"Pendrečenje Biblije"

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ništa ipak. Bog koji jedini ima besmrtnost, prebiva u svjetlu nedostupnu, koga nitko od ljudi ne vidje niti ga vidjeti može, kad dođe vrijeme pokazat će Isusa Krista.

Hmm... znam šta hoćeš reći :)

Ako je Isus Bog ne prebiva li i On u takvoj svetlosti?

Ako? Teško je reći. Jer, ako je ono što na drugoj temi pokušavaš da dokažeš istina, onda Isus ne prebiva u takvoj svetlosti..... ta ni jedno stvorenje, čovek, ne može prebivati u takvoj svetlosti.


I have no further questions your honor....
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ako? Teško je reći. Jer, ako je ono što na drugoj temi pokušavaš da dokažeš istina, onda Isus ne prebiva u takvoj svetlosti..... ta ni jedno stvorenje, čovek, ne može prebivati u takvoj svetlosti.

Na drugoj temi govorim o Hristovom utelovljenju. Ovde pak o 1. Timotiju 6,14-16 koji govore o Hristovoj Jahve prirodi. Ako je Hristos Bog upravo ovo se odnosi i na Njega. Dakle, jeste li ili nije ovo odlika Hrista kao Jahve..da živi u nedostupnoj svetlosti, da ima Sam besmrtnost i da Ga niko nije video..tj. niko ne može videti Jahve prirodu Hrista?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.345
Ako je Isus Bog ne prebiva li i On u takvoj svetlosti?

Naravno da prebiva, Bog je. Samo što su ga ljudi mogli vidjeti i dodirnuti dok je na zemlji bio među njima kao Bogočovjek.

Na drugoj temi govorim o Hristovom utelovljenju. Ovde pak o 1. Timotiju 6,14-16 koji govore o Hristovoj Jahve prirodi. Ako je Hristos Bog upravo ovo se odnosi i na Njega. Dakle, jeste li ili nije ovo odlika Hrista kao Jahve

Najprije mi citiraj nekog od apostola koji je Krista nazvao Jahvom. :)

Na drugoj temi govorim o Hristovom utelovljenju. Ovde pak o 1. Timotiju 6,14-16

Tako je. I u 1 Tim 6,15 sveti Pavao piše kako će Bog Otac pokazati Boga Sina.

Hmm... znam šta hoćeš reći :)

Upravo ovo što gore rekoh. Dakle, u 1 Tim 6,15 Bog Otac pokazuje Boga Sina, kao što Bog Sin drugim prilikama pokazuje Boga Oca.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Upravo ovo što gore rekoh. Dakle, u 1 Tim 6,15 Bog Otac pokazuje Boga Sina, kao što Bog Sin drugim prilikama pokazuje Boga Oca.

A kako se radi o jednom Biću - Bogu, Bog prikazuje sebe u oba slučaja. Kao što se i u trećem prikazao, na Pedesetnicu.

No tako to ne vide oni koji Isusu Božanstvo negiraju, a nas za to optužuju.


Najprije mi citiraj nekog od apostola koji je Krista nazvao Jahvom. :)

Neka ti nađe nekog ko je u apostolsko vreme Boga nazivao "Jahvom".

Ps. Veoma je čudno da neko ko tebe optužuje da negiraš Isusovo Božanstvo, sam to čini na drugoj temi.

Čini mi se da zaboravljaju da postoji samo jedno što Bog ne može. A to je prestati biti Bog.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.345
Nema hrišćana u Bibliji...ima samo Nazarenski pokret,

Dj 11,26: Punu su se godinu dana sastajali u toj Crkvi i poučavali poveće mnoštvo te se u Antiohiji učenici najprije prozvaše kršćanima.

Dj 26,27-28: Vjeruješ li, kralju Agripa, Prorocima? Znam da vjeruješ!" Agripa će Pavlu: "Zamalo pa me uvjeri te kršćaninom postah!"
-----------------------------

Od ljudi kojima se gadi citirati Isusove riječi, koji preziru Kristovu crkvu, ovakvo "pendrečenje Biblije" je "k'o dobro jutro".
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Dj 11,26: Punu su se godinu dana sastajali u toj Crkvi i poučavali poveće mnoštvo te se u Antiohiji učenici najprije prozvaše kršćanima.

Dj 26,27-28: Vjeruješ li, kralju Agripa, Prorocima? Znam da vjeruješ!" Agripa će Pavlu: "Zamalo pa me uvjeri te kršćaninom postah!"
-----------------------------

Od ljudi kojima se gadi citirati Isusove riječi, koji preziru Kristovu crkvu, ovakvo "pendrečenje Biblije" je "k'o dobro jutro".

Na tome su i nastali.

Jedno me pitanje već poodavno muči, zar zaista misle da je neko tekst Djela Apostolskih menjao i da je umesto

καὶ εὑρὼν αὐτὸν ἤγαγεν αὐτόν εἰς Ἀντιόχειαν ἐγένετο δὲ αὐτούς ἐνιαυτὸν ὅλον συναχθῆναι ἐν τῇ ἐκκλησίᾳ καὶ διδάξαι ὄχλον ἱκανόν χρηματίσαι τε πρώτον ἐν Ἀντιοχείᾳ τοὺς μαθητὰς Χριστιανούς

pisalo Nazōraioi ?

Zar zaista u to veruju? Pa tekst Djela je neupitan, nesumnjiv. Pisan je na koine....

No, zašto se i ja pitam, kada znam da i shabat nalaze tamo gde ga nema....
 
Natrag
Top