikazao u negativnom svetlu.
Nadam se da ljudi ide ovo tvoje lukavstvo i da pazljivo citaju ono sto se ovde iznosi.

Kazes da sam ja izjavio sledece.

---------------------------------------------------------------------------------------------
CITAT:
od 538 do 1798 kada je Napoleonova vojska pod vodstvom generala Aleksandra Bertijea usla u Rim i odvela papu u izgnanstvo, cime je gazenje Svetinje i Bozjeg naroda prestalo.

---------------------------------------------------------------------------------------------

U redu - sada mi odgovori gde vidis da sam ja tu napisao da je ciscenje Svetinje nad Svetinjama odpocelo 1798 godine?

Pise lepo da je tada Napoleonova vojska usla u Rim i odvela papu u izgnanstvo cime je prestalo gazenje Svetinje i Bozjeg naroga


Takodje - kazes da sam izjavio sledece

---------------------------------------------------------------------------------------------

CITAT:
Prorocanstvo o 2300 godina o ociscenju Svetinje pocinje zapovescu da se Jerusalim opet sazida izdatu 457 godine pre nove ere od strane cara Artakserksa Longimana, a zavrsava se 1844 godine kada je odpocelo ociscenje nebeske svetinje, tacno u vreme kada je vreme neznabozaca i gazenje zemaljske pa time i nebeske Svetinje prestalo 1798 godine .

-------------------------------------------------------------------------------------------

Gde sam ovde napisao da ociscenje Svetinjepocinje 1798 godine?

Pise da je ociscnje nebeske Svetinje nad Svetinjama odpocelo 1844 godine, u vreme kada je neposredno pre tog dogadjaja prestalo gazenje te Svetinje 1798 godine.

Tvoj pokusaj da obmanjujes je u svakom slucaju propao - a ti se moli Bogu pa vidida li je to sto cinis po Bogu ili ne.
 
Natrag
Top