NLO i Biblija -leteci tanjiri i vanzemaljci u Bibliji

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
I ne treba da se dokazuje razum to kaže, ako je Bog ovdje stvorio jednu sa životom, zašto ne bi stvarao još.


Ne radi se uopste o tome, mogao je ako planete i galaksije postoje i ako je zemlja jedna od njih.

Vec se radi o tome da planete i galaksije uopste i ne postoje (tj. da nisu ono syo mi mislimo da jesu), i da zemlja nije jedna od njih. Zemlja je nesto drugo.

Ako su kugle okrugle, ne znaci i da je bilijarski sto kruznog oblika.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne vredi.
Ovde postoji konstantno prelazenje preko svih dokaza, i tako možemo u nedogled.

Mire, gde ode ovo sunce, iza čega, ako zemlja nije okrugla.
Kako to da ga vidimo samo pola?

Šta se po toj tvojoj viziji zemlje nalazi iza, ili ispod te ravne površine?



 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Ne radi se uopste o tome, mogao je ako planete i galaksije postoje i ako je zemlja jedna od njih.

Nije mogao jer je to nema smisla, jasno je da drugim planetama pokazuje poseljdice prestupa Adama i Eve i svih nas kasnije.

Vec se radi o tome da planete i galaksije uopste i ne postoje (tj. da nisu ono syo mi mislimo da jesu), i da zemlja nije jedna od njih. Zemlja je nesto drugo.

Kakve veze to ima sa temom?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Ne vredi.
Ovde postoji konstantno prelazenje preko svih dokaza, i tako možemo u nedogled.

Mire, gde ode ovo sunce, iza čega, ako zemlja nije okrugla.
Kako to da ga vidimo samo pola?

Šta se po toj tvojoj viziji zemlje nalazi iza, ili ispod te ravne površine?




Kakvi dokazi?

Laodikeja rekao sam ti.

Iseci krug od papira, stavi ga na stalak tako da stoji na jednakoj udaljenosti iznad stola. Udaljavaj stalak sa krugom od sebe po stolu, dok krug posmatras kroz lupu..

Videces kako KRUG ZALAZI ISPOD STOLA, iako nije zasao ispod stola, vec "stoji na stolu".

Atmosfera se ponasa isto kao i lupa (to kazu naucnici). Kada se dakle sunce odnosno krug udaljava od nas, mi zapravo vidimo kao da je krug "zasao ispod" horizonta a u stvari nije.

Jel to tesko shvatiti?

Ako ne verujes proveri, ne kosta te ni 200din. da kupis lupu.


Pitas me sta se nalazi iza te ravne povrsine?

A sta se nalazi iza svemira???

Kako to da svemir moze biti beskonacan, a ravna povrsina ne moze???

Po teoriji ravne zemlje, na kraju je barijera u vidu "svoda" kao sto biblija i kaze. Ali ravna zemlja moze biti i beskonacna po nekom naucnom shvatanju, ali ja se drzim biblije.

Ti ne citas sta ja pisem...

to nema smisla, jasno je da drugim planetama pokazuje poseljdice prestupa Adama i Eve

Pokazuje posledice andjelima, ne nekim planetama.

I ne gledamo mi ovde smisao vec dokaze.
Ubedljivih dokaza za okruglu zemlju nema, kao ni dokaza da su planete cvrsti solidni objekti i da svemir uopste postoji.
Upravo je suprotno.

Kakve veze to ima sa temom?

Ima, ovo je tema o NLO, ako je zemlja ravna i ako je zatvoren sistem, to ima ozbiljne implikacije na glediste da neka vanzemaljska bica mogu dolaziti sa drugih planeta.

I opet ponavljam , ja ne tvrdim da je zemlja ravna, ali vise nisam siguran da je krug, trenutno proveravam. Necu tvrditi nista dok ne proverim detalje... Zato ne treba sa mnom da se raspravljas. To je razgovor..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Pokazuje posledice andjelima, ne nekim planetama.

I planetama, tj. stanovnicima tih planeta.

I ne gledamo mi ovde smisao vec dokaze.

Gledamo i smisao.

Ubedljivih dokaza za okruglu zemlju nema, kao ni dokaza da su planete cvrsti solidni objekti i da svemir uopste postoji.

To se formalno kaže iako je malo udubljena. Tako da se može reći da je okrugla.

A šta ti kažeš da je ravna?

Ima, ovo je tema o NLO, ako je zemlja ravna i ako je zatvoren sistem, to ima ozbiljne implikacije na glediste da neka vanzemaljska bica mogu dolaziti sa drugih planeta.

Dolaze anđeli, a demoni su to. Druga stvorenja n mogu doći jer im ne da Bog.

Koja glupost što ne bi mogli doći i ako je Zemlja okrugla? Kako imamo demone i anđele?

I opet ponavljam , ja ne tvrdim da je zemlja ravna, ali vise nisam siguran da je krug, trenutno proveravam.

Pa čim nije ravna onda mora biti okrugla, pa i ako nije baš pravi krug tj. lopta nije ni bitno.

Necu tvrditi nista dok ne proverim detalje... Zato ne treba sa mnom da se raspravljas. To je razgovor..

To je već utvrđeno, ja sam to vidio sa mosta na brodu komandnog. Jednostavnim pogledom.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mani se brate filozofije i praznih nedokazivih priča, i počni da se spremaš aktivno za Hristov dolazak.

Pozdrav!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
ZEMLJA JE OKRUGLA: 10 razloga zbog čega znamo da je tako

Zemlja je po udaljenosti od Sunca treća planeta i jedina na kojoj je poznato da ima života. Još u davnoj prošlosti postojale su mnoge tvrdnje i verovanja oko zemljinog oblika.

U početku se verovalo da živimo na ravnoj ploči, sve dok se u VI veku pre nove ere, u vreme Pitagore, nije javila sumnja u dotadašnje verovanje.

Prve dokaze da je Zemlja okrugla izneo je Aristotel u IV veku pre nove ere, kada je primetio da je senka, koju pri pomračenju Meseca Zemlja baca na njegovu površinu, uvek okrugla. Ovo je samo jedan od dokaza koji i danas ukazuju na Zemljin oblik.


Napredna tehnologija omogućila je detaljno proučavanje svemira, pa je odavno poznato da su sve druge planete okruglog oblika, što ukazuje i na oblik Zemlje, budući da je i ona jedna od planeta.

Još jedan od razloga da verujemo da je Zemlja okrugla je vremenska zona. Da živimo na ravnoj ploči, nikada ne bi postojao mrak.

Koriolisov efekat takođe ide u prilog ovoj tvrdnji, jer je nastao kao posledica rotacije Zemlje i uzrok je pravca rotacije ciklona. Vetrovi koji na severnoj hemisferi skreću udesno, stvaraju ciklone koji se kreću oko centra rotacije suprotno od smera kazaljke na satu, dok na južnoj hemisferi skreću ulevo i stvaraju ciklone koji se kreću oko centra rotacije. u pravcu kazaljke na satu.

Ukoliko bismo prešli 10 kilometara od jedne do druge tačke, zatim skrenuli pod uglom od 90 stepeni i do sledeće tačke prešli istu dužinu, a zatim još jednom ponovili skretanje za narednih 10 kilometara stigli bismo u tačku s koje smo krenuli, formirajući tako trougao koji ima tri prava ugla, što bi bilo nemoguće kad bismo hodali po ravnoj površini.

Što se dalje krećemo od ekvatora, deluje nam da je Sunce sve niže, što se može iskoristiti za merenje “zakrivljenosti”.

U zaisnosti od toga da li se nalazimo na severu ili na jugu, zvezde se menjaju, pa u odnosu na naše viđenje Oriona, on u Australiji stoji naopako .

Magelan je krenuo na put oko Zemlje sa jedne tačke i, skoro ne menjavši smer i putanju, vratio se na istu tačku sa koje je pošao.

Jedan zalazak Sunca se isto veče može gledati dva puta. Ukoliko prvo ležimo videćemo ga jednom, a kada, iz našeg ugla gledano zađe, dovoljno je samo da ustanemo i da nastavimo da gledamo taj isti zalazak. Ovo je još jedna stvar koju ne bismo mogli kada bismo da Zemlja nije okrugla.

I na kraju, čak i ukoliko još uvek sumnjamo u ove tvrdnje, najbolji dokaz da je Zemlja okrugla su fotografije iz kosmosa.

IZVOR: Telegraf
 
Član
Učlanjen(a)
16.11.2009
Poruka
205
Zamislimo da je Svemir jedna veoma detaljna simulacija.

Naučnici su došli do zaključka da je model holograma, i to dvodimenzionalnog, jedini kojim se mogu objasniti apsolutno sve pojave u Svemiru, međutim to je model koji naš ume teško ili nikako prihvata pa se onda traga i za potvrdama ili definitivnim osporavanjima drugih modela.

A šta ako je Svemir stvarno samo detaljna simulacija, i šta ako živimo u nekom kvazi-matriksu (samo ne kao u filmu, već dobrovoljno kao učesnici u nekoj igrici)?


Drugi problem je što mi još uvek nemamo precizno objašnjenje i shvatanje 3D prostora i vremena kao ni uvid u to da li postoje neki viši nivoi ili dimenzije postojanja.

Otprilike, kao što domorocima ne možete nikako da objasnite šta su elektromagnetni talasi (svetlost je samo jedan mali raspon talasnih dužina elekotrmagnetnog zračenja), tako je i nama običnim ljudima možda nemoguće objasniti i dočarati više dimenzije postojanja.

U tom svetlu je onda besmisleno i raspravljati o tome (kao i o anđelima, Bogu, itd.) jer mi nemamo ni saznanja ni shvatanja kojima sve to možemo pojmiti onako kako treba, jer ličimo upravo na te domoroce koji diskutuju npr. o tome kako radi video kamera ili fotoaparat nekog belog čoveka koji je došao da ih snima - kako bi oni npr. objasnili da im neko pusti snimak njihovih aktivnosti od juče na TV ekranu, verovatno bi rekli da je to čarobna kutija koja prikazuje prošlost!


Ako sebe isto tako posmatramo u kosmičkim razmerama, kao domoroce koji pojma nemaju o Svemiru niti kako je nastao, kolike je veilčine i od čega je sve sastavljen, bolje je da o tome i ne diskutujemo previše. Egzaktna nauka neka radi svoje, ali mi obični ljudi smo smešni kad počnemo da se svađamo oko nečega što ne razumemo, otprilike kao žabe u bunaru koje vide samo malo parčence neba pa pokušavaju na osnovu toga da objasne svet.


Slično i za NLO... zamislimo te žabe iz bunara kako vide poneku pticu kako preleti iznad bunara, ili avion, ili neku životinju ili čoveka koji se nagne nad bunarom (ali, praktično vide samo siluetu), mogu te žabe da izmišljaju svakakve teorije, ali nijedna neće biti ni blizu Istine, samo će opisivati svet viđen iz NJIHOVE tačke postojanja, tj. sa njihove tačke gledišta!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
To je već utvrđeno, ja sam to vidio sa mosta na brodu komandnog. Jednostavnim pogledom.

Cuj video sa mosta, leba ti, nemoj me zasmejavati!

:roll:

Ljudi slali balone nekoliko kilometara u vis pa ne vide zakrivljenje nigde!

A ti si video sa mosta :)

Moj prijatelj radi u mornarici i nikada nije video zakrivljen horizont a ti li si video, daj molim te! On najbolje zna kako pogoditi brod na udaljenisti od nekoliko kilometara, ne uracunava se nikakva zakrivljenost jer je nema..

Avion kada leti nikada ne uzima u obzir zakrivljenost, vec leti pravo, ziroskop mu ne treba! Zapravo ziroskop bi trebao pokazati zakrivljenost ali ne pokazuje!

Sto ne izleti onda u atmosferu kad leti pravo a zemlja okrugla?

Zasto NASA uracunava zakrivljenost pri letovima a obican avion ne uracunava???

Objasni mi kako vidis svetionik koji je udaljen kilometrima i koji zbog zakrivljenja ne bi smeo biti vidljiv?

Kako sa broda vidis grad udaljen kilometrima a ne bi ga smeo videti jer je prema proracunima ispod horizonta!?

Nemas ti pojma, samo bi se nastavljao namerno..
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Prve dokaze da je Zemlja okrugla izneo je Aristotel u IV veku pre nove ere, kada je primetio da je senka, koju pri pomračenju Meseca Zemlja baca na njegovu površinu, uvek okrugla. Ovo je samo jedan od dokaza koji i danas ukazuju na Zemljin oblik.

Senku ne baca zemlja na mesec, vec drugo nebesko telo koje ga zaklanja...

Napredna tehnologija omogućila je detaljno proučavanje svemira, pa je odavno poznato da su sve druge planete okruglog oblika, što ukazuje i na oblik Zemlje, budući da je i ona jedna od planeta.

To nije dokaz da je zemlja okrugla, rekao sam..

Kugle su okrugle, ali je bilijarski sto na kojem stoje ravan!!!

Glupo je misliti da je zemlja okrugla zato sto su sve planete na nebu okrugle..


Još jedan od razloga da verujemo da je Zemlja okrugla je vremenska zona. Da živimo na ravnoj ploči, nikada ne bi postojao mrak.

Netacno, vec sam ti rekao gore, sunce je lokalno i ono obasjava polovinu zemlje u jednom trenutku, dok je druga polovina u mraku..

Koriolisov efekat takođe ide u prilog ovoj tvrdnji, jer je nastao kao posledica rotacije Zemlje i uzrok je pravca rotacije ciklona. Vetrovi koji na severnoj hemisferi skreću udesno, stvaraju ciklone koji se kreću oko centra rotacije suprotno od smera kazaljke na satu, dok na južnoj hemisferi skreću ulevo i stvaraju ciklone koji se kreću oko centra rotacije. u pravcu kazaljke na satu.

To nije dokazano! Kao ni pustanje vode u sudoperu za koju se tvrdi da se na juznoj hemisferi krece u levo a na severnoj udesno nije dokazana!

To jednostavno zavisi od ugla pod kojem voda pada.

Isto je i kod vetrova!

Nije dokazan ni uticaj gravitacije na vodu kao ni koriolisov efekat!

Nisi istrazio ovu temu...

Ukoliko bismo prešli 10 kilometara od jedne do druge tačke, zatim skrenuli pod uglom od 90 stepeni i do sledeće tačke prešli istu dužinu, a zatim još jednom ponovili skretanje za narednih 10 kilometara stigli bismo u tačku s koje smo krenuli, formirajući tako trougao koji ima tri prava ugla, što bi bilo nemoguće kad bismo hodali po ravnoj površini.

Cuj nije moguce na ravnoj povrsini napraviti trougao ili ici u krug :)

NARAVNO DA JE MOGUCE!

Udji u neku prostoriju i probaj napraviti trougao ili krug pa ces videti da moze!

Gluposti, treba biti malouman pa takvo nesto napisati.

Gde je dokaz da je iko napravio trougao sa tri prava ugla??? :)

Takvo nesto treba dokazati merama okrugle zemlje, ali su se malo preracunali, jel predjeni put zapravo ukazuje na ravnu zemlju..

Odakle ti ovaj tekst!? :)


Što se dalje krećemo od ekvatora, deluje nam da je Sunce sve niže, što se može iskoristiti za merenje “zakrivljenosti”.
Nema to veze sa zakrivljenoscu!

Sunce je nize je zato sto si se udaljio od njega, zato sto atmosfera deluje kao "lupa'', pa se udaljeni predmet spusta nize i izgleda kao da je ispod horizonta a nije! Objasnio sam to gore vec, cak sam ti rekao kako to da testiras u kucnim uslovina, a ti mi opet pises isto!

To nije dokaz zakrivljenosti zemlje, to je dokaz protv okrugle zemlje!

U zaisnosti od toga da li se nalazimo na severu ili na jugu, zvezde se menjaju, pa u odnosu na naše viđenje Oriona, on u Australiji stoji naopako .

I mesec stoji naopako onima u australiji!
To nije dokaz okrugle zemlje vec pre ravne zemlje!

Zemlja ima svod poput ogledala, sazvezdje na ravnoj zemlji ce onima sa suprotne strane zato izgledati naopako.
A takodje ce i kretanje planeta biti u oburnutom smeru, ako se planete gledaju kao u ogledalu...

Magelan je krenuo na put oko Zemlje sa jedne tačke i, skoro ne menjavši smer i putanju, vratio se na istu tačku sa koje je pošao.

Zato sto mu je kompas pokazivao sever, pa se on samo vrteo u krug oko jedne tacke. Tako nije obisao pun krug nadole, nego je isao u krug oko centra.

Njemu je zaista izgledalo kao da je oplovio zemlju nadole.

Probaj to sam..

Kreci se u krug oko centra u cetvrtastoj prostoriji, vratices se na isto mesto odakle si i posao, ali ti nisi dokazao da si u
okrugloj prostoriji. Jos manje si dokazao da je ta prostorija krug..

Gluposti!

Jedan zalazak Sunca se isto veče može gledati dva puta. Ukoliko prvo ležimo videćemo ga jednom, a kada, iz našeg ugla gledano zađe, dovoljno je samo da ustanemo i da nastavimo da gledamo taj isti zalazak. Ovo je još jedna stvar koju ne bismo mogli kada bismo da Zemlja nije okrugla.

Naravno da bi mogli gledati dva puta, pobogu, pa objasnio sam vec!

Jel ti citas napisano?

S kim ja to razgovaram???

I na kraju, čak i ukoliko još uvek sumnjamo u ove tvrdnje, najbolji dokaz da je Zemlja okrugla su fotografije iz kosmosa.

IZVOR: Telegraf

Molim te ne zasmejavaj me, nema ni jedne jedine slike zemlje iz svemira!

Zasto dajes kopiran materijal? To nisu dokazi, to su smejurije!

Na kraju su sami priznali da su ovi dokazi nedovoljni, pa daju "siguran dokaz" - slike iz svemira?

Aj molim te!
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top