Oproštaj ili osveta?

Član
Učlanjen(a)
25.07.2010
Poruka
11
- šta je rekao dž.kenedi na ovu temu:
"oprostite svojim neprijateljima ali nikad ne zaboravite njihova imena"...što više razmišljam,dolazim do saznanja da ovako treba.
 
Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
32
Osveta je slabost ljudi i obićno se lošim vraća,treba praštati zbog ravnoteznog osečaja u duši.
 
Član
Učlanjen(a)
09.12.2010
Poruka
5
Neke stvari se mogu lako oprostiti,a neke se mogu lako osvetiti. Zavisi za sta cemo se odluciti,za tezi put(oprostiti) ili laksi(osvetiti). Ja sam uvek birala tezi,ali se svako nadje u prilici kad nije moguce oprostiti.
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2011
Poruka
343
ljudima neterba oprašati. nikakvu pouku oni iz toga neće izvući, samo će te smatrati budalom. s druge strane ako im uzvratiš istom mjerom itekako ćeš im dati do znanja.

I te kako treba prastati, jer je osveta zvijerska igra u kojoj se covijek iz covijeka pretvara u (ne)covijek, u zvijer....

Voleo je osvetu Hannibal Lector.....sta im je dao do znanja...da je isti kao oni sto su mu ubili roditelje i sestru? Jake li vrijednosti i znanja.....
thumb
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
18.04.2011
Poruka
366
naravno oprostaj..bes razjeda dusu,bice..kao uljez je..oprostiti drugima,ali mozda najvaznije i najteze je oprostiti samom sebi.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
naravno oprostaj..bes razjeda dusu,bice..kao uljez je..oprostiti drugima,ali mozda najvaznije i najteze je oprostiti samom sebi.
Eeee, da li je baš tako? Zar čovjek nije sklon da svaki svoj manjkavi postupak racionalizuje i nađe opravdanje za njega? Uglavnom jeste. Zbog toga mislim da će lakše oprostiti sebi nego drugome.
 
Član
Učlanjen(a)
14.04.2011
Poruka
128
naravno oprostaj..bes razjeda dusu,bice..kao uljez je..oprostiti drugima,ali mozda najvaznije i najteze je oprostiti samom sebi.

Kad god se može, oprostiti. S najvećim razumijevanjem koje možeš imati, i to potpuno ili uopće nikako. Tako je dobro i odrazit će se dobro na obe strane.

Meni je isto najteže oprostiti nešto sebi, ali učim se. Nekako mi se čini da onda ni moj oprost drugome nema potrebnu kvalitetu. Kad opraštaš, opraštaš čovjeku, i treba to dobro razumjet i povezat i na primjeru drugoga, i na primjeru sebe. Opraštanje treba nečemu učiti, i samo se učiti. I mnogo lijepog i živahnog, oslobađajućeg i poučnog donese kad se dobro napravi.
 
Član
Učlanjen(a)
18.04.2011
Poruka
366
pa ja mislim da ljudima sa izrazenim osecanjem grize savesti,koja naravno nije dobra..empatijom...ucinjene sopstvene greske znaju da budu veoma opterecujuce i tesko ih je potisnuti..s toga mislim da je takvoj strukturi licnosti teze oprostiti sebi,a ne drugima..sto je po meni pogubnije po bice.
 
Natrag
Top