Obozavanje svetaca

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Nigde u Bibliji nisam naišao da se Jevrejski narod molio nekom umrlom...hajde da to preinačimo, tražio od mrtvog da se mrtvi za njega moli...Isus reče ŽIVIMA vi se ovako molite: Oče naš...
Kad kažem mrtvi onda mislim na tela a duh je kod Boga i duh nema potrebu slušati milione molitvi istovremeno i za sve prenositi molitvu jer bi taj duh bio toliko preokupiran time da nebi bukvalno stigao ništa drugo pomisliti ili reći do prenositi molitve drugih....

Bog ima svoga Duha u svima i O jedino zna naše POMISLI i naše REČI čuje i zna sve o nama dok to nezna duh koji je izašao iz drugog čoveka jer bi i o onda bio Bog.
Kako Petka tako i hiljade drugih tzv svetaca hoće poštovanje i proslavu te bi čovek svaki dan slavio nekog mrtvog a nebi živeo svoj život. Koga su ti mrtvi slavili recimo Petar ili bilo koji apostol?

Mi možemo samo reći život tih ljudi nam je uzor da i mi tako živimo ali nikako da tražimo od mrtvih da prenose naše molitve jer njih Otac ČUJE bez ičije pomoći.
Jedini posrednik i zatupnik je ŽRTVA koje smo vlasništvo.
Nema potrebe za mantranjem brojanicom niti za prizivom mrtvog već se ŽIVOM BOGU obraćati i to IME prizivati.
U Drugoj zapovesti se izričito brani bilo koji lik ili slika kao i proslava bilo koga sem Boga i kršenjem tih reči ide prokletstvo jer tako usta Božja rekoše.

Rimljani početkom nove ere su imali uz 20 božanstava i svog kućnog bogića i to se prenelo i na druge narode koji prihvatiše Rimsku pagansku veru.
Da ustane sad počev od Mojsija do apostola NIKO od njih nebi mogao reći da je od bilo kojeh mrtvog tražio posredništvo jer toga u Božjem narodu nije bilo (mislim na verne).
Niko se i ne moli, ali su tradicionalne crkve to uvele. Ja sam našao bar 20 stihova sa molitvama i sve su upućene Bogu.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Nigde u Bibliji nisam naišao da se Jevrejski narod molio nekom umrlom...hajde da to preinačimo, tražio od mrtvog da se mrtvi za njega moli...

Da, nisu se molili jer su mislili da mrtvi spavaju, ali zato na mnoštvu mjesta u Bibliji nalazimo da su se Židovi molili i klanjali poganskim bogovima i božanstvima. Da su uvidjeli da je Bog Abrahamov, Izakov i Jakovljev, Bog živih a ne mrtvih, tražili bi zagovor kod svojih svetih umjesto obraćanja poganskim bogovima i božanstvima.

A što Lavić pokušava? Lavić pokušava stvari i činjenice okrenuti naglavačke. Katolicima, koji se klanjaju samo i jedino jednom jedinom Bogu, i koji štuju Bogorodicu Isusovu Majku, pokušava nametnuti etiketu Babilona, a Židove, za koje Sveto Pismo na mnoštvo mjesta svjedoči o njihovu klanjanju poganskim bogovima i božanstvima, pa i babilonskim, pokušava prikazati pravovjernima. Laviću su pravovjerni samo oni koji čekaju da se oteli crvena junica, pa da krenu s podizanjem trećeg Hrama. To su oni koje Miroljub naziva "pravoslavnim Jevrejima". Kako se oni utiču krvi crvene junice, razumljivim postaje i njihovo izrugivanje Isusom i njegovom Majkom. Tek iz ove perspektive postaje potpuno jasna Lavićeva deklaracija kako njemu Evanđelja (Radosna vijest) i nisu Evanđelja, nego samo "korisni podaci". "Pravoslavnim Jevrejima" je važnije kada će se oteliti crvena junica, nego Isusove riječi u Evanđeljima.

Isus reče ŽIVIMA vi se ovako molite: Oče naš...
Kad kažem mrtvi onda mislim na tela a duh je kod Boga i duh nema potrebu slušati milione molitvi istovremeno i za sve prenositi molitvu jer bi taj duh bio toliko preokupiran time da nebi bukvalno stigao ništa drugo pomisliti ili reći do prenositi molitve drugih....

Evo što ti je malovjernost. Lavić misli da je Bog imao staru tehnologiju, pa duše nemaju "dovoljno gigabajta".

Bog ima svoga Duha u svima i O jedino zna naše POMISLI i naše REČI čuje i zna sve o nama dok to nezna duh koji je izašao iz drugog čoveka jer bi i o onda bio Bog.
Kako Petka tako i hiljade drugih tzv svetaca hoće poštovanje i proslavu te bi čovek svaki dan slavio nekog mrtvog a nebi živeo svoj život. Koga su ti mrtvi slavili recimo Petar ili bilo koji apostol?

Ali baš Bog hoće da sveti mole jedni za druge. Zar svet čovjek prestaje biti svet svojom zemaljskom smrću?

Mi možemo samo reći život tih ljudi nam je uzor da i mi tako živimo ali nikako da tražimo od mrtvih da prenose naše molitve jer njih Otac ČUJE bez ičije pomoći.

Ali oni nisu mrtvi, nego živi. To što mi ne znamo, jer nam nije dato, kako točno izgleda njihovo življenje, ne daje nama za pravo smatrati ih i proglasiti ih mrtvima. Ja nikako ne mogu prihvatiti da je od onog desnog razbojnika onog petka u raj otišlo "ništa". A neću se ni opterećivati time od koliko gigabajta je njegova duša, pa ga onda iz obzira čuvati od preopterećenja.

U Drugoj zapovesti se izričito brani bilo koji lik ili slika kao i proslava bilo koga sem Boga i kršenjem tih reči ide prokletstvo jer tako usta Božja rekoše.

Brani se da nešto od toga zauzme mjesto koje pripada Bogu, i ništa drugo. Da je ovako kako ti kažeš, onda bi Bog zbog slika i kipova razorio Jeruzalemski Hram čim su ga izgradili.

Rimljani početkom nove ere su imali uz 20 božanstava i svog kućnog bogića i to se prenelo i na druge narode koji prihvatiše Rimsku pagansku veru.

Slabo ti ovo poznaješ. Rimljani su imali 20 tisuća božanstava. A u arenu zvijerima nisu bacali nikoga od ovih, nego one koji su ispovijedali da vjeruju u Krista koji je Bog. Također, ti koji su bacani zvijerima u arenu na Euharistiju su se okupljali nedjeljom. I također, ti koji su bacani zvijerima u arenu svjedočili su da blagujući kruh i vino, blaguju pravo tijelo i pravu krv Kristovu. Upravo zbog njihova vjerovanja i svjedočenja kako prilikom svojih okupljanja blaguju pravo tijelo i pravu krv Kristovu, kršćane su između ostalog optuživali i za kanibalizam.

Da ustane sad počev od Mojsija do apostola NIKO od njih nebi mogao reći da je od bilo kojeh mrtvog tražio posredništvo jer toga u Božjem narodu nije bilo (mislim na verne).

Jedino ostaje pitati se, kako to ti znaš što bi rekli oni koji bi ustali.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Tobože ne obožavaju svece, a ovamo im se mole, klanjaju slikama. Pa proždrljivci ne smatraju da je trbuh bukvalno Bog i tako pravoslav. kažu "Mi ne smatramo svece Bogovima" a ovamo ih obožavaju na sve načine.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Mi treba da se obozimo.Svecima se ne molimo(pojedinci se mole, ali ej to pogresno, neka licanska plemena ne veruju u Boga i veruju samo u Svetog Savu i sl.), svecima i ikonama se ne molimo.Idoli kod nas ne postoje.Idol je predmet za koji se verovalo da je bog, a ne da predstavlja boga, kod nas ikona predstavlja Hrista i svece.Svecima se ne molimo vec ih molimo da se mole Hristu za nas.Mnogo je usrdna molitva pravrdnika.
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
Nije sija nego vrat mi se ne molimo njima nego njih molimo.:beee:Drugo time dokazujes koliko je vasa slika o Bogu iskrivljena a ima svoje paganeske korene a to je da je on strasan i surov a ja nisam dostaojan da mu se obratim vec to treba neko drugi umesto mene u ovom slucaju mrvak koji ko i svaki drugi covek cega dan suda i vaskrsenja da bi umilostivio Boga.Moram da te razocaram ali to je potpuno paganski konceprt nema veze sa hriscasntvom uopste.Daj mi pokazi takvu praksu u Bibliji neki primer
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
974
Daj Nelsime bolan što ti je....Živi na zemlji mogu da se mole, a ne neki umrli duhovi....uskrsnućem dobijamo nova tijela, a vi tvrdite da se neki lebdeći duhovi mole za ljude dole.....u povijesti su samo Bog i njegovi anđeli se miješali ovamo dole, ali eto sada neki lebdeći duhovi lete oko Božjeg prijestolja i mole se Kristu za nas....kao što reće cobi63 pokaži mi takvu praksu u Bibliji neki primjer....
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Obožavanje mrtvaca,molitva mrtvim ljudima ili predmetima je gadost u Božijim očima.


Primjeri: Sv. Sebastijan zaštitnik atleta

Sv. Nikola zaštitnik putnika

To je čisti paganizam. Bog je jedini zaštitnik ljudi, štite nas i anđeli, ali samo se Bog obožava i Njemu se zahvaljuje.

U grčkoj paganskoj mitologiji razni bogovi su bili zaštitnici raznih zanjimanja ljudi ili pak djece, trudnica itd.

Sveti Nikola (Patara između 255. i 270. - Myra, Turska, oko 346.), svetac katoličke i pravoslavne Crkve, biskup, zaštitnik djece i pomoraca. Wikiped.

A sada pročitajte ovo

Hermes ili Hermo (grč. Ἑρμῆς, Hermễs) u grčkoj mitologiji glasnik je bogova, zaštitnik putnika i lopova, pastira, pjesnika, atletičara i trgovaca; Zeusov i Majin sin. Hermesov je pandan u rimskoj mitologiji Merkur. Wikiped.

Dakle kada je pravljen kompromis paganizama i hrišćanstva onda samo obrišete ime nekog paganskog boga i dodate ime nekog sveca.

Isus je jasno učio da se samo molimo Bogu. Molitva svecima je prizivanje demona.

U Bibliji je jasno da mrtvi ne znaju ništa. Bog je zabranio prizivanje duhova u pravo zbog toga što im se neće javiti duše umrlih nego demoni.

Zašto bi Bog zabranio da zovemo mrtvog Pavla, Petra, Mariju pošto su oni bili pravednici. Upravo zato što oni ne misle, ne djeluju oni su prah. Čekaju vasksenje i dolazak Hrista.

Ko nije mrtav a ne vidi se i vrlo je moćan? To su Satana i njegove sluge demoni. Oni su duhovna bića i živi su.

Bog Bacchus (Bakho) Rimsko ime Dioniz grčko ime Bog vina i veselja, hrane i užitka

Sveti Trifun, zaštitnik vinove loze, vinogradara, svih životinja i putnika namernika.

Mrtve treba poštovati, ali ne ih obožavati. Molitva mrtvima je obožavanje. Nije samo obožavanje smatranje nekog za Boga, nego traženje pomoći od njega. Čovjek može da traži pomoć od čovjeka. Ali kada se moli mrtvom čovjeku onda se traži pomoć kao od Boga. Bog jasno osuđuje molitve mrtvim ljudima.

19 I ako vam kažu: Pitajte vrače i gatare, koji šapću i mrmljaju, recite: Ne treba li narod da pita Boga svog? Ili će pitati mrtve mesto živih?
Isaija 8,19

Neka se ne nađe u tebe koji bi vodio sina svog ili kćer svoju kroz oganj, ni vračar, ni koji gata po zvezdama, ni koji gata po pticama, ni uročnik, Ni bajač, ni koji se dogovara sa zlim duhovima, ni opsenar ni koji pita mrtve. Jer je gad pred Gospodom ko god tako čini, i za takve gadove tera te narode Gospod Bog tvoj ispred tebe." 5. Mojsijeva 18, 10 - 12.

Ponovljeni zakon 18,11

nitko tko bi bajao, zazivao duhove i duše predaka ili se obraćao na pokojnike.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Tripo ti to kopiras po 1000. put isto?
Vec je odgovoreno na to..
Ah zaboravih, ti i ne citas sta je tebi napisano, samo zatrpavas.
Izvini, nastavi...........
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Cinjenica je da su obelezja paganskih Bogova prenesena na Hriscanske svece.
Odnosno - pre se moze reci "da su neki Bogovi uneseni u Hriscanstvo - a potom su im data imena Hriscanskih svetaca" tako da - slaviti odredzenog sveca koji nosi obelezje nekog Boga iz paganske mitologije - znaci isto kao da se slavi taj paganski Bog.

Recimo primer - da su skoro svi sveci na ikonma i freskama prikazani sa suncevim diskom iza glave - sto je bilo obeezje paganskog Bozanstva sunca.
To znaci - da se tim cinom slavljenja proslavlja ne taj svetac - vec onaj ko se iza njega krije, a to je Bozanstvo sunca.

Ovo se odnosi i na sva druga obelezja koja se pripisuju svecima - a koja su bila obelezja paganskih bogova.
 
Natrag
Top