NLO i Biblija -leteci tanjiri i vanzemaljci u Bibliji

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Cuj video sa mosta, leba ti, nemoj me zasmejavati!

:roll:

Naravno jer sam bio u Juž. Americi, Africi i Centr. Americi, radio sam na brodu.

Tebi je zdrava nauka ludilo. Znaš ko se smije zdravoj nauci u Bibliji.

Al šta ćeš kada ti je sve oboreno. Ostalo ti je da se cerekaš.

Moj prijatelj radi u mornarici i nikada nije video zakrivljen horizont a ti li si video, daj molim te! On najbolje zna kako pogoditi brod na udaljenisti od nekoliko kilometara, ne uracunava se nikakva zakrivljenost jer je nema..

Tvoji prijatelji nisu bili na brodu dužine 180 m i visine preko 20 m.

Avion kada leti nikada ne uzima u obzir zakrivljenost, vec leti pravo, ziroskop mu ne treba! Zapravo ziroskop bi trebao pokazati zakrivljenost ali ne pokazuje!

Pa neće letiti krivo. Zato avion sa naših prostora kada ide prema Japanu ide sjevernije.

Znam ljude koji su odavde išli jer je kraći put, čak je i Titanik išao sjevernije da skrati put.

Sto ne izleti onda u atmosferu kad leti pravo a zemlja okrugla?

Pa nije ni izašao iz atmosfere.

Zasto NASA uracunava zakrivljenost pri letovima a obican avion ne uracunava???

Već oduvani dokazi. Sačekaj da ti malo dam naučnih dokaza za ovo.

Objasni mi kako vidis svetionik koji je udaljen kilometrima i koji zbog zakrivljenja ne bi smeo biti vidljiv?

Dobićeš odg.

Kako sa broda vidis grad udaljen kilometrima a ne bi ga smeo videti jer je prema proracunima ispod horizonta!?

Pa ti i sada vidiš grad udaljen kilometr. a ti bi da ga ne vidiš nikako pa čovjekov vidljivi horiont je oko 25 km nekada i više kada je vedro potpuno.

Nemas ti pojma, samo bi se nastavljao namerno..

Naravno da mora da ispliva tvoj problem srca.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Moj prijatelj radi u mornarici i nikada nije video zakrivljen horizont a ti li si video, daj molim te! On najbolje zna kako pogoditi brod na udaljenisti od nekoliko kilometara, ne uracunava se nikakva zakrivljenost jer je nema..

Evo kako Mire Kontraš priča besmislice.

Pa kako bi se drugačije i mogla vidjeti ivica horizonta nego ravna, ono što je iza zbog Zemljine zakrivljenosti se i ne vidi. A ono što se vidi djeluje kao krug oko tebe koji čini horizont. Zato se ne može vidjeti šta je iza zakrivljena, ali na visini od 20 m i više na ravnom horizontu (bez uzvišenja) kao što je more vidi se zakrivljenost. To se čak može vidjeti na fotkama, posebno sa visokih zgrada.

Radio amateri iz naših država kada razg. na kratkim talasima sa nekim iz Aljaske ili Zap. Kanade nikada ne okreću antenu ka Zapadu baš zato što je Zemlja okrugla, već je okreću ka Sj. polu jer je Aljaska realno u tom smjeru u odnosu na naše područje, recimo u odnosu na BG.

A još da ti dam i za avione, od moga oca prijatelj ima ženu Japanku, kada god ide iz ZG čini mi se ne ide preko naših prostora, nego preko Rusije i Sibira jer je kraće. Da je po Miri kontrašu onda bi išli preko centra. Azije ili niže. A ne preko skoro krajnjeg sjevera Rusije.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Predlažem svetskoj naučnoj asocijaciji - da našem Miretu daju Nobelovu nagradu, i proglase ga tumačem već postojećih naučnih otkrića, a da sve predhodne zaključke izvedene iz njih - bace u koš.

Hvala!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Evo odg. n primjedbu o zakrivljenosti na 10 km koja bi trebala da se vidi na toj udaljnosti.

1. To nije tačno, baš je poznato da se sa broda u daljini vidi katarka nekog drugog broda i to je zadnje što se vidi. A to je dokaz okrugle Zemlje.

Takođe sa savremnim teleskopima bi se mogla vidjeti obala Portugala iz SAD ako bi bila Zemlja ravna, ali se ne vidi jer je okrugla. A nema nikakva prepreka jer je more ravno, dakle sa telskopima dometa pa 300.000 (među najmanjim) pa do teleskopa od nekoliko miliona kilometara domet i opet se ne vidi.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Tvoji prijatelji nisu bili na brodu dužine 180 m i visine preko 20 m.

Nisi video zakrivljen horizont, izmisljas!
Ti ne znas ni o cemu ja pricam.

To sto ti vidis da je brod u daljini ispod nivoa mora, je zbog talasa, ili atmosfere, a ne zbog zakrivljenosti zemlje..

Vec sam objasnio to gore, usled kapljica vode u atmosferi predmeti izgledaju kao da su zasli, isto kao kad posmatras predmet kroz lupu, ali on nije zasao , vec je udaljen i zbog prelamanja svetlosti samo tako izgleda..

ali na visini od 20 m i više na ravnom horizontu (bez uzvišenja) kao što je more vidi se zakrivljenost. To se čak može vidjeti na fotkama, posebno sa visokih zgrada.

PROBLEM JE STO SE TO NE VIDI!

TI TVRDIS DA SI VIDEO ZAKRIVLJENJE SA 20M, A NE MOZE SE VIDETI NI SA 20 KILOMETARA VISINE IZ BALONA!


I ako je zemlja zakrivljena, mora biti u svim pravcima vidljivo zakrivljenje sa odredjene visine, tj. iz balona! Problem je sto ga nema!

Takodje fotke na kojima se "vidi" su slikane sa "ribljim socivom" koje krivi sliku, tako da je to lazno.

Pitaj pilote jesu li videli zakrivljenje, recice ti da ga "nema"!

Pa neće letiti krivo. Zato avion sa naših prostora kada ide prema Japanu ide sjevernije.

Ne treba da leti na krivo nego mora da leti "na dole"!

Ako leti pravo i ne spusta nos svakih nekoliko kilometara na dole, i ako je zemlja okrugla , izleteo bi u svemir!!!

Zato avioni imaju ziroskop, on sluzi da prati krivinu zemlje, i do sada ni jedan ziroskop nikada nije tu krivinu ni detektovao! Piloti ga uopste ne koriste!

A NASA-in suttle detektuje i skrece na odredjenoj visini ukrivo prateci zakrivljenost zemlje, aj molim te!

Uopste ne znas o cemu pricam!

Znam ljude koji su odavde išli jer je kraći put, čak je i Titanik išao sjevernije da skrati put.

Aj ti lepo ukucaj na youtube ''flat earth" pa se malo obrazuj. Necu ja tebe da ucim, ti si tvrdoglav i nemam volju. Treba da ti dokazujem kraci il duzi put, a sve je to vec lepo dokazano...

Već oduvani dokazi. Sačekaj da ti malo dam naučnih dokaza za ovo.

Kad nadjes dokaze onda se javi.

Pa ti i sada vidiš grad udaljen kilometr. a ti bi da ga ne vidiš nikako pa čovjekov vidljivi horiont je oko 25 km nekada i više kada je vedro potpuno.

Problem je sto se grad NE BI SMEO UOPSTE VIDETI!

Jel ti cujes sta ja pricam?

Po kalkulatoru zemljinog zakrivljenja ne smes videti taj grad UOPSTE a ti ga vidis!

Izvini, ali to je nemoguce!

Radio amateri iz naših država kada razg. na kratkim talasima sa nekim iz Aljaske ili Zap. Kanade nikada ne okreću antenu ka Zapadu baš zato što je Zemlja okrugla, već je okreću ka Sj. polu jer je Aljaska realno u tom smjeru u odnosu na naše područje, recimo u odnosu na BG.

A zasto se satelitske antene usmeravaju prema tlu a ne prema svemiru?

Pricas kojesta, kroz zemlju i kroz more idu opticki kablovi koji prenose kako internet tako i radio talase. Zato se antene i usmeravaju suprotno nego sto bi trebale!

Satelitske antene uopste nisu satelitske, jer sateliti ne postoje!!!

Gps na telefonu ne radi ako nemas internet!

Tvoja pozicija se zapravo odredjuje na osnovu prosecne udaljenosti od repetitora, a ne na osnovu satelita...

Zato avioni izbegavaju preletanje preko okeana i putuju uglavnom preko tla, zato sto jedino tu ima signala.. Na flight radar-u ako pratis avion, videces da cim pocne da prelece okean , signal mu se izgubi i on nestaje.. da bi se pojavio ponovo nesto pre sletanja na kontinent...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Evo odg. n primjedbu o zakrivljenosti na 10 km koja bi trebala da se vidi na toj udaljnosti.

1. To nije tačno, baš je poznato da se sa broda u daljini vidi katarka nekog drugog broda i to je zadnje što se vidi. A to je dokaz okrugle Zemlje.

Takođe sa savremnim teleskopima bi se mogla vidjeti obala Portugala iz SAD ako bi bila Zemlja ravna, ali se ne vidi jer je okrugla. A nema nikakva prepreka jer je more ravno, dakle sa telskopima dometa pa 300.000 (među najmanjim) pa do teleskopa od nekoliko miliona kilometara domet i opet se ne vidi.

Vidi se CEO BROD!
Ne vidi se ljudskim okom, ali ako uzmes dvogled i zumiras sve se vidi!

Ti ga mozda ne vidis zbog talasa, to nije isto kao i kada je more mirno.

Ne postoji teleskop koji moze da dobaci do portugala to sto ti hoces, to je nemoguce zbog zemljine atmosfere koja takodje utice na vidljivost!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Predlažem svetskoj naučnoj asocijaciji - da našem Miretu daju Nobelovu nagradu, i proglase ga tumačem već postojećih naučnih otkrića, a da sve predhodne zaključke izvedene iz njih - bace u koš.

Hvala!

Rugas se bezveze.

Dao si tkz. "naucne dokaze", koji su smesni jer su vec oboreni, i ja sam ih vec cuo. I ovo sto Tripo navodi vec sam procitao i to je vec oboreno.

Dakle nema u tome nikakvih dokaza.

Samo nerazuman covek moze verovati "naucnim dokazima", "sveskoj naucnoj javnosti" ili "internet informacijama", a to upravo ti radis, jer si lakoveran.

Umesto da se rugas, oboje bi trebalo da proverite ovu temu. Ja ne trazim nikakvu raspravu vec razgovor.

Ali vi se sukobljavate cak i oko nebitnih stvari, umesto da kazete - "jeste, ovo treba proveriti"!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Nisi video zakrivljen horizont, izmisljas!
Ti ne znas ni o cemu ja pricam.

Jesam i to se vidi sa mosta, jer ti ne znaš o tome niti imaš predstavu na kolikom brodu sam ja bio.

To sto ti vidis da je brod u daljini ispod nivoa mora, je zbog talasa, ili atmosfere, a ne zbog zakrivljenosti zemlje..

Nerazumni čovječe oplovio sam pola kugle i vidio mirnog mora i opet isto.

Vec sam objasnio to gore, usled kapljica vode u atmosferi predmeti izgledaju kao da su zasli, isto kao kad posmatras predmet kroz lupu, ali on nije zasao , vec je udaljen i zbog prelamanja svetlosti samo tako izgleda..

I šta to dokazuje? Ravnu Zemlju.

PROBLEM JE STO SE TO NE VIDI!

TI TVRDIS DA SI VIDEO ZAKRIVLJENJE SA 20M, A NE MOZE SE VIDETI NI SA 20 KILOMETARA VISINE IZ BALONA!

Rekao sam da je čovjekov viljivi horizont toliki, a po tebi bi trebao da bude barem 4-5 puta veći, što znači da je Zemlja okrugla.

I ako je zemlja zakrivljena, mora biti u svim pravcima vidljivo zakrivljenje sa odredjene visine, tj. iz balona! Problem je sto ga nema!

Pa onda je okrugla, što onda lupaš bezveze da nije.

Takodje fotke na kojima se "vidi" su slikane sa "ribljim socivom" koje krivi sliku, tako da je to lazno.

Pitaj pilote jesu li videli zakrivljenje, recice ti da ga "nema"!

A ti pitaj pilote zašto idu krajnjom rutom do odredišta.

Aj ti lepo ukucaj na youtube ''flat earth" pa se malo obrazuj. Necu ja tebe da ucim, ti si tvrdoglav i nemam volju. Treba da ti dokazujem kraci il duzi put, a sve je to vec lepo dokazano...

Naravno da gledaš smeće sa neta. I to ti je obrazovni sajt.

Ne treba da leti na krivo nego mora da leti "na dole"!

Samo kada treba sletiti i pletiti i ako su munje na nebu. Inače ide pravo.

Ako leti pravo i ne spusta nos svakih nekoliko kilometara na dole, i ako je zemlja okrugla , izleteo bi u svemir!!!

Čime dokazuješ?

Zato avioni imaju ziroskop, on sluzi da prati krivinu zemlje, i do sada ni jedan ziroskop nikada nije tu krivinu ni detektovao! Piloti ga uopste ne koriste!

Pa sama putanja aviona dokazuje okruglu Zemlju. Naravno da ne znaš, jer avion za Japan ide preko skoro krajnjeg sjevera Rusije.

A NASA-in suttle detektuje i skrece na odredjenoj visini ukrivo prateci zakrivljenost zemlje, aj molim te!

Uopste ne znas o cemu pricam!

Kada lupaš gluposti.



Kad nadjes dokaze onda se javi.

Ne možeš da oboriš dokaze nego bezveze lupetaš. Ponos ti ne da shvatiš istinu.

Po kalkulatoru zemljinog zakrivljenja ne smes videti taj grad UOPSTE a ti ga vidis!

Pa po tebi bi trebalo da se vidi Bari iz CG ali se ne vidi.

A zasto se satelitske antene usmeravaju prema tlu a ne prema svemiru?

I šta to dokazuje?

Pricas kojesta, kroz zemlju i kroz more idu opticki kablovi koji prenose kako internet tako i radio talase. Zato se antene i usmeravaju suprotno nego sto bi trebale!

Ovo je za radio amatere. Tako da je tvoja nauka oborena.

Satelitske antene uopste nisu satelitske, jer sateliti ne postoje!!!

Opet formalizam.

Gps na telefonu ne radi ako nemas internet!

I kako to dokazuje tvoju teoriju?


Zato avioni izbegavaju preletanje preko okeana i putuju uglavnom preko tla, zato sto jedino tu ima signala.. Na flight radar-u ako pratis avion, videces da cim pocne da prelece okean , signal mu se izgubi i on nestaje.. da bi se pojavio ponovo nesto pre sletanja na kontinent...

Pa do Amerike mora da preleti okean, barem dio.

Tvoja pozicija se zapravo odredjuje na osnovu prosecne udaljenosti od repetitora, a ne na osnovu satelita...

I to ti je dokaz za tvoju teoriju.

Vidi se CEO BROD!
Ne vidi se ljudskim okom, ali ako uzmes dvogled i zumiras sve se vidi!

Ti onda uzmi teleskop pa vidi Njujork sa obale Portugala. Čuj ne zastupaš ravnu zemlju, a iznosiš dokaze sa tog smeća od sajta.

Ti ga mozda ne vidis zbog talasa, to nije isto kao i kada je more mirno.

Isto je.

Ne postoji teleskop koji moze da dobaci do portugala to sto ti hoces, to je nemoguce zbog zemljine atmosfere koja takodje utice na vidljivost!

Ja imam teleskop i može da dobaci do Saturna doduše kada je vedro, a do Mjeseca odlično, a to je od prije 30 godina teleskop, možeš misliti kakvi su sada. Vidi se da nemaš predstavu o ovome, ne znaš ni koliki je domet teleskopa.

Samo nerazuman covek moze verovati "naucnim dokazima", "sveskoj naucnoj javnosti" ili "internet informacijama", a to upravo ti radis, jer si lakoveran.

A ti vjeruješ smeću od sajta flat earth. A kritikuješ Laodikeju.

Umesto da se rugas, oboje bi trebalo da proverite ovu temu. Ja ne trazim nikakvu raspravu vec razgovor.

Ali vi se sukobljavate cak i oko nebitnih stvari, umesto da kazete - "jeste, ovo treba proveriti"!

A ti provjerio na sajtu koji je davno oboren, tvoje "dokaze" sam čuo davno i to u direktnom razg. i nisam nimalo impresioniran. Zato piše LUD vjeruje svašta.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
A zasto se satelitske antene usmeravaju prema tlu a ne prema svemiru?

Pricas kojesta, kroz zemlju i kroz more idu opticki kablovi koji prenose kako internet tako i radio talase. Zato se antene i usmeravaju suprotno nego sto bi trebale!

Satelitske antene uopste nisu satelitske, jer sateliti ne postoje!!!

Vidiš kako lupaš gluposti, radio amateri antenu okreću prema sj. polu kada razg. sa nekim iz Alajske ili Zap. Kanade, a Mire Kontraš onda priča o kablovima kroz more, kao da to obara ono što sam ja iznio. I gdje ovdje dokaz za tvoju teoriju? NIGDJE. Pa vidiš da se ne usmjeravaju nego onako kako je realna pozicija Alajske u odnosu na BG što znači da je Zemlja okrugla.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ne vredi sa ponositim i tvrdoglavim covekom razgovarati.

Lepo ti meni daj sliku tog zakrivljenja sa broda i resena stvar. Ili ako imas neku a da nije sa "ribljim socivom".

Garantujem da nemas!

Jos niko nije prilozio sliku kao dokaz zakrivljenja i sad ti imas dokaz. Ako vec imas trebalo bi da postavis ne samo meni, nego i njima!

Kao da su oni budale, pa izmisljaju da ne vide zakrivljenje a vide . Svasta!

Pricam drugaru i on mi priznaje da nikada nije video zakrivljenje a radi u mornarici. Sad ti jedini vidis zakrivljenje, a 99% ispitanih mornara kaze "nikada nismo videli"!

Isto vazi i za pilote.

Takodje je nemoguce pogoditi cilj raketom ako je zemlja okrugla, jel bi onda morao da uracunas zakrivljenost ako postoji.
Ali se ne uracunava, jel ne postoji.

Izvoli sa dokazima, mani me tvojih prica...
 
Natrag
Top