Najveca prevara - izbacivanje jehove iz biblije

Učlanjen(a)
17.10.2013
Poruka
111
Zato sto Isus nije stvoren dragi moj. I to sam i Risu dokazao iz knjige proroka Zaharije, on je ustvari Jehova. Citaj malo prethodne postove... Relativno si nov ovde pa nisi upoznat sa situacijom na forumu i sa onim o cemu smo mi vec uveliko pricali. A cini mi se da imas i simpatije prema Jehovinim svedocima, ako ne gresim?
Ne mogu da verujem , da nije sin Boziji pa Sveto pismo ti to govori , koji si ti kreten procitaj sta ti kaze Prva Jovanova 2:22-24. ako si neupucen , a i sam Apostol Jovan kaze za takve kao ti koji ne veruju da su antikristi i lazljivci koji poricu Oca i Sina, evo ja cu ti postaviti javno da vide svi koliko ne znas i koliki si lazljivac

Prva Jovanova 2:22-24.
Tko je lažljivac, ako ne onaj tko poriče Isusa kao Krista? To je antikrist, onaj koji poriče Oca i Sina. 23 Tko god poriče Sina, nema ni Oca. Tko priznaje Sina, ima i Oca. 24 A u vama neka ostane ono što ste čuli u početku! Ako ono što ste u početku čuli ostane u vama, i vi ćete ostati u zajedništvu sa Sinom i u zajedništvu s Ocem.

Prva Jovanova 3:7,8.
7 Dječice, neka vas nitko ne zavede! Tko hodi u pravednosti, pravedan je, kao što je on pravedan. 8 Tko hodi u grijehu, potječe od Đavla, jer Đavo griješi otkad se pobunio. Zato je došao Sin Božji, da uništi djela Đavlova.

Prva Ivanova 1:3.
ono što smo vidjeli i čuli javljamo i vama, da biste i vi bili u zajedništvu s nama. A to naše zajedništvo je zajedništvo i s Ocem i s njegovim Sinom Isusom Kristom.

I samo da dodam da ovde nema dve u jednu osobu dakle Jehova nije ujedno Sin i Otac ovde se konkreno odvaja ko ostane u zajednistvu Sina i Oca dve odvojene osobe , Sin koji je uvek podredjen Ocu, I sam Isus je potvrdio
Ivan 20:17
A Isus joj je rekao: “Nemoj me više držati, jer još nisam uzašao k Ocu, nego pođi mojoj braći i reci im: ‘Uzlazim k Ocu svojemu i Ocu vašemu, Bogu svojemu i Bogu vašemu.’”
Sta vise reci:)
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ne koristite vulgarne i uvredljive izraze u raspravama. To na ovom forumu nije dozvoljeno!
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
U pravu si....ali donekle.. To što kažeš može se reći da je tačno samo što na to ne može da se stavi tačka i kaže tako je i gotovo. Ja sam generalno protiv trojstva, onako kako ga prikazuju crkve ali priznajem da trojstvo ima neka svojstva koja upućuju na kompleksnost i komplikovanost Božanskog Bića.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
17.10.2013
Poruka
111
U pravu si....ali donekle.. To što kažeš može se reći da je tačno samo što na to ne može da se stavi tačka i kaže tako je i gotovo. Ja sam generalno protiv trojstva, onako kako ga prikazuju crkve ali priznajem da trojstvo ima neka svojstva koja upućuju na kompleksnost i komplikovanost Božanskog Bića.

Zasto donekle ... nista nema sto nam ne otkriva nas Otac o sebi , On sam istice da je jedini svemoguci Bog i da nema drugih Bogova pa Cak i Isus sam potvrdjuje evo ti primera Marko12:28,29.

A jedan od pismoznanaca, koji je pristupio i čuo njihovu raspravu, znajući da im je dobro odgovorio, upitao ga je: “Koja je zapovijed prva od svih?” 29 Isus je odgovorio: “Prva je: ‘Čuj, Izraele, Jehova, Bog naš, jedan je Jehova,

Pa cak u starom Zavetu sto ga je Isus citirao stoji 5Mojsijeva 6:4.
Čuj, Izraele: Jehova, Bog naš, jedan je Jehova!

2Mojsijeva 34:14.
Ne klanjaj se drugome bogu, jer Jehova je Bog koji traži da se odanost iskazuje isključivo njemu — takav je on Bog.
ili drugim recima ljubomoran na druge Bogove.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
U redu je i to nego kad kažemo Bog konkretno Jahve iz starog zaveta šta to podrazumeva ? Da je On negde na nekom prestolu u svemiru gde se svi klanjaju ili je Bog nešta mnogo kompleksnije od samo jedne individue? Zašto su podjednake zapovesti 1. voli Boga svim srcem i umom a druga je ista kao i prva 2. Voli bližnjega svog kao samoga sebe. Ove dve zapovesti imaju istu težinu.
 
Učlanjen(a)
17.10.2013
Poruka
111
U redu je i to nego kad kažemo Bog konkretno Jahve iz starog zaveta šta to podrazumeva ? Da je On negde na nekom prestolu u svemiru gde se svi klanjaju ili je Bog nešta mnogo kompleksnije od samo jedne individue? Zašto su podjednake zapovesti 1. voli Boga svim srcem i umom a druga je ista kao i prva 2. Voli bližnjega svog kao samoga sebe. Ove dve zapovesti imaju istu težinu.
Pozdrav, vidi jednu stvar ne moze biti podjednaka zapovest moras pogledati u tvojoj Bibliji,kod mene stoji slicna prvoj a to nije isto Matej22:39. Druga, slična toj, jest ova: ‘Ljubi bližnjega svojeg kao samoga sebe!

takodje u Luci 10:27. Čovjek mu je odgovorio: “‘Ljubi Jehovu, Boga svojega, svim srcem svojim i svom dušom svojom i svom snagom svojom i svim umom svojim’ i ‘bližnjega svojeg kao samoga sebe’!” ovde je odvojeno kako vidis (i bliznjega svojeg kao samog sebe)

tu vidis da ima razlike , drugo zasto mislis Bog iz starog zaveta , govoris kao da ga nema u novom zavetu kao da ne postoji,govorimo o Bogu onako kako je opisan u njegovoj reci gde je On sam sebe opisao da sedi na prestolju ja ne mogu reci nesto drugacije osim onoga sto pise u Bibliji naprimer u
Izaiji 6:1-3. A ja sam, one godine kad je kralj Uzija umro, vidio Jehovu kako sjedi na prijestolju visokom i uzvišenom, a skuti su njegovi ispunjavali hram. 2 Iznad njega stajali su serafi. Svaki je imao šest krila. Dvama je pokrivao lice svoje, dvama je pokrivao noge svoje, a dvama je letio. 3 I govorili su jedan drugome: “Svet, svet, svet je Jehova nad vojskama! Sva je zemlja puna slave njegove!”

na tvoje pitanje da li je Bog individua ili mnogo kompleksnija osoba, ??? Isus je najbolje predstavio svog Oca i Boga Jehovu zato sto je dugo godina bio sa njim u svemiru , na tvoje slicno pitanje i apostoli su bili zainteresirani pa su postavili pitanje Isusu Ivan 14:8, 9,10.
A Filip mu je rekao: “Gospodine, pokaži nam Oca i to nam je dovoljno!”
9 Isus mu je odvratio: “Već sam toliko vremena s vama, a ti me, Filipe, još nisi upoznao? Tko je vidio mene, vidio je i Oca. Kako onda kažeš: ‘Pokaži nam Oca’? 10 Zar ne vjeruješ da sam ja u zajedništvu s Ocem i da je Otac u zajedništvu sa mnom?

Dakle misli se kako je Isus svojim postupcima otkrio svog Oca
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Zasto Konstantinovo-Atanasijevski prepisivaci nisu nastavili praksu koriscenja Bozjeg imena(jevrejski tertragramaton JHVH),vec su ga izbacivali iz narednih prepisa na grcki???
Odgovor je jasan.
Oni su bili i ostali Satanine sluge.,a sam car Konstantin se nikada nije ni krstio kao hriscanin.
Njihova je naredba bila da se Jehova izbaci sa svih mesta iz Biblije.
Tako je i cinjeno dok se nije razotkrila njihova gnusna laz.
Dokazi koriscenja Jehove u Biblijama su najzad dostupni celom svetu.
U septuagintama u vremenu Isusa Hrista se pisalo jevrejskim slovima Jehova.
U kasnijim prepisima septuaginta ,izbaceno je Bozje ime Jehova i ubaceno negde Bog,a negde Gospod.
U jevrejskom se posebno pise Jehova,posebno Bog,posebno Gospod!

Risko opet poturas lazne manuskripte?vec davno smo rekli da samo (prevod tore s jevrejskog na grcki sadrzi ime JHVH) dok grcki original sadrzi Logos,Teos sto oznacava Gospod ali nikako Jehova!!!

Momci kao i ja smo to bezbroj puta ovde dokazali,a ti kai svaki lisac cekas da se mi malo udaljimo s foruma pa onda napadas biblijski ne obrazovane ljude ali varas se mi smo uvek tu iako ne komentarisemo.

Pozdrav od Gere.

 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ne mogu da verujem , da nije sin Boziji pa Sveto pismo ti to govori , koji si ti kreten procitaj sta ti kaze Prva Jovanova 2:22-24. ako si neupucen , a i sam Apostol Jovan kaze za takve kao ti koji ne veruju da su antikristi i lazljivci koji poricu Oca i Sina, evo ja cu ti postaviti javno da vide svi koliko ne znas i koliki si lazljivac

Prva Jovanova 2:22-24.
Tko je lažljivac, ako ne onaj tko poriče Isusa kao Krista? To je antikrist, onaj koji poriče Oca i Sina. 23 Tko god poriče Sina, nema ni Oca. Tko priznaje Sina, ima i Oca. 24 A u vama neka ostane ono što ste čuli u početku! Ako ono što ste u početku čuli ostane u vama, i vi ćete ostati u zajedništvu sa Sinom i u zajedništvu s Ocem.

Prva Jovanova 3:7,8.
7 Dječice, neka vas nitko ne zavede! Tko hodi u pravednosti, pravedan je, kao što je on pravedan. 8 Tko hodi u grijehu, potječe od Đavla, jer Đavo griješi otkad se pobunio. Zato je došao Sin Božji, da uništi djela Đavlova.

Prva Ivanova 1:3.
ono što smo vidjeli i čuli javljamo i vama, da biste i vi bili u zajedništvu s nama. A to naše zajedništvo je zajedništvo i s Ocem i s njegovim Sinom Isusom Kristom.

I samo da dodam da ovde nema dve u jednu osobu dakle Jehova nije ujedno Sin i Otac ovde se konkreno odvaja ko ostane u zajednistvu Sina i Oca dve odvojene osobe , Sin koji je uvek podredjen Ocu, I sam Isus je potvrdio
Ivan 20:17
A Isus joj je rekao: “Nemoj me više držati, jer još nisam uzašao k Ocu, nego pođi mojoj braći i reci im: ‘Uzlazim k Ocu svojemu i Ocu vašemu, Bogu svojemu i Bogu vašemu.’”
Sta vise reci:)


Hvala sto me nazivas kretenom, zaista ne bih to ocekivao od jednog hriscanina. Mada ne znam uopste da li si Hriscanin.. Prvo procitaj prethodne postove pa onda komentarisi ono sto sam napisao.. Nemam nameru da se ponavljam.. Ali evo ukratko..
Ja i Ris smo pricali o tekstu iz (Zaharije 3:2), koji Apostol Juda(juda 9), citira u Novom Zavetu i kaze da je Isus taj koji govori u tom tekstu, a tekst glasi: ''Jehova rece satani, Jehova neka te ukori.'' . Iz toga proizlazi da je Isus taj ''Jehova'' koji govori.
Posto Ris tvrdi da tekst nije dobro preveden i da u Bibliji Jehovinih svedoka i slicnim ''nazovi prevodima'' stoji: ''ANDJEO Jehovin rece satani''. Iako sam mu naveo brojne starije i savremene prevode, citirao manuskripte i td.., kao i tekst iz septuaginte iz 2. veka p.n.e. koji su radili sami Jevreji, a u kojoj ne postoji izraz ''andjeo'' ispred reci Jehova, on se nije slozio samnom. Zato sam da bi mu dokazao da gresi, kontaktirao Rabina, koji naravno najbolje poznaje svoj jezik, kome je jevrejski maternji, da mi objasni kako glasi tacan prevod ovog stiha. Njegov odgovor je da tekst u originalu glasi: ''Jehova rece satani, Jehova neka te ukori.'' Rabin je mogao da slaze, jer ovaj stih ugrozava i samu jevrejsku veru, jer Isusa cini Bogom, ali on to nije ucinio, nego je posteno odgovorio.. Transkript mog i Rabinovog razgovora mozes videti, nekoliko postova iznad..
Dakle ko je ovde lazljivac? Jehovini svedoci koji namerno izvrcu tekst svetog pisma(falsifikuju Bibliju) da bi uklopili u svoju dogmu i dokazali da Isus nije Bog, ili ja i hiljade manuskripata koje tvrde suprotno, zajedno sa Rabinom koji je potvrdio moje navode?
Zato ove tvoje tvrdnje ''Isus Sin Bozji'' i slicne mogu komentarisati, ali one su vec toliko puta protumacene, i za njih je dato objasnjenje, da zaista nema potrebe..

Gero drago mi je sto si tu, pozdrav za tebe!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
17.10.2013
Poruka
111
Ja i Ris smo pricali o tekstu iz (Zaharije 3:2), koji Apostol Juda(juda 9), citira u Novom Zavetu i kaze da je Isus taj koji govori u tom tekstu, a tekst glasi: ''Jehova rece satani, Jehova neka te ukori.'' . Iz toga proizlazi da je Isus taj ''Jehova'' koji govori.
Posto Ris tvrdi da tekst nije dobro preveden i da u Bibliji Jehovinih svedoka i slicnim ''nazovi prevodima'' stoji: ''ANDJEO Jehovin rece satani''. Iako sam mu naveo brojne starije i savremene prevode, citirao manuskripte i td.., kao i tekst iz septuaginte iz 2. veka p.n.e. koji su radili sami Jevreji, a u kojoj ne postoji izraz ''andjeo'' ispred reci Jehova, on se nije slozio samnom.
Burazeru znas li ti koliko se prepisivaca pojavilo i koliko je poverljivo njihovo prepisivanje medju rabinima , pitanje je koje je japouzdaniji prevod , kada je rec o tacnom prepisivanju - Jehovina zajednica se potrudila uzeti sto je najpouzdanije najuverljivije i najlogicnije , uzmi samo Vuka Karadzica koliko je los prevod i nerazuman tekst. i jos nesto i medju rabinima je podela i razlika bila i jos uvek postoji , i za vreme Isusa je bilo oni koji su verovali u uskrsenje i onih koji nisu verovali tako da to bude malo jasnije , ja sam ovde u Berlinu i tu blizu mene ima njihova zajednica koji se nazivaju nesto slicno Mosijeva zajednica zaista tesko da objanim, ja sam pogledao katlicu verziju ukratko na inernetu gde isto stoji:
Anðeo Jahvin reèe Satanu: "Suzbio te Jahve, Satane! Suzbio te Jahve koji izabra Jeruzalem! Nije li on glavnja iz ognja izvuèena?" Dakle nismo mi Lazljivci niti izvrcemo pismo kao sto tvrdis, ne mozes oboriti toliko stavaka gde Isus sam tvrdi da je Sin i da se ne uporedjuje sa Ocem toliko sam i jatoliko naveo moras pogledati da stvarno vise dosadno ponavljati
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Za izbacivanje imena JHVH iz novog zaveta prvo su trebali da osude apostola Pavla jer očigledno je da u njegovim poslanicama nigde ne spominje Jahve ili Jehova nego Bog Otac. Prelistajmo sve poslanice i videćemo da svugde glasi Bog Otac. U starom zavetu gde se naglašava ime Jahve u novom zavetu je Bog Otac. Stari naziv za Boga Jahve ostao je i u novom zavetu ali u imenu Isusa. Problem kod JS je što je za njih Jahve samo Bog Otac ali pošto je to ime obuhvaćeno u imenu Isusa Hrista onda je i Isus Jahve. Ako mislimo samo na Boga Oca bez Isusa onda je to samo Bog Otac kome ne možemo da pristupimo bez Isusa a to podrazumeva da mu ne znamo ni ime.
Ja sam od onih koji veruju da su i ljudi u stvari deo Boga Oca. Ne u pravom smislu ali jedan mali delić i taj delić smo deo Boga Oca preko Isusa Hrista u stvari prvo smo deo Isusa pa onda zajedno sa njim deo Boga Oca. Dve zapovesti koje govore da je nerazdvojno voleti bližnje i voleti Boga govori i Jovan koji je još bolje od Pavla objasnio tu problematiku.

1. Jovanova 4.20. Ako neko kaže ; Ja volim Boga a mrzi svog bližnjeg lažljivac je. Jer ko ne voli svog bližnjeg koga vidi ne može voleti Boga koga ne vidi.

Na kraju krajeva Isus je obznanio Boga Oca u ljudskom telu koje je u stvari bilo njegov avatar da bi ispunio tu misiju na zemlji.
 
Natrag
Top