Pravoslavlje

Učlanjen(a)
22.03.2010
Poruka
346
Kakav je zvanični stav srpske Crkve prema osobi prikazanoj na donjoj slici.

348lrm9.jpg


Ne mogu da procitam o kome se radi ne vidi se.

Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Ne verujem u jereticke izmisljotine koje NISU UCENJE ISUSA HRISTA,ali drago mi je za tebe sto imas hrabrosti da priznas i prihvatis da si jeretik,pa makar to znacilo i da ne volis Isusa Hrista i da mu ne verujes.Tebi i slicnima tebi NIJE potrebna zrtva Isusa Hrista naseg Gospoda i Spasitelja,vi imate ljude umesto Boga i to vas automatski svrstava u red ne SEKTI vec visih KULTOVA.
Uzivaj u svome kultu dok Gospod Isus ne dodje na oblacima slave,a onda pozvi nekog od tih mrtvaka da ti pomognu i opravdaju te pred Gospodom sto si odbacio njegovu zrtvu


Nesto cu te pitati, imas li ti fotografije svoje majke,prijatelja i tako ljudi koje volis i postujes?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
Ne mogu da procitam o kome se radi ne vidi se.

Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------




Nesto cu te pitati, imas li ti fotografije svoje majke,prijatelja i tako ljudi koje volis i postujes?
Ostavi se tih izlizanih fora,to vise i vrapcici znaju.Nemoj da mi poredis ikone sa fotografijama,jer sam siguran da se nikada nisi molio nad slikom pokojne recimo babe i trazio od nje da ti pomogne,tako da to ne pije vodu.Medjutim,ti meni ostade duzan neke odgovore.;)
 
Učlanjen(a)
22.03.2010
Poruka
346
Ostavi se tih izlizanih fora,to vise i vrapcici znaju.Nemoj da mi poredis ikone sa fotografijama,jer sam siguran da se nikada nisi molio nad slikom pokojne recimo babe i trazio od nje da ti pomogne,tako da to ne pije vodu.Medjutim,ti meni ostade duzan neke odgovore.;)

Nad slikom pokojne babe nisam se molio ali zasto se nebih molio pred ikonom Presvete Bogorodice majke Gospoda Isusa Hrista.Sta ce reci Gospod na tvoje misljenje o njegovoj majci?Hoces da te Gospod primi u Carstvo svoje a neces da priznas Njegovu Majku i njegove svetitelje!Ti znas da je sveti Jovan Damaskin naslikao 4 ikone Presvete Bogorodice i njoj su se dopale pa je rekla ko se god pomoli njoj ispred ovih ikona doci ce mu u pomoc.Ispred koje ikone se pomenuti svetitelj molio kada su mu odsekli ruku pa mu je opet prisivena?Ako ti imas kuci fotografije svojih najmilijih zasto mi nebi imali Ikone Gospoda Isusa Hrista,Presvete Bogorodice i svih svetih.A reci ti meni kada tvrdis da je tvoja vera prava,imate li ijednog svetitelja kako ste otisli u jeretike,ima te li ijedne netrulezne mosti pred kojima se desavaju isceljenja:nemi progovore,slepi progledaju,gubavi se ciste,nepokretni prohodaju!?Sa kojom silom to oni rade,ko im je dao tu silu da to cine,kakav su zivot ziveli kom su se Bogu molili i kojoj veri su pripadali?Vi cete proci kao onaj vas neverni arije sto ga Sveti otac Nikola samarao na Vaseljenskom saboru.Sve se ovo desava jer je Pravoslavna crkva otisla u ekumeniste da se to nije desilo vi se nebi ni pojavili.Sve je ovo kazna Bozija zbog Bogoostupnistva i sluzenju onom sataninom slugi papi.Ali veruj mi da vam je dato jedno izvesno vreme da rovarite po Srbiji ali posle ovoga ide ciscenje od strane Gospoda i to za uvek!
 
Član
Učlanjen(a)
12.09.2009
Poruka
511
Pošto sam ekumanista, sektaš, demon, jeretik, onaj ko krivi hrišćanstvo, licemer, slepac... Imam pitanje koje bih postavio koti703 i njemu sličnima. Da li se u pravoslavnom raju mogu naći ljudi iz plemena Cvana u africi, aboridžini iz australije i domorodačka plemena (pagani) iz amazonski prašuma. Ne želim biti (pored gore navedenih epiteta) još i patetičan, ali zašto bi ti ljudi bili u paklu ako nikada do njih nije stigla reč pravoslavnog Boga? Molim za iskren odgovor.
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
simi,nije valjda da vise verujes ljudima nego Bogu?Procitaj malo Bibliju,ima sinodov prevod da se kupi ako nemas pa onda dodji i argumetvano pomocu onoga sto je BOG ostavio kao SVOJU REC dokazi nam da si u pravu.Inace,sitem diskutovanja ja sam u pravo zato sto tako kazem bez argumenata je vise nego neozbiljno i smesno da ne kazem sarlatanski

Ne ja nisam rekao da ne verujem u ono kako pise u Bibliji niti sam ista osporio sto se tice Biblije, nego kazem da me ne interesuju knjiga koju si ti pomenuo i da ne zelim da citam tu knjigu kad je se i pisac njome ne ponosi, stavise stidi se iste...

MOLIM TE NE IZVRCI RECI TAKVIH MI JE PREKO GLAVE.

Za sta zelis argumente?
 
Učlanjen(a)
22.03.2010
Poruka
346
Pošto sam ekumanista, sektaš, demon, jeretik, onaj ko krivi hrišćanstvo, licemer, slepac... Imam pitanje koje bih postavio koti703 i njemu sličnima. Da li se u pravoslavnom raju mogu naći ljudi iz plemena Cvana u africi, aboridžini iz australije i domorodačka plemena (pagani) iz amazonski prašuma. Ne želim biti (pored gore navedenih epiteta) još i patetičan, ali zašto bi ti ljudi bili u paklu ako nikada do njih nije stigla reč pravoslavnog Boga? Molim za iskren odgovor.

Kako si se samo lepo opisao nemam sta dodati:).Evo ti isken odgovor zasluzio si ga,Takvi ljudi iz tih plemena koje si nabrojao a do kojih nije stigla rec Bozija,Gospod ce suditi po dobroti njihova srca.I medju njima ima onih koji su dobri i onih koji su losi pa po tome ce i dobiti svoje mesto u Raju ili paklu.A kada dodju na odredjeno mesto koje im pripada onda ce biti upoznati sa istinom i svim sto nisu znali.Ali ovo ne vazi za one koji ovde stalno slusaju rec Boziju koju pisu Pravoslavci i opet pljuju po tome.
 
Član
Učlanjen(a)
12.09.2009
Poruka
511
Konačno dobar odgovor. Mislio sam da nikada neću čuti ovako nešto. Ipak u tebi ima dobrote. Svako dobro!!!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
18.05.2010
Poruka
376
Natrag
Top