"Pendrečenje Biblije"

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Zašto lažeš u moje ime? Sram te bilo.

Sada to tvrdiš. a kada si dao stih sa naglaskom da se pogubi, pa zašto mi advent. ne ubijamo ljude, to znači da subota ne važi jer se ne pridržavamo ovog dijela "da se pobubi".

Dakle nisam ništa lagao, nego sam drugim stihovima dokazao tvoje izvrtanje.

nego tvrdim da kršćane subota ne obvezuje, jer im nikada nije ni zapovjeđena.

Eto iz ovog se vidi da sam bio upravu. Stvarno piše da je subota samo za Jevreje, a ne piše da je za čovjeka.

Znači da je ipak zapovijeđena. Čim je za čovjeka.

Ovo što sam dao tvoje su šerovali i drugi uz odg.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.333
Sada to tvrdiš. a kada si dao stih sa naglaskom da se pogubi, pa zašto mi advent. ne ubijamo ljude,

Pitao sam zbog toga jer "mantrate" kako ni potezić iz Zakona neće nestati, dakle, važi sve iz Zakona. Zbog toga sam pitao, ako vrijedi čitav Zakon, zašto vi adventisti ne poštujete Božju zapovijed da se pogubi one koji rade subotom? I ta zapovijed je u Zakonu.

Dakle nisam ništa lagao, nego sam drugim stihovima dokazao tvoje izvrtanje.

Lagao si besramno u moje ime.

Eto iz ovog se vidi da sam bio upravu. Stvarno piše da je subota samo za Jevreje, a ne piše da je za čovjeka.

Tvrdiš da subota nije zapovjeđena ženama, Židovkama? :)

Ovo što sam dao tvoje su šerovali i drugi uz odg.

A jeste li pišali po tome?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Pitao sam zbog toga jer "mantrate" kako ni potezić iz Zakona neće nestati, dakle, važi sve iz Zakona. Zbog toga sam pitao, ako vrijedi čitav Zakon, zašto vi adventisti ne poštujete Božju zapovijed da se pogubi one koji rade subotom? I ta zapovijed je u Zakonu.

Na to je odg. davno više puta. Sada ti ne dam odg.

Lagao si besramno u moje ime.

Već sam objasnio zašto nisam lagao u tvoje ime, čak i tvoj koment. je to potvrdio.

Tvrdiš da subota nije zapovjeđena ženama, Židovkama?

To ti tvrdiš, iz mojihj izjava s e to ne vidi, dakle ti izmišljaš u moje ime.

A jeste li pišali po tome?

Tvoj rječnik dokazuje stanje tvog srca, naravno da imaš potrebu da popljuvaš sagovornika i da rasp. obesmisliš.

Duh tvoje crkve je duh izvrtanja i laganja.

Od sada ću da gledam da ne vidim tvoje koment. i da nastavim da uništavam tvoju nauku na tvojoj temi.

Samo zato te i nisam blokirao.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Ja da popljujem tebe!? Što je tebi? Šaljem li ja tvoje postove nekome da piša po njima, ili ti moje postove šalješ "pajdašima na pišanje"?

Pa tvoje izražavanje je šta drugo nego popljuvavanje sagovornika, a to je vaš duh.

Tako od tebe drugo nisam ni očekivao. A tvoja nauka je oborena, Pismom sam se odbranio od tvog izvrtanja Pisma.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Subota jeste zapovedjena kao cetvrta zapovest, a apostoli svuda zapovedaju drzanje SVIH zapovesti, a u 4 poglavlju Jevrejima jasno je upucen poziv da se udje u subotnji pocinak.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Po Slapu i ovo nije grijeh, silovanje jer stoji da se pogubi takva osoba. Dakle po Slapu može da se siluje, kao i da se ne drži subota.

A po vama adventistima moze da se ima predbracni sex uz pristanak devojke, i to nije greh jer nije zabranjeno dekalogom.

A dekalog vam je "sav zakon"!

Tako ste vi adventisti i pored dekaloga bezakonici!

Već sam objasnio zašto nisam lagao u tvoje ime, čak i tvoj koment. je to potvrdio.

A jesi lagao da priznajes Trojedinog Boga na krstenju? I sad cemo ti ovde verovati za ostalo?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
A po vama adventistima moze da se ima predbracni sex uz pristanak devojke, i to nije greh jer nije zabranjeno dekalogom.

A dekalog vam je "sav zakon"!

Da nisi sam posvedočio da si nekada bio u Adventizmu, imao bih razlog da napišem da si neupućen.

Ovako je očigledno da iznosiš svesnu namernu neistinu.

Dakle, zapovest "NE UČINI PRELJUBU" Isus je objasnio na jednom mestu, napomenuvši "KO POGLEDA NA ŽENU SA ŽELJOM, VEĆ JE UČINIO PRELJUBU U SRCU SVOJEMU"

Dakle, mi imamo u novom zavetu Isusova objašnjenja dekaloga, i ne treba nam Mire da nam ih objašnjava.

To znači, da se Adventisti ( govorim o iskrenim posvećenim vernicima ), u potpunosti pridržavaju ovog principa, ne samo formalno da nemaju odnose pre braka, već i u duhu, jer Bog koji menja čoveka, njegovo srce i misli, on čini da u čovekovom biću od trenutka obraćenja i predanja ne caruje greh u vidu bilo kakvih telesnih želja.

Dakle, usvakom slučaju Miretov komentar je zlonameran, i takoreći "nerazuman"
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
A po vama adventistima moze da se ima predbracni sex uz pristanak devojke, i to nije greh jer nije zabranjeno dekalogom.

Šta ti je drugo ostalo nego da klavećeš.

A dekalog vam je "sav zakon"!

Ti uopšte nisi u stanju da pratiš svoje stavove u kontinuitetu. Sam sebe pobijaš ovdje.

Tako ste vi adventisti i pored dekaloga bezakonici!

Tako su rekli fariseji Isusu i apostolima.

A jesi lagao da priznajes Trojedinog Boga na krstenju? I sad cemo ti ovde verovati za ostalo?

Bilo bi smiješno, da nije žalosno.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
"Jer duše sve pamte što je bilo ovdje kako kažu oči i reči i dela i misli i ništa ne zaborave". str. 56.

A Biblija kaže da sve misli propadanu,a Ava D. kaže da čak ni misli iz ovog života u tijelu ne propadaju.

A u Psalmu 146,4 sve suprotno kao i u Solomonu i Isaiji.
 
Natrag
Top