Pravoslavlje

Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
Ni jedan pravoslavac se ne moli ikoni ili svecu vec samo Bogu!!! tako da mi niti smo idolopoklonici niti mnogobozci...
To svi idolopoklonci kazu! ne mole se ikoni vec Bogu, sam si rekao da se molis preko ikone svecu da ''zamoli'' Boga za oprostaj...tako da kada bolje razmislis tvoje molitve su upucene svecu...
Mene mozes slagati ali sebe nemozes, kada se sjetim dok sam imao ''povez na ocima'' kada sam se molio pred ikonom molio sam sveca da mi pomogne da intervenise u mom zivotu...a to svako radi samo nece da prizna kada se prica o ovako ozbiljnim stvarima (koje danas niko ne shvata ozbiljno)
Ovim te ne pozivam na raspravljanje, vec da dobro,dobro razmislis dali sluzis pravom Bogu...

A da te pitam ko je radio interviju sa palim andjelom, odnosno ko napisa ovo!!! Da nije Olja Beckovic?
Pisac pomenute knjige nije zeleo da se predstavi, mislim da to nije toliko bitno, vec sta pise u toj knjizi, a sve sto je napisano poklapa se sa Biblijom (sto je najvaznije)


Sa vama vise nema komentara vi ste sekta koja se odvojila od Hriscanstva i vec ste primili platu svoju za ovo sto ste ovde napisali!sami ste sebe osudili svojim recima i delima ne treba vam vise niko!Samo kada jednog dana ti dusa dodje na mitarstva ti ovo njima pokazi da se opravdas pa da vidis kako padas do nadubljih dubina pakla tamo ce ti biti i ovi otpali svestenici pa se sa njima posavetuj i tesite jedni druge dok budete gorili!
Nemoj da prekidas razgovor kada nemas odgovor, da ti meni postavis pitanje na koje nemam odgovor ili bih rekao neznam da ti odgovorim ili bih se malo bolje upoznao sa problemom i rekao iskreno (kao sto Bog od nas trazi) da sam pogresio...a ne da idem glavom kroz zid!
Zakljucio si da smo sekta zbog toga sto se mi ne klanjamo ikonama i svecima, hoces da kazes da je to uslov sluzenju Bogu?
A vidim pominjes i neke ''dubine pakla'' zaista mi nisi jasan, pa zar pored idolopoklonstva verujes i u pakao?...

Dodato posle 3 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Danasnje pravoslavlje se mnogo odvojilo od Biblije, a samim tim i od Boga...bojim se da sutra kada se pojavi lazni Mesija da ce ga prihvatiti oberucke, jos kada pocne da cini razna cuda i da imitira Isusa nece niko sumnjati u to, jer nemaju osnovno obrazovanje iz Biblije. Ljude danas fasciniraju cuda koja cine demoni u manastirima, crkvama i sl. i misle da je to od Boga, a sta ce reci kada lazni Mesija bude cinio mnogo veca cuda.
Ne umeju da razlikuju cuda koja za nas cini Bog od onih cuda koje cine demoni, pa koja je svrha sto ikone toce, da bi se mazali? ili da bi nas fascinirale? Kada ste vidjeli da se neki 'zlikovac' vratio iz manastira nekog sveca pobozan i promenio svoj zivot?Koja je svrha ''svetog ognja'' koji se desava u Jerusalemu?da fascinira ljude? Pa zar mislite da je svrha Bozijih cuda da nas fascinira? Ili da od nas napravi dobre ljude,dobre osobe koje ce da uticu na druge da i drugi cuju istinu, koji ce da se osposobe da nastave vecni zivot, onaj zivot koji nam je Tvorac ponudio, a ne da se zadovoljimo sotoninom ponudom! kojom su mnogi danas zadovoljni.
Daj da dignemo malo glavu da pocnemo sami da se brinemo o sebi,a ne da za nas razmisljaju neki tamo na vaseljenskom saboru i da donose odluku sta je ispravno a sta ne, pa zar mi nismo sposobni da uz pomoc Biblije sami otkrijemo istinu, pa zar je to toliko tesko da treba neko umesto nas da odlucuje o jako vaznim stvarima...naravno sve to uz redovnu molitvu Bogu da nam pomogne da ne zalutamo, da nikada nismo sami u ovom okrutnom svetu.Jer ne mozemo biti na sredini, ili smo na strani Boga (istine) ili na strani sotone (lazi)...
Daj da se okrenemo Bogu jer vreme je blizu...
,,Puno je hriscana na ovom svetu,samo je malo onih koji zive
hriscanskim zivotom.''
,,Ako hoces da se snadjes po sumi prati onog cija je suma.Ako hoces
da se snadjes u ovom svetu slusaj reci onog koji ga je stvorio.''
,,Ako hoces da nadjes put do kuce,trazi ga dok je jos dan,jer mnogi
misle da ce dan trajati vecno ,pa se posle izgube lutajuci po mraku.''
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.03.2010
Poruka
346
To svi idolopoklonci kazu! ne mole se ikoni vec Bogu, sam si rekao da se molis preko ikone svecu da ''zamoli'' Boga za oprostaj...tako da kada bolje razmislis tvoje molitve su upucene svecu...
Mene mozes slagati ali sebe nemozes, kada se sjetim dok sam imao ''povez na ocima'' kada sam se molio pred ikonom molio sam sveca da mi pomogne da intervenise u mom zivotu...a to svako radi samo nece da prizna kada se prica o ovako ozbiljnim stvarima (koje danas niko ne shvata ozbiljno)
Ovim te ne pozivam na raspravljanje, vec da dobro,dobro razmislis dali sluzis pravom Bogu...


Pisac pomenute knjige nije zeleo da se predstavi, mislim da to nije toliko bitno, vec sta pise u toj knjizi, a sve sto je napisano poklapa se sa Biblijom (sto je najvaznije)



Nemoj da prekidas razgovor kada nemas odgovor, da ti meni postavis pitanje na koje nemam odgovor ili bih rekao neznam da ti odgovorim ili bih se malo bolje upoznao sa problemom i rekao iskreno (kao sto Bog od nas trazi) da sam pogresio...a ne da idem glavom kroz zid!
Zakljucio si da smo sekta zbog toga sto se mi ne klanjamo ikonama i svecima, hoces da kazes da je to uslov sluzenju Bogu?
A vidim pominjes i neke ''dubine pakla'' zaista mi nisi jasan, pa zar pored idolopoklonstva verujes i u pakao?...

Dodato posle 3 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Danasnje pravoslavlje se mnogo odvojilo od Biblije, a samim tim i od Boga...bojim se da sutra kada se pojavi lazni Mesija da ce ga prihvatiti oberucke, jos kada pocne da cini razna cuda i da imitira Isusa nece niko sumnjati u to, jer nemaju osnovno obrazovanje iz Biblije. Ljude danas fasciniraju cuda koja cine demoni u manastirima, crkvama i sl. i misle da je to od Boga, a sta ce reci kada lazni Mesija bude cinio mnogo veca cuda.
Ne umeju da razlikuju cuda koja za nas cini Bog od onih cuda koje cine demoni, pa koja je svrha sto ikone toce, da bi se mazali? ili da bi nas fascinirale? Kada ste vidjeli da se neki 'zlikovac' vratio iz manastira nekog sveca pobozan i promenio svoj zivot?Koja je svrha ''svetog ognja'' koji se desava u Jerusalemu?da fascinira ljude? Pa zar mislite da je svrha Bozijih cuda da nas fascinira? Ili da od nas napravi dobre ljude,dobre osobe koje ce da uticu na druge da i drugi cuju istinu, koji ce da se osposobe da nastave vecni zivot, onaj zivot koji nam je Tvorac ponudio, a ne da se zadovoljimo sotoninom ponudom! kojom su mnogi danas zadovoljni.
Daj da dignemo malo glavu da pocnemo sami da se brinemo o sebi,a ne da za nas razmisljaju neki tamo na vaseljenskom saboru i da donose odluku sta je ispravno a sta ne, pa zar mi nismo sposobni da uz pomoc Biblije sami otkrijemo istinu, pa zar je to toliko tesko da treba neko umesto nas da odlucuje o jako vaznim stvarima...naravno sve to uz redovnu molitvu Bogu da nam pomogne da ne zalutamo, da nikada nismo sami u ovom okrutnom svetu.Jer ne mozemo biti na sredini, ili smo na strani Boga (istine) ili na strani sotone (lazi)...
Daj da se okrenemo Bogu jer vreme je blizu...
,,Puno je hriscana na ovom svetu,samo je malo onih koji zive
hriscanskim zivotom.''
,,Ako hoces da se snadjes po sumi prati onog cija je suma.Ako hoces
da se snadjes u ovom svetu slusaj reci onog koji ga je stvorio.''
,,Ako hoces da nadjes put do kuce,trazi ga dok je jos dan,jer mnogi
misle da ce dan trajati vecno ,pa se posle izgube lutajuci po mraku.''


Izvini ali opstenje sa jereticima nama Pravoslavnima je zabranjeno sta vernik ima sa nevernikom!A ono sto si uvredio svetitelje je strasno tu si pokopao dusu svoju,meni je iskreno zao ali tako je!Znam ja sta demoni mogu a sta ne i kolika je to sila!Da im Gospod dozvoli sve bi mas istrebili na zemlji za cas!Znam i za dolazak antihrista koji ce se predstaviti kao lazni mesija i znam kakva ce cuda da cini da bi mnoge prevario.Sve mi to istinski Pravoslavci znamo ne trebas ti nama nista da objasnjavas.Ako hoces neku dusu da uhvatis obrati se ekumenistima oni vise nisu pod zastitom tako da ces njih lako prevesti.Ova adresa kojoj si se obratio je temelj ali opet ja to nebih bio da Gospod nije u meni usadio toliku veru.Znaci da mi sami nista ne mozemo bez Gospoda niti se ja uzdam u svoje snage ljudske vec se uzdam u Gospoda jer je on moja uzdanica.Znam i odakle ste potekli vi ste naslednici nevernog Arija sto ga je Sveti Otac Nikola samarao na Vaseljenskom saboru.Poklonici ucenja nevernog Arija su najvise svoje utociste nasli na podrucju danasnje Srbije.Opet ti kazem ja ne zelim raspravu sa tobom niti bilo kakav dijalog,ne zato da ja tebi nesto dokazujem vec zato sto tebi nema pomoci.Videces rezultat na kraju zivot je previse kratak i vise nego sto mislimo.Sve jeresi su nastale tumacenjem svetog Pisma po svom nahodjenju,a takav slucaj je sa tobom i tvojim istomisljenicima.Ali evo ide vreme kada ce se Srbija ocistiti od jeretika mnogo cemo stradati ali to je neizbezno radi opstanka prave vere Pravoslavne i nacije u opste.Nemas puno godina zato ces sve ovo doziveti sto ti pisem!
 
Član
Učlanjen(a)
18.05.2010
Poruka
376
Izvini ali opstenje sa jereticima nama Pravoslavnima je zabranjeno sta vernik ima sa nevernikom!

Sry, gde to piše.
Ako i piše ko to od pravoslavnih vernika ne opšti sa ostatkom sveta.
Onaj koji smatra da je pravoslavlje jedina istina ne razlikuje se mnogo od jehova.
Onaj ko ne poštuje tudju veru ne može poštovati ni svoju. Tačka.
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
To svi idolopoklonci kazu! ne mole se ikoni vec Bogu, sam si rekao da se molis preko ikone svecu da ''zamoli'' Boga za oprostaj...tako da kada bolje razmislis tvoje molitve su upucene svecu...
Mene mozes slagati ali sebe nemozes, kada se sjetim dok sam imao ''povez na ocima'' kada sam se molio pred ikonom molio sam sveca da mi pomogne da intervenise u mom zivotu...a to svako radi samo nece da prizna kada se prica o ovako ozbiljnim stvarima (koje danas niko ne shvata ozbiljno)
Ovim te ne pozivam na raspravljanje, vec da dobro,dobro razmislis dali sluzis pravom Bogu...


Pisac pomenute knjige nije zeleo da se predstavi, mislim da to nije toliko bitno, vec sta pise u toj knjizi, a sve sto je napisano poklapa se sa Biblijom (sto je najvaznije)

Dobro ti misli sta hoces ja znam sta radim...

Sve si sam rekao, verujes u neke price koje je napisao ko zna ko i jos tvrdis da se poklapa sa Biblijom, a ne verujes Svetim ocima koji su "puni" Svetog Duha. Ovim si mi dao na znanje da mi nemamo o cemu vise da raspravljamo...
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
Sa vama vise nema komentara vi ste sekta koja se odvojila od Hriscanstva i vec ste primili platu svoju za ovo sto ste ovde napisali!sami ste sebe osudili svojim recima i delima ne treba vam vise niko!Samo kada jednog dana ti dusa dodje na mitarstva ti ovo njima pokazi da se opravdas pa da vidis kako padas do nadubljih dubina pakla tamo ce ti biti i ovi otpali svestenici pa se sa njima posavetuj i tesite jedni druge dok budete gorili!
Uloga zrtve za posledicu ima nedostatak samokriticnosti,ciji si ti pravi predstavnik.Upravo si dokazao svojim posto da si clan SEKTE koja ne veruje u Boga u Bozju Rec Bibliju.Drago mi je sto si bio iskren i priznao jednu takvu tesku realnost.Treba imati hrabrosti i priznati da si clan organizacije koja NE VERUJE BOGU

Dodato posle 17 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Izvini ali opstenje sa jereticima nama Pravoslavnima je zabranjeno sta vernik ima sa nevernikom!
ali ti si taj koji je ovde jeretik,pobrkao si loncice.Cim ne veruje Bogu i Njegovoj Reci ti si Jeretik sa velikim J
A ono sto si uvredio svetitelje je strasno tu si pokopao dusu svoju,meni je iskreno zao ali tako je!Znam ja sta demoni mogu a sta ne i kolika je to sila!Da im Gospod dozvoli sve bi mas istrebili na zemlji za cas!Znam i za dolazak antihrista koji ce se predstaviti kao lazni mesija i znam kakva ce cuda da cini da bi mnoge prevario.Sve mi to istinski Pravoslavci znamo ne trebas ti nama nista da objasnjavas.Ako hoces neku dusu da uhvatis obrati se ekumenistima oni vise nisu pod zastitom tako da ces njih lako prevesti.Ova adresa kojoj si se obratio je temelj ali opet ja to nebih bio da Gospod nije u meni usadio toliku veru.
Isus kaze po rodovima njihovim poznacete ih.Kaze dobro drvo dobar rod radja.Ti si ociti primer suprotnog.Dalje Pismo kaze,ko kaze da Gospoda voli,a MRZI na bliznjega svoga laza je.Jer kako ljubi Gospoda koga ne vidi a MRZI na bliznjega svoga.Ove reci te najbolje odslikavaju,jer si nemocan pred istinom
Znaci da mi sami nista ne mozemo bez Gospoda niti se ja uzdam u svoje snage ljudske vec se uzdam u Gospoda jer je on moja uzdanica.Znam i odakle ste potekli vi ste naslednici nevernog Arija sto ga je Sveti Otac Nikola samarao na Vaseljenskom saboru.Poklonici ucenja nevernog Arija su najvise svoje utociste nasli na podrucju danasnje Srbije.Opet ti kazem ja ne zelim raspravu sa tobom niti bilo kakav dijalog,ne zato da ja tebi nesto dokazujem vec zato sto tebi nema pomoci.Videces rezultat na kraju zivot je previse kratak i vise nego sto mislimo.Sve jeresi su nastale tumacenjem svetog Pisma po svom nahodjenju,a takav slucaj je sa tobom i tvojim istomisljenicima.Ali evo ide vreme kada ce se Srbija ocistiti od jeretika mnogo cemo stradati ali to je neizbezno radi opstanka prave vere Pravoslavne i nacije u opste.Nemas puno godina zato ces sve ovo doziveti sto ti pisem!
vidis da opet nemas pojma,nego samo napamet ajde koliko nesto da kazes od besa ok kog kiptis.Pprocitaj temu o JS koji su naslednici arijanizma pa ces videti ko im postavlja sustinkska pitanja o kojim ti pojma nemas ko ni ovde

Dodato posle 7 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Dobro ti misli sta hoces ja znam sta radim...

Sve si sam rekao, verujes u neke price koje je napisao ko zna ko i jos tvrdis da se poklapa sa Biblijom, a ne verujes Svetim ocima koji su "puni" Svetog Duha. Ovim si mi dao na znanje da mi nemamo o cemu vise da raspravljamo...
simi,nije valjda da vise verujes ljudima nego Bogu?Procitaj malo Bibliju,ima sinodov prevod da se kupi ako nemas pa onda dodji i argumetvano pomocu onoga sto je BOG ostavio kao SVOJU REC dokazi nam da si u pravu.Inace,sitem diskutovanja ja sam u pravo zato sto tako kazem bez argumenata je vise nego neozbiljno i smesno da ne kazem sarlatanski
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.03.2010
Poruka
346
Sry, gde to piše.
Ako i piše ko to od pravoslavnih vernika ne opšti sa ostatkom sveta.
Onaj koji smatra da je pravoslavlje jedina istina ne razlikuje se mnogo od jehova.
Onaj ko ne poštuje tudju veru ne može poštovati ni svoju. Tačka.

Sa tom zvezdom na celu si sve rekao!
 
Član
Učlanjen(a)
18.05.2010
Poruka
376
Ne znam što ti smeta zvezda. Da sam stavio krst, pomislio bi da sam vernik, stavio sam zvezdu, misliš da sam komunista. Zapravo nemaš predstavu šta jesam. Evo ukloniću je. :)
Pitanja naravno ostaju. yes3
 
Učlanjen(a)
22.03.2010
Poruka
346
Uloga zrtve za posledicu ima nedostatak samokriticnosti,ciji si ti pravi predstavnik.Upravo si dokazao svojim posto da si clan SEKTE koja ne veruje u Boga u Bozju Rec Bibliju.Drago mi je sto si bio iskren i priznao jednu takvu tesku realnost.Treba imati hrabrosti i priznati da si clan organizacije koja NE VERUJE BOGU

Dodato posle 17 minuta:
--------------------------------------------------------------------------


ali ti si taj koji je ovde jeretik,pobrkao si loncice.Cim ne veruje Bogu i Njegovoj Reci ti si Jeretik sa velikim J

Isus kaze po rodovima njihovim poznacete ih.Kaze dobro drvo dobar rod radja.Ti si ociti primer suprotnog.Dalje Pismo kaze,ko kaze da Gospoda voli,a MRZI na bliznjega svoga laza je.Jer kako ljubi Gospoda koga ne vidi a MRZI na bliznjega svoga.Ove reci te najbolje odslikavaju,jer si nemocan pred istinom

vidis da opet nemas pojma,nego samo napamet ajde koliko nesto da kazes od besa ok kog kiptis.Pprocitaj temu o JS koji su naslednici arijanizma pa ces videti ko im postavlja sustinkska pitanja o kojim ti pojma nemas ko ni ovde

Dodato posle 7 minuta:
--------------------------------------------------------------------------


simi,nije valjda da vise verujes ljudima nego Bogu?Procitaj malo Bibliju,ima sinodov prevod da se kupi ako nemas pa onda dodji i argumetvano pomocu onoga sto je BOG ostavio kao SVOJU REC dokazi nam da si u pravu.Inace,sitem diskutovanja ja sam u pravo zato sto tako kazem bez argumenata je vise nego neozbiljno i smesno da ne kazem sarlatanski

Tebi samo moze pomoci veliko pokajanje,ispovest,pricesce i citanje molitve kod Svetog Vasilija Ostroskog.Kad su te jeretici uhvatili pod svoje bio si slab duhom pa su te preveslali,vrati se na pravi put.

Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Ne znam što ti smeta zvezda. Da sam stavio krst, pomislio bi da sam vernik, stavio sam zvezdu, misliš da sam komunista. Zapravo nemaš predstavu šta jesam. Evo ukloniću je. :)
Pitanja naravno ostaju. yes3

Sad si jos gore uradio mi Pravoslavci znamo ko je taj lik iz filma i ko je film pravio i sa kakvom namerom!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
18.05.2010
Poruka
376
Kakav je zvanični stav srpske Crkve prema osobi prikazanoj na donjoj slici.

348lrm9.jpg
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
Tebi samo moze pomoci veliko pokajanje,ispovest,pricesce i citanje molitve kod Svetog Vasilija Ostroskog.Kad su te jeretici uhvatili pod svoje bio si slab duhom pa su te preveslali,vrati se na pravi put.
Ne verujem u jereticke izmisljotine koje NISU UCENJE ISUSA HRISTA,ali drago mi je za tebe sto imas hrabrosti da priznas i prihvatis da si jeretik,pa makar to znacilo i da ne volis Isusa Hrista i da mu ne verujes.Tebi i slicnima tebi NIJE potrebna zrtva Isusa Hrista naseg Gospoda i Spasitelja,vi imate ljude umesto Boga i to vas automatski svrstava u red ne SEKTI vec visih KULTOVA.
Uzivaj u svome kultu dok Gospod Isus ne dodje na oblacima slave,a onda pozvi nekog od tih mrtvaka da ti pomognu i opravdaju te pred Gospodom sto si odbacio njegovu zrtvu
 
Natrag
Top