VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Um čoveka bez Boga može biti tako umrtvljen grehom, da u stvari postaje neosetljiv za Božanski uticaj i razlikovanje greha od pravde.
U takvom stanju čovek pojam greha ili grešna dela koja biblija naziva grehom, u stvari ne smatra nečim drastično losim, čak šta više - u današnjem svetu sve se smatra normalnim, i sramota je da se nešto pred ljudima nazove grehom - jer čovek koji to uradi može doživeti podsmeh od drugih, onih koji nikada nisu sebe pogledali u licu Isusa Hrista, jer bi se tada postideli svog stanja i gledali bi ili da se sakriju zbog nečiste savesti, ili bi u pokajanju došli pred Isusove noge i u suzama se pokajali za svoje stanje i neznanje u kome su se nalazili.

Pred Bogom je i jedna zla misao greh, a kada je tako - šta onda reći za očigledna grešna dela i osudu koju će oni koji ih budu činili primiti.

Greh je protiv čoveka - on ubija i razara, a ljudi se ponekad ponašaju kao da im Bog zabranjuje nešto što će im biti na korist.
To greh sigurno nije, on je neprijatelj ljudski, i zato Bog iz ljubavi želi da nas iščupa iz stanja greha i da nas spasi od smrti koju greh prirodno donosi.

Oni koji do kraja budu ostali u grehu, neće Bog da ih ukloni radi toga što on to želi po svaku cenu, već zato što su ti ljudi sami doneli odluku da se isključe iz Božjeg carstva u kome nema principa greha, već vlada savršena čistota i svetost.

Zato nas Bog danas poziva da napustimo greh, da upoznamo njega kao nebeskog Oca i primimo njegov ponuđeni dar spasenja, i počnemo da tvorimo pravdu - spremajući se za život večnog mira i sreće koji nam on poklanja danas.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
Ocigledno je da pocinjes da pricas kao Laodikeja, jasne stihove menjas onao kako ti odgovara, u datom citatu se spominje kaznjavanje cak i onih koji nisu ni znali da rade nesto pogresno, jel to pravda ? I to spominje cak sam Isus.
To nije ni cudno, jer po Hriscanstvu, kaznjavanje onih koji ne rade nista lose je OBAVEZNO, ako uzmemo u obzir da vecina ljudi nece biti spasena zato sto su verovali u drugu religiju, ili nisu imali prilike da se lepo upoznaju sa hriscanstvom.
I pored svega toga vi pricate da on zeli da mu sluzimo iz ljubavi, ali ako odbijemo to ceka nas vecna propast, ne znam kako ne vidite da to sto pricate nema ni malo smisla.

Sta god ja rekao neces shvatiti zato sto ne zelis da shvatis. Ti samo vrtis jedno isto u krug, jer su te zatrovali ti sajtovi , a bibliju nisi ni otvorio,pa sta da ti ja pricam onda..

Evo sta je Isus rekao o tome ''Da nisam dosao i propovedao im ne bi imali greha, ali sad nece imati izgovora za greh svoj''. Sto znaci da ne mozes suditi nekome koji nikada nije cuo za Isusa.. Nece biti kaznjen ni hindus ni budist ni musliman zato sto nije znao... Znanje koje se ovde spominje je znanje odredjenih dogmi, niko savrseno ne razume sve, i onaj kome je puno dano, tj. koji je to savrseno razumeo a nije izvrsavao od njega ce se puno traziti, a onaj koji je imao malo znanje o Isusu ako nije izvrsavao od njega ce se malo i traziti. Jer to nije posteno?
Postavljas pitanja koja i mala deca na veronauci znaju..

Tvoj problem je sto ne citas bibliju, nego citas zatrovane sajtove koji izvlace stihove iz konteksta namerno i tako ih prezentuju.. Ja ti mogu dati 1000 odgovora i rastumaciti celu bibliju, tebi opet nece biti jasno ni dovoljno..
Nemoguce je da sam ne razumes, jer si pametan, nego ovo sto govoris je namerno iskrivljavanje tekstova koje si pokupio..

Ti ocigledno imas ozbiljan problem kada se bavis biblijom uopste, a i ne verujes u nju. Ja recimo ne verujem u kuran, i smatram da je izmisljotina, ali nemam potrebu da idem medju muslimane i da pobijam njihovu veru. Tebi se ovde ne svidja sto ti mislis da je Bog biblije okrutan sadista? Daj osvesti se, ne bi milioni ljudi na svetu verovali toj knjizi da ona predstavlja takvog okrutnog Boga, nego bi je bacili u djubre...
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Sve sto sam ja rekao je tacno, i ni jedan hriscanin ne moze da pobije, koliko god ti zeleo da se ropstvo ne nalazi u bibliji, nalazi se, zajedno sa uputsvima za fizicko nasilje nad robovima, sam si i priznao to, rekavsi da ruzno zvuci, zamisli kako je zvucalo ljudima koji su bili robovi nad kojima se to nasilje izvrsavalo.
Da bi izbegli boga iz starog zaveta, hriscani se hvataju za dobrog Hrista, ali u bibliji mozemo naci mnoge pasuse koji pokazuju da ni on nije bio bas dusa od coveka, kad je govorio da ko njega ne prati ide u vecni oganj ili kada je podsecao fariseje da su zaboravili stare zakone u kojima se napominje da neposlusnu decu treba ubiti, i da je on dosao da ispuni stare zakone a ne da ih unisti.
Nikada nece cuti ni jednog vernika koji govori o tome, niti popa koji govori realno o svemu tome, jer kad bi u crkvi krenuli da spominju i losu stranu Mojsija na primer, ljudi bi mozda dobili drugaciji utisak.

Ti bar kazes da se nece suditi ljudima koji nisu znali ( mislimani budisti i kompanija ), sto te bar stavlja ispred vecine koja govori suprotno.

Imam jos jedno pitanje za tebe, mogu da odgovore i ostali, da se nadjes u Avramovoj situaciji, da ti bog naredi da zrtvujes svoje dete za njega, naravno u tom trenutku ne bi mogao da znas da li je ozbiljan ili ne, da li bi ga poslusao ?
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Avram je Imao savrseno poverenje u Boga jer je sa njim odrzavao zivu neprekidnu zajednicu, i znao je da je on gospodar zivota cak i da zrtvuje svoga sina.
Ljudi vere na smrt gledaju sasvim jednim drugim ocima, jer znaju da smrt nije kraj, vec da Bog koji je darodavac zivota ljudima sprema vecnost u njegovom carstvu.

Osim toga, Bog nije zeleo da Avram stvarno zrtvuje sina, vec je zeleo da iskusa njegovu vernost.
Ja sam cvrsto uveren da bi svaki covek u tom trenutku koji bi imao Avramovu veru i nasao se u toj situaciji ucinio isto.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da, samo si zaboravio da Bog danas ne poziva čoveka na tako nešto, i to je bio jedinstveni slučaj zapisan u bibliji.
Osim toga, kada bi Bog tako nešto i učinio, on bi to uradio identično kao sa Avramom.

Ako pogledamo današnji svet, svo zlo na svetu je u stvari posledica ateističkog stava prema Bogu - govorim lično za Hrišanstvo.
Oni koji čine zlo pozivajući se na Boga takođe spadaju u ovu grupu, jer pravi Hrišćani su ljudi ljubavi, milosti i praštanja i ne čine zlo bližnjima bez obzira ko su, kakvi su i odakle su..
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Volim sto si vrlo upoznat sa bogom, znas sta bi radio u razlicitim situacijama, vrlo ste bliski .
Svo zlo na svetu je posledica ateistickog stava prema hriscansom bogu ?
I da je istina da su hriscani ljudi puni ljubavi, njihove svete knjige nisu.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

Zivot Hriscana proizilazi Iz biblije i zajednice sa Bogom, jer biblija je nadahnuta knjiga kroz koju deluje sila Svetoga Duha koja menja onoga koji joj pristupi sa verom, i od njega stvara coveka ljubavi.

Covek koji primi Hrist za spasitelja i dozivi zivo iskustvo sa Bogom, on iskustveno dozivljava Bozju ljubav u svom licnom zivotu, i na taj nacin dolazi skustveno do saznanja kakav je Bog u sustini.

Govoriti o Bogu a ne doziveti licni dodir sa njim, slicno je govoriti o tome sta se nalazi iza zatvorenih vrata jedne sobe a da se prethodno ne zaviri u unutrasnjost.

Otvoriti vrata vere je u stvari pustanje Boga da udje u nas zivot, jer on vec stoji pred vatima i kuca sa nadom da ce mu se otvoriti.

"Evo stojim na vratima i kucam, ako ko cuje glas moj i otvori vrata, uci cu knjemu i veceracu s njime i on sa mnom" ( otkrivenje 3. 20 )
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Da, samo si zaboravio da Bog danas ne poziva čoveka na tako nešto, i to je bio jedinstveni slučaj zapisan u bibliji.
Osim toga, kada bi Bog tako nešto i učinio, on bi to uradio identično kao sa Avramom.

Ako pogledamo današnji svet, svo zlo na svetu je u stvari posledica ateističkog stava prema Bogu - govorim lično za Hrišanstvo.
Oni koji čine zlo pozivajući se na Boga takođe spadaju u ovu grupu, jer pravi Hrišćani su ljudi ljubavi, milosti i praštanja i ne čine zlo bližnjima bez obzira ko su, kakvi su i odakle su..
pa ako Bog ne poziva na tako nesto sto se onda kocoperis na subotu????
 
Natrag
Top