Poslednja vremena

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Vidjela sam da je izrada proročke karte 1843. bila vođena Gospodnjom rukom i da je ne treba mijenjati; da je Njegova ruka bdjela nad njom i sakrilapogreške u nekim brojevima da ih nitko ne vidi dok nije sklonio svoju ruku.(Ellen White, Rani spisi)

Pa ispada da ni snovi ne pokazuju istinu jer se neki ljudi bave tumačenjem snova. Pa šta ako je vidjela karte, Petar je vidio svinje, bube, zmije itd. u svojoj viziji.

Dakle, notornu neistinu si iznosio.

:roll:

štitio si Ellen White koja je Boga okrivila za Millerovu sotonsku rabotu određivanja datuma Kristova dolaska na Zemlju. Neka ovo stoji, jer najbolje govori o tvojoj vjerodostojnosti i istinoljubivosti.
:beee: kakve veze ima ovo što si dao sa određivanjem datuma dolaska?

Tako da se više neću osvrtati na tvoja izvrtanja citatat EGV, ppšto nisi u stanju da komentarišeš (još manje da osporiš) moje navode oko citata KC.

Neću slape da te bloknem samo radi teme koju si pokrenuo, a iskreno rečeno neću ni da čitam više šta si dao. Da ne kvarim svoj mozak, nije to dobro za moju duhovnost.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Hristov dolazak na kraju vremena je prorečen u Bibliji i ljudi su vekovima čekali taj veliki događaj. Šta Biblija zaista uči o Hristovom dolasku i da li je to u skladu sa ogromnim brojem učenja koje danas postoje u svetu? Da li postoji tajno uznesenje? Šta se dešava sa mrtvima kada Hrist ponovo dođe? U ovom predavanju dobijamo jasne odgovore na ova pitanja i vidimo kako Bog deluje u dešavanjima u svetu kako bi odbranio svoj narod.

 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Duhovni svakako ne, otac nauke da će Isus doći, a svakako da je kritikovala određivanje datuma.
Znaci da je "otac vase nauke" o odredjivanju datuma, koju ste kasnije pravdali!

Koja kritika datuma, pa vi datum ne osporavate vi ga pravdate!

Čim je određivao datume znači da je Rasel Milerov nasljednik.
I vi ste odredjivali datume, pa ste onda opravdavali promasaj! Isto je radio i Brabour i Russell.. Svi ste isto radili!!!

Pa on se odmah distancirao, svu istu nauku koju ima sa advent. on je samo formalno uzeo, bez shvatanja smisla, to mu dođe taman kao i da je nije usvojio.
Nje se on odmah distancirao, godinama je verovao adventizam (ono sto se tako zvalo, a to su te racunice) , pa se i povezao sa vasima! Brabour je bio covek koji je bio u samom srcu adventnog pokreta 1842.. Russell u njegovim stavovima posle razocarenja nalazi opravdanje za promasaj u racunicama, a teologiju odredjivanja datuma prihvata. Znaci fakticki je Russell i sam verovao adventisticku nauku. Distancira se nekih 4-5 godina kasnije, kad je Brabour poceo da menja svoju teologiju...

Rekao i Korej u pobuni protiv Mojsija.
Zloupotrebljavas bibliju, upravo ste vi oni koji se suprote autoritetu kao Korej!

Mire, koliko sam mogao da primetim, svim "hrišćanima" ovde nedostaje osnovnog Hrišćanskog, a to je skromnost. Jedanput su Ilija, drugi put Pavle, treći put su Petar..... te govore u ime Gospoda, sada je jedan od njih pomislio da je Mojsije, šta je sledeće, proglašavanje sebe Bogom? Tj tvrdnja da su oni, ili njihovi vođe Hristosi?
Nije dzabe proreceno "mnogi ce doci u ime moje govoreci "ja sam" i mnoge ce prevariti! Sa ovakakvim fanatizmom se ovde suocavamo, i to nije vise ni smesno vec zalosno. Secam se MrSavkica, proroka koji se oblacio u ovcju dlaku.. Ima video na youtube, ovde je tvrdio da su poplave u srbiji Bozja kazna, a ovi mu se (ostali proroci) pridruzili u tvrdnji da Bog kaznjava pravoslavlje poplavama, zbog idolopoklonstva!

Kada sam pitao zasto to nisu prorekli unapred na forumu ako su proroci, oni kazu kako jesu sanjali, ali nisu napisali, i Laodikeja je nesto sanjao, i jos jedan.. svasta...

Ako ih sve redom testiras, em sto su im tvrdnje smesne, em sto ne mogu nista da proreknu! A svi se kunu u solu scripturu i bune protiv crkve!

Trazio sam od Laodikeje da makar nesto prorekne, ili da dokaze poslanstvo od Boga, nije mogao..

Apsolutna oholost!

Elem, zaboravismo da je Laodikeji Bog obecao da Slap ovde vise nece pisati! (to je bilo pre jedno godinu dve)" ;)

Dakle, notornu neistinu si iznosio. I drugo, štitio si Ellen White koja je Boga okrivila za Millerovu sotonsku rabotu određivanja datuma Kristova dolaska na Zemlju. Neka ovo stoji, jer najbolje govori o tvojoj vjerodostojnosti i istinoljubivosti.

Slape on je kao prvo zaslepljen misleci da ima istinu, uopste ne cita sta mu postavljas, on u ponosu to preleti. Kao drugo tvrdoglav je ko magarac, a kao trece, ako moze da izvrne nesto to ce i uraditi da bi se narugao tebi. Jasno je kakav je to duh.

A ja bih zeleo da se izvinem sto sam ti se suprotstavljao ranije, iako se ne secam da smo jedno drugom uputili ostre reci (ako jesmo oprosti) , opet mi je zao sto sam osporavao ono sto si ti argumentovano iznosio. Sve si bio u pravu.

Iskren i ponizan covek pre ili kasnije sazna istinu, neiskrenom i oholom ne pomoze ni Bog.

Ova Tripova izjava ti sve govori: "neću ni da čitam više... Da ne kvarim svoj mozak, nije to dobro za moju duhovnost."

Kako takvom Bog moze pomoci?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Trece predavanje iz serije Prorocanstva za 2012 i kalendar Maja. Predavanje govori o prorocanstvima vezanim za kraj zemaljske istorije i dugi dolazak Isusa Hrista. Predavac Sasa Todorovic.

 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Proročanstva Maja i Hrišćanstvo? Nju ejdž debilna prolupavanja i proročanstva o kraju sveta u istom košu sa adventističko džehovističklm milenijarizmom i datumolatrijom.... Tako tipično.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Znaci da je "otac vase nauke" o odredjivanju datuma, koju ste kasnije pravdali!

Koja kritika datuma, pa vi datum ne osporavate vi ga pravdate!

Taj datum im je u vjerovanje ušao. Ne ispovjedaju da vjeruju u jednu svetu katoličku i apostolsku Crkvu, ali ispovjedaju da je "Millerovih" 2300 večeri i jutara počelo 457. p.Kr. i da je završilo 22.10.1844.
Sve im je notorna laž. Laž im je da su večeri i jutra godine, lažna im je 457. (sedma godina Artakserksa) i lažan im je 22.10.1844. Pogledajmo:

1. Večeri i jutra nigdje u Danijelu nisu navedeni kao godine. Adventisti kažu - "proročki princip je: dan = godina". OK, ali onda 2300 večeri i jutara (2300 žrtvenih prinosa) nije 2300 godina nego 1150 godina. I na koncu pogledajmo Danijelov tekst:

Dn 8,13-14: Tada čuh gdje jedan Svetac govori, a drugi Svetac upita onoga koji govoraše: "Dokle će trajati ovo viđenje o svagdašnjoj žrtvi i o opačini što pustoši i gazi Svetište i Vojsku?" Odgovori: "Još dvije tisuće i tri stotine večeri i jutara; tada će Svetište biti očišćeno."

Pustošenje, gaženje i razaranje Grada i Svetišta (iako izlazi izvan perioda od 70 sedmica) adventističko tumačenje pripisuje Rimljanima. Evo:

Dakle to su Rimljani i oni su pustošnik. Isus i Danilo govore o rušenju Hrama i grada i jasno je da to upućuje na Rimljane. Kao drugo, Danilo 9 jasno ukazuje da je "pustošnik" onaj koji "ubija svetog nad svetima" ili "pomazanika". Taj koji je razapeo Mesiju-Pomazanika taj je pustošnik a to mogu biti samo Rimljani. ... Kao četvrto u celoj ranohrišćanskoj tradiciji ove Isusove reči su tumačene u kontekstu razaranje Jeusalima od strane Rimljana 70 n.e i 135 n.e. Nema mesta ovde za Muslimane.

OK! Ako je riječ o "rimskom rušenju Hrama i grada 70.-tih godina", te ako je riječ o 2300 godina pustošenja i gaženja Svetišta prije nego što bude očišćeno, neka nam adventisti daju dokaz da su Rimljani pustošili i gazili Svetište jeruzalemskog Hrama od 70. - 2370. godine (70 + 2300 = 2370)!?!?!? Jer, u Danijelovim riječima - "Još dvije tisuće i tri stotine večeri i jutara; tada će Svetište biti očišćeno." - adventisti tvrde da je ovih 2300 večeri i jutara točno 2300 godina.

2. Notorna je laž da je perzijski kralj Artakserks dao zapovijed o povratku Židova iz babilonskog ropstva i da je odobrio gradnju Jeruzalema. Ne treba ovo ni dokazivati, ali zabavit ćemo se nakratko na jednoj drugoj adventističkoj notornoj laži. Naime, notorna je laž da je "sedma godina Artakserksa" bila 457. pr. Kr. Pogledajmo:

To je bilo sedme godine Artakserksa. Dakle, računica je jasna. Ta sedma godina Artakserksa je 457 p.n.e.

Pa sam zato te pitao odakle sada 475 p.n.e kao početna godina velde Artakerksa kada znamo da je počeo vladu 465 p.n.e.

Malo vježbe mozga:

465. p.n.e. - prva godina Artakserksova vladanja

464. p.n.e. - druga godina Artakserksova vladanja

463. p.n.e. - treća godina Artakserksova vladanja

462. p.n.e. - četvrta godina Artakserksova vladanja

461. p.n.e. - peta godina Artakserksova vladanja

460. p.n.e. - šesta godina Artakserksova vladanja

459. p.n.e. - sedma godina Artakserksova vladanja
-------------------------------------------------------------------------
Evo!? Netočno je, laž je, da je "sedma godina Aetakserksa" bila 457. pr.Kr. Bila je to 459. pr.Kr.

3. Notorna je laž da je Yom Kippur 1844. bio 22.10.1844. Pogledajmo:

HTML:
[URL='http://www.hebcal.com/hebcal/?year=1844&month=x&yt=G&v=1&nh=on&nx=on&o=on&s=on&i=off&lg=s&vis=on&D=on&d=on&c=off&geo=zip&zip=&b=18&m=50&.cgifields=nx&.cgifields=nh&.cgifields=mf&.cgifields=ss&.s=Create+Calendar']http://www.hebcal.com/hebcal/?year=...cgifields=mf&.cgifields=ss&.s=Create+Calendar[/URL]
(interaktivni hebrejski kalendar) Nalazimo ovo:

1539590782959.png
Evo, Yom Kippur 1844. nije bio 22.10. nego 23.09. Adventisti su se dosjetili pa su tvrdili kako su oni Yom Kippur računali po "Karaitskom kalendaru". A kad je bio Yom Kippur 1844. po Karaitskom kalendaru? Pogledajmo:

Braneći svoje vjerovanje tvrde [Adventisti] da su ortodoksni Židovi Dan pomirenja slavili 23. rujna, dok su ga karaitski Židovi slavili 22. listopada. Napravili smo ozbiljno istraživanje i našli da je to pogrešna tvrdnja. Vodeći karaitski rabin u Kairu, Egipat, Youseff Ibrahim Marzork, u odgovoru na upit kada je slavljen Dan pomirenje 1844., napisao je:

Što se tiče datuma Pashe i Yom Kippura stvari su sljedeće: - "Prema karaitskim Židovima, Yom Kippur je 1843. godine bio u srijedu 4. listopada, istog dana kao i prema hebrejskom." 1844. godine bio je u ponedjeljak 23. rujna i prema karaitskom i prema rabinskom računanju.The Gathering Call by E. S. Ballenger, May-June 1941, pp. 14-15
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Evo, profulali su Yom Kippur 1844. za čitavih 29 dana. Kako je Ellen White tvrdila da molitve svih, koji ne prihvaćaju da je Isus na Yom Kippur 1844. preseljavao na Nebu, idu izravno sotoni, onda se i ona sama (zajedno s ostalim Milleritima) 29 dana (od 23.09.1844. - 22.10.1844.) molila samom sotoni. Mjesec dana moliti se sotoni, nije drugačije ni moglo završiti. Sotonu su za rep potegli, pa im je sotona svojim duhom uzvratio i nagradio ih.

A ja bih zeleo da se izvinem sto sam ti se suprotstavljao ranije, iako se ne secam da smo jedno drugom uputili ostre reci (ako jesmo oprosti) ,

Ja sve zaboravio. :)
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, mnogi od onih koji su se razočarali nakon Milera pričali su svašta, čak i takve stvari za koje su Adventisti nudili veliki novac da donesu dokaze, i niko takve dokaze nije doneo.

Dakle, nigde nije zapisano da su Adventisti verovali u bilo kakav nevidljivi dolazak Isusa.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Stvarnoslap.

Postoji Božanski kalendar nevezan za ljudsko računanje vremena.

Dakle, Adventisti računaju vreme ulaska Isusa u Svetinju nad Svetinjama od trenutka kada je on po svojoj volji u nju i ušao, a nije se rukovodio zemaljskim računanjem vremena i praznika tradicionalnih Jevreja.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Stvarnoslap.

Postoji Božanski kalendar nevezan za ljudsko računanje vremena.

Dakle, Adventisti računaju vreme ulaska Isusa u Svetinju nad Svetinjama od trenutka kada je on po svojoj volji u nju i ušao, a nije se rukovodio zemaljskim računanjem vremena i praznika tradicionalnih Jevreja.

Ako postoji Božanski kalendar, i vama je dat, zašto onda Isusovo preseljenje na Nebu računate po "zemaljskom kalendaru" - židovskom Yom Kippuru?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Vi kažete na nije po zvaničnom Jevrejskom, nego da su pogreili za ko zna koliko dana.

Kako sad tvrdiš drugačije.
 
Natrag
Top