Nebiblijska ucenja tradicionalnih crkava, u odnosu na biblijska ucenja Adventisticke crkve

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Laodikeja, pošto vidim da na ovo pitanje nema odgovora a protivnik stalno na tome insistira, pa da vidimo na koji način razumevamo dozvolu žene da izvrši abortus? tj. da li je protivnik upravu da su deca nerođena u bilo kom mesecu trudnoće jednako vredna. Mislim da bi ovo pitanje tebalo razrešiti. Jer dotle protivnici imaju prednost bar kada je ovo u pitanju jer nema adekvatnog odgovora..ne znam da li si to primetio? Može li se Biblijski ili Biblijsko-medicinskim putem pokazati da nerođena deca nisu identično tretirana kao rođena i u tom smislu da se abortus ne protivi strogo biblijskom načelu ne ubij?

Naravno ja ću samo kratko dodati kao tihi prilog ovoj temi da dete do 24 nedelje trudnoće se ne smatra živim(u najstrožem smislu te reči)...to su medicninska objašnjenja

Sad možemo dalje....

Šta ti misliš o ovome?

Ja sam to odavno i tvrdio ovde na forumu, da medicina objasnjava u kom periodu i fazi trudnoce moze da se obavi abortus.
Takodje, da pre abortusa postoji razgovor sa osobom koja trazi abortus, i sagledava se njena cvrsta odluka za taj medicinski cin.
To je dakle slobodna cvfsta volja te osobe.
Abortus se vrsi i ako postoje i zdravstveni razlozi za taj cin.
Tako da si u pravu.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.328
Naravno ja ću samo kratko dodati kao tihi prilog ovoj temi da dete do 24 nedelje trudnoće se ne smatra živim(u najstrožem smislu te reči)...to su medicninska objašnjenja

Citiraj ta "medicinska objašnjenja" i navedi njihove autore. :)

Stvatnoslap.
Ja sa Bogom zajednicu imam, i imam ziva iskustva sa njim, izmedju ostalog i otkrivenja - da ce me on cuvati i da nece dati nikakvoj bolesti da ovlada mojim bicem, i da ce mi biti milostiv do kraja.
Ko je cinio sta protiv Boga on ce izaci na Bozji sud, pa i ja ako treba.
Moj mir sa Bogom u ovom trenutku je potpun.

Ili se "pokrij ušima" i šuti, ili odgovori na ono što sam pitao. Dakle, navedi citat iz Biblije gdje vam je Bog naredio, ili dozvolio, da ubijate nerođenu djecu. :)
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.392
Citiraj ta "medicinska objašnjenja" i navedi njihove autore.


Nema definitivnog odgovora na ovo pitanje...ali ono što se zna jeste da dete rođeno pre 24 nedelje trudnoće teško da se rodi živo...može i koja nedelja pre ali to je retkost.

Dakle, dete koje se rodi pre 24 nedelje prema ovome nije živo. Pročačkaj malo po sajtovima videćeš. Lekari iskreno ne mogu sa sigurnošću da kažu da nije živo ali ne može se tvrditi ni da jeste. Tu su brojni sporovi. Tako da se nemože uzeti zdravo za govoto da fetus čim nastane da je odmah živ i da je njegovo nevoljno i nažalost nekada neophodno uklanjanje jednak greh kao i ubijstvo već formiranog deteta koje je živo.

Niko ali baš niko ovde na forumu ne podržava ubijanje dece niti fetusa deteta. To kada se radi radi se nevoljno, sa puno griže savesti i hrišćanin će veoma teško se odučiti na to osim u slučaju da je možda život žene teško ugrožen.

Ali koliko vidim ovde se izjednačavaju stvari i poistovećuje tek nastao fetus sa već rođenim detetom što je sa medicinske tačke gledišta apsurd. Fetus i posle nekoliko nedelja nije živ. Pokreti fetusa su veštački a ne njegovi. Srce je formirano, bubrezi, i sve ostalo ali ono još čeka "dah" životni tj. život. Fetus se u tom momentu može i izvaditi(ovo su iskustva lekara) može se secirati i raditi sa njim sve ali on nije živ u tom trenutku.

TO NE ZNAČI DA GA MOŽE I TREBA UKLONITI KAKO NAM JE VOLJA!!! NE NIKAKO!!!

Međutim, ko smo mi da presuđujemo u ovom slučaju ako se neko i odluči na abortus, posebno imajući u vidu ovu činejnicu da fetus verovatno još nije dobio dah životni tj. život pa da kažemo da oni koji se na to odluče i oni koji sprovedu ovu želju da su zli, pakosni, da su ubice dece? Zar to nije malo pretenciozno i neuravnoteženo. Kada se ulazi u kritiku onako bez ikakvog dubljeg sagledavanja stvari onda se donose zaključci koji nisu uravnoteženi.

Ovo pitanje je izuzetno osetljivo i graditi na tom pitanju sliku o verskoj ispravnosti nekoga ili verskoj neispravnosti je zaista pretenciozno i služi samo da neko na silu i bez argumenata razumnih nekog optuži.

Zato treba biti oprezan jer je pitanje osetljivo.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.328
Nema definitivnog odgovora na ovo pitanje...

Ima. :) Ljudski život započinje začećem.

ali ono što se zna jeste da dete rođeno pre 24 nedelje trudnoće teško da se rodi živo...može i koja nedelja pre ali to je retkost.

Dakle, dete koje se rodi pre 24 nedelje prema ovome nije živo. Pročačkaj malo po sajtovima videćeš. Lekari iskreno ne mogu sa sigurnošću da kažu da nije živo ali ne može se tvrditi ni da jeste. Tu su brojni sporovi. Tako da se nemože uzeti zdravo za govoto da fetus čim nastane da je odmah živ i da je njegovo nevoljno i nažalost nekada neophodno uklanjanje jednak greh kao i ubijstvo već formiranog deteta koje je živo.

Niko ali baš niko ovde na forumu ne podržava ubijanje dece niti fetusa deteta. To kada se radi radi se nevoljno, sa puno griže savesti i hrišćanin će veoma teško se odučiti na to osim u slučaju da je možda život žene teško ugrožen.

Ali koliko vidim ovde se izjednačavaju stvari i poistovećuje tek nastao fetus sa već rođenim detetom što je sa medicinske tačke gledišta apsurd. Fetus i posle nekoliko nedelja nije živ. Pokreti fetusa su veštački a ne njegovi. Srce je formirano, bubrezi, i sve ostalo ali ono još čeka "dah" životni tj. život. Fetus se u tom momentu može i izvaditi(ovo su iskustva lekara) može se secirati i raditi sa njim sve ali on nije živ u tom trenutku.

TO NE ZNAČI DA GA MOŽE I TREBA UKLONITI KAKO NAM JE VOLJA!!! NE NIKAKO!!!

Međutim, ko smo mi da presuđujemo u ovom slučaju ako se neko i odluči na abortus, posebno imajući u vidu ovu činejnicu da fetus verovatno još nije dobio dah životni tj. život pa da kažemo da oni koji se na to odluče i oni koji sprovedu ovu želju da su zli, pakosni, da su ubice dece? Zar to nije malo pretenciozno i neuravnoteženo. Kada se ulazi u kritiku onako bez ikakvog dubljeg sagledavanja stvari onda se donose zaključci koji nisu uravnoteženi.

Ovo pitanje je izuzetno osetljivo i graditi na tom pitanju sliku o verskoj ispravnosti nekoga ili verskoj neispravnosti je zaista pretenciozno i služi samo da neko na silu i bez argumenata razumnih nekog optuži.

Zato treba biti oprezan jer je pitanje osetljivo.

"Joca" se "pohvalio" da ima i najavio "medicinska objašnjenja", kad ono hrpetina besmislena laprdanja i naprdanja.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.392
Ima. :) Ljudski život započinje začećem.


Nema..to ti ni jedan akušer ne može reći niti lekar. To su pretpostavke. Gde je to medicinski dokazano? Medicina sad jedino istražuje kada tačno nastaje život...ima nekih mišljenja da je to od začeća, druga mišljenja je da je u određenom periodu pa se onda spore koji je to period. To je glavo pitanje.

Lično moje shvatanje za sad je da život nastaje negde oko 24 nedelje...ili koja pre..ali ne začećem. Zašto? Iz prostog razloga..to je svojevrsno ponavljanje stvaranja. Naime, Adam kada je stvoren najpre su stvoreni udovi i unutrašnji organi a tek onda udahnut život..tako i kod deteta..prvo se stvaraju organi, dete dođe u negde oko 20-te nedelje u određenu veličinu( u početku u prvim nedeljama je kao zrno graška), i tada dobija kao i Adam dah životni....ni Adam nije odmah bio živ čim je stvoren već je "oživljen". Zar tako ne bi trebalo da se odvija i proces nastanka svakog čoveka? Ne kažem naravno ovo decidno ali ima logike..razumne logike u ponavljanju dela stvaranja.

Tako da mi nemamo ni medicinski ni Biblijsku potvrdu da je život deteta odmah nakon začeća.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Eto, tako Stvarnoslap pravda i prikriva zlocine svoje crkve, tako sto laze i napada druge - po principu "baba se upuvala u punom autobusu pa rekla nisam ja"
Svi su krivi samo ja ne.
To je Stvarnoslapova filozofija.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
"Joca" se "pohvalio" da ima i najavio "medicinska objašnjenja", kad ono hrpetina besmislena laprdanja i naprdanja.

Aha, dakle tako, i on "pravda" ubistvo prvog stepena i žrtvovanje Molohu?

Hmm, jednom Milerit, zauvek Milerit.


Ponoviću još jednom, po ko zna koji put, ni jedno od verovanja Adventista Sedmog Dana, ni jedna od njihovih praksi, NEMA NIKAKVE VEZE SA SVETIM PISMOM i plod je ljudskog i sotonskog uma.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jel to po principu u kome pape pre inauguracije moraju da ucestvuju u ritualu 9, u kome siluju decu i zrtvuju ih pijuci njihovu krv?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.328
Nema..to ti ni jedan akušer ne može reći niti lekar. To su pretpostavke. Gde je to medicinski dokazano? Medicina sad jedino istražuje kada tačno nastaje život...ima nekih mišljenja da je to od začeća, druga mišljenja je da je u određenom periodu pa se onda spore koji je to period. To je glavo pitanje.

Medicina i ostale relevantne znanstvene discipline uopće se ne spore oko ovoga. Prema znanosti ljudski život počinje začećem. :)

Lično moje shvatanje za sad je ...

Tvoje lično shvaćanje važno je k'o lanjsko inje.

Tako da mi nemamo ni medicinski ni Biblijsku potvrdu da je život deteta odmah nakon začeća.

Vidjesmo, po znanosti ljudski život počinje začećem, a za Boga naš život počinje još i ranije. Čitamo:

Jr 1,5: Prije nego što te oblikovah u majčinoj utrobi, ja te znadoh;
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.392
Medicina i ostale relevantne znanstvene discipline uopće se ne spore oko ovoga. Prema znanosti ljudski život počinje začećem. :)



Tvoje lično shvaćanje važno je k'o lanjsko inje.



Vidjesmo, po znanosti ljudski život počinje začećem, a za Boga naš život počinje još i ranije. Čitamo:

Jr 1,5: Prije nego što te oblikovah u majčinoj utrobi, ja te znadoh;

Ali to nije tačno. Nauka nema precizan odgovor kao što nema ni za to kako je nastao život.
 
Natrag
Top