Obozavanje svetaca

MODERATOR
Učlanjen(a)
28.05.2009
Poruka
6.664
дао сам одговоре,да их неки тамо на неким саборима проглашавају за свеце,е то не иде тако.
немојте имати других идола до мене...јер слобода је живот,а слободан у животу је само онај који верује у господа бога и чини морална добра!
 
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Za sve u zivotu da bi se postiglo potreban je rad pa tako i da bi postao svetac. Duhovnim vezbama i molitvama je verovatno postici taj nivo a koliko vremena je potrebno zavisi samo od nas samih.
Da li kada si ti obucen neko mora da proglasi da si obucen da bi ti bio obucen? Isto tako kada osoba postane svetac , odnosno dostigne taj nivo ne mora da bude proglasena svecem ako ona to jeste. To da li ce ga neko priznati takvim ili ne je samo stvar ljudskog neznanja ali to istinu nece promeniti.

Slažem se sa Z ....."Red, rad, disciplina."
"Znaj da znanje se dobija jedino vežbom,
a mudrost dolazi samo iz znanja,
stoga su ciklusi stvoreni Zakonom."
 

ATI

Član
Učlanjen(a)
04.08.2009
Poruka
221
U cemu se razlikuje obozavanje svetaca od obozavanja idola?
 

ATI

Član
Učlanjen(a)
04.08.2009
Poruka
221
3. Mojsijeva 26.1

Nemojte graditi sebi idola ni likova rezanijeh, niti stupova podižite, ni kamena sa slikama mećite u svojoj zemlji da mu se klanjate; jer sam ja Gospod Bog vaš.
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
01.01.1970
Poruka
2.888
e voleo bih da vidim kako ti ovo preimenjujes:)

Po obicaju nemas sta da kazes u vezi teme pa spamujes. U buduce ce svi tvoji postovi koji ne budu imali veze sa temom biti obrisani a ako oces nesto da pitas sto nema veze sa istom otvori novu temu ili posalji PM.

дао сам одговоре,да их неки тамо на неким саборима проглашавају за свеце,е то не иде тако.
немојте имати других идола до мене...јер слобода је живот,а слободан у животу је само онај који верује у господа бога и чини морална добра!

Ogranicavas se na hriscanstvo. Ja nisam ni u jednom momentu spominjao da neko treba da proglasi sveca da bi on to bio vec sam rekao da je to ljudsko neznanje. Ne postoje sveci samo u hriscanstvu vec i u drugim religijama cak i oni koji ne pripadaju ni jednoj. Svetac je kruna svih zivih bica i to moze da bude svako od nas ali je potreban rad nas sebi koji nimalo nije lak.
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
nevedi neku religiju sem hriscanstva u kojoj postoji obozavanje svetaca
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
28.05.2009
Poruka
6.664
Tu se u potpunosti slažem sa tobom.Ne ograničavam se samo na hrišćanstvo.
Svi imamo istu šansu,da postanemo Božiji sinovi,ako činimo moralna dobra i ako uzdignemo svoju svest i treba da se pokajemo za sve grehe iz prošlih života.
 
Natrag
Top