Opravdanje verom - kako nas Bog spasava

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
I ti Laki zoveš njega bratom po vjeri

Oni su braća po Jeleni, a adventistima je to puno važnije i jače od bratstva po vjeri. Evo dokaza da je tako. Tripo tvrdi da je adventističko prihvaćanje vjerovanja u Trojstvo OMEGA OTPAD, hoće reći da je time i crkva Adventista sedmog postala Babilonska Bludnica, a pogledaj kako se Marko i Laodikeja lijepo odnose prema njemu. Nisu ga zbog toga nazvali heretikom. Dakle, adventist može Trojstvo nazvati poganštinom, može molitve Svetom Duhu izjednačiti s molitvom sotoni, što također tripo čini, ali adventisti ga ni zbog ovoga neće odbaciti i nazvati heretikom. Pa što onda adventisti ne smiju i ne mogu učiniti "nekažnjeno". :) Ne smiju izraziti ni najmanju sumnju u bogonadahnutost spisa Ellen White. Vidjela si kako i Marko i Laodikeja šute na tripino napadanje i Trojstva i Svetog Duha kao treže božanske osobe, a za moje iznošenje činjenica o Ellen White Marko me je stotine puta nazvao "nepopravljivim lažovom", a Laodikeja je napisao da sam "zvijer" i još mnoštvo toga. :)

To si sigurno izvrnuo iz konteksta što se i vidi jer stoji zarez, a dalje nema teksta. To jeste vaš način.

:) Sve je u zarezu.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
01.05.2019
Poruka
668
"Budi grešnik i greši jako, ali jače veruj.
Dovoljno je što smo poznali kroz bogatstvo slave Jaganjca Božjeg, koji ukida greh sveta, od Njega ne odvrati nas greh, pa kad bismo se hiljadu puta u jednom danu prostituisali ili kad bi hiljadu puta ubili."


Ovako piše Martin Luter u pismu svom učeniku i saradniku Melanhtonu 1. avgusta 1521.
Teško je poverovati da je ovo dovoljno za opravdanje pred Bogom i da vodi put Spasenja.
Sola fide (samo verom ) samo po sebi nije dovoljno.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Dali se to odnosi i na Tripa , pogledaj kako onalovažava i vređa druge

I ti Laki zoveš njega bratom po vjeri

Moze se odnositi na Tripa.

A ovde svi znaju da sam mu ja vise puta javno ukazao na njegov nacin pisanja.

On to cini svojevoljno, i odbio je moje sugestije.

Dakle, to je izmedju njega i Boga licno.

Ali ja kao Adventista imam pravo da branim istinu i crkvu od onih koji ih blate.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Moze se odnositi na Tripa.

Ti si obrukao HAC više nego bilo ko ti si jedini to i radio sa svojim golovima, minutama i imenima fudbalera.

I još na drzak način nećeš da priznaš da si lupao besmislice zbog kojih su se Mire i oni sladili, zato si prestao da daješ te demonske laži.

Ali nećeš da priznaš da si pogriješio.

Zato ti nemaš pravo nikome ništa reći. Mire i ostali su jedva dočekali takvo nešto.

A ovde svi znaju da sam mu ja vise puta javno ukazao na njegov nacin pisanja.

Vrlo važno što si. Kada si mi govorio da ćeš ih obratiti ja sam ti rekao da nećeš.

I bio sam u pravu. O psihologiji ne znaš ništa. Da sada ne ulazim u detalje psiholo. mehanizama.

On to cini svojevoljno, i odbio je moje sugestije.

Naravno i opet bih.

Ali ja kao Adventista imam pravo da branim istinu i crkvu od onih koji ih blate.

Ti si ovdje napravio bruku od HAC, bio si trojanski konj ovima na drugoj strani svojim besmislicama kojih se svaki advent. stidi.

Ti bi trebao biti isključen iz HAC zbog onih demonskih izmišljotina.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tripo.

Ja i dalje stojim pri svemu onome sto sam pisao, ako se to nekome ne dopada to je njegova stvar.

Ali nisam besomucno pisao protiv drugih, i bavio se glupostima, i to jos u duhu neozbiljnosti i ironije.

Treba imati svoje dostojanstvo, a ne prosipati bezumlje na svakoj stranici.

Nazalost, jedan broj Adventista je danas u vrlo losem stanju, i nazalost neobraceno, a to se vidi i iz tvog pisanja.

Bog ce sve usoro urediti, ali dok se to ne dogodi, eto desavaju se i ovakve stvari na licnu stetu.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.324
Tripo.

Ja i dalje stojim pri svemu onome sto sam pisao, ako se to nekome ne dopada to je njegova stvar.

Ali nisam besomucno pisao protiv drugih, i bavio se glupostima, i to jos u duhu neozbiljnosti i ironije.

Treba imati svoje dostojanstvo, a ne prosipati bezumlje na svakoj stranici.

Nazalost, jedan broj Adventista je danas u vrlo losem stanju, i nazalost neobraceno, a to se vidi i iz tvog pisanja.

Bog ce sve usoro urediti, ali dok se to ne dogodi, eto desavaju se i ovakve stvari na licnu stetu.
Zahvaljujem Bogu dasi konačno sfvatijo , tako govore pravi Kršćani ,i Adventisti
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Ja i dalje stojim pri svemu onome sto sam pisao, ako se to nekome ne dopada to je njegova stvar.

Ne stojiš, to samo formalno kažeš, više ne daješ one besmislice jer si shvatio da je to lažna nauka.

Ali nisam besomucno pisao protiv drugih, i bavio se glupostima,

Pa od njih možeš samo gluposti da čuješ. Ima o tome u Bibliji, slabo to znaš.

i to jos u duhu neozbiljnosti i ironije.

Ironija nije neozbiljnost. Ali za njihove gluposti treba neozbiljan.

I za ironiju ne znaš gdje se nalazi u Bibliji.

Treba imati svoje dostojanstvo, a ne prosipati bezumlje na svakoj stranici.

Pa ti si jedini prosipao bezumlje sa svojim golovima.

Sa naše strane.

Nazalost, jedan broj Adventista je danas u vrlo losem stanju, i nazalost neobraceno, a to se vidi i iz tvog pisanja.

Ma da ti svetac, prorok, dosegnuo Hrista. Iskreno d ati kažem u advnt. krugovima kotiraš sa čudnom naukom.

Eno si vidim lupao gluposti vezano za brak i silovanja. Moram priznati da je Mire u pravu.

Osim toga nisi u pravu, ja veliku većinu njihovih besmislenih komentara ne čitam.

Naravno da ću nastaviti da se rugam njihovoj nauci.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zahvaljujem Bogu dasi konačno sfvatijo , tako govore pravi Kršćani ,i Adventisti

Ja sam svoj stav u vezi Tripovog pisanja zauzeo odavno, i javno ga iznosio.

Sto se tice Adventizma, ja sam Adventista i nikada ne bih bio nista drugo, niti menjao ono sto sada imam kao istinu.

Dakle, moj stav je nepromenjen u vezi Adventizma.

Adventizam je institucija u kojoj postoje i obraceni i neobraceni ljudi, i to je Isus jasno nalasio govoreci o svojoj crkvi, da tu raste i zito i kukolj.
Ali to ne rusi kredibilitet crkve kao Bozje, niti istinitost onoga sto ona uci, vec je u pitanju spremnost onih koji su u toj crkvi prisutni da tu istinu primene i iskustveno je dozive.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.393
Dobar dan Jovane, iskoristiću pauzu od posla da odgovorim na ovaj tvoj post.

Ne znam da li je Tripo uopšte to razmišljao, ali da je pitanje važno, jeste.

Vidi, kao neko ko veruje i deo je Crkve, morao bih da kažem da pripadnost jeste važna, ali, ako nema Boga u srcu, sama pripadnost ne znači ništa, posebno ako se u srce uvuku samoljublje i ariogancija. Hristova nauka, je jednostavna, ali i teška, Jednostavna je jer ne postavlja pravila, a teška je jer čovek često ne može da razume poruku koju nam ona nosi.

Evo ovde bih ogovorio jer mislm da je ovde najprikladnije prema opisu naslovne teme.

Dakle, smatram da potenciranje na pripadnosti određenoj zajednici može da se pretvori u opravdanje delima tj. opravdanja kroz zajednicu. Zato kažem da neko komisli da je Adventizam prava zajednica ima pravo da to veruje i da ukazuje na istinitost vere te zajednice. Međutim, problem je kada počen da veruje da svako ko je čuo poruku Adventizma treba da prihvati ili da razume ukoliko ne prihvati onjedefakto i izgubljen i postao neprijatelj Istine. Ne naravno, uvek moramo imati na umu da srce ljudi jdnostavno zbog nekog iskustva, neke predrasude ne može da svari neka učenja i sebe ne moće da zamisli u toj zajednici..pa makar bila i ispravna. Tako i obrnuto, Adventisti ili neki drugi nekada ne mogu da svare ništa iz Pravoslavlja ili Katoličanstva iz sličnih razloga. Zato nije poenta pošto poto nekog ubediti da mora da prihvati sve istine njegove zajednice da bi bio na pravom putu. Bog je sudija i zna pobude. Potrebno je bez tih predrasuda da govorimo o Hristu i da tumačimo Reč Božiju ali da to što neko ima drugačije miljenej ne sudimo i da čak zbog toga dajemo sebi za pravo da pripadnike drugih zajednica prozivamo za malovernost ili nevernost itd. To je suština onoga o čemu govorim. Svako treba da ima svoje shvatanje ali da bude siguran da će Hristos raditi na srcu svakog čoveka. Možda to nekada nije tako očigledno tipa da prizna da je neko učenje ispravno ili ne već da će ga Hristos voditi putem kojim će njemu tj. toj osbi biti prihvatljivo da prelomi u svom životu.

Dakle, da se ne mešamo u Božiji posao a još manje da ga kompromitujemo.
 
Natrag
Top