Nebiblijska ucenja tradicionalnih crkava, u odnosu na biblijska ucenja Adventisticke crkve

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Vidjesmo, po znanosti ljudski život počinje začećem, a za Boga naš život počinje još i ranije. Čitamo:

Jr 1,5: Prije nego što te oblikovah u majčinoj utrobi, ja te znadoh;

Upravo tako. No materijalisti, koji bi da ljudskom rukom pisanom tekstu daju autoritet, tačnije svom ličnom tumačenju istog, ne mogu a da u svojoj aroganciji, ne pokušaju da Boga zaključaju i ograniče.

Život svakog od nas je od Boga, po Bogu i kroz Boga. Bez Njega ne postojimo, tako da svaka "nauka" koja pokušava da opravda ubistvo prvog stepena, ubistvo s predumišljajem, što abortus jeste, je laž, sotonska laž.

Iz istog razloga, svako ko se tom "naukom" diči, ili čak Pismima pokušava da je opravda i učvrsti, se i ne može smatrati drugačijim, nego slugom, apostolom, samog Samaela - Satane.

Jer, Onaj Koji Jeste, Isus reče:


"Kad Sin Čovječji dođe u slavi i svi anđeli njegovi s njime, sjest će na prijestolje slave svoje. I sabrat će se pred njim svi narodi, a on će ih jedne od drugih razlučiti kao što pastir razlučuje ovce od jaraca. Postavit će ovce sebi zdesna, a jarce slijeva. Tada će kralj reći onima sebi zdesna: ’Dođite, blagoslovljeni Oca mojega! Primite u baštinu Kraljevstvo pripravljeno za vas od postanka svijeta! Jer ogladnjeh i dadoste mi jesti; ožednjeh i napojiste me; stranac bijah i primiste me; gol i zaogrnuste me; oboljeh i pohodiste me; u tamnici bijah i dođoste k meni.’ Tada će mu pravednici odgovoriti: ’Gospodine, kada te to vidjesmo gladna i nahranismo te; ili žedna i napojismo te? Kada te vidjesmo kao stranca i primismo; ili gola i zaogrnusmo te? Kada te vidjesmo bolesna ili u tamnici i dođosmo k tebi?’ A kralj će im odgovoriti: ’Zaista, kažem vam, što god učiniste jednomu od ove moje najmanje braće, meni učiniste!’ Zatim će reći i onima slijeva: ’Odlazite od mene, prokleti, u oganj vječni, pripravljen đavlu i anđelima njegovim! Jer ogladnjeh i ne dadoste mi jesti; ožednjeh i ne dadoste mi piti; stranac bijah i ne primiste me; gol i ne zaogrnuste me; bolestan i u tamnici i ne pohodiste me!’ Tada će mu i oni odgovoriti: ’Gospodine, a kada te to vidjesmo gladna, ili žedna, ili stranca, ili gola, ili bolesna, ili u tamnici, i ne poslužismo te?’ Tada će im on odgovoriti: ’Zaista, kažem vam, što god ne učiniste jednomu od ovih najmanjih, ni meni ne učiniste.’ I otići će ovi u muku vječnu, a pravednici u život vječni." Mt 25, 31-46

A upravo lažni pravednici, oni kojima je pravednost u shabatima, mlađacima, ličnom tumačenju Pisama u zajednicima svojim, koje su vlasnici "bolnica" (hramova Moloha) one najmanje, ne poje, ne hrane, ne oblače, ne primaju ih, ne lečiše ih, ne pohodiše ih, nego ih na zahtev, za Judine srebrnjake, u slavu svog Moloha na Orionu, kasape, komadaju.

Upravo zato što nisam kao oni, neću ljudska bića nazvati svakojakim imenima, nego ću ih blagosivlljati rečima:

Blagoslovio vas Svemogući Bog - Otac Sin Duh Sveti, merio vam merama kojima vi merite, vratio vam po naumima i djelima vašim.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
Ali to nije tačno. Nauka nema precizan odgovor kao što nema ni za to kako je nastao život.

Teško je reći u čemu si "grandiozniji", u neznanju ili u šarlatanstvu.

A što kaže tvoja adventistička sekta kada počinje ljudski život?

I na koncu, zašto se ti uopće pozivaš na znanost po ovakvim pitanjima kad je proglašavaš protubožjom?

P.S. Citiraj Bibliju gdje piše da ljudski život počinje 24 tjedna nakon začeća. :);)

A upravo lažni pravednici, oni kojima je pravednost u shabatima, mlađacima, ličnom tumačenju Pisama u zajednicima svojim, koje su vlasnici "bolnica" (hramova Moloha) one najmanje, ne poje, ne hrane, ne oblače, ne primaju ih, ne lečiše ih, ne pohodiše ih, nego ih na zahtev, za Judine srebrnjake, u slavu svog Moloha na Orionu, kasape, komadaju.

Upravo zato što nisam kao oni, neću ljudska bića nazvati svakojakim imenima, nego ću ih blagosivlljati rečima:

Blagoslovio vas Svemogući Bog - Otac Sin Duh Sveti, merio vam merama kojima vi merite, vratio vam po naumima i djelima vašim.

Amen.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.392
Teško je reći u čemu si "grandiozniji", u neznanju ili u šarlatanstvu.

A što kaže tvoja adventistička sekta kada počinje ljudski život?

I na koncu, zašto se ti uopće pozivaš na znanost po ovakvim pitanjima kad je proglašavaš protubožjom?

P.S. Citiraj Bibliju gdje piše da ljudski život počinje 24 tjedna nakon začeća. :);)



Amen.

Ja ti kažem kako nauka gleda na ovo pitanje. Ti veruj kako želiš.

A inače zašto deca prevremeno rođena tj.pre 24 nedelje ili max nedelju dve pre bivaju mrtvo rođena?

Nauka nema odgovora a sve što možemo videti jeste da prevremeno rođena deca nijžsu u životu.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
A što kaže tvoja adventistička sekta kada počinje ljudski život?

Sudeći po "veleumnim" "prosvetiteljima" subotnjih škola "duha proroštva" iz Maine-a, ljudski život počinje tek izlaskom iz materice, dakle rođenjem. Dete je dakle pre toga po njima, čekaocima senke, nepostojeće, skup ćelija, strano telo, koje nije greh ukloniti ako tako neko poželi i za to naravno srebrnjacima (Dolarima) plati.

Pitanje svih pitanja je kako bi isti "branioci" kasapljenja i komadanja ljudskih bića, odreagovali ako bi neko, shodno njihovoj odbrani ubistva prvog stepena, plaćenog ubistva, odvojio koji dolar i recimo angažirao plaćene ubice da njih, "branioce" pobačaja, ukloni sa lica zemlje? Vrištali bi kako je to sotonski, kako je to zao "duh"!!!

Zato im i poručujem:

Licemerni prevaranti. Klanjaoci sotonine "proročice".... Ubistvo je ubistvo, bilo da se radi o detetu koje tek treba da se rodi, bilo da se radi o odraslom čoveku - ženi. Vama tako drag "zakon" dat Mosesu, ne počiva na senki i klanjanju istoj, to vas licemerne kukavice, ne pere od krvi nevinih.


Jer reče On, koji je OTAC - SIN - DUH SVETI: NE UBIJ. A, vi, licemeri, ubijate... za novac.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
Ja ti kažem kako nauka gleda na ovo pitanje. Ti veruj kako želiš.

A inače zašto deca prevremeno rođena tj.pre 24 nedelje ili max nedelju dve pre bivaju mrtvo rođena?

Nauka nema odgovora a sve što možemo videti jeste da prevremeno rođena deca nijžsu u životu.

Ostaješ pri lakrdijaštvu. OK, tvoj izbor.

Nego, ništa ne reče o ovome:

A što kaže tvoja adventistička sekta kada počinje ljudski život?

I na koncu, zašto se ti uopće pozivaš na znanost po ovakvim pitanjima kad je proglašavaš protubožjom?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Antonija, odgledaj pazljivo ceo video koji sam postavio na temi "i decu ubijaju a nazivaju se Hristovim" i neka ti Gospod pomogne da krenes putem istine i odbacis svaki put lazni.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.324
Licemerni prevaranti. Klanjaoci sotonine "proročice".... Ubistvo je ubistvo, bilo da se radi o detetu koje tek treba da se rodi, bilo da se radi o odraslom čoveku - ženi. Vama tako drag "zakon" dat Mosesu, ne počiva na senki i klanjanju istoj, to vas licemerne kukavice, ne pere od krvi nevinih.

Jer reče On, koji je OTAC - SIN - DUH SVETI: NE UBIJ. A, vi, licemeri, ubijate... za novac.
Amen

d99e663e-3912-4afc-9438-2d0b83e4f4f3.jpg
e-moj-narode.jpg
1440x620_1547817166poskok.jpg
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.324
Antonija, odgledaj pazljivo ceo video koji sam postavio na temi "i decu ubijaju a nazivaju se Hristovim" i neka ti Gospod pomogne da krenes putem istine i odbacis svaki put lazni.
Sad nemam vremena idem radit , pogledaću večeras .
Želimti dobro jutro i blagoslovljen dan
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Hvala u Gospodu Isusu.
Zelim Bozje vodstvo i zastitu andjela, i sve najbolje usvakom trenutku tvog zivota na zemlji.
 
Natrag
Top