Učlanjen(a)
30.07.2010
Poruka
37
Meni se je Bog Jahve objavio,
i između ostaloga
reko mi da čita Bibliju.
JA SAMO BIBLIJI VJERUJEM
-----------------------------------------
TI očito nisi odabranik
jer Jahvinoj Biblijskoj riječi NE VJERUJEŠ
-------------------------------------------------------

A za takve kao što si ti
Bog Jahve je pripremio VJEČNU MUKU
---------------------------------------------

Zašto se ne osvijestiš, popraviš i spasiš?

a ono ostalo sto ti je rekao je i kako smislja najraznovrsnije nacine da kazni ovakve kao sto sam ja. sta kaze prvo ce tebe da ususka u topli krevet pa ce da dodje do mene da mi stavi uzarenu sipku u dupe.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
249875, prvo što će ti uraditi je ovo: :)

images.jpg
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
a ono ostalo sto ti je rekao je i kako smislja najraznovrsnije nacine da kazni ovakve kao sto sam ja. sta kaze prvo ce tebe da ususka u topli krevet pa ce da dodje do mene da mi stavi uzarenu sipku u dupe.

Oprostite ali vaš PONOS uz nedolične izraze na dozvoljava da da dalje odgovaram na vaša pitanja.
 
Učlanjen(a)
30.07.2010
Poruka
37
Oprostite ali vaš PONOS uz nedolične izraze na dozvoljava da da dalje odgovaram na vaša pitanja.

nisam ja vi nego sam ti a moj ponos ne treba da te zanima i sto ti citiras ono sto sam odgovorio piramidi.ja njemu odgovaram tako zato sto me iznervirao rekavsi "takvi kao ja" znaci stavio me u kos sa ubicama i ostalim barabama.a bas me zanimalo kako ces da mi odgovoris na ove silne nelogicnosti u mojim pitanjima..
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Dokaz da je pakao grob a ne neko mejsto vječnog mučenja.

Kako se paganska doktrina pakla i vječnog mučenja uvukla u hrišćanske crkve?????



U Bibliji se nigdje ne spominje riječ pakao. U prevodima piše pakao, ali u originalnim grčkim i jevrejskim riječima nigdje se ne spominje pakao. Ideja pakla i vječnog mučenja je nastala u grčkoj mitologiji.



Psalam 16, 10Jer mi nećeš ostavit' dušu u Podzemlju ni dati da pravednik tvoj truleži ugleda. Jerusalimska Biblija



10 Jer nećeš ostaviti duše moje u paklu, niti ćeš dati da svetac tvoj vidi truhlost. Daničić-Karadžić Psalam 16,10



Originalne riječi u jevrejskom su ŠEOL i GEHENA, a u grčkom HADES i TARTAROS



16:10 Hebrew OT: Westminster Leningrad Codex

כִּ֤י ׀ לֹא־תַעֲזֹ֣ב נַפְשִׁ֣י לִשְׁאֹ֑ול לֹֽא־תִתֵּ֥ן חֲ֝סִידְךָ֗ לִרְאֹ֥ות שָֽׁחַת



Ovo je na jevrejskom Psalam 16,10



Evo ključne jevrejske riječi לִשְׁא֑וֹל



sheol: underworld (place to which people descend at death)

Original Word: שְׁאוֹל

Part of Speech: Noun Feminine

Transliteration: sheol

Phonetic Spelling: (sheh-ole')

Short Definition: Sheol



Word Origin

of uncertain derivation

Definition

underworld (place to which people descend at death)

NASB Translation



Ova riječ na jevrejskom bukvalno znači grob.



Apostol Petar u Djelima 2,31 (Djela je napisao Luka) objašnjava da se ovdje govori o smrti Isusa i njegovom vaskrsenju.



Djela apostolska 2,31 unaprijed je vidio i navijestio uskrsnuće Kristovo: Nije ostavljen u Podzemlju niti mu tijelo truleži ugleda. Jerusalimska Biblija



31 Predvidjevši govori za vaskrsenije Hristovo da se ne ostavi duša njegova u paklu, ni tijelo njegovo vidje truhljenja. Daničić-Karadžić



Duša se odnosi na Isusa. Isus je bio u grobu i čekao je vaskrsenje.

Grčki tekst ΠΡΑΞΕΙΣ 2:31 Greek NT: Byzantine/Majority Text (2000)

προιδων ελαλησεν περι της αναστασεως του χριστου οτι ου κατελειφθη η ψυχη αυτου εις αδου ουδε η σαρξ αυτου ειδεν διαφθοραν



hadés: Hades, the abode of departed spirits

Original Word: ᾍδης, ου, ὁ

Part of Speech: Noun, Masculine

Transliteration: hadés

Phonetic Spelling: (hah'-dace)

Short Definition: Hades

Definition: Hades, the unseen world.



Jevreji su grčkom riječju hades prevodili jevrejsku riječ šeol. Isto tako i riječ tomb.



Žene su došle do groba da vide Isusa, a ne do pakla. Luka 24,22



U grčkoj mitologiji riječ HADES zaista predstavlja pakao. Ali grčkoj mitologiji.



Zapazite da za Davida piše GROB, a Isus je isto stavljen u grob, iako je napisano HADES.



29Braćo, dopustite da vam otvoreno kažem: praotac je David umro, pokopan je i eno mu među nama groba sve do današnjeg dana. 30Ali kako je bio prorok i znao da mu se zakletvom zakle Bog plod utrobe njegove posaditi na prijestolje njegovo, 31unaprijed je vidio i navijestio uskrsnuće Kristovo: Nije ostavljen u Podzemlju niti mu tijelo truleži ugleda. Djela 2



Pisci NZ su Jevreji svakako da riječima HADES i TARTAROS nisu mislili na grčku riječ pakao kao mjesto mučenja. Luka koji je napisao Djela je citirao apostola Petra koji je citirao Psalam u kojem se nalazi riječ ŠEOL.



U Otrivenju 20,14 piše da su smrt i hades (grob) bačeni u jezero ognjeno.



. 14A Smrt i Podzemlje bili su bačeni u jezero ognjeno. Jezero ognjeno - to je druga smrt:



Kako je moguće da se pakao baci u neki novi pakao?????



ΑΠΟΚΑΛΥΨΙΣ ΙΩΑΝΝΟΥ 20:14 Greek NT: Byzantine/Majority Text (2000)

και ο θανατος και ο αδης εβληθησαν εις την λιμνην του πυρος ουτος ο θανατος ο δευτερος εστιν η λιμνη του πυρος



14 I smrt i pakao bačeni biše u jezero ognjeno. I ovo je druga smrt. Daničić-Karadžić



U Otrivenju 6,8 jasno piše da smrt i pakao daju svoje mrtvace. A zna se nema povratka iz pakla. Dakle ovdje se ne radi o paklu nego o grobu.



Isus kada je vasrsao Lazara je rekao "Lazare izađi napolje" da je Lazar otišao na nebo u raj rekao bi mu Lazare siđi odozgo. Da li je Lazar pravedni hrišćanin bio u paklu?



Zašto bi Bog ponovo vasksavao pravedne ako su oni već u raju ili nepravedne ako su već u paklu. Ako je čovjeku već presuđeno nakon smrti gdje će da bude, zašto ih onda Bog ponovo vraća na zemlju???? Njima jeste već presuđeno, ali svi su oni u grobu i čekaju vasksenje.

U Bibliji piše da će mrtvi izaći iz grobova, a ne iz nekog mjesta vječnog mučenja ili raja.



Biblija jasno govori da mrtvi idu u grob i izlaze iz groba (vaskrsenje).



Evo kako je GROB opisan u SZ. Psalam 94,17 Da mi Jahve ne pomaže, brzo bih sišao u mjesto tišine.



Psalam 115,17 Ne, Jahvu mrtvi ne hvale, nitko od onih što siđu u Podzemlje.



Kako Biblija opisuje grob???? "Iziđe iz njega duh, i vrati se u zemlju svoju; taj dan propadnu sve pomisli njegove." Psalam 146.4



Dakle čovjek ide u grob u kojem nema misli.



"Jer živi znaju da će umreti, a mrtvi ne znaju ništa niti im ima plate, jer im se spomen zaboravio. I ljubavi njihove i mržnje njihove i zavisti njihove nestalo je, i više nemaju dela nigda ni u čemu što biva pod suncem... Sve što ti dođe na ruku da činiš, čini po mogućnosti svojoj, jer nema rada, ni mišljenja, ni znanja, ni mudrosti u grobu u koji ideš." Propovednik 9.5,6,10



Dakle ovdje jasno stoji da čovjek ide u grob, a ne u pakao mjesto vječnog mučenja. U grobu nema rada, mišljenja, znanja, mudrosti. Ako čovjek ne ide u grob, čemu sahrane. Gdje je onda čovjek?????????????



Da vjerovanje u pakao,raj i zagrobni život ima svoje korijenje u paganskim mitologijama potvrđuje ovo. Had (grč. ᾍδης, Haidēs; Ἀΐδης, Aïdēs) u grčkoj mitologiji bog je podzemnog svijeta (koji se također naziva Had) u grčkoj mitologiji; Kronov i Rejin sin, olimpski bog. Također se nazivao i Pluton (Πλούτων, Ploutōn), a to su ime preuzeli i stari Rimljani za svoj pandan.

Budući dakle da deca imaju telo i krv, tako i on uze deo u tome, da smrću satre onoga koji ima državu smrti, to jest đavola. Jevrejima 2,14

8 pa će se tada pojaviti bezakonik, koga će Gospod Isus ubiti dahom svojih usta i uništiti pojavom svoga dolaska. 2. Solunjanima



Mrtvi će u grobovima čuti glas Isusov.

Jovan 5,28Ne divite se ovome, jer ide čas u koji će svi koji su u grobovima čuti glas sina Božijega,
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
А шта каже Павле?

21. Јер је мени живот Христос, а смрт добитак.

22. А кад ми живљење у телу плод доноси, то не знам шта ћу изабрати.

23. А обоје ми је мило, имајући жељу отићи и с Христом бити, које би много боље било;

24. Али остати у телу потребније је вас ради
. (Филибљанима 1)
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
OTICI I BITI S HRISTOM:

'''А обоје ми је мило, имајући жељу отићи и с Христом бити, које би много боље било;
Али остати у телу потребније је вас ради'' (Филибљанима 1)

Ovaj tekst govori o tome - da je Pavle zeleo da umre i da u grobu ceka HrIstov dolazak kada ce ga on podici iz groba na vecni zivot, ali on kaze da je ostati u zivotu potrebnije jer je jos trebao da sluzi drugima u propovedanju jevandjelja.

Da je Pavle mislio na to da ce njegova navodna dusa koja obitava u njemu odmah nakon smrti otici na nebo - to bi bilo kontradiktorno sa nekim njegovim drugim izjavama gde on kaze da ce otici na nebo i primiti zivot vecni tek nakon Hristovog drugog dolaska.

Hajde da vidimo sta on kaze o tome:

'''Jer ja se već žrtvujem, i vreme mog odlaska nasta.
Dobar rat ratovah, trku svrših, veru održah.
Dalje, dakle, meni je pripravljen venac pravde, koji će mi dati Gospod u dan onaj, pravedni sudija; ali ne samo meni, nego svima koji se raduju Njegovom dolasku''' ( 2 Timotijeva 4. 6 - 8 )

Dakle, on ovde kaze da ce uci u vecnost kada ce mu se dati venac pravde tek nakon Hristovog drugog dolaska, njemu kao i svima vernima.
 
Natrag
Top