"Pendrečenje Biblije"

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Predaja apostola (usmeno-pisana) postoji u I veku. Sad je ok. Mi tu predaju držimo i poštujemo.

Jedno je Predaja i drugo je Pismo. Oboje je nastalo u Crkvi i oboje čuva i prenosi Crkva.

Nego što misliš da je sabor u Kartagi važniji od onog u Laodikeji? Zar nije Atanasije Veliki najpre potrdio taj kanon još pre sabora u Kartagi 397 n.e?:).

Nije važniji. U Kartagi je potvrđen kanon.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Jedno je Predaja i drugo je Pismo. Oboje je nastalo u Crkvi i oboje čuva i prenosi Crkva.

Ja ne razgraničavam predaju i Pismo:). Upravo smo to svo vreme diskutovali i utvrdili da je Pismo usmeno-pisana predaja apostola. Tako da ja tu predaju itekako poštujem. Samo što tu apostolsku predaju smatram temljom vere.

Nije važniji. U Kartagi je potvrđen kanon.

E možda si upravu ali koliko znam kanon je već potvrdio Atanasije Veliki na saboru u Laodikeji, bar za Istočno-Vizantisjku Crkvu je on važniji. Zato pitam koji je važniji jer je ovaj Laodikejski bio ranije tj. pre Kartaginskog a iste knjige su potvrđene.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Crkva razlikuje. :)

Mislim da ni Crkva ne razlikuje jer zvaničan stav crkve je da je Pismo tradicija kao i sabori i ostali jel tako? Zato mislim da ovo što si rekao nije u skaldu sa učenjem Crkve ni Rimske ni Carigradske. Možda grešim ne znam. Ali u razgovoru sa tradicionalnim niko mi nije razgraničio Bibliju i tradiciju šta više izjednačavaju je. Možda ti imaš drugačije mišljenje i od crkve ali ni to nije loše..treba da imaš svoje mišljenje.

Ja se slažem sa učenjem crkve zato što smatram da je to tačno tj. da je Biblija deo tradicije tj. apostolske tradicije.

A ovo za sabor mislim da će Carigradska veroispovest da ti ospori važnost Kartaginskog sabora samo iz razloga što je Laodikejski bio ranije. Možda je ovaj Kartagnski 397 n.e potvrdio kanon kasnije zbog sporenja oko poslanice Jevrejima? Jer je Rimska Crkva ovu poslanicu sporila kao Carigradska Otkrivenje. Možda zato...
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Poštujete li vi Adv. ovu zapovijed Svemogućeg Boga: Izl 31,15: Tko bi u dan subotni obavljao kakav posao neka se pogubi?

Evo kako slap nečasno izvrće Bibliju. Po Slapovoj tvrdnji subota ne važi, pošto se ne izvršava ovaj dio da se čovjek koji krši subotu pogubi.
-------------------------------------------------------------------
Odgovor.

4. Mojsijeva 35,30Ko bi htio pogubiti čovjeka, po svjedocima neka pogubi krvnika;

Znači po slapu i ova zapov. ne važi, može da se pogubi čovjek.

Kao i ovo.

2. Ljetopisa 15,13A tko neće da služi Gospodu, Bogu Izraelovu, taj neka se pogubi, bio ugledan ili malen, bio čovjek ili žena!

Znači može da se ne služi Bogu, ne važi služba Bogu po Slapu, jer se ovo pogubi ne sporovodi.

Tačnije nije više grijeh po slapu da se ne služi Bogu i da se ubije čovjek.

Ponovljeni zakon 22,25Ako čovjek u polju naiđe na zaručenu djevojku i silom legne s njom, onda neka se pogubi samo taj što je s njom legao;


Po Slapu i ovo nije grijeh, silovanje jer stoji da se pogubi takva osoba. Dakle po Slapu može da se siluje, kao i da se ne drži subota.

Eto koliko je nečasno izvrtanje stiha od strane slapa, kao i kušača kada je citirao Bibliju Isusu.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Poštujete li vi Adv. ovu zapovijed Svemogućeg Boga: Izl 31,15: Tko bi u dan subotni obavljao kakav posao neka se pogubi?

Evo kako slap nečasno izvrće Bibliju. Po Slapovoj tvrdnji subota ne važi, pošto se ne izvršava ovaj dio da se čovjek koji krši subotu pogubi.

Zašto lažeš u moje ime? Sram te bilo. Ja ne tvrdim da kršćane ne obvezuje subota zato jer se više ne pogubljuju oni koji je krše, nego tvrdim da kršćane subota ne obvezuje, jer im nikada nije ni zapovjeđena.

P.S. Možeš lagati što te volja i koliko te volja, ali nemoj više izmišljati laž i meni je pripisivati.
 
Natrag
Top