Poslednja vremena

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Protestantske crkve nakon smrti reformatora su podigli sledbenici tih reformatora u svojoj zemlji, i ako to nije bila namera samih reformatora, tako da se ne moze reci da je u osnivanju tih crkava direktno ucestvovao sotona, vec posredno.

Svedoke je direkktno podigao sotona preko svojih agenata Jeyuita, i dvojica Jezuita poimenice su stvorili izokrenutu bibliju JS novi svet.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Netočno. Jezuiti su gotovo svemogući, i sotona je preko njih u 19. stoljeću stvorio vašu adventističku sektu.

Pre ste govorili da su Masoni.

Niti su Jeyuiti osnovali Adventiste, niti bilo ko drugi, a ti slobodno zivi u lazima.

Adventisti su nastali od pripadnika razlicitih crkava u Americi, cak i od Rimokatolika, nakon velikog razocarenja 1844 godine.

Dakle, pisi sto god zelis, to je tvoja stvar.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Dobro jutro Mire,
Kada ti ne bi izvrnuo cinjenice izgleda da ti ne bi ni bio Mire. Jel tako?
Pre svega da ti jos jednom objasim pa prestani sa tim lutanjem.

Prvo, mi uopste ne negiramo vezu sa Milereom. Za nas Miler je u svoje vreme i na svoj svojstven nacin odigrao dobru ulogu. Svojim propovedanjme uspeo je za nekih 14 godina da uzbudi narod i pozove ga da prucsava Bibliju. Miler nije osnovao svoju crkvu, on je pripadao baptismoma, ali je isao od crkve do crkve i ko god ga je pozvao on je isao i propovedao. Cak je pravilno proracunao Danilovo prorocanstvo, samo pogresno ga je primenio. U ono vrem svi hriscani koji su doilazili na skupove da ga slusaju nazivali su se adventistima iako su jos uvek svi bili clanovi svojih crkava. Tako Milerov rad za nas ima svoju vrednost, ali on nije ni imao nikakvu odredjenu ili posebnu teologiju. Kada je nasa crkva osnovana 1844. Miler je vec bio star i posle pet godina je i umro.
Tako Teologija nase crkve nema veze sa Milerom, jer ni on nije imao odredjenu teologiju. Vidis mi ne negioram vezu sa Milerom kako si ti to naveo, samo iznosimo cinjenice da u pocetku ni mi Adventisti nismo imali odredjenu teologiju, jer su to bili vernici koji su potiicali iz raznoh crkava i svako od njih je imao drugacije verovanje. Zato mi smo poceli od nule. Osnovane su tzv konferencije koje su se povremeno sastajala a koje su trajale po sedmicu ili dve, na kojima su raspravljali o pojedinim istinama Biblije. Kako su uspeli da shvate pojedine istine tako su ih i primali i protekle su decenije dok konacno Crkva nije imala definitivno svoju teologij.

Eto Mire, nadam se da si me sada razumeo.

Sve najbolje
Marko, niste vi poceli od nikakve nule nego uzimate Milerovu racunicu i na tome temeljite svoju teologiju, jer ste i sami ocekivali Hristov dolazak 1844. i bili njegovi sledbenici.

Vi ste trazili opravdanje za promasaj, i samo ste daljim proucavanjem dodali neke nove doktrine i napravili crkvu. Imali ste dobar polazni temelj, mora se priznati, vec postojece razocarane ljude koji su izgubili kompas i kojima je trebalo vodjstvo.

Ja nista nisam izvrnuo, vidis to i sam. Od vecinskog tela Milerovih sledbenika medju kojima su bile i najistaknutije vodje adventnog pokreta vi formirate crkvu. To formiranje je zapoceto odmah nakon 1844.

Dakle vi jeste prirodni nastavak i naslednik Mileritskog pokreta.. To je vasa crkva.

Tripo je pokusao da negira vasu vezu sa Milerom, koja je direktna i nepobitna!

Dakle vi nastajete na bazi Milerove teoloske spekulacije i racunice, u jednoj teznji za opravdanjem te racunice!

Mnogima je to odgovaralo, izgubili su kompas, trazili su bilo sta za cega bi se uhvatili, zeleli su da Hristos dodje, ali on nije dosao. Medjutim nisu mogli priznati sami sebi da su obmanuti, i oni bi prihvatili bilo sta da im se servira, i tu nastupate vi!

Manjine su krenule nekim svojim putem, jer se nisu slagale sa teologijom novoosnovane crkve, niti opravdavanjem promasaja. Zato nastaju i druge sekte, jer su mnogi lutali ili se vratili svojim crkvama.

Jedan od njih je bio i Nelson H. Brabour, covek je izgubivsi kompas posle razocarenja 1844. tragajuci za istinom spekulisao je da ce "Hristos doci 1873". Kad se nista nije desilo, zajedno sa svojom grupom pristalica dosao je do zakljucka da je Hristos "nevidljivo dosao (i da je prisutan) od 1874". Brabour je pokrenuo i casopis "Ponocni plac"(kasnije "Glasnik Jutra") u kom je promovisao svoja gledista.

Godine 1875. Biznismen C. T. Russell je buduci i sam zainteresovan za Adventizam slusajuci propovedi Jonas-a Wandell-a, ubrzo primio i kopiju casopisa "Glasnik Jutra" koji je stampao Brabour. Upoznao je principe njegovog pokreta i omogucio mu da odrzi govor u Filadelfiji. Tako je zapocelo njihovo partnerstvo.

Godine 1879. Russell vise nije mogao da se slozi sa Brabourom jer su njihovi pogledi poceli da se razilaze po mnogim pitanjima, pa on raskida partnerstvo i pocinje stampanje casopisa "Sionska Kula Strazara i Objava Hristove Prisutnosti".

S druge strane Brabour je samo 4 godina kasnije odbacio glediste o "Hristovoj nevidljivoj prisutnosti" i vratio se standardnoj adventistickoj doktrini, dok Russell ovo glediste ne napusta, i u svom casopisu pise kako je "Hristos nevidljivo prisutan od 1874. "

ETO ODAKLE RUSSELL-U DOKTRINA O "NEVIDLJIVOJ HRISTOVOJ PRISUTNOSTI" PREUZEO JU JE OD JEDNOG ADVENTISTE!!!

Dakle, veza izmedju Russeell-a, njegove doktrine i adventnog Mileritskog pokreta se ne moze poreci!!!

Ona se takodje ne moze odvojiti od adventisticke crkve i ranog Milerizma!

Obe grupe, svoju teologiju duguju ranom adventnom pokretu - Milerizmu i tumacenju odnosno pokusaju izracunavanja Hristovog dolaska!

Istorija je jasna! Ja ne mogu da lazem ovde ljude i tvrdim da je adventizam zasnovan na necem drugom a da je Rasselizam zasnovan na suprotnom, kad obe grupe iz istog izvora nastaju!

Russell je po svemu sudeci bio zarazen Milerizmom odnosno adventizmom u startu! A da jeste, to vidimo i po njegovoj kasnijoj teologiji - odbacivanju Trojstva itd. ..
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Miler nije imao sledbenike, jer nije bio nikakav duhovni vodja, a oni koji su dolazili na njegova predavanja bili su pripadnici razlicitih crkava, cak i Rimokatolici.

Mire, u svemu sto si ti obukao u negativno ruho ( i ako tu nema niceg negativnog vec ti to tako prikazujes ) zaboravio si samo jednu licnost, a to je Bog koji je sve vodio i isplanirao, i objavio se ljudima, i objasnio sve u vezi Milera, i njegovog tumacenja Danila, i greske koju je napravio.

Tvoja je stvar sta ces pisati, ali ovakve stvari se ne iznose laicima koji ce ja verujem 100 procenata poslusati tebe, jer mi smo sekta, jer tako Mire.

Ali hvala Bogu, onaj gore te gleda, i zato se ne igraj sa njim u zavodjenju onih koje smatras svojim potencijalnim zrtvama koje ce poslusati ono sto iznosis.

A ja ponavljam, sve si ti to obukao u ruho negativnosti, i ako je tu sve cisto i po Bogu..
 
Natrag
Top