Obozavanje svetaca

Član
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
320
Domicus, možda je greška, ali jel hoćeš da kažeš da je Jovan Krstitelj uznesen?
Da, po Bibliji, pored Hrista vozneseni su samo Mojsije i Ilija ( odnosno Jovan Krstitelj )
"Ilija" je onaj koji priprema put za Hristov dolazak. Posto postoje dva Hristova dolaska, onda postoji "Ilija" (Jovan Krstitelj) i doslovni Ilija. Jovan Krstitelj je rekao da on nije Ilija, a Isus kaze da jeste.
Da li neko od njih dvojice laze? Ne. Isus jasno govori da je Jovan Krstitelj onaj koji priprema put za dolazak Mesije.
 
Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
34
Ček' malo, nešto mi ne štima. Slažem se da je Ilija uznesen na nebo, kao što kaže u 2. Car. 2:
11) I kad iđahu dalje razgovarajući se, gle, ognjena kola i ognjeni konji rastaviše ih, i Ilija otide u vihoru na nebo.

Međutim, ne razumem na osnovu čega zaključuješ da je Jovan Krstitelj uznesen? Jovan Krstitelj je umro (definitivno), i njegovo telo je položeno u grob, kaže Biblija.

Marko 6:
25) I odmah ušavši brzo k caru zaiska govoreći: Hoću da mi daš, sad na krugu, glavu Jovana krstitelja.
26) I zabrinu se car, ali kletve radi i gostiju svojih ne hte joj odreći.
27) I odmah posla car dželata, i zapovedi da donese glavu njegovu.
28) A on otišavši poseče ga u tamnici, i donese glavu njegovu na krugu, i dade devojci, a devojka dade je materi svojoj.
29) I čuvši učenici njegovi dođoše i uzeše telo njegovo, i metnuše ga u grob.

Slažem se da je Jovan bio Ilija, odnosno da je bio u duhu i sili Ilijinoj, kako je rekao anđeo Zariji (Luka 1:17), ali Ilija nije bio Jovan Krstitelj, jer oni nisu bili fizički jedno isto.


I drugo pitanje, u vezi Mojsija, za šta ti moram priznati da nisam siguran... sorry

5. Moj. 34:
5) I umre onde Mojsije, sluga Gospodnji u zemlji moavskoj po reči Gospodnjoj.
6) A pogrebe ga Gospod u dolini u zemlji moavskoj prema Vet-Fegoru; i niko ne dozna za grob njegov do današnjeg dana.


Kaže Biblija da je Mojsije umro, i da ga je Bog sahranio u dolini. Ali onda opet, na gori preobraženja, sa Isusom su i Ilija i Mojsije. Ako si razmišljao dublje o tome, zamolio bih te da napišeš svoje verovanje o ovome, stvarno me zanima.
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
Jud 1:9 A Mihailo Arhanđel, kad se prepiraše s đavolom i govoraše za Mojsijevo telo, ne smeše prokleti sud da izgovori, nego reče: Gospod neka ti zapreti.
ovo je jedno mesto koje mi je palo na pamet, trenutno nemogu da se setim gde jos sigurno kaze da je Mojsije vaskrsao
 
Član
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
320
Ček' malo, nešto mi ne štima. Slažem se da je Ilija uznesen na nebo, kao što kaže u 2. Car. 2:
11) I kad iđahu dalje razgovarajući se, gle, ognjena kola i ognjeni konji rastaviše ih, i Ilija otide u vihoru na nebo.

Međutim, ne razumem na osnovu čega zaključuješ da je Jovan Krstitelj uznesen? Jovan Krstitelj je umro (definitivno), i njegovo telo je položeno u grob, kaže Biblija.

Marko 6:
25) I odmah ušavši brzo k caru zaiska govoreći: Hoću da mi daš, sad na krugu, glavu Jovana krstitelja.
26) I zabrinu se car, ali kletve radi i gostiju svojih ne hte joj odreći.
27) I odmah posla car dželata, i zapovedi da donese glavu njegovu.
28) A on otišavši poseče ga u tamnici, i donese glavu njegovu na krugu, i dade devojci, a devojka dade je materi svojoj.
29) I čuvši učenici njegovi dođoše i uzeše telo njegovo, i metnuše ga u grob.

Slažem se da je Jovan bio Ilija, odnosno da je bio u duhu i sili Ilijinoj, kako je rekao anđeo Zariji (Luka 1:17), ali Ilija nije bio Jovan Krstitelj, jer oni nisu bili fizički jedno isto.


I drugo pitanje, u vezi Mojsija, za šta ti moram priznati da nisam siguran... sorry

5. Moj. 34:
5) I umre onde Mojsije, sluga Gospodnji u zemlji moavskoj po reči Gospodnjoj.
6) A pogrebe ga Gospod u dolini u zemlji moavskoj prema Vet-Fegoru; i niko ne dozna za grob njegov do današnjeg dana.


Kaže Biblija da je Mojsije umro, i da ga je Bog sahranio u dolini. Ali onda opet, na gori preobraženja, sa Isusom su i Ilija i Mojsije. Ako si razmišljao dublje o tome, zamolio bih te da napišeš svoje verovanje o ovome, stvarno me zanima.

domicus je napisao(la):
Jovan Krstitelj je rekao da on nije Ilija, a Isus kaze da jeste
Nakon smrti su voznesena obojica. Znaci, "ne spavaju" kao svi ostali vec ih je vozneo kod njega.
Zato kazemo da pojavljivanje ostalih mozemo da okarakterisemo samo kao demonsko delo odnosno demoska posla.
 
Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
34
Opet nisi ništa argumentovao, na osnovu čega to zaključuješ? Nemoj me pogrešno shvatiti, stvarno me interesuje!
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Ja mislim da je glavni razlog zasto se vi bavite Svecima to sto ih vi nemate, pa ste ljubomorni? Pa zbog toga moje misljenje je sledece, vi ne mozete nista dokazati o tome da li je ispravno ili ne postovati svece, pa makar pricali ceo vek... A zanimljivo je to sto kada vas covek pita da li verujete da moze pada sneg vi cete naravno dati potvrdan odg. a onda kad bi vas neko ptao gde to pise u Bibliji cutali bi ste ko zaliveni
 
Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
34
5. Moj. 5:
8) Ne gradi sebi lik rezani, niti kakvu sliku od tvari koje su gore na nebu ili koje su dole na zemlji ili koje su u vodi ispod zemlje.
9) Nemoj im se klanjati niti im služiti...

1. Tim. 2:
5) Jer je jedan Bog, i jedan posrednik Boga i ljudi, čovek Hristos Isus

Poštovati svece, ok, ali krstiti se pred njihovim slikama, moliti im se, paliti im sveće?! Idolatrija.
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
Ja mislim da je glavni razlog zasto se vi bavite Svecima to sto ih vi nemate, pa ste ljubomorni? Pa zbog toga moje misljenje je sledece, vi ne mozete nista dokazati o tome da li je ispravno ili ne postovati svece, pa makar pricali ceo vek... A zanimljivo je to sto kada vas covek pita da li verujete da moze pada sneg vi cete naravno dati potvrdan odg. a onda kad bi vas neko ptao gde to pise u Bibliji cutali bi ste ko zaliveni
Jaki argumenti ako i uvek,nema sta:),ili u orevodu trla baba lan da joj prodje dan
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Jaki argumenti ako i uvek,nema sta:),ili u orevodu trla baba lan da joj prodje dan

Nemam ja razloga da ti dajem nikakve argumente, evo otidji u neki manastir Crna reka, Ostrog, Lelic (kod Valjeva) gde zelis i dobices dokaze od mirisa, osecanja, opipljivih dokaza i mnogih drugih koje reci ne mogu da opisu. I videces i cuces i osetices i omirisaces slavu Boziju. I pokazace ti se zasto treba postovati svece. A ovo ovde su samo mrtva slova "na" monitoru, ovde se ne nalaze dokazi, ovde mozes samo naci odredjeni broj ljudi koji se dosadjuje, prepucava, svadja, vredja, a tu su navodno da bi se druzili i nesto pametno prozborili. Svako dobro.
 
Natrag
Top