Promašaji Adventne crkve

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Darth, ovaj s gornje slike nije prevoditelj, nego autor knjige, vidi:

Pogledajte prilog 116752

Pogledajte prilog 116753
Vidim. No, pogledaj ko mu je lektor, i ko su mu "recezenti". "Naučnici" sa tvorničkih traka Miki Maus univerziteta Andrews.

recezent mu je osoba iz ove institucije:

Kod:
https://www.operationiceberg.com/what-we-do

kao i ove:

Kod:
https://amazingdiscoveries.org/

Pa i ove:

Kod:
https://secretsunsealed.org/

Drugi recezent mu je ovaj:

Kod:
http://andrews.academia.edu/DojcinZivadinovic/CurriculumVitae

a treći mu jej:

Kod:
http://spiritualisticpractices.com/

Sve adventist do adventiste... ovaj poslednji čak propagira "spritualističke" metode lečenja....
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ko o cemu, bezboznici o ljudima.

A biblije nigde.

To je dokaz da bibliju i dokaze iz biblije nemaju, a nazivaju se crkvom, i to lazno.

Sto rekose neki strajkaci u centru: "SAMO VAS GLEDAMO"
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Kakav brat.. misliš po "proročke" linije? One linije koja rađa "ovakve" stručnjake i "Hrišćane" koji leče spiritualističkim metodama? Misliš one linije koja rađa "naučnike" koji su i ateisti, i teisti, i trinitarci, i antitrinitarci... Sve su samo Ellene se ne odriču.

Pa sta je tebi stalo do toga ko se odricek koga a ko ne odrice?
Zar ti nemas pametnijeg posla?
Cinjenica je da tebi Adventisti smetaju, smetaju ti kad govore, a jos vise kad cute!!!!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Ako misliš na autora "knjige" to je vodeći "povjesničar" čekalaca Sedmog Dana, a ako misliš na crveno uokvirenog "prevodioca" koji ovde ne zna da se u engleskom jeziku ne kaže pig nego pork, to je ovaj ovde :

Samo da malo ispravimi Darth, koji jos nije naucio da se za svinju ne kaze pork, nego pig ili swine. Pork je svinjsko meso, svinjentina.


Ono što je nama sam Bog, Isus Krist, to je njima Ellen Gould Harmon White i njeno "evanđelje" dobijeno "pozajmljivanjem" tu i tamo. [/QUOTE]

Darth, dokle ces ti huliti na Boga? Kako se Boga ne bojis da lupetas takve hule?
Zanamo mi dobro u koga verujemo, a ako ti ne znas to je tvoj problem.


Evo kako Adventisati veruju u Boga i Hrista:

2. Trojstvo
Postoji jedan Bog: Otac, Sin i Sveti Duh, jedinstvo tri lica iste vecnosti. Bog je besmrtan, svemocan, sveznajuci, iznad svega i svuda prisutan. On je beskonacan i prevazilazi moc ljudskog shvatanja, ali ipak poznat preko svojih otkrivenja o Sebi. On je vecno dostojan da Ga sva stvorenja poštuju, obožavaju i da Mu služe.
(5. Mojsijeva 6,4; Matej 28,19; 2. Korincanima 13,14; Efescima 4,4-6; 1. Petrova 1,2; 1. Timotiju 1,17; Otkrivenje 14,7)

3. Otac
Bog vecni Otac je Tvorac, Vrelo, Održavalac i Vladar celokupnog stvaranja. On je pravedan i svet, milostiv i pun milosrda, spor na gnjev i obilan nepokolebljivom ljubavlju i vernošcu. Osobine i sila koje su se pokazale u Sinu i Svetom Duhu takode su otkrivenje Oca.
(1. Mojsijeva 1,1; Otkrivenje 4,11; 1. Korincanima 15,28; Jovan 3,16; 1. Jovanova 4,8; 1. Timotiju 1,17; 2. Mojsijeva 34,6.7; Jovan 14,9)

4. Sin

Bog vecni Sin ovaplocen je u Isusu Hristu. Kroz Njega je sve stvoreno, Božiji karakter je otkriven, izvršeno spasenje ljudskog roda i sud svetu. Za svu vecnost živi Bog postao je i covek Isus Hristos. Zacet je Svetim Duhom i rodila Ga je devojka Marija. Živeo je i iskusio iskušenja kao ljudsko bice, ali je savršenim primerom pokazao Božiju pravednost i ljubav. Svojim cudima On je otkrio božansku silu i umro na krstu za naše grehe i umesto nas, vaskrsnuo je iz mrtvih i vazneo se na Nebo da u nebeskoj svetinji vrši službu za nas. Doci ce opet u slavi da konacno oslobodi svoj narod i da obnovi sve.
(Jovan 1,1-3.14; Kološanima 1,15-19; Jovan 10,30; 14,9; Rimljanima 6,23; 2. Korincanima 5,17-19; Jovan 5,22; Luka 1,35; Filibljanima 2,5-11; Jevrejima 2,9-18; 1. Korincanima 15,3.4; Jevrejima 8,1.2; Jovan 14,1-3)

5. Sveti Duh

Bog vecni Duh bio je aktivan sa Ocem i Sinom prilikom stvaranja, utelovljenja i otkupljenja. On je nadahnjivao pisce Svetog pisma. On je ispunjavao Hristov život silom. On privlaci i ubeduje ljudska bica, a one koji se odazovu, obnavlja i preobražava u Božji lik. Poslat od Oca i Sina da bude stalno sa Njegovom decom, On daje duhovne darove Crkvi, opunomocuje je da svedoci za Hrista, i u skladu sa Svetim pismom, uvodi je u svaku istinu. (1. Mojsijeva 1,1.2; Luka 1,35; 4,18; Dela 10,38; 2. Petrova 1,21; 2. Korincanima 3,18; Efescima 4,11.12; Dela 1,8; Jovan 14,16-18.26; 15,26.27; 16,7-13)

Mi se u Krista krstimo, oni u nju. Toliko o "vernom ostatku" i njegovoj navodnoj ispravnosti i pravednosti. Sekta bili, sekta i ostali.[/QUOTE]



Evo dokaza u cije ime se krstavaju ADVENTISTI:
14. Krštenje
Krštenjem ispovedamo svoju veru u smrt i vaskrsenje Isusa Hrista i dokazujemo svoju smrt grehu i nameru da hodimo u novom životu. Na taj nacin priznajemo Hrista kao Gospoda i Spasitelja, postajemo Njegov narod i primljeni smo za vernike Njegove crkve. Krštenje je znamenje našeg jedinstva sa Hristom, znamenje oproštenja naših greha i primanja Svetog Duha. Krštenje se vrši uronjavanjem u vodu i moguce je na osnovu priznanja vere u Isusa i dokaza o kajanju zbog greha. Ono sledi uputstva iz Svetoga pisma i prihvatanja njegovog ucenja.

(Rimljanima 6,1-6; Kološanima 2,12.13; Dela 16,30-33; 22,16; 2,38; Matej 28,19.20)


9. Hristov život, smrt i vaskrsenje

U Hristovom životu savršene poslušnosti Božijoj volji, u Njegovoj patnji, smrti i vaskrsenju, Bog je dao jedino sredstvo pomirenja za ljudski greh, tako da oni koji verom prihvate ovo pomirenje mogu imati vecni život, a celokupno stvaranje može bolje razumeti Tvorcevu bezgranicnu i svetu ljubav. Ovo savršeno pomirenje opravdava pravednost Božjeg zakona i milostivost Njegovog karaktera; jer ovo dvoje osuduju naš greh i daju nam oproštenje. Hristova smrt je zamena i otkupljenje koje vrši pomirenje i preobražaj. Hristovo vaskrsenje objavljuje Božiju pobedu nad silama zla, a onima koji prihvataju pomirenje, daje cvrsto obecanje o konacnoj pobedi nad grehom i smrcu. Ono objavljuje dostojanstvo Gospoda Isusa Hrista pred kojim ce se saviti svako koleno na Nebu i na Zemlji.
(Jovan 3,16; Isaija 53; 1. Petrova 2,21.22; 1. Korincanima 15,3.4.20-22; 2. Korincanima 5,

Darth, hvala ti na saradnjui. Ti si nam od velike pomoci ovde na forumu, pa zbog toga jos jednom, mnogo hvala.

A svi mi znamo da bi ti zeleo da nas Adventiste ubrojis u sekte, ali na zalost svi su svesni da je to samo tvoja obmana.
Adventisti su priznata crkva u svetu kao i Katolicka. Znamo mi da ti to ne volis, ali to ti je tako, kada ti Bog nesto podari, a neprijatelji ne miogu da otmu, nista boljega nema od toga.


Sve najbolje
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.261
Sto rekose neki strajkaci u centru: "SAMO VAS GLEDAMO"

I JA VAS GLEDAM! DR. BROWN!
Krerali ste PARADOX!


Po vama Hristos se vratio u proslost, inkarnirao se u Noja da bi propovedao evandjelje "Duhovima" u tamnici - na zemlji! :p

Godine 3246. p.n.e.
Doc-Brown.jpg
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
I JA VAS GLEDAM! DR. BROWN!
Krerali ste PARADOX!


Po vama Hristos se vratio u proslost, inkarnirao se u Noja da bi propovedao evandjelje "Duhovima" u tamnici - na zemlji! :p

Godine 3246. p.n.e.

Dobro jutro MIre (uzgred, odličan ti je avatar), nemaju oni pojma. Hristos-Krist se nije inkarnirao u Noju, niti se tamnica iz evanđelja odnosi na zemlju pre potopa, niti je isti bio 3246 godine A.C.

Nauka im je kao i sv, u stanju totalnog šubi dubi "bibličarenja", koje mogu da prodaju amerikancima i njima sličnim nacijama koje na pomen Svetog Pisma, svog idola, padaju u trans i prihvataju sve, pa makar se kosilo kako sa razumom, tako i sa samim Bogom.

Ps. ovaj sa fotografije mi liči na jednog tamo, samo mu je kosa bela....
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.261
Ps. ovaj sa fotografije mi liči na jednog tamo, samo mu je kosa bela....
Jaooo.. brate, pa znao sam ja da ovaj lik lici na nekog!

Ovo je - KVAZI NAUCNIK - MILOS BOGDANOVIC!

Whenever+time+travel+is+mentioned+everyone+instantly+talks+about+doctor+_e2a5f22f4008410f58dac96bc8c5971d.jpg



Evo ga, izumeo je "flux capacitator" , kad je udario glavom o wc skoljku, putovao kroz vreme i stvorio paradox! :p

FLUX CAPACITATOR!
1*iOmYsfxoMmqmNdiOfbmLPQ.jpeg


flux-capacitor-from-back-to-the-future.gif


Isus jadan zavrsio u vremenu pre samog sebe, propovedajuci u Nojevo vreme, umesto u NZ!

Nakon sto se vratio na nebo, shvatio je da mora cekati jos 5074. godina da izadje iz sobe! Na kraju je poceo da lupa vratima 1840-ih, dojadilo mu!

Pa sta ucini, Tripo naucnice, zeznuo si i Hrista! :gl_sigh:

I tako nastaju adventisti! Sve se uklapa! :)

Milose, priznaj da si ovo namerno! :p
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top