Obozavanje svetaca

ATI

Član
Učlanjen(a)
04.08.2009
Poruka
221
...a jos jednu nelogicnost si izneo...jer klon je identican...

Klon jeste identican ali kada modifikujes dnk dobices sta pozelis. :) A covek je vec na pragu da postane "Bog", da bude kreator. Crkva je mnogo sta do sada osudjivala u sferi nauke pa je na kraju ipak popustila.
 
Član
Učlanjen(a)
17.04.2009
Poruka
4.299
Evo pitanja:kako se postaje svetac i ko ih proglašava svecima?
Lokacija: поред Исуса Христа


Ja koliko vidim ti si već svetac....sam si sebe proglasio i smestio pored Hrista.Kad si već samog sebe proglasio zašto ne bi mogao i Lavrentija ili nekog drugog vladiku....ide ti to od ruke......
:beee:
 
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Lokacija: поред Исуса Христа


Ja koliko vidim ti si već svetac....sam si sebe proglasio i smestio pored Hrista.Kad si već samog sebe proglasio zašto ne bi mogao i Lavrentija ili nekog drugog vladiku....ide ti to od ruke......
:beee:

Na osnovu čega si to zaključio,čovek je vernik i nevidim razlog čemu ovakva provokacija.Tema je "Obožavanje scetaca" i tu smo da diskutujemo o tome a ne da se vređamo yes3
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
28.05.2009
Poruka
6.661
Lokacija: поред Исуса Христа


Ja koliko vidim ti si već svetac....sam si sebe proglasio i smestio pored Hrista.Kad si već samog sebe proglasio zašto ne bi mogao i Lavrentija ili nekog drugog vladiku....ide ti to od ruke......
:beee:
Oprosti prijatelju,da li si vidovit ili prozorljiv???;)
 
Član
Učlanjen(a)
17.04.2009
Poruka
4.299
Na osnovu čega si to zaključio,čovek je vernik i nevidim razlog čemu ovakva provokacija.Tema je "Obožavanje scetaca" i tu smo da diskutujemo o tome a ne da se vređamo yes3
Nije provokacija,nije ni vređanje,svaka čast na tome što je vernik,to je za pozdraviti.I ja sam vernik,u kući slavim dve slave....Sv.velikomučenika Dimitrija (Mitrovdan-8.11) i Sv. velikomučenika Georgija (Đurđic-16.11).Ja kao vernik za lokaciju nebiram mesto pored Hrista,jer nisam dostojan tog izbora.Sam sin Božiji bira i određuje ko će stajati pored njega.Ako neki smrtnik na zemlji sam to odredi onda ispada da je on svetac,jer zna se ko stoji sa leve ko sa desne strane,a ko iza leđa gospodnji.I da nepišem još jedan post.....poštovani u uvaženi kolega nisam vidovit ni prozorljiv,jednostavno to je moje mišljenje...na osnovu tvoje lokacije (Lokacija: поред Исуса Христа)
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Jesi li ti Ana vernik ? I kako se oni prepoznavaju ?

Ja sam Agnostik,a kako se vernici prepoznaju,to je danas teško utvrditi,postoje da kažem ljudi koji su opsednuti verom i to u tolikoj meri da sami sebe nazivaju isusom ili pored isusa,dok sa druge tačke gledišta postoje vernici koji eto samo da bi se reklo videlo kažu za sebe da jesu vernici.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
08.05.2010
Poruka
156
Свете иконе
Шта представљају иконе?
Пре свега, оне изображавају лик Спаситеља нашег Исуса Христа и догађаје из Његовог драматичног живота. Оно што је записано у Јеванђељу, то је представљено нашим очима и у боји, насликано на зидовима храма, или на дрвету или у облицима неке друге материје. Оно што се читањем приказује нашим ушима то се исто приказује гледањем нашим очима.
Кога још изображавају иконе?
Пресвету Дјеву, анђеле и светитеље.
Зашто не указујемо поштовање другим стварним бићима или стварима, већ само анђелима и светитељима?
Зато што су они везани за божанску личност нашег Спаситеља Исуса Христа и што анђели и људска бића представљају јединствену вечну вредност личности. Свако друго створење је помоћна и привремена вредност.
Који је основни значај икона анђела и светих људи?
У основи оне представљају власт натприродне силе над природном силом.
Да ли ми поштујемо иконе као материјалне ствари?
Никако. Ми не обожавамо ништа и никога осим Пресвете Тројице у Јединици — ЈЕДИНОГ БОГА. Али ми поштујемо светитеље као најбољу децу Божју и следбенике Христове, и њиховим ликовима указујемо посебно поштовање као што деца поштују слике својих родитеља, или браће.
Нису ли иконе ништа више него ликови изображења Христа и његових светитеља и ништа више него символ нашег поштовања према њима?
Много више од тога. Освећене иконе су канали моћне Божје благодати која лечи, препорађа, просвећује, охрабрује и опомиње. Господ Бог толико љуби своје светитеље и мученике као најближи круг своје породице, да даје чак моћ и њиховим ликовима када се поштују и њиховим именима када се призивају.
Како ово можемо доказати?
Многоструким искуством Цркве кроз многе генерације, исто као кроз нашу генерацију, а у вези чудотворних дејстава икона.
Зашто није било поштовања и призивања светитеља пре Христа као после Христа?
Јер су сви били у Аду докле није Христос сишао у Ад и ослободио њихове душе.

Katihizis Istočne Pravoslavne Crkve
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
1.849
????????

Postoji samo dve stvari ili jesi vernik ili nisi ?
Uz ti ide voliš li sve šta ti vera predstavlja ili ne ?
Volimo li, trebamo li mi naše svete ikone ili ne ?
Mislim da je odluka na koji način ćemo to pokazati
manje bitan od samog pokazivanja.
Mali broj vernika znaju kako se šta,kaka i
zbog čega radi na ovaj ili onaj način.
Kao i u svim ljubavima sama tehnika je manje bitna
od ljubavi !!!
Ja to gledam ovako.
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=8xRXK__45T0"]YouTube - PRAVOSLAVNE IKONE[/ame]

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=t-kuMukvzfU&feature=related"]YouTube - SUNCE PIO SRBIJU OPIO[/ame]
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
320
12+72,su prvi Apostoli i niko od njih se nije Vazneo,a crkva ih je proglasila Svecima.
Zato sam i postavio pitanje:Ko proglašava Svece?
Znam da su se Isus,Majka i Jovan Krstitelj Vazneli.
Za sve si u pravu osim za Hristovu majku. Daj mi podatak u bibliji gde stoji da je Marija voznesena . Da jeste, pisalo bi :roll:

A sad konkretno vezano za temu.

Treba se edukovati i zanimati za ovaj veliki problem.
Govorim o idolopoklonstvu i laznim hriscanskim ucenjima.
Teoloska nepismenost dovodi do ovih problema i kriza u vidu moralne dekadencije.
Smatram da je pojam Svetac zemaljska tvorba.
Bog je sveti- niko vishe.
(Verujem da su ti ljudi bili i ostali na Bozijem putu, pri cemu su doziveli prosvetljenje, spoznaju, istinu, ali nisu SVETI (niti vozneseni ka Tvorcu) ,vec samo ljudi kao i mi koji cekaju usnuli sa svima ostalima blazenopochivshim dan kad ce Gospod sici i donete spasenje onima koji su zasluzili)

Ove budalastine gde se sastanu svestenici ( citaj ljudi ), i glasaju, izglasaju pa proglase coveka za sveca je zaista u najmanju ruku huljenje na Boga i njegovu rec a slobodan sam da sve to okarakterisem i kao satanizam!

Kada kazes satanizam, "neobavesteni" ce te okarakterisati kao verskog fanatika i smatrati za opasnog.

Pravo shvatanje satanizma je svaki vid ostupanja od bozijeg puta.
Bolje objashnjeno na ---> http://serbianforum.org/religija/121633-religija-rasprave-o-nedoumicama-4.html#post390204

Oni koji su upoznati u njegove pouke nama kao ljudima, imaju mnogo vecu odgovornost od onih koji nemaju ta saznanja.

Zato mogu mirne duse da kazem da su pojedini iz svestenicke kaste svesno (ili pod uticajem Sotone) izvitoperili Tvorcevu rec zarad licnih i ovozemaljskih interesa.

Primera na nesrecu ima i previshe.

Od tog idolopoklonstva u vidu svetaca i ikona, pa preko same crkve kao institucije ( pogledaj link --> http://serbianforum.org/religija/49160-crkvenost-kao-merilo-poboznosti.html#post396399 ), sluzenja "nocnih liturgija", pripisivanju raznoraznih pojava Bozijim cudima u vidu ikona koje placu, ponekad i krvavim suzama, ili iz kojih teče mirišljava tečnost, nazvana od crkve miro,prikaz svetaca i bogomajke u vidu duhova ljudima itd itd..
Ko je iole teoloski pismen video bi da su to sve Sotonske podvale i lazi :vorred:

Dakle, nema dvostrukih standarda kod Boga, postoji samo povrsno poznavanje Boga i to je najveci problem ovoga sveta.
Bog kaze: "Izgibe narod moj jer je bez znanja." On tu misli na znanje o duhovnim stvarima, pa na drugom mestu kaze: "Ko se hvali, neka se hvali time sto mene poznaje."

Samo pogledaj u Hinduizmu, imas ih na stotine.
Probaj da googlas, ne moram bas sve da ti trazim.
Bata Rako,
uz duzno postovanje prema tebi, moram da se izrazim svoje neslaganje sa tobom u vezi gorepomenutog.:dance2:
Hinduizam ti je sajam okultizma. :roll: Svega tamo ima paganskog odnosno sotonistickog.
Svega osim "svetaca" smile3
Znaci, imaju obozavanje bogova raznoraznih,reinkarnacije, imaju ritualna zrtvovanja, imaju obozavanje zivotinja, imaju pijenje i jedenje zivotinjske mokrace i izmeta, itd itd...wacko2
Zlo i naopako... Oni su tema za sebe :)
 
Natrag
Top