Poslednja vremena

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nemozes osporiti ono sto sam napisao, a to je, da je - "Russell doktrinu o nevidljivoj prisutnosti preuzeo od jednog adventiste".

To Adventisti nikada nisu ucili.
Ako je to istina u sta sumnjam, to je neko licno misljenje koje je Russel pokupio od ko zna kog coveka nazovi Adventiste.

Tako da nema potrebe nista obarati, jer Adventisti nikada tako nesto nisu verovali.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Kako od tebe da očekujemo istinu, kada kod vas vlada duh izvrtanja, haosa i korupcije.

Za EGV sam objasnio o čemu se radi. Nigdje nije rekla da nam je on otac, pa mi uopšte ne govorimo nekome da je otac u duhovnom smislu.

Dakle opet si izvrnuo njene izjave.
Nego u kom smislu je otac nego u duhovnom? Sta je htela reci izrazom "Otac"? Kako samo izmisljas!
to je neko licno misljenje koje je Russel pokupio od ko zna kog coveka nazovi Adventiste.
Taj covek je bio Milerov sledbenik! Posle razocarenja je odlutao, kao i svi vi, trazio je opravdanje za promasaj pa je izmislio "nevidljivu prisutnost"!

Wikipedia navodi:

"Barbour je uveden u Millerizam kroz napore gospodina Johnsona koji je predavao u Genesey, u zimu 1842. Barbour se povezao s drugim Milleritima koji su živjeli na tom području. To su bili Owen Crozier, William Marsh, Daniel Cogswell i Henry F. Hill. Cogswell je kasnije postao predsjednik New York konferencije Adventisticke Hrišcanske Crkve. Hill je postao istaknuti autor povezan s evangeličkim adventistima.
Adventisti u području Genesey sastali su se u Springwateru kako bi očekivali drugi dolazak 1843. godine. Njihovo razočaranje bilo je duboko, a Barbour je pretrpio krizu vjere. Kasnije je napisao: "Držali smo se zajedno do jeseni 1844. godine"



Vi ste taj promasaj pravdali preseljenjem u svetinju! Dok je Brabour krenuo svojim putem, i osnovao vlastitu grupu. Tvrdio jeda ce Hristos ponovo doci 1873. ,kada se nista nije desilo, tvrdio je da je on "nevidljivo prisutan od 1874."

Kako god okrenes, sa istim pokretom ste povezani! Iz istog izvora nastajete!

Vi nastajete od razocarane Elen White, dok Ruselovci nastaju u povezanosti sa razocaranim Nelsonom Brabourom i njegovom grupom!!!

Russell je dakle i sam prihvatao adventizam (odnosno ono sto se adventizmom u to vreme nazivalo, a to je verovanje u drugi dolazak i racunanje datuma), udruzio se sa jos jednim od vasih (Brabourom), i osnovao casopis kojim je pravdao vas promasaj!

Brabour se ipak vraca standardnom gledistu adventnog pokreta o "preseljenju" dok Russell ostaje uveren u "Hristovu prisutnost" od 1874.

Kasnije Russell izvodi i druge datume ukljucujuci i 1914. , ali ostaje veran 1874. pa nastavlja da tvrdi da su od tog datuma zapoceli poslednji dani...

Kako istorija odmice, Russell se iz pocetnog adventizma jos vise distancira , i formira svoju teologiju!

Ja sam svoje dokazao!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Nego u kom smislu je otac nego u duhovnom? Sta je htela reci izrazom "Otac"? Kako samo izmisljas!

Duhovni svakako ne, otac nauke da će Isus doći, a svakako da je kritikovala određivanje datuma.

Russell je dakle i sam prihvatao adventizam (odnosno ono sto se adventizmom u to vreme nazivalo, a to je verovanje u drugi dolazak i racunanje datuma), udruzio se sa jos jednim od vasih (Brabourom), i osnovao casopis kojim je pravdao vas promasaj!

Čim je određivao datume znači da je Rasel Milerov nasljednik.

Kako istorija odmice, Russell se iz pocetnog adventizma jos vise distancira ,

Pa on se odmah distancirao, svu istu nauku koju ima sa advent. on je samo formalno uzeo, bez shvatanja smisla, to mu dođe taman kao i da je nije usvojio.

Ja sam svoje dokazao!

Rekao i Korej u pobuni protiv Mojsija.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Mire, koliko sam mogao da primetim, svim "hrišćanima" ovde nedostaje osnovnog Hrišćanskog, a to je skromnost. Jedanput su Ilija, drugi put Pavle, treći put su Petar..... te govore u ime Gospoda, sada je jedan od njih pomislio da je Mojsije, šta je sledeće, proglašavanje sebe Bogom? Tj tvrdnja da su oni, ili njihovi vođe Hristosi?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
a svakako da je kritikovala određivanje datuma.

Potpuni promašaj. Ne samo da Ellen White nije kritizirala Millera za određivanje datuma, nego je ona za Millerovu grešku napala i optužila Boga. Vidi:

Vidjela sam da je izrada proročke karte 1843. bila vođena Gospodnjom rukom i da je ne treba mijenjati; da je Njegova ruka bdjela nad njom i sakrila pogreške u nekim brojevima da ih nitko ne vidi dok nije sklonio svoju ruku. (Ellen White, Rani spisi)

Po Jeleni, nije kriv Miller za pogrešku nego Bog. I ne samo da ne kritizira Millera za sotonsku rabotu određivanja datuma Kristova dolaska na Zemlju, nego Boga proglašava "kolovođom" u toj raboti - Vidjela sam da je izrada proročke karte 1843. bila vođena Gospodnjom rukom.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Mire, koliko sam mogao da primetim, svim "hrišćanima" ovde nedostaje osnovnog Hrišćanskog, a to je skromnost. Jedanput su Ilija, drugi put Pavle, treći put su Petar..... te govore u ime Gospoda, sada je jedan od njih pomislio da je Mojsije, šta je sledeće, proglašavanje sebe Bogom? Tj tvrdnja da su oni, ili njihovi vođe Hristosi?

Na svu sreću Bog je uspostavio mjerilo po djelima, da se po tome vidi ko ima samo priču da je u pravu, a ko zaista jeste u pravu.

Potpuni promašaj. Ne samo da Ellen White nije kritizirala Millera za određivanje datuma, nego je ona za Millerovu grešku napala i optužila Boga. Vidi:

Vidjela sam da je izrada proročke karte 1843. bila vođena Gospodnjom rukom i da je ne treba mijenjati; da je Njegova ruka bdjela nad njom i sakrila pogreške u nekim brojevima da ih nitko ne vidi dok nije sklonio svoju ruku. (Ellen White, Rani spisi)

Po Jeleni, nije kriv Miller za pogrešku nego Bog. I ne samo da ne kritizira Millera za sotonsku rabotu određivanja datuma Kristova dolaska na Zemlju, nego Boga proglašava "kolovođom" u toj raboti - Vidjela sam da je izrada proročke karte 1843. bila vođena Gospodnjom rukom.

Pa gore si prije dao kritiku, dakle već je dokazano da je kritikovala određivanje datuma, a ovo vjerujem da si izvrnuo, kao i sve ostalo.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Pa gore si prije dao kritiku,

Kakvu kritiku? :) Citiraj što sam to ja dao.

dakle već je dokazano da je kritikovala određivanje datuma,

A gdje je to dokazano da je kritizirala određivanje datuma? :) Vidjesmo da je Millera hvalila i podržavala, a za grešku optužila Boga.

a ovo vjerujem da si izvrnuo, kao i sve ostalo.

Sve se lako provjeri. :)
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Kakvu kritiku? :) Citiraj što sam to ja dao.

Pa već sam citirao prije, a ovo sam pročitao, mogao bih i to.

A gdje je to dokazano da je kritizirala određivanje datuma? :) Vidjesmo da je Millera hvalila i podržavala, a za grešku optužila Boga.

Ti vidiš samo ono što crkva tvrdi, to si naučio od Lojole. Podržavala za šta? Već sam to objasnio.

Sve se lako provjeri.

Sve se lako izvrne, kao što ti radiš. Pravo si usvojio Lojolinu nauku.

Da je bijelo ima da kažeš da je crno ako crkva kaže da je crno. E to je vaš duh.

I šta ti sada meni dokazuješ kada vama vlada ovakav duh.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
I šta ti sada meni dokazuješ kada vama vlada ovakav duh.

O Jeleninom je duhu riječ. Vidi ga:

Vidjela sam da je izrada proročke karte 1843. bila vođena Gospodnjom rukom i da je ne treba mijenjati; da je Njegova ruka bdjela nad njom i sakrilapogreške u nekim brojevima da ih nitko ne vidi dok nije sklonio svoju ruku.(Ellen White, Rani spisi)

Dakle, notornu neistinu si iznosio. I drugo, štitio si Ellen White koja je Boga okrivila za Millerovu sotonsku rabotu određivanja datuma Kristova dolaska na Zemlju. Neka ovo stoji, jer najbolje govori o tvojoj vjerodostojnosti i istinoljubivosti.
 
Natrag
Top