Poslednja vremena

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Naša sigurnost je što shvatamo smisao teksta Biblije.
Po čemu shvatate smisao? Na osnovu čega znate da pravilno shvatate smisao teksta Biblije. Radite u prosveti, ovo što ste sada rekli istoj kao kada bi učenik sam sebi davao ocenu, tvrdeći da je shvatio gradivo, upoređujućiu ga sa tekstom iz udžbenika, a da nikada nije radio kontrolni zadatak, pisanu vežbu, ili odgovarao usmeno.
Da ne govorim da je polagao ispit na fakultetu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Velika borba između Hrista i Sotone kroz vekove, je opisana u knjizi Otkrivenja, dvanaestom poglavlju. MržnjaLucifera prema Božjem Sinu i prema svima koji ga budu pratili je dovela do mnogo više krvoprolića, boli i patnjenego što mnogi misle. Progonstvo svih koji veruju Bibliji u srednjem veku kao i veliki konačni sukob, koji će doči na celu Zemlju, su razotkriveni u ovom predavanju.

 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Dakle, nigde nije zapisano da su Adventisti verovali u bilo kakav nevidljivi dolazak Isusa.
Adventisti su u to vreme bili samo po nazivu! Kada je Brabour poceo da propoveda to je bilo odmah nakon razocarenja 1844, a vasa crkva je osnovana tek 1863.

Dakle, on nije ni mogao biti clan neke crkve kad je nije ni bilo.

Svi Milerovi cekaoci od 1844. su se zvali adventisti!

Dakle on jeste bio vas! I jeste bio imenom adventista!

To sto zvanicna crkva koja je nastala tek 1860-ih nije prihvatila "nevidljivu Hristovu prisutnost" kao odgovor za svoj promasaj ne znaci da taj koncept nije potekao od vas!

I jeste potekao, bas od jednog adventiste iz vasih redova! Taj adventista je imao svoju grupu, kao sto ste se i delili na vise grupa posle razocarenja, pa ste posle od mnogih grupa stvorili jednu crkvu. Tako i Brabour formira svoju grupu, a odbacuje glediste o 'nevidljivoj prisutnosti' tek kasnije, kako je vecina pocela da menja kurs, pa se na kraju i on priklanja vasoj crkvi.

Niko od pionira adventizma nije ni bio imun na lutanje, pa tako ni Brabour nije bio!

Sto se tice Russella on jeste bio pod uticajem adventizma, i sam svedoci da ga je vas misionar uverio u ispravnost biblije, bavio se istrazivanjem i povezivao se sa vama!

Na kraju pristupa Brabourovoj grupi koja je nakon razocarenja prognozirala novi datum, pa kada im je racunica propala, tvrdila je da je Hristos "nevidljivo prisutan od 1874."

Kasnije menjaju kurs!

Ta grupa se raspala kad se Brabour tj. njen osnivac ujedinio sa vasom crkvom, dok Russell nije sledio taj kurs, on je zeleo da krene svojim putem!

Dakle, istorija je jasna. Odlucujuci i glavni uticaj na teologiju Jehovinih Svedoka i samog Russella, imali su adventisti!

A ti se mozes ovde izvlaciti koliko god hoces! Nema sramote u tome, jedino ako patite od ponosa.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Između ostalog, Luciferova mržnja prema Božjem Sinu očitovala se i u tome da je neke uvjerio kako je Isus anđeo, anđeo Mihael.

Ne samo u tome, ne samo u tome. Satanael, bog neprijatelj, ili tačnije Neprijatelj BOGA, je pre svega mrzitelj Marije, Bogorodice Marije. Jer ko mrzi Bogorodicu, mrzi i Isusa, makar mu usta bila puna „Božje slave, pobede, milosti, Pisma, aleluje“, a može govoriti i danonoćno „u jezicima“, ali ne poznaje Sina ko ne poznaje Majku, Isus nam je dan preko Marije. „Tko ne jede tijela Sina čovječjega…“, a mi i Pravoslavni JEDINI to činimo: uzimamo telo i Krv Isusovu, a to nam je dato – po Mariji! Od njenog je tela uzeo i sazdao svoje telo.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Stvarnoslap, čitaš mnogo žute štampe protivnika Adventizma, ili izmišljaš sam od sebe.

To o verovanju u nevidljivu prisutnost nigde ne piše u analima crkve, niti u autobiografiji crkve I Ellen White.

ALI, i da je tako kako kažeš ( A NIJE ), to ne menja stvari, jer Milerovci su mogli da veruju u svašta nakon razočarenja, kada je Bog sam kasnije otkrio istinu, oni su tu istinu prihvatili.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.345
Između ostalog, Luciferova mržnja prema Božjem Sinu očitovala se i u tome da je neke uvjerio kako je Isus anđeo, anđeo Mihael.

Stvarnoslap, čitaš mnogo žute štampe protivnika Adventizma, ili izmišljaš sam od sebe.

Isus Hrist je u istoriji obavljao razlicite uloge u planu spasenja od kojih su neke zavetni andjeo koji je sklapao zavete sa ljudima,, i arhandjeo Mihajlo predvodnik nebeske vojske.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Isus jeste MIHA-EL, I to je njegova uloga u planu spasenja, vođa nebeske vojske, I to biblija u kontekstu jasno potvrđuje.

Arhandjeo je jedna od najvisih titula u andjeoskoj hijerarhiji.
Mihajlo Hebrejski MIHA-EL, znaci ONAJ KOJI JE KAO BOG.

Sledece tekstove koje cu citirati nedvosmisleno potvrdjuju da je Mihajlo drugo ime Gospoda Isusa Hrista.

MIHAJLO:

MIHAJLO VELIKI KNEZ:

`A u to će se vreme podignuti Mihailo, veliki knez, koji brani tvoj narod; i biće žalosno vreme, kakvog nije bilo otkako je naroda do tada; i u to će se vreme izbaviti tvoj narod, svaki koji se nađe zapisan u knjizi. ( knjiga proroka Danila 12. 1 ).

MIHAJLO KNEZ VAS:

`A on reče: Znaš li zašto sam došao k tebi? A sada ću se vratiti da vojujem na kneza persijskog; potom ću otići, i gle, doći će knez grčki.
Ali ću ti kazati šta je napisano u knjizi istinitoj. Nema nikoga da junački radi sa mnom u tom osim Mihaila, kneza vašeg. ( knjiga proroka Danila 10. 18 - 21 ).

MIHAJLO VOJVODA VOJSKE GOSPODNJE:

`kad Isus beše kod Jerihona, podiže oči svoje i pogleda, a to čovek stoji prema njemu s golim mačem u ruci. I pristupi k Njemu Isus i reče Mu: Jesi li naš ili naših neprijatelja?
A On reče: Nisam; nego sam vojvoda vojske Gospodnje, sada dođoh. A Isus pade ničice na zemlju, i pokloni se, i reče Mu: Šta zapoveda gospodar moj sluzi svom?
A vojvoda vojske Gospodnje reče Isusu: Izuj obuću s nogu svojih, jer je mesto gde stojiš sveto. I učini Isus tako. ( knjiga Isusa Navina 5. 13 - 15 ).

MIHAJLO I ANDJELI NJEGOVI - ZBACIVANJE SOTONE:

`I posta rat na nebu. Mihailo i anđeli Njegovi udariše na aždahu, i bi se aždaha i anđeli njeni.
I ne nadvladaše, i više im se ne nađe mesta na nebu.
I zbačena bi aždaha velika, stara zmija, koja se zove đavo i sotona, koja vara sav vasioni svet, i zbačena bi na zemlju, i anđeli njeni zbačeni biše s njom. ( otkrivenje Jovanovo 12. 7 - 9 ).

ISUS MIHAJLO:

ISUS KNEZ: I od Isusa Hrista, koji je Svedok verni, i Prvenac iz mrtvih, i Knez nad carevima zemaljskim, koji nas ljubi, i umi nas od greha naših krvlju svojom;

ISUS MIHAJLO VODJA NEBESKE VOJSKE - PASCE NARODE S PALICOM GVOZDENOM:

`I videh nebo otvoreno, i gle, konj beo, i koji seđaše na njemu zove se Veran i Istinit, i sudi po pravdi i vojuje.
A oči su Mu kao plamen ognjeni, i na glavi Njegovoj krune mnoge, i imaše ime napisano, kog niko ne zna do On sam.
I beše obučen u haljinu crvenu od krvi, i ime se Njegovo zove: Reč Božija.
I vojske nebeske iđahu za Njim na konjima belim, obučene u svilu belu i čistu.
I iz usta Njegovih iziđe mač oštar, da njime pobije neznabošce; i On će ih pasti s palicom gvozdenom; i On gazi kacu vina i srdnje i gneva Boga Svedržitelja.
I ima na haljini i na stegnu svom ime napisano: Car nad carevima i Gospodar nad gospodarima.
( otkrivenje Jovanovo 19. 11 - 16 ).

ISUS SA GVOZDENOM PALICOM: `I rodi muško, sina, koji će pasti sve narode s palicom gvozdenom; i dete njeno bi uzeto k Bogu i prestolu njegovom. ( otkrivenje Jovanovo 12. 5 ).

Ja sam pomazao cara svog na Sionu, na svetoj gori svojoj."
Kazaću naredbu Gospodnju; On reče meni: "Ti si sin moj, ja te sad rodih.
Išti u mene, i daću ti narode u nasledstvo, i krajeve zemaljske tebi u državu.
Udarićeš ih gvozdenom palicom; razbićeš ih kao lončarski sud."
Sad, carevi, orazumite se; naučite se sudije zemaljske!
Služite Gospodu sa strahom, i radujte se s trepetom.
Poštujte sina, da se ne razgnevi, i vi ne izginete na putu svom; jer će se gnev Njegov brzo razgoreti. Blago svima koji se u Nj uzdaju! ( Psalam 2. 15 ).

U tekstu Isus Navin 5. 13 - 15 Isus navin se poklanja vojvodi vojske nebeske i ovaj to ne odbija.
U otkrivenju 19. 10 apostol Jovan se poklanja andjelu i ovaj to odbija sa obrazlozenjem da je i on sluga i da se Bogu treba pokloniti, sto znaci da je vojvoda vojske nebeske MIHAJLO i u starom i u novom zavetu sam Gospod Isus Hristos, vecni Bog, kome se zajedno sa ocem i Svetim Duhom jedino valja klanjati.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ovde si se javno razotkrio da iznosiš neistine, jer ja nisam napisao da si pročitao u žutoj štampi "DA ADVENTISTI VERUJU DA JE ISUS MIHAJLO" već u vezi toga "DA SU ADVENTISTI VEROVALI U ISUSOVU NEVIDLJIVU PRISUTNOST"

Evo mojih reči:

Stvarnoslap, čitaš mnogo žute štampe protivnika Adventizma, ili izmišljaš sam od sebe.

To o verovanju u nevidljivu prisutnost nigde ne piše u analima crkve, niti u autobiografiji crkve I Ellen White.

ALI, i da je tako kako kažeš ( A NIJE ), to ne menja stvari, jer Milerovci su mogli da veruju u svašta nakon razočarenja, kada je Bog sam kasnije otkrio istinu, oni su tu istinu prihvatili.


Da li si nesmotreno napravio ovu grešku, ili si namerno slagao, pre bi bilo ovo drugo, jer to činiš u svakom svom komentaru.
 
Natrag
Top